PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Δοκιμή Peugeot 306 GTi-6 vs 308 GTi 270, Drive.gr

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Μάϊ 2017, 17:09:49    Θέμα δημοσίευσης: Δοκιμή Peugeot 306 GTi-6 vs 308 GTi 270, Drive.gr Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να θυμηθούμε λίγο τα παλιά!!! Very happy

Δοκιμή Peugeot 306 GTi-6 vs 308 GTi 270


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Μάϊ 2017, 21:29:29    Θέμα δημοσίευσης: Re: Δοκιμή Peugeot 306 GTi-6 vs 308 GTi 270, Drive.gr Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Hellas4x4 έγραψε:
Για να θυμηθούμε λίγο τα παλιά!!! Very happy

Δοκιμή Peugeot 306 GTi-6 vs 308 GTi 270


Θα μπορούσε να μετονομαστεί σε:
Στεγνή διαφήμιση για το πανάκριβο (και άχρηστο) 308. Άντε να διαβάστε και λίγα πράγματα για το 306, να το καμαρώσετε όσοι το είχατε γιατί τώρα όλοι έχουν καταθέσει τις πινακίδες.

Δυστυχώς το 306 δεν είχε ποτέ μοτέρ της προκοπής (όπως ούτε είχε και το 307) και το 308 δεν θα έχει ποτέ συμπεριφορά της προκοπής γιατι ζυγίζει 1.5 τόνους. Και κάπου εκεί τελειώνει το review.

Κατα τα άλλα, αν πάμε να συγκρίνουμε ένα αυτοκίνητο του 2016 με ένα αυτοκίνητο 20ετίας είναι σαν να δηλώνουμε ότι προβληματιζόμαστε αν μας αρέσει περισσότερο το τσιζ-κεικ από τις φακές. Ξεχάσατε ότι υπάρχει 207 GTI ενδιάμεσα, είναι το 207 RC. Το 308 GT επίσης, δεν φύτρωσε ξαφνικά η νεα πλατφόρμα από το πουθενά.

Επίσης, η πολλαπλή εξαγωγής και το turbo σε όλους τους κινητήρες THP έχουν προδιαγραφές λειτουργίας εως 1200C από το 2006 που πρωτοπαρουσιάστηκαν. Πως γίνεται να είναι επίτευγμα ότι στο 308 GTI η πολλαπλή αντέχει στους 1000C, φαίνεται παράξενο.

Ο ελληνικός τύπος δεν παύει να με συναρπάζει με αυτά τα review! Ανυπομονώ να διαβάσω τη σύγκριση ανάμεσα στο νέο DS3 Racing με το 206RC ή το Τζέλλα Δ εναντίον του θωρηκτού Αβέρωφ. Όχι, δεν μας ψεκάζουν καθόλου.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Μάϊ 2017, 09:07:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

"Χρησιμοποιήσαμε τα δύο αυτοκίνητα στο επετειακό μας τεύχος των 20 χρόνων, ως σημαντικά δείγματα στην κατηγορία των GTI. Για να αναδείξουμε το πόσο έχουν αλλάξει τα αυτοκίνητα από το ’96 όταν πρωτοκυκλοφόρησε το DRIVE μέχρι σήμερα."

βασικα δεν τα συγκρινει και το λεει ξεκαθαρα στην εισαγωγη του

επισης χωρις να το εχω οδηγησει το νεο 308 λανσαρεται απτη πεζο και οχι απο περιοδικα ως το καλυτερο και πιο ολοκληρωμενο αυτοκινητο της
εχω δει επαγγελματιες οδηγους που το εκθειαζουν (ναι οκ πιθανοτατα δουλευουν για την πεζο) ενω τα 1300 κιλα εμενα προσωπικα δε μου φαινονται πολλα εν ετη 2017

τωρα για τη πολλαπλη σιγουρα εσυ ξερεις πολυ καλυτερα οποτε δεν εχω παρα να συμφωνησω μαζι σου!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Ιούλ 2017, 15:22:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε συνέχεια του παραπάνω... Wink

H Peugeot Sport σχεδιάζει ένα ισχυρότερο 308 GTI κόντρα στο Golf R

Πηγή: Drive.gr


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0841s (PHP: 67% - SQL: 33%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on