PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αγορά 207RC ή GT
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
athanas (Στεφανος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 1.6 16v

Ένταξη: 17 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 1034
Τόπος: χμμμμμμμ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Μάρ 2017, 09:18:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

karate kid έγραψε:
karate kid έγραψε:
Που προτείνετε να κάνω τον έλεγχο;
Επίσης μηχανολογικά, αρκεί μόνο να ελεγχθεί ο εγκέφαλος ή χρειάζονται και άλλα πράγματα;
Τέλος, πόσο θα στοιχίσει;
Αρχικά είχα σκεφτεί για sportmechanic, αλλά απ' ότι έχω καταλάβει είναι αρκετές οι λεπτομέριες που θα πρέπει να διαγνωστούν, γι΄αυτό ειναι καλύτερα σε κάποιο εξειδικευμένο συνεργείο;


Καμία άποψη παιδιά;



spotmechanic δουλευα για ενα φεγγαρι....κανουν πολυ καλη δουλεια...στα μειον οτι δεν εχουν ελεγχο με διαγνωστικο...
για ολα τα υπολοιπα ειναι εγγυηση


Όποιος δεν ξέρει και δεν ξέρει πως δεν ξέρει, είναι τρελός.
Όποιος δεν ξέρει και ξέρει πως δεν ξέρει, είναι παιδί. 
Όποιος ξέρει και δεν ξέρει πως ξέρει, κοιμάται.
Όποιος ξέρει και ξέρει πως ξέρει, είναι σοφός.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Μάρ 2017, 13:51:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

episis σε φιλο που ποηγε να δει μρ2 απο σποτμεκανικ
ηταν ολο τρακαρισμενο και μαλιστα γερα και αυτοι λεγανε για βαμμενα κομματια...αρα ουτε φαναρτζη εχουν

νομιζω οτι τα φυσωνουν ολα πλεον απο θεμα διαγνωστικου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salamanque_207 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 11 Ιούν 2016
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 25 Μάρ 2017, 12:40:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οταν πουλουσα το GT μου ειχε τυχει να το παω και σε επισημες αντιπροσωπειες μετα απο επιθυμια του ενδιαφερομενου. Μη φανταστειτε οτι γινοταν καποιος εμπεριστατωμενος ελεγχος. Ενα τυπικο τσεκαρισμα απο κατω για το εμπροσθιο συστημα, παχος τακακιων κλπ και ενα φυσωμα στο διαγνωστικο και αντιο σας.. To παιδι που το πηρε τελικα μου ειχε στειλει τη spotmechanic, ο μηχανικος της οποιας κυριολεκτικα εγλειψε ολο το αυτοκινητο. Μου εκανε μεγαλη εντυπωση ο ελεγχος τους. Η ελλειψη του διαγνωστικου μικρη σημασια εχει για μενα. Οσοι ειναι επιτηδειοι, εμποροι ειτε ιδιωτες, μπορουν να σβησουν οποιοδηποτε σφαλμα 5 λεπτα πριν τον ελεγχο. Το test drive που κανει ειναι ολο το ζουμι του ελεγχου. Εκει θα φανει αν το αμαξι τουρμπιζει σωστα, αν ρεταρει, αν τραβαει κλπ. Το μονο αρνητικο ειναι το 60αρι που χρεωνουν απο 45 που ηταν παλιοτερα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Μάρ 2017, 00:23:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salamanque_207 έγραψε:
Οταν πουλουσα το GT μου ειχε τυχει να το παω και σε επισημες αντιπροσωπειες μετα απο επιθυμια του ενδιαφερομενου. Μη φανταστειτε οτι γινοταν καποιος εμπεριστατωμενος ελεγχος. Ενα τυπικο τσεκαρισμα απο κατω για το εμπροσθιο συστημα, παχος τακακιων κλπ και ενα φυσωμα στο διαγνωστικο και αντιο σας.. To παιδι που το πηρε τελικα μου ειχε στειλει τη spotmechanic, ο μηχανικος της οποιας κυριολεκτικα εγλειψε ολο το αυτοκινητο. Μου εκανε μεγαλη εντυπωση ο ελεγχος τους. Η ελλειψη του διαγνωστικου μικρη σημασια εχει για μενα. Οσοι ειναι επιτηδειοι, εμποροι ειτε ιδιωτες, μπορουν να σβησουν οποιοδηποτε σφαλμα 5 λεπτα πριν τον ελεγχο. Το test drive που κανει ειναι ολο το ζουμι του ελεγχου. Εκει θα φανει αν το αμαξι τουρμπιζει σωστα, αν ρεταρει, αν τραβαει κλπ. Το μονο αρνητικο ειναι το 60αρι που χρεωνουν απο 45 που ηταν παλιοτερα.


Η spotmechanic έκανε και έλεγχο για χτυπήματα;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
salamanque_207 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 11 Ιούν 2016
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Μάρ 2017, 02:44:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

karate kid έγραψε:
Η spotmechanic έκανε και έλεγχο για χτυπήματα


Εννοειται πως κανει. Δεν ελεγχει μονο τη βαφη με ειδικο εργαλειο αλλα ψαχνει να βρει και σημαδια επισκευης σε δομικα στοιχεια του σασι οπως ραμφη, κολωνες, πατωμα κλπ και δεν υπαρχει περιπτωση να μην τα βρει αν υπαρχουν. Τωρα μιλαμε ομως για γερο τρακαρισμα ετσι? Αν εχει αλλαχθει ενα καπω ή ενα φτερο ή μια πορτα ας πουμε δε λεει κατι για μενα προσωπικα, αν δομικα δεν εχει πειραχθει το αμαξι και δε χρειαστηκε να ανεβει στην καλιμπρα για ισιωμα. Ολοι προτιμουν ενα εντελως αβαφο αυτοκινητο αλλα κανεις δε θελει δυστηχως να το πληρωσει στην τιμη που πρεπει Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kyriakoslp 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 05 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Απρ 2017, 14:44:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα σε ολους,

μετα απο διαβασμα ολου του τοπικ ,και με μεγαλο ενδιαφερον στο να παρω ενα rc (το εχω απωθημενο χρονια τωρα), ηθελα την συμβουλη σας για το που να παω να του κανουν ελεγχο πριν το παρω .Υπαρχουν 2-3 υποψηφια που εχω βρει(αυτοκινητα) αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν εμπιστευομαι το κλασικο συνεργειο της Peugeot στην γειτονια.

Πρωην ιδιοκτητης Corsa και MK5 οποτε θελω να φωτα σας.

ξεχασα να αναφερω οτι ειμαι απο Αθηνα
Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stefanos patra (Στέφανος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 (2002)

Ένταξη: 25 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 35
Τόπος: Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Μάϊ 2017, 20:46:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ημουν πολυ ψημενος και ετοιμος να παρω ενα 207 gt ή rc.

Mετα απο αυτα που διαβασα σε αυτο το θεμα, μου κοψατε τα ποδια!!!

Μαλλον θα ψαξω για κατι αλλο.

Κριμα γιατι απο θεμα εμφανισης μου αρεσει πολυ!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kostaswannabe (Κωστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye 2010 F/L

Ένταξη: 02 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 408
Τόπος: νοτια προαστια περιξ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Μάϊ 2017, 22:58:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν πειράζει, καλύτερα. Ένας λιγότερος. Όλα τα thp είναι ιδιαίτερα μοτέρ που χρήζουν ιδιαίτερη φροντίδα στοργή κ προδερμ. Όποιος σκέφτεται να προβεί σε. Μια τέτοια αγορά πρέπει να είναι 100% σίγουρος ότι έχει την οικονομική άνεση καθώς και την ψυχολογική να ανταπεξέλθει στην συντήρηση του καθώς και σε ότι κουσούρι μπορεί να βγάλει γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι κ αν δεν είσαι σίγουρος χίλιες φορές να μην το πάρεις, παρά να δώσει κάποια λεφτά που σίγουρα δεν θα σου περισσεύουν και να δώσεις και κάμποσα ακόμα για να το φέρεις στα μέτρα σου και μετά από μια δυο ζημιές να γκρινιάζεις όπως οι περισσότεροι που πήραν 207. Αν και γενικά να ξέρεις αν θες βελτίωση και να βγάλεις γούστα ότι και να πάρεις θα χρειαστεί να δίνεις διαρκώς. Με ψέμματα αμάξια δεν φτιαχνονται


