PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

307- Ευθυγράμμιση,ρύθμιση αναρτήσεων

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
johnnym (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (8V) 2002

Ένταξη: 30 Μάρ 2016
Δημοσιεύσεις: 161
Τόπος: Heraklion

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Απρ 2017, 12:39:55    Θέμα δημοσίευσης: 307- Ευθυγράμμιση,ρύθμιση αναρτήσεων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα,
Έχοντας κάνει 2 ευθυγραμμίσεις σε συνεργείο και όχι σε μαγαζί αποκλειστικά για ευθυγραμμίσεις και έχοντας αλλαξει 2 ρυθμίσεις στο ύψος της ρυθμιζόμενης ανάρτησης ήθελα αν κάποιος έχει γνώση να μου πεί σε τι Setup να παίξω στην επόμενη και τελευταία ευθυγράμμιση που θα κάνω σε εξιδικευμένο κατάστημα.

Μπροστα πίσω αρχικά τα είχα ίσα απόσταση τα αμορτισέρ αλλα δε φαινόταν όμορφα
Τώρα έχω μπροστά ένα πόντο πιο χαμηλό για να γεμίσει ο θώλος και έχω παρατηρήσει ότι ο κώλος γλιστράει πιο εύκολα...

Κανένα δοκιμασμένο tip? φοράω FK ρυθμιζόμενη καθ υπψος οχι συμπίεση η κατι αλλο..Ευχαριστώ! Κάποιο καλό μαγαζι κρήτη για τέτοιοες δουλειες;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Απρ 2017, 13:59:53    Θέμα δημοσίευσης: Re: 307- Ευθυγράμμιση,ρύθμιση αναρτήσεων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

johnnym έγραψε:
Καλημέρα,
Έχοντας κάνει 2 ευθυγραμμίσεις σε συνεργείο και όχι σε μαγαζί αποκλειστικά για ευθυγραμμίσεις και έχοντας αλλαξει 2 ρυθμίσεις στο ύψος της ρυθμιζόμενης ανάρτησης ήθελα αν κάποιος έχει γνώση να μου πεί σε τι Setup να παίξω στην επόμενη και τελευταία ευθυγράμμιση που θα κάνω σε εξιδικευμένο κατάστημα.

Μπροστα πίσω αρχικά τα είχα ίσα απόσταση τα αμορτισέρ αλλα δε φαινόταν όμορφα
Τώρα έχω μπροστά ένα πόντο πιο χαμηλό για να γεμίσει ο θώλος και έχω παρατηρήσει ότι ο κώλος γλιστράει πιο εύκολα...

Κανένα δοκιμασμένο tip? φοράω FK ρυθμιζόμενη καθ υπψος οχι συμπίεση η κατι αλλο..Ευχαριστώ! Κάποιο καλό μαγαζι κρήτη για τέτοιοες δουλειες;


Πάντως το δε φαινόταν ωραίο για να αλλάξεις setup, δεν ήταν και το πιο σωστό. Καλύτερα ασφαλές παρά "ωραίο", λογικό ήταν να γλιστράει με περίεργο στήσιμο, ίσως βυθίζεται και πιο εύκολα στα φρεναρίσματα. Άλλωστε το 307, δεν ήταν και από τα όμορφα αμάξια να πεις ότι του χαλάς και ιδιαίτερα την εμφάνιση.

Αυτό για τα δικά μου γούστα βασικά, το setup μετά σε νούμερα κτλ, ας το πούνε οι ειδικοί και ψαγμένοι του forum.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Απρ 2017, 18:14:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπρος-πίσω έχει μια διαφορά από τη μάνα του, βρες ποια είναι ακριβώς και κράτησε την να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnnym (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (8V) 2002

Ένταξη: 30 Μάρ 2016
Δημοσιεύσεις: 161
Τόπος: Heraklion

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Απρ 2017, 12:16:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το θεμα ειναι ότι στο πιο ψηλο σημείο της ρύθμισης είναι 3 πόντους περίπου κάτω απ το μαμα ύψος. http://www.peugeotlogic.com/workshop/wshtml/mechanic/307susp/307align/align307.htm

εδώ υπάρχουν όλα τα στοιχεία του ''μαμα''στησίματος.

γύρω στον 1 πόντο το έριξα μπροστά,μαλάκωσε κ όλας διοτι στην ψηλότερη ρύθμιση ήταν πολύ σκληρή!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1516s (PHP: 45% - SQL: 55%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on