PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

301 - Peugeot 301 Blue-HDi 1.6 2014-15
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Φεβ 2018, 14:21:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
Αλλά τί στην ευχή φτιάχνουν αυτοκίνητα Euro 5 αν πρέπει να τα κάνουμε euro4 για να αντέξουν στα χρόνια?


Μα πως θα ζησουν και αυτοι οι καημενοι αν δεν δουλεψει φουλ το service+ανταλλακτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ixat47 (spiros)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 301 hdi 1.6 (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2016
Δημοσιεύσεις: 73
Τόπος: Kastoria

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Μάρ 2018, 21:33:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καμπανιες για εξατμιση(κολλα+μεταλικη ροδελα και φυσικα ταπα δοχειου ad-blue και φυσικα ξαναναψαν τα λαμπακια !!!)Επισης αλλαξα και αμορτισερ , χτυπησε ο κορμος του δεξιου και φυσικα το εξω μπαλακι του ψαλιδιου !!!Ειλικρικα και απο τα βαθυ της καρδιας μου ευχαριστω .ΔΕΝ ασχολουμε αλλο με το αυτοκινητο φιλοι μου.Καλη συνεχεια σε ολους σας !
Ρε σεις , το αμαξι ειναι καλο αλλα μονο για 90.000χιλ ??? Μη τρελαθουμε τωρα !!!


goalunited.org/legends
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Μάρ 2018, 22:44:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα.
Δυστυχώς τα αμορτισέρ μπροστά δεν είναι αξιόπιστα. Ειδικά το δεξιό και δεν μπορούμε να καταλάβουμε το γιατί βγάνει άχρηστο. Δεν έχω ανακαλύψεις και καμία μάρκα εκτός από τα KYB


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Μάρ 2018, 23:15:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μην αγχώνεσαι έχω πελάτη που έχει κάνει 450000 χλμ και μέχρι σήμερα δεν έχουν πρόβλημα μόνο αμορτισέρ πολλές φορές τοπ μαουν μια φορά ψαλίδια στα 3500000 χλμ σετ αμπραγιάζ αντλία κάτω έχανε υγρά πετάλι αμπραγιάζ γιατί είχε σπάσει το μισό πέλμα και αντλία πάνω είχε κάνει μπόσικα. Και φυσικά το φίλτρο σωματιδίων με τα παρελκόμενα είναι εκτός από τα 180000 - 200000 χλμ . Αυτά για την ώρα.


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Μάρ 2018, 00:30:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ixat47 έγραψε:

Ρε σεις , το αμαξι ειναι καλο αλλα μονο για 90.000χιλ ??? Μη τρελαθουμε τωρα !!!


Οι αυτοκινητοβιομηχανίες κλέφτες θα γίνουν;
5 χρόνια ή 100.000χλμ. Αυτή είναι η ζωή των προιόντων τους για να μπορούν να ζήσουν και εκείνοι.

Φυσικά δεν σου το γράφει αυτό όταν πας να το αγοράσεις. Μόνο διαβάζοντας το εγχειρίδιο του κατασκευαστή μπορείς να καταλάβεις -από τα πράγματα που λείπουν στο πρόγραμμα σερβις- ότι δεν υπήρχε πρόθεση να το κρατήσεις για πάντα. Ούτε καν για 200.000χλμ.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ixat47 (spiros)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 301 hdi 1.6 (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2016
Δημοσιεύσεις: 73
Τόπος: Kastoria

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 25 Αύγ 2018, 14:56:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

action_peugeot έγραψε:
Μην αγχώνεσαι έχω πελάτη που έχει κάνει 450000 χλμ και μέχρι σήμερα δεν έχουν πρόβλημα μόνο αμορτισέρ πολλές φορές τοπ μαουν μια φορά ψαλίδια στα 3500000 χλμ σετ αμπραγιάζ αντλία κάτω έχανε υγρά πετάλι αμπραγιάζ γιατί είχε σπάσει το μισό πέλμα και αντλία πάνω είχε κάνει μπόσικα. Και φυσικά το φίλτρο σωματιδίων με τα παρελκόμενα είναι εκτός από τα 180000 - 200000 χλμ . Αυτά για την ώρα.


Γεια σου φιλε , ειπα αλλη φορα να μην ξανασχολιθω , Δυστιχος εσπασε η ασφαλεια του πενταλ συμπλεκτη και αναγκαστικα να αλλαξω ολη την αντλια γιατι πανε πακετο , το καλο ειναι το οποιο μ'εκανε εντυπωση η τιμη της , 41 ευρω με την εκπτωση η μανισια και 37 ευρω η κατω οι οιποιες αλλαζουν ευκολα , τα αμορτισερ και οι βασεις ειναι φθηνες οπως και τα ψαλιδα 150 ευρω το ενα κομπλε , αυτο που με πειραζει ειναι το συστημα του Ad-Blue , DPF και eolys ...


goalunited.org/legends
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ikucic (ilias)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 301 blue-hdi 1.6 diesel (2016)

Ένταξη: 07 Οκτ 2018
Δημοσιεύσεις: 18

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 07 Οκτ 2018, 12:01:04    Θέμα δημοσίευσης: αγορά νέου 301 1,6 HDI Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είμαι σχεδόν αποφασισμένος να αγοράσω ένα 301 1,6 HDI ελαφρώς μεταχειρισμένο (12.000 χλμ) με ενεργή εγγύηση για ακόμη 4 χρόνια και 3 μήνες.
έχω φιέστα βενζίνης εδώ και 13 χρόνια (230.000χλμ) σε μηχανικά άριστη κατάσταση αλλά η οικογένεια δεν χωρά πια.
δεν έχω αγοράσει ακόμη το PEUGEOT γιατί δεν έχω ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΣΗ περί πετρελαίου. Ακούω διάφορα και έχω μπερδευτεί.
Γενικά το θέλω για τους χώρους, την άνεση, την ασφάλεια, την κατανάλωση.
Εσείς που έχετε τέτοιο αυτοκίνητο θεωρείτε ότι "θα τα βγάλει" τα λεφτά του με προσεκτική οδήση, τακτική συντήρηση και εγγυημένο ανεφορδιασμό από πρατήρια που εμπιστεύονται φίλοι ταξιτζήδες της περιοχής (Θεσπρωτία);
Ζούμε επαρχία και θα κάνουμε περίπου 18.000 χλμ το χρόνο (τα 12.000 στην Εγνατία).
Στην περιοχή δεν ξέρω κανέναν που να αγόρασε τέτοιο όχημα οπότε η συμβολή του forum θα είναι σημαντική.
Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ixat47 (spiros)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 301 hdi 1.6 (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2016
Δημοσιεύσεις: 73
Τόπος: Kastoria

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Οκτ 2018, 22:54:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σου φιλε ! Ετσι που με τα λες τοτε παρτο , τωρα εχω 120χ.χιλ. και παρ'ολα τα παραπανω προβληματακια ειμαι ευχαριστιμενος για τα λεφτα που εδωσα , αν αγοραζα κατι ποιο ακριβο τοτε θα μου κακο φαινοταν.
Αν το αγορασεις να αλλαζεις λαδια 0W-30 καθε 10.000χιλ. μαζι με φιλτρο αερα και στα 20χ.χιλ. φιλτρο πετρελαιου και να βαζεις απο τα καλα πετρελαια.Προσφατα : Ιμαντες χρονισμου -δυναμο μαζι και με τεντοτιρα εξωτερικο και αλλαγες λαδιων- φιλτρων 450 ευρω γνησια.
Ετσι πως το δουλεω καιει το πολυ 5 λιτρα στα 100.
Λοιπον αν με παει αλλα τοσα χιλιομετρα τοτε τα εχει βγαλει τα λεφτα του.
Λαστιχα Κλεμπερ 220 ευρω, χειμερινα Νοκιαν 290 ευρω.....


goalunited.org/legends
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ikucic (ilias)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 301 blue-hdi 1.6 diesel (2016)

Ένταξη: 07 Οκτ 2018
Δημοσιεύσεις: 18

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Οκτ 2018, 13:17:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα το είχα αγοράσει ήδη αλλα...
Για τον επόμενο ενάμιση χρόνο σίγουρα θα κανω κάποια χλμ καθημερινά .ομως ίσως απο το 2020 τα χλμ αυτα να μην γίνονται δηλαδή το αυτοκίνητο να κανει ετησίως μόνο 6-8.000 και σχετικά μεγάλες αποστάσεις (άνω των 20 χλμ) μια αντε δυο φορές τη βδομάδα .
Μήπως ειναι πολυτέλεια ενα πετρελαιοκίνητο για τόσα λίγα χιλιόμετρα ;;
Μήπως επίσης η μη συχνή χρήση σε ανοιχτό δρομο και μεγάλες διαδρομές να επιβαρύνουν την καταλυτική του λειτουργία ;;
Αυτα μου τα είπε τεχνικός της Peugeot και προς τιμη του ...
Μήπως καλύτερα να κατευθυνθώ παλι στη βενζίνη και ας καίει παραπάνω ;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ixat47 (spiros)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 301 hdi 1.6 (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2016
Δημοσιεύσεις: 73
Τόπος: Kastoria

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Οκτ 2018, 14:43:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρτο σε βενζινη και καντο μετατροπη σε αεριο , παντος απο χορους ειναι πολυ καλο !


goalunited.org/legends
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ikucic (ilias)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 301 blue-hdi 1.6 diesel (2016)

Ένταξη: 07 Οκτ 2018
Δημοσιεύσεις: 18

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Οκτ 2018, 20:54:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το ξέρω ότι από χώρους είναι φοβερό!
και το είδα και το οδήγησα ήδη τρεις φορές
2 πράγματα ακόμη με προβληματίζουν:
1. το καύσιμο (βενζίνη η πετρέλαιο). ακόμη δεν έχω αποκλείσει το πετρέλαιο γιατί επαρχία μένω και τουλάχιστον μία φορά τη βδομάδα θα βγαίνω Εγνατία (για να ανοίγει το αμάξι).
2. η εμπάθεια πολλών φίλων με την Peugeot (χωρίς να έχουν αυτοί Peugeot). το τι έχω ακούσει δεν περιγράφεται... ώρες ώρες νομίζω ότι θα το αγοράσω και μόλις βγει στο δρόμο θα βγάλει 100 ζημιές!!! 3-4 που ρώτησα και είχαν Peugeot μου είπαν ότι τα αμάξια τους είναι οκ.
γιατί αυτή η κακία με την Peugeot; Έχουν λόγους ή είναι απλά marketing;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ixat47 (spiros)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 301 hdi 1.6 (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2016
Δημοσιεύσεις: 73
Τόπος: Kastoria

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Οκτ 2018, 11:44:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...μετα απο καποιες χιλιαδες χιλιομετρα ολα τα αυτοκινητα καποιο κουσουρι θα βγαλουν.Οι περισσοτεροι εχουν προβληματα , αλλοι μεγαλα αλλοι μικρα.


goalunited.org/legends
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ikucic (ilias)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 301 blue-hdi 1.6 diesel (2016)

Ένταξη: 07 Οκτ 2018
Δημοσιεύσεις: 18

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Οκτ 2018, 07:23:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φίλε ixat47
επειδή στο φιέστα του 2006 που έχω (βενζίνη) τα μικρά σέρβισ τα κάνω μόνος μου (σε λιγότερα χιλιόμετρα απ' ότι λέει ο κατασκευστής με αξιόπιστα ανταλλακτικά πάντα)- λάδια, φίλτρα (λαδιού, βενζίνης, αέρα, καμπίνας)

στο 1ο σου ποστ γράφεις ότι με ράμπα είναι εύκολη η αντικατάσταση ανταλλακτικών και μηχανικών μερών.
να σε ρωτήσω λοιπόν στο 301 (πετρέλαιο) είναι εύκολη η πρόσβαση για την αντικατάσταση αυτών των ανταλλακτικών (λάδια + 4 φίλτρα) φυσικά με ράμπα (έχω μπάρα ενός φίλου);;

ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ixat47 (spiros)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 301 hdi 1.6 (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2016
Δημοσιεύσεις: 73
Τόπος: Kastoria

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Οκτ 2018, 17:31:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια χαρα ειναι , πχ.: το φιλτρο αερα εχει 3εις βιδες τορξ 25 και το οποιο το αλλαζω καθε 5.000 χιλ μονος μου , επισης το βαζω σε συγκριση με το V6 2.5 που ειχα , αλλο να εχεις να κανεις με ενα θηριο με 6 κυλινδρους και αλλο με 4 1.6.


goalunited.org/legends
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ikucic (ilias)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 301 blue-hdi 1.6 diesel (2016)

Ένταξη: 07 Οκτ 2018
Δημοσιεύσεις: 18

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Οκτ 2018, 21:14:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευχαριστώ ίσως το πάρω τελικά...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ikucic (ilias)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 301 blue-hdi 1.6 diesel (2016)

Ένταξη: 07 Οκτ 2018
Δημοσιεύσεις: 18

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Νοέ 2018, 18:39:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το πηρα τελικά και ήδη εκανα τα πρώτα 1000 χλμ ωραίο στο δρομο άνετο και χαμηλή καταναλωση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Νοέ 2018, 19:18:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλοταξιδο

Τελικά βενζίνη η πετρέλαιο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ikucic (ilias)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 301 blue-hdi 1.6 diesel (2016)

Ένταξη: 07 Οκτ 2018
Δημοσιεύσεις: 18

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Νοέ 2018, 19:41:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριςτω Πολυ
Πετρέλαιο επαρχία ειμαι , οτι διαδρομές κανω ειναι απο 15 χλμ και πανω και σε ανοιχτό δρομο κυρίως Εγνατία οποτε επέλεξα diesel
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ixat47 (spiros)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 301 hdi 1.6 (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2016
Δημοσιεύσεις: 73
Τόπος: Kastoria

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Νοέ 2018, 08:47:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλοταξιδο !!!!Αν δεις τιποτα πορτοκαλι λαμπακια οπως SERVICE + UREA μη φοβασαι δεν ειναι τιποτα , αν τωρα παλι πριν βαλεις μπρος και αναψει κοκκινο λαμπακι SERVICE παλι δεν ειναι τιποτα , βγαλε το κλειδι και μετα ξαναβαλε μπρος. Το dpf κανει αναγεννηση αναλογα το ποσο καθαρο ειναι το καυσιμο και τις κλιματολογιγες συνθηκες , στο δικο κανει περιπου στα 1200-1400χ.χιλ(αναβει βεντιλατερ και καθρεπτες) δεν ειναι τιποτα , δωστου στροφες και μη το σβηνεις , τα πρωτα αμορτισερ θα εχουν καποιο προβλημα , λογικα αν εχει 5 χρονια εγγυηση δε θα πληρωσεις .AdBlue να βαζεις ΜΟΝΟ της Peugeot και να το γεμιζεις οταν αναβει λαμπακι(αλλαγη δοχειου AdBlue κοστος περιπου 1000ε αλλα στην εγγυηση) .Τα φρενα τα εμπροστια τα αλλαζω καπου στα 40χ.χιλ τα πισω ακομα δεν τα αλλαξα(3χρονια 123χ.χιλ!).Λαστιχο δεν τρωει.Μπορει να χρειαστεις πανω αντλια συμπλεκτη (δεν εχει ουτε 50ε και αλλαζει γρηγορα.)Εγω αλλαξα τωρα το καλοκαιρι και αγορασα με 42ε και την κατω , να αλλαζεις λαδια καθε 10.000-15.000χιλ Μονο προδιαγραφες Peugeot και 0w-30.Ιμαντες στα 115χ.χιλ. περιπου 3εις ωρες μαζι με λαδια φιλτρα. Αλλαξα λαμπες απο τις απλες(5ε) σε παγου 30ε οι δυο και η διαφορα το βραδυ ειναι τεραστια !Αν θυμηθω και αλλα θα σε πω...


goalunited.org/legends
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ikucic (ilias)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 301 blue-hdi 1.6 diesel (2016)

Ένταξη: 07 Οκτ 2018
Δημοσιεύσεις: 18

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Νοέ 2018, 14:57:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριςτω πολυ να εισαι καλα .
Το αμάξι ειναι στις 16.000 άλλαξα πριν το παρω φίλτρο λαδιού και λάδι συν φίλτρο καμπίνας στην Peugeot . Αλλα μου έβαλαν total 5-30 οχι 0-30.
Επίσης σε φίλο μηχανικό άλλαξα προχθές και ενα φίλτρο πετρελαίου γιατί στην Peugeot μου είπαν οτι ειναι νωρίς . Εγω το άλλαξα για καλο και για κακο . Έβαλα ενα pourflux με 25 ευρω (φίλτρο και εργασία )
Ξέρεις ποσο παει στην αντιπροσωπεία ;;
Το φίλτρο μαύρο ήταν αλλα δεν ειχε αλλα θεματα (αλλα κατάλοιπα εμφανή )
Καθαριστικά πετρελαίου μου είπαν στην Peugeot να μην βάζω . Τι γνώμη έχεις;
Βγαίνω δυο φορές τη βδομάδα στον ανοιχτό δρομο Εγνατία για 35χλμ με ταχύτητα 110- 130 χλμ Ανα ωρα ειναι οκ για να ξεμπουκώνει ;;
Πολλές οι ερωτήσεις... Οτι μπορεις απάντησε
Και παλι ευχαριςτω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 2 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2232s (PHP: 90% - SQL: 10%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on