PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Saxo VTs Mk1 16v
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Φεβ 2020, 14:21:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχεις σφαξει κεφαλη? Δεν εξηγειτε το σφιξιμο μετα τις 7200rpm....
Μην κανεις το ιδιο λαθος και στο swap με το jp4.
Στην επομενη μετρηση, πηγαινε απ τους Παππες που εχουν maha 3K, μην ριξεις ευθυνες στο jp4 ομως... Whistling


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vlaik (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Saxo VTs 16v (1997)

Ένταξη: 06 Μάρ 2017
Δημοσιεύσεις: 72
Τόπος: Κουφάλια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Φεβ 2020, 14:52:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
ωραιότατα!

Ευχαριστω παλικαρε

christos_99 έγραψε:
Εχεις σφαξει κεφαλη? Δεν εξηγειτε το σφιξιμο μετα τις 7200rpm....
Μην κανεις το ιδιο λαθος και στο swap με το jp4.
Στην επομενη μετρηση, πηγαινε απ τους Παππες που εχουν maha 3K, μην ριξεις ευθυνες στο jp4 ομως... Whistling

Καλησπερα Χρηστο, η κεφαλη ειναι 2 - 3 δεκατα κατεβασμενη με μαμα φλαντζα!
Ο χρονισμος ειναι στα εργοστασιακα σημαδια...
7200 δεν θα το ελεγα αλλα 7600 ισως, και αυτο οφειλεται πιστευω οτι δεν εχει ροϊκη το καπακι ωστε να εκμεταλευτει μεχρι ψηλα τα εκκεντρα!
Ενας 2ος λογος επισης οτι το αμαξι δεν ψαχτηκε καθολου στο dyno ωστε να πετυχουμε απολυτα την καμπυλη!

Τι καλυτερο θα δω σε ενα maha απο το mustang Question
Μπα για το jp4 πιστευω επειδη θα φοραει αρκετα καλουδια στην κεφαλη δεν νομιζω να εχω θεμα ειδικα στις υψηλες στροφες...


Stock block
Stock Ecu
Project 160+
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Φεβ 2020, 00:55:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το συγκεκριμενο Mustang που χρησιμοποιειτε ως μετρο συγκρισης,ειναι για τα μπαζα,αυτο εννοει ο Χρηστος.
Του Παππέ δεν ειναι Maha,ειναι Superflow,Maha εχει μονον ο Παυλος(Garage) στην πολη μας.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Vlaik (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Saxo VTs 16v (1997)

Ένταξη: 06 Μάρ 2017
Δημοσιεύσεις: 72
Τόπος: Κουφάλια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Φεβ 2020, 02:31:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Το συγκεκριμενο Mustang που χρησιμοποιειτε ως μετρο συγκρισης,ειναι για τα μπαζα,αυτο εννοει ο Χρηστος.
Του Παππέ δεν ειναι Maha,ειναι Superflow,Maha εχει μονον ο Παυλος(Garage) στην πολη μας.


Για εξηγησε μου, για πιο λογο το βγαζεις για τα μπαζα;;;
Αποδεδειγμενα πραγματα και οχι επειδη δεν σου αρεσε το dyno ή κατι αλλο φυσικα...

Εχω κανει εκει 6 dyno-day και εχουν μετρηθει σχεδον 400 αυτοκινητα, με τα παραπονα για το dyno να ειναι μετρημενα στα δακτυλα του ενος χεριου!!!


Stock block
Stock Ecu
Project 160+
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Φεβ 2020, 13:21:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μηπως το γεγονος οτι ολοι φευγουν ευχαριστημενοι απο το dyno, ειναι λιγο ανησυχητικο; Laughing


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vlaik (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Saxo VTs 16v (1997)

Ένταξη: 06 Μάρ 2017
Δημοσιεύσεις: 72
Τόπος: Κουφάλια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Φεβ 2020, 21:43:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

geo106xs έγραψε:
Μηπως το γεγονος οτι ολοι φευγουν ευχαριστημενοι απο το dyno, ειναι λιγο ανησυχητικο; Laughing


Ολα ειναι μετρημενα και σε αλλα dyno και ερχονται με χαμογελα και φευγουν με ενα κινητο στο χερι γιατι δεν βγαζουν αλογα!!! Wink
Tα σωστα αυτοκινητα θα δειξουν τα ιδια αλογα σε ολα τα dyno :D


Stock block
Stock Ecu
Project 160+
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
petran_x13 (Πέτρος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 RC 2.0 16V

Ένταξη: 30 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 157
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Φεβ 2020, 01:01:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με τα καλούδια που έχεις τον jp4 και εισαγωγή c2 αν το ψάξετε καλά θα έχει ωραίο αποτέλεσμα. Στον jp4 θα κάνεις τσέπες στα πιστόνια για τους 743 η σφυριά?

Έχω δει μερικά βίντεο σου στο YouTube. Πάντως ενώ ΦΠΕ το αμαξι ήταν πολλά υποσχόμενο, πλέων με τους 743 δεν με ενθουσιάζει. μικρό το κακό βέβαια αφού ήδη έχεις άγραφο, πεταλούδα κτλ και πας για νέο setup.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Φεβ 2020, 07:44:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vlaik έγραψε:
Pughell έγραψε:
Το συγκεκριμενο Mustang που χρησιμοποιειτε ως μετρο συγκρισης,ειναι για τα μπαζα,αυτο εννοει ο Χρηστος.
Του Παππέ δεν ειναι Maha,ειναι Superflow,Maha εχει μονον ο Παυλος(Garage) στην πολη μας.


Για εξηγησε μου, για πιο λογο το βγαζεις για τα μπαζα;;;
Αποδεδειγμενα πραγματα και οχι επειδη δεν σου αρεσε το dyno ή κατι αλλο φυσικα...

Εχω κανει εκει 6 dyno-day και εχουν μετρηθει σχεδον 400 αυτοκινητα, με τα παραπονα για το dyno να ειναι μετρημενα στα δακτυλα του ενος χεριου!!!

Ρώτα τον Λιατη που μετρησε και στου Παυλου(να σου πει).

Ευχαριστημενοι ειστε γιατί θελετε να κανετε μετρηση με 20 ευρω και να δειτε αλογα 2jz,οχι γιατι σας νοιαζει να εχετε πραγματικες ενδειξεις του αυτοκινητου σας,για τον ιδιο ακριβως λογο που οι 8 στους 10 απο εσας που μετρατε εκεί,δεν πατε να κανετε ενα πριν/μετα αλλά φεύγετε ευχαριστημενοι με οτι σας βγαλει.

Ελπιζω να σε καλυψα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Φεβ 2020, 10:52:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vlaik έγραψε:
geo106xs έγραψε:
Μηπως το γεγονος οτι ολοι φευγουν ευχαριστημενοι απο το dyno, ειναι λιγο ανησυχητικο; Laughing


Ολα ειναι μετρημενα και σε αλλα dyno και ερχονται με χαμογελα και φευγουν με ενα κινητο στο χερι γιατι δεν βγαζουν αλογα!!! Wink
Tα σωστα αυτοκινητα θα δειξουν τα ιδια αλογα σε ολα τα dyno :D

Μην το σκέφτεσαι .
Έχω δει 136 άλογα και το ίδιο αυτοκίνητο σε αλλά δυναμομετρο έδειξε 145 Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Φεβ 2020, 16:28:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vlaik έγραψε:
Για εξηγησε μου, για πιο λογο το βγαζεις για τα μπαζα;;;
Αποδεδειγμενα πραγματα και οχι επειδη δεν σου αρεσε το dyno ή κατι αλλο φυσικα...


Οταν μετριεται σε αυτου του ειδους τα δυναμομετρα(της πιατσας και των κοντροστεκιων δλδ), C2 VTS με μονον ενα τελικο και βγαζει 130hp χαμηλο, και μετα παταμε με το πρωην 16αρι δικο μου(ποτε μετρημενο, πες το απο φοβο, πες το οπως θες, δεν ανεβηκα ποτε σε dyno), που ημουν set up vts, ραλλοεκκεντρα, ολοσωμη, μπεκ 206RC και 14/60 και του κανω 2,5 αυτοκινητα Σινδο.

