PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αγορά 207RC ή GT
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Φεβ 2017, 01:19:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

+1 στον Ανδρεα
Επισης βλεπω εχει ζαντες απο gt/rallye και οχι τις δικες του



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Φεβ 2017, 01:59:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πως το καταλαβαίνεται αυτό με τα χιλιόμετρα ρε παιδια;;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Φεβ 2017, 02:10:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

https://www.car.gr/9359889-peugeot-207-rc-le-mans
Ξέρουμε κάτι;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Φεβ 2017, 02:21:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

karate kid έγραψε:
Πως το καταλαβαίνεται αυτό με τα χιλιόμετρα ρε παιδια;;;

Φαινεται απο το φθαρμενο τιμονι, κουμπι αλαρμ, κουμπια της κονσολας και το
καθισμα οδηγου



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
driver7 (thanassis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC f/l

Ένταξη: 12 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 262

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Φεβ 2017, 11:12:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

karate kid έγραψε:
Γνωρίζουμε τπτ γι΄αυτό το αυτοκίνητο ή το μαντρα;
https://www.car.gr/9028804-peugeot-207-rc-le-mans-series-a


Όπως είπαν τα παιδιά παραπάνω μάλλον τα χιλιόμετρα είναι περισσότερα και ο ιδιοκτήτης όχι και ο πιο προσεκτικός.

Τιμόνι, κουμπί αλάρμ-κονσόλας, κάθισμα οδηγού (τέτοιο σκίσιμο από τη δεξιά μεριά, δεν καταλαβαίνω πως έγινε, άντε από τη μεριά που βγαίνουμε να το καταλάβω) και γδαρσίματα στις ζάντες δε μου δείχνουν προσεκτική χρήση.

Το επόμενο, το μαύρο, μάλλον πιο προσεγμένο.

Αλήθεια, το χειλάκι στον μπροστινό προφυλακτήρα πολύ ωραίο...μπαίνει και σε facelift άραγε? Razz μόνο σε pro το έχω δει...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Μάρ 2017, 21:38:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά άλλη μια γνώμη γι' αυτό.
https://www.car.gr/8124419-peugeot-207-gt-150-hp-turbo-panorama
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Μάρ 2017, 21:49:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

karate kid έγραψε:
Παιδιά άλλη μια γνώμη γι' αυτό.
https://www.car.gr/8124419-peugeot-207-gt-150-hp-turbo-panorama


Αν είναι να πάρεις 3πορτο δεν αξίζει να πάρεις gt. Απλα αυτό.. Laughing

Ωστόσο δεν το θεωρώ και ότι καλύτερο. Σίγουρα είχε πρόγραμμα(δες κουλερ, μπαρομετρο) το αμάξι πράγμα που το κάνει να μην φαίνεται και πολύ ασφαλή αγορά. Βλέπω αυτοκόλλητο απο γνωστό συνεργείο στα thp στην Αθήνα οπότε ίσως μπορούσες να πάρεις μια γνώμη και απο αυτόν.


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Μάρ 2017, 22:44:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Andreasf1 έγραψε:
karate kid έγραψε:
Παιδιά άλλη μια γνώμη γι' αυτό.
https://www.car.gr/8124419-peugeot-207-gt-150-hp-turbo-panorama


Αν είναι να πάρεις 3πορτο δεν αξίζει να πάρεις gt. Απλα αυτό.. Laughing

Ωστόσο δεν το θεωρώ και ότι καλύτερο. Σίγουρα είχε πρόγραμμα(δες κουλερ, μπαρομετρο) το αμάξι πράγμα που το κάνει να μην φαίνεται και πολύ ασφαλή αγορά. Βλέπω αυτοκόλλητο απο γνωστό συνεργείο στα thp στην Αθήνα οπότε ίσως μπορούσες να πάρεις μια γνώμη και απο αυτόν.


Έχω την ίδια άποψη για το 3θυρο Αντρέα.
Απλά είπα, μιας και είναι από την ίδια περιοχή (Καισαριανή), αν άξιζε τον κόπο να του έριχνα μια ματια, από κοντά.
Παρεπιπτόντως, να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά για τους σχολιασμούς και τη βοήθεια που μου δίνουν, