PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Πιεστικά-πλυστικά νερού

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Απρ 2017, 22:20:51    Θέμα δημοσίευσης: Πιεστικά-πλυστικά νερού Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχει ψαχτεί κανείς με το θέμα; Πέρα απ'τη γνωστή karcher παίζει πολύ και η Nilfisk που ειδικά σε ξένα forum γράφουν πως έχουν πιό αξιόπιστα μηχανήματα.... Απ'ότι καταλαβαίνω, στην 1η έχει στηθεί σωστά το εμπορικό κομμάτι στην Ελλάδα (καταστήματα, έντυπα, διαφημιση) εν αντιθέσει με τη 2η που είναι ολίγον τι... αχταρμάς...


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Απρ 2017, 13:39:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχω ενα τετοιο karcher που αγοραστηκε με πολλυ ενθουσιασμο και ορεξη για πλυσιμο του αυτοκινητου καθε Σ/Κ.

μια που αγοραστηκε, 2 φορες που δοκιμαστηκε, και το τρωει το μαυρο σκοτος

προσωπικα μια που δεν εχω χωρο (γκαραζ, αυλη, οικοπεδο, κλπ) αλλα μονο το πεζοδρομιο απεναντι απο το σπιτι το βρηκα εξαιρετικα ΑΒΟΛΟ και ΔΥΣΧΡΗΣΤΟ να τραβαω μπαλαντεζα να βαλω ρευμα και ολο το πλυστικο στην απεναντι πλευρα του αυτοκινητου για να πλυνω, να μαζευω καλωδια και λαστιχα καθε φορα που περναει αυτοκινητο απο το δρομο (αρκετα συχνα) και να υποφερω τον πολυ δυνατο θορυβο που κανει οταν παιρνει μπροστα (π.χ καλοκαιρι μεσημερι δεν μπορεις να το βαλεις μπροστα θα φας παντοφλα - τοσο θορυβο κανει).

για να μην τα πολυλογω πιο ευκολα ξεπλενω το αμαξι με το λαστιχο και το πιστολι απο τα να βαλω μπροστα το πλυστικο με την πιεση.

Αν ειχα χωρο (αυλη/κηπο σε ισογειο) ωστε να το εχω μονιμα σε μια γωνια ετοιμο διπλα στο παρκαρισμενο αμαξι ναι θα με βολευε ισως...


σαν μηχανημα ειναι πολυ καλο και πολυ δυνατο (χερι μπροστα στο στομιο με πιεση δε βαζεις αν θελεις να συνεχισεις να το εχεις ! ).
εχει πολλα αξεσουαρ (αλλα τα αγοραζεις αλλα ειναι στο κουτι αναλογα το μοντελο)
πιστευω οτι τα αξιζει τα λεφτα του αλλα για ανθρωπους που εχουν χωρους να το αξιοποιησουν


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Απρ 2017, 17:54:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα οικιακής χρήσης karcher είναι απαράδεκτα. Έχουν πλαστική αντλία και δεν είναι για πολλά! Στον ενα χρόνο εγγυήσεως είχε πάει 3 φορές στον μάστορα και μια ακόμα εκτός μέχρι που χάλασε και δεν ξανά ασχολήθηκα. Παρόμοια φάση σε άλλους δύο φίλους μου. Το είχα πάρει 200€ θυμάμαι τότε οπότε δεν ήταν και απο τις πιο φθηνές σειρές(περιπου 5 χρόνια πίσω).

Εχω εδώ και 4 χρόνια ενα parkside απο τα lidl και είναι σκύλος! Κάθε 15μερες στην χειρότερη πλένει απο δύο αυτοκίνητα + αυλές, χαλιά και οτι άλλο προκύψει. Σαν απόδοση δεν είναι το πιο δυνατό αλλά αν σκεφτείς οτι το πήρα ενα 50€ και με έχει βγάλει παλικάρι δεν το σκέφτομαι καν.