2ο C2 παλι VTS ολοκληρωμενο ΦΠΕ*ολοσωμη με χταποδι* και βγαζει 135hp και του κανω 1.5 αυτοκινητο Ασσηρο, ε τοτε οχι, δεν ειναι αξιοπιστο παραδειγμα, για βραβειο ανοιχτης παλαμης ισως

υγ το 2ο C2 VTS, ο ιδιοκτητης εφυγε μετα το dyno μ ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια, μετα την Ασσηρο κερασε μπυριτσα Hunter


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vlaik (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Saxo VTs 16v (1997)

Ένταξη: 06 Μάρ 2017
Δημοσιεύσεις: 72
Τόπος: Κουφάλια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Φεβ 2020, 22:27:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

petran_x13 έγραψε:
Με τα καλούδια που έχεις τον jp4 και εισαγωγή c2 αν το ψάξετε καλά θα έχει ωραίο αποτέλεσμα. Στον jp4 θα κάνεις τσέπες στα πιστόνια για τους 743 η σφυριά?

Έχω δει μερικά βίντεο σου στο YouTube. Πάντως ενώ ΦΠΕ το αμαξι ήταν πολλά υποσχόμενο, πλέων με τους 743 δεν με ενθουσιάζει. μικρό το κακό βέβαια αφού ήδη έχεις άγραφο, πεταλούδα κτλ και πας για νέο setup.


H αληθεια ειναι αυτη δυστυχως, ισως φταει που δεν εχει συμπιεση...
Ειχα σκεφτει να το κανω φλαντζα αλλα θα επειχηρισω jp4 με τσεπες οπως μιλησα στο ρεκτιφιε λογικα και συμπιεση αρκετη για να δουλεψει σωστα με τα εκκεντρα!


Stock block
Stock Ecu
Project 160+
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vlaik (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Saxo VTs 16v (1997)

Ένταξη: 06 Μάρ 2017
Δημοσιεύσεις: 72
Τόπος: Κουφάλια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Φεβ 2020, 22:28:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Vlaik έγραψε:
Pughell έγραψε:
Το συγκεκριμενο Mustang που χρησιμοποιειτε ως μετρο συγκρισης,ειναι για τα μπαζα,αυτο εννοει ο Χρηστος.
Του Παππέ δεν ειναι Maha,ειναι Superflow,Maha εχει μονον ο Παυλος(Garage) στην πολη μας.


Για εξηγησε μου, για πιο λογο το βγαζεις για τα μπαζα;;;
Αποδεδειγμενα πραγματα και οχι επειδη δεν σου αρεσε το dyno ή κατι αλλο φυσικα...

Εχω κανει εκει 6 dyno-day και εχουν μετρηθει σχεδον 400 αυτοκινητα, με τα παραπονα για το dyno να ειναι μετρημενα στα δακτυλα του ενος χεριου!!!

Ρώτα τον Λιατη που μετρησε και στου Παυλου(να σου πει).

Ευχαριστημενοι ειστε γιατί θελετε να κανετε μετρηση με 20 ευρω και να δειτε αλογα 2jz,οχι γιατι σας νοιαζει να εχετε πραγματικες ενδειξεις του αυτοκινητου σας,για τον ιδιο ακριβως λογο που οι 8 στους 10 απο εσας που μετρατε εκεί,δεν πατε να κανετε ενα πριν/μετα αλλά φεύγετε ευχαριστημενοι με οτι σας βγαλει.

Ελπιζω να σε καλυψα...


Αρχικα δεν κανει 20euro, κατα δευτερον ο Λιατης εχει να μετρησει εκει πανω ακομα οταν ειχε το λευκο το ραλλυ... Οποτε δεν μου λεει κατι δυστυχως!


Stock block
Stock Ecu
Project 160+
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vlaik (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Saxo VTs 16v (1997)

Ένταξη: 06 Μάρ 2017
Δημοσιεύσεις: 72
Τόπος: Κουφάλια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Φεβ 2020, 22:30:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christos_99 έγραψε:
Vlaik έγραψε:
Για εξηγησε μου, για πιο λογο το βγαζεις για τα μπαζα;;;
Αποδεδειγμενα πραγματα και οχι επειδη δεν σου αρεσε το dyno ή κατι αλλο φυσικα...