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stefanos patra (Στέφανος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 (2002)

Ένταξη: 25 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 35
Τόπος: Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Μάϊ 2017, 15:29:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε μου εάν πάρω ένα τέτοιο αμάξι δεν είμαι τύπος που θα το πειράξει για να το φέρει σε κάποια άλλα μέτρα απο αυτά που μπορεί να σου προσφερει.

Θέλω να πάρω ένα αυτοκίνητο και να το χρησιμοποιώ όπως το δίνει ο κατασκευαστής.
Το μόνο που θα δεχόμουν να πειραξω ειναι να του βάλω ένα προγραμμα.
Μόνον αυτο.

Το ίδιο έκανα και στο προηγούμενο αυτοκίνητο μου που ήταν ένα golf 5 gti 2000cc.
Δεν είμαι υπέρ των πολλών μηχανικών αλλαγών επάνω στο αυτοκίνητο, γιατι αναζητώ την αξιοπιστία πάνω απο όλα.

Εάν ειναι λοιπόν παρόλα αυτά να μου βγάζει προβλήματα που θα μου κοστίζουν εκτός απο ψυχολογική ηρεμία και 200ευρω το μήνα που αναφέρουν ποιο πάνω , τότε γιατι να μην πάρω ένα Audi s3 μαμά ;

Εσύ δηλαδή που έχεις 207 , το έχεις επειδή σου αρέσει περισσότερο απο το S3 και για αυτο δέχεσαι τα προβλήματα του ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Μάϊ 2017, 15:36:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως αν μπορείς να συμβιβαστεις με τα προβληματα ενός TSI, μπορεις να συμβιβαστεις και με αυτα ενος THP.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Μάϊ 2017, 15:44:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κι αν είσαι ανάμεσα σε 207 και ες3 πάρε ες3
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Μάϊ 2017, 15:46:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εννοειται! Αν μπορει να το συντηρησει και να το ταϊσει...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stefanos patra (Στέφανος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 (2002)

Ένταξη: 25 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 35
Τόπος: Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Μάϊ 2017, 17:10:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Εννοειται! Αν μπορει να το συντηρησει και να το ταϊσει...


Μα εκει ειναι το θεμα.

Στο GOLF GTI δεν χαλουσα 200 ευρω περιπου το μηνα για αβαριες!!
Στο AUDI S3 που εχει ενας φιλος δεν χαλαει 200 περιπου το μηνα για αβαριες!!


Εδω ετσι λενε τα παιδια!!
Με εχουν τρομαξει!

Εαν ειχα τετοια χρηματα δεν θα επερνα 207 αλλα S3.
Επειδη ομως δεν εχω, θελω να παρω το 207.
Εαν ομως στο 207 εχω τετοια εξοδα, τοτε καλυτερα να παρω s3 γιατι θα μου βγει ποιο φθηνο μελοντικα.

Αυτο θελω να πω τοση ωρα.

Υ.Γ. Εαν παρω ενα 207 gt μαμα και του βαλω μονον προγραμμα, θα εχω προβληματα?
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΞΩ ΠΑΡΑΠΕΡΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Μάϊ 2017, 17:44:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε μου τα εχουμε πει 1000 φορές, αν διαβασεις λιγο παραπανω εδω μεσα θα τα βρεις άλλες τοσες γραμμενα.
Στο παρόν κλαμπ, οπως και γενικοτερα στο ιντερνετ, οσο ψαχνεις θα βρεις τις πιο αρνητικές γνωμες για οτιδηποτε ψαξεις, καθως ελαχιστοι θα γραψουν τις θετικες τους αποψεις.
Εγω παραπανω σου ειπα οτι αν μπορεις να συμβιβαστεις με τη συντηρηρση ενός TSI, μπορεις και με του THP.
Τα μοτερ ειναι πιεσμενα, χρειαζονται ευλαβικη συντηρηση, πιο δαπανηρη απο οτι ενα απλο μοτερ, και χρειαζεται να προσεξεις 2-3 σημεια που υποφερουν.
θελει προσοχη για καταναλωση λαδιου (οπως τα TSI), θελουν καθαρισμα οι αυλοι εισαγωγης ανα καποιες χιλιαδες χλμ (οπως τα TSI), θελει ενα τσεκ το χρονισμα που ισως να χρειαστει μια φορα να ρυθμιστει με τα καινουργια ανταλλακτικα, αν δεν εχει γινει ηδη (οπως τα TSI που ειχαν θεμα με καδενα/τεντωτηρα), και οι αντλιες καυσιμου μετα τα 100000χλμ (οπως τα TSI. Βασικα αυτα και πιο νωρις!) λαδια ανα 10000 το πολυ, μπουζι ανα 20000.
Προσωπικη αποψη, με ενα πρωτο σταδιο, το μοτερακι, οπως και εσυ θα συμβιωνετε ευτυχισμενοι για πολυ καιρο.
Εγω προσωπικα 200 ευρω το μηνα δε χαλαω, ουτε για βενζινη! καθημερινο αυτοκινητο, 1ο σταδιο, εδω και 9 χρονια, 100000χλμ. Salute



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stefanos patra (Στέφανος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 (2002)

Ένταξη: 25 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 35
Τόπος: Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Μάϊ 2017, 18:46:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστω Μακη για την απαντηση.
Μου τα ειπες πολυ σωστα και ετσι θελω να ειναι τα πραγματα, οπως ακριβως τα λες.

Πες μου τωρα κατι ακομα.

1. Πρεπει να παρω μοντελο GT νεότερο του 2010 για να ειναι καλυτερο επειδη το ποιο παλαια ειχαν προβλημα?

2. Το ιδιο ισχυει και στο rc για την χρονολογια ή εκει δεν παιζει ρολο επειδη ολα ειναι ιδια?

3. Αξιζει τον κοπο να δωσω κατι παραπανω για να παρω το gt με το 6αρι σασμαν ή δεν εχει να μου προσφερει κατι αξιολογο?

Ευχαριστω εκ των προτερων !!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Μάϊ 2017, 19:01:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

stefanos patra έγραψε:
Ευχαριστω Μακη για την απαντηση.
Μου τα ειπες πολυ σωστα και ετσι θελω να ειναι τα πραγματα, οπως ακριβως τα λες.

Πες μου τωρα κατι ακομα.

1. Πρεπει να παρω μοντελο GT νεότερο του 2010 για να ειναι καλυτερο επειδη το ποιο παλαια ειχαν προβλημα?

2. Το ιδιο ισχυει και στο rc για την χρονολογια ή εκει δεν παιζει ρολο επειδη ολα ειναι ιδια?

3. Αξιζει τον κοπο να δωσω κατι παραπανω για να παρω το gt με το 6αρι σασμαν ή δεν εχει να μου προσφερει κατι αξιολογο?

Ευχαριστω εκ των προτερων !!

1. Σαν κανονας ισχυει το οσο νεοτερο, τοσο καλυτερο. Εγω θα σου έλεγα να προτιμήσεις μοντελο τελη του 08 και νεοτερο.

2. Το rc απ αν θυμαμαι καλα παραχθηκε απο 08 και μετα, οποτε τα πραγματα ειναι καπως καλυτερα.

3. 6αρι βγηκε μονο το Rallye, και οχι GT. Δεν εχει τρομερη διαφορα σαν βημα η 5η απ το 5αρι απ την 6 του 6αριου, αλλα θα το προτιμουσα απ το 5αρι αν εβρισκα καποια καλη ευκαιρια, καθως σε ταξιδι ειναι +.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stefanos patra (Στέφανος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 (2002)

Ένταξη: 25 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 35
Τόπος: Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Μάϊ 2017, 19:46:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστω!
Κατι τελευταιο.

Επειδη εχω ακουσει οτι τα μοντελα 2007 ειχαν προβλημα, μεχρι ποιας ημερομηνιας πρεπει να διαλεξω?

Δηλαδη εννοω οτι κοιταζοντας την ημερομηνια παραγωγης του αυτοκινητου και οχι την ημερομηνια της πρωτης αδειας, εαν ειναι ακομα και τον Ιανουαριο του 2008 ειναι οκ?
Γνωριζουμε μετα απο ποιον μηνα του 2008 βγηκαν τα καινουρια που δεν ειχαν αυτα τα προβληματα νεοτητας?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kwstas1.1 (Kwninos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207GT & Peugeot 106 xr 1.1 (

Ένταξη: 08 Μάρ 2014
Δημοσιεύσεις: 94
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Μάϊ 2017, 22:12:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

stefanos patra έγραψε:
Ευχαριστω!
Κατι τελευταιο.

Επειδη εχω ακουσει οτι τα μοντελα 2007 ειχαν προβλημα, μεχρι ποιας ημερομηνιας πρεπει να διαλεξω?

Δηλαδη εννοω οτι κοιταζοντας την ημερομηνια παραγωγης του αυτοκινητου και οχι την ημερομηνια της πρωτης αδειας, εαν ειναι ακομα και τον Ιανουαριο του 2008 ειναι οκ?
Γνωριζουμε μετα απο ποιον μηνα του 2008 βγηκαν τα καινουρια που δεν ειχαν αυτα τα προβληματα νεοτητας?


Το δικό μου από τα αρχικά του 2007 που είχα , Πότε τπτ κανένα πρόβλημα μέχρι και τα 76.000χλμ που το έδωσα ! Ουτε στον προηγουμενο κατοχο,μονο μια αντλία νερου! Απλά το κοίταξα σε μηχανικό και το πήρα άφοβα....μονο χρονισμό προληπτικά εκανα! Εγώ θα έπαιρνα άφοβα του 2007 πάλι!


It don't matter if you win by an inch or a mile..Winning's winning....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kostaswannabe (Κωστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye 2010 F/L

Ένταξη: 02 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 408
Τόπος: νοτια προαστια περιξ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Μάϊ 2017, 22:19:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στέφανε αυτό που σου λεω κ εγω, επειδή μάλλον το παρεξήγησες, είναι ότι τα thp δεν είναι μοτέρ που θα το πάρεις κ θα είσαι μόνο Γκάζι κ ότι γράφει το manual. Θέλει ιδιαίτερη συντήρηση.Δεν το λέω προσωπικά για σενα. Απλώς τώρα τελευταία έχει παρεξηγηθει από πολλούς σαν αμάξι και νομίζουν ότι παίρνουν χοντα που θα πατάνε Γκάζι και το παραμικρό τους φαίνεται ζημιά.
Εγω το δικό μου το χω Υβρίδιο με φουλ περιφερειακά και είμαι αρκετά ευχαριστημένος απ αυτά που μου προσφέρει αναλογικά με τα λεφτά που ρίχνω.., επίσης δεν μου πάει 200 το μήνα. Βασικά συνολικά τα 4 χρόνια που το χω κ με όλη τη βελτίωση που του χω κάνει δεν βγαίνουν 200 το μήνα.. Φυσικά και θα έπαιρνα κάτι άλλο αν έφτανε η τσέπη μου αλλά στο κριτήριο αγοράς μου δεν ήταν ταβάνι το 207 έφτανα και ποιο πάνω αλλά το θέμα δεν είναι να πάρεις ένα αμάξι και να ζεις γ αυτο,κατα την αποψη μου πάντα.
Επιπλέον, δεν είναι ένα πρόγραμμα μόνο κ τελειώσες. Θα χρειαστεί να καταργήσεις τον προκαταλυτη. Θέλει 1-2 πραγματάκια που ναι απαραίτητα για να πάρει ανάσα το μοτέρ και να σου δώσει και το λίγο παραπάνω νεύρο αλλά και μελλοντική αξιοπιστία.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
taksidiotis 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 30 Μάϊ 2018
Δημοσιεύσεις: 3

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Μάϊ 2018, 01:35:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μα ποιες οι διάφορές του rc με το rally?


Το γλέντι ξεκινάει μετά την ευθεία...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 5 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1679s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on