Το επόμενο θα είναι επίσης απο lidl αλλά η μεγαλύτερη σειρά που το έχει ενα 100€υρω.


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
'Andy'-lag (ΑΝΔΡΕΑΣ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE

Ένταξη: 06 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 1643
Τόπος: Μαζί με τοn ΜΕΜsound στην Endo land...........

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Απρ 2017, 13:34:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λες και ακούω τον Γιάννη να μιλάει για τα KARCHER.... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me.
Your car is your story, So don't let anyone else write the book.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
athanas (Στεφανος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 1.6 16v

Ένταξη: 17 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 1034
Τόπος: χμμμμμμμ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Απρ 2017, 18:20:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

τα εχουμε πει και για τις δυο εταιρειες....γιατι δεν κοιτας και για makita,bosch πχ


Όποιος δεν ξέρει και δεν ξέρει πως δεν ξέρει, είναι τρελός.
Όποιος δεν ξέρει και ξέρει πως δεν ξέρει, είναι παιδί. 
Όποιος ξέρει και δεν ξέρει πως ξέρει, κοιμάται.
Όποιος ξέρει και ξέρει πως ξέρει, είναι σοφός.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Απρ 2017, 18:35:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικά θέλω να έχει 2-3 στάνταρ:

1. Μεταλλική αντλία
2. Ανέμη
3. Να δέχεται αξεσουάρ υδραμμοβολής
4. Να μπορεί να δουλέψει 30-40λεπτά σερί
5. Να έχει πίεση εξόδου min 130bar

Οπότε Στεφ μόνο κ μόνο λόγω του 1, bosch-makita απορρίπτονται.
Σε karcher μόνο Κ5-Κ7 έχουν μεταλλική αντλία. Και ναι, όπως είπε κι ο ΑνδρέαςF1 είναι ζημιάρικα (3 στα 3 στην οικογένεια βγήκαν off σχετικά σύντομα) αλλά είπα μπας και δώσω μιά ακόμη ευκαιρία μιάς και τα παλιότερα ήταν σειράς 1 ή 2. Βέβαια με προβληματίζει το γεγονός ότι η σειρά Κ5 πχ (που μέχρι εκεί φτάνει το budget μου) έχει lcd οθόνη και ηλεκτρονικά μπιχλιμπίδια στο πιστόλι, άρα θα χαλάει!
Από την άλλη, η Nilfisk δείχνει να με καλύπτει σε μεγαλύτερο ποσοστό (σειρά D & E) αλλά με προβληματίζει που δε βγάζω άκρη με αξεσουάρ, χαρ/κα κλπ μιάς και ακόμα και στο site είναι ασαφές τι ταιριάζει που... Rolling eyes


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
athanas (Στεφανος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 1.6 16v

Ένταξη: 17 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 1034
Τόπος: χμμμμμμμ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Απρ 2017, 20:50:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μας δουλευεις....????
πχ https://www.kentrovidas.gr/showprod.php?id=4445#texnika
και αρκετα πιο κατω απο την τιμη του κ5....(υποτιθεται ειναι και ιαπωνικα..)

πχ2 https://www.kentrovidas.gr/showprod.php?id=7666#texnika
και αυτο πιο κατω σε τιμη χωρις να λεει κατι για την αντλια...


Όποιος δεν ξέρει και δεν ξέρει πως δεν ξέρει, είναι τρελός.
Όποιος δεν ξέρει και ξέρει πως δεν ξέρει, είναι παιδί. 
Όποιος ξέρει και δεν ξέρει πως ξέρει, κοιμάται.
Όποιος ξέρει και ξέρει πως ξέρει, είναι σοφός.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Απρ 2017, 21:42:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στεφ, άντε για το Makita να το ψάξω αν και δεν έχει εμπειρία σε σχέση με τις άλλες 2 στον χώρο.
Για το άλλο, ούτε καν...


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1048s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on