Οταν μετριεται σε αυτου του ειδους τα δυναμομετρα(της πιατσας και των κοντροστεκιων δλδ), C2 VTS με μονον ενα τελικο και βγαζει 130hp χαμηλο, και μετα παταμε με το πρωην 16αρι δικο μου(ποτε μετρημενο, πες το απο φοβο, πες το οπως θες, δεν ανεβηκα ποτε σε dyno), που ημουν set up vts, ραλλοεκκεντρα, ολοσωμη, μπεκ 206RC και 14/60 και του κανω 2,5 αυτοκινητα Σινδο.

2ο C2 παλι VTS ολοκληρωμενο ΦΠΕ*ολοσωμη με χταποδι* και βγαζει 135hp και του κανω 1.5 αυτοκινητο Ασσηρο, ε τοτε οχι, δεν ειναι αξιοπιστο παραδειγμα, για βραβειο ανοιχτης παλαμης ισως

υγ το 2ο C2 VTS, ο ιδιοκτητης εφυγε μετα το dyno μ ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια, μετα την Ασσηρο κερασε μπυριτσα Hunter


Τα μετρησατε αυτα τα αυτοκινητα στα καπακια σε αλλο dyno;
Γιατι αν μιλαμε για πατημα απο σταση πανε περιπατο τα αλογα...


Stock block
Stock Ecu
Project 160+
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Φεβ 2020, 22:38:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vlaik έγραψε:

Αρχικα δεν κανει 20euro, κατα δευτερον ο Λιατης εχει να μετρησει εκει πανω ακομα οταν ειχε το λευκο το ραλλυ... Οποτε δεν μου λεει κατι δυστυχως!

20 ευρω δεν δωσατε στο dynoday που μαζεψε τα κερατα του απο κόσμο οπως λες?

Για τον Λιατη,κοψε γιατι εφτασες σε φουρκετα,εχει μετρησει το μαυρο μολις έβαλε τους pts επανω...

Για την ιστορια του θεματος,γιατι πρεπει να παιρνουμε το συγκεκριμενο δυναμομετρο της πλάκας ως μέτρο συγκρισης και προσπαθεις να μας πείσεις οτι ειναι και αξιοπιστο ως προς τα νουμερα του;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Vlaik (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Saxo VTs 16v (1997)

Ένταξη: 06 Μάρ 2017
Δημοσιεύσεις: 72
Τόπος: Κουφάλια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Φεβ 2020, 22:56:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Vlaik έγραψε:

Αρχικα δεν κανει 20euro, κατα δευτερον ο Λιατης εχει να μετρησει εκει πανω ακομα οταν ειχε το λευκο το ραλλυ... Οποτε δεν μου λεει κατι δυστυχως!

20 ευρω δεν δωσατε στο dynoday που μαζεψε τα κερατα του απο κόσμο οπως λες?

Για τον Λιατη,κοψε γιατι εφτασες σε φουρκετα,εχει μετρησει το μαυρο μολις έβαλε τους pts επανω...

Για την ιστορια του θεματος,γιατι πρεπει να παιρνουμε το συγκεκριμενο δυναμομετρο της πλάκας ως μέτρο συγκρισης και προσπαθεις να μας πείσεις οτι ειναι και αξιοπιστο ως προς τα νουμερα του;

1η φορα το καναμε με 20 ευρω γιατι μολις το ειχε φερει ο Γιαννης επειτα ειναι συνεχεια 30 ευρω σε dyno day και αν πας μονος ειναι 40ευρω...


Δεν προσπαθω εγω να σε πεισω αν ειναι αξιοπιστο, εσυ το λες αναξιοπιστο εχει τεραστια διαφορα!!!


Stock block
Stock Ecu
Project 160+
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
petran_x13 (Πέτρος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 RC 2.0 16V

Ένταξη: 30 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 157
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Φεβ 2020, 00:02:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Stock jp4 έχει 11:1 αν του κάνεις τσέπες θα πέσει λίγο ακόμα. Επίσης Πλανισμα δεν σηκώνει αυτή η κεφαλή ιδιαίτερα. Ενεργό συμπίεση έχεις μέτρηση ποτέ;

Και τέλος απο 60αρα πεταλούδα bouki για πες καμια εντύπωση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Φεβ 2020, 00:48:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εσυ καμαρωνεις και εγραψες 138 αλογα τροχο και σου λεει ο Χρηστος μετρα και αλλου και επειδη σου λεμε οτι ειναι δυναμομετρο της πoυτσας ρωτας τι διαφορετικο θα δεις αλλου,δεν εχουμε εμεις καποιο κομπλεξ απλά δυστυχως οντως ειναι σαβουρα σε σχεση με το Maha του Παυλου ή το Superflow του Πάπα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Φεβ 2020, 11:05:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vlaik έγραψε:
Τα μετρησατε αυτα τα αυτοκινητα στα καπακια σε αλλο dyno;
Γιατι αν μιλαμε για πατημα απο σταση πανε περιπατο τα αλογα...


Για την ιστορια, τα c2 ειχαν μετρησει στον rtmg.
Το 2ο C2, αφου δεν πιστευε το 1.5 αμαξι διαφορα, πηγε maha Κοζανη Κοπανιδη και μετρησε και εκει και εβγαλε 131.
Σε ατμοσφαιρικο με μορφη ΦΠΕ δεν το λες και μικρη διαφορα...
Και οχι, δεν ηταν το δικο μου 206 κανενα καλα φτιαγμενο, μεχρι και τον ιδιο προγραμματιστη ειχαμε, ο οποιος ειναι και μελος εδω, ουτε ειχα κανενα σφιχτο μοτερ φρεσκο απο επισκευη.

Απλα αν παρουμε παραδειγμα και σαν βαση την μετρηση στον rtmg, αν ανεβαινα εκει πανω θα μου εβγαζε 140, σου φαινεται λογικο νουμερο για ραλλισια εκκεντρα και ηλεκτρικα bosch 206?? Δεν νομιζω...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vlaik (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Saxo VTs 16v (1997)

Ένταξη: 06 Μάρ 2017
Δημοσιεύσεις: 72
Τόπος: Κουφάλια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Φεβ 2020, 22:15:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christos_99 έγραψε:
Vlaik έγραψε:
Τα μετρησατε αυτα τα αυτοκινητα στα καπακια σε αλλο dyno;
Γιατι αν μιλαμε για πατημα απο σταση πανε περιπατο τα αλογα...


Για την ιστορια, τα c2 ειχαν μετρησει στον rtmg.
Το 2ο C2, αφου δεν πιστευε το 1.5 αμαξι διαφορα, πηγε maha Κοζανη Κοπανιδη και μετρησε και εκει και εβγαλε 131.
Σε ατμοσφαιρικο με μορφη ΦΠΕ δεν το λες και μικρη διαφορα...
Και οχι, δεν ηταν το δικο μου 206 κανενα καλα φτιαγμενο, μεχρι και τον ιδιο προγραμματιστη ειχαμε, ο οποιος ειναι και μελος εδω, ουτε ειχα κανενα σφιχτο μοτερ φρεσκο απο επισκευη.

Απλα αν παρουμε παραδειγμα και σαν βαση την μετρηση στον rtmg, αν ανεβαινα εκει πανω θα μου εβγαζε 140, σου φαινεται λογικο νουμερο για ραλλισια εκκεντρα και ηλεκτρικα bosch 206?? Δεν νομιζω...


Oποτε αν καταλαβαινω σωστα, αυτο που εβγαλε 135 στο mustang (θυμασαι ροδα ποσα εγραψε;) πηρε σε maha στην κοζανη και εβγαλε 131;

offtopic συζητηση αλλα εχει ενδιαφερον ειλκιρινα μιλαω, αν οντως δεν μετραει σωστα σε λιγα αλογα να ψαχτουμε για αλλου!


Stock block
Stock Ecu
Project 160+
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Φεβ 2020, 13:55:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vlaik έγραψε:
Oποτε αν καταλαβαινω σωστα, αυτο που εβγαλε 135 στο mustang (θυμασαι ροδα ποσα εγραψε;) πηρε σε maha στην κοζανη και εβγαλε 131;


Ακριβως!


Vlaik έγραψε:
offtopic συζητηση αλλα εχει ενδιαφερον ειλκιρινα μιλαω, αν οντως δεν μετραει σωστα σε λιγα αλογα να ψαχτουμε για αλλου!


Ε μα τι σου λεμε τοσο καιρο! Cheers


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 3 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1227s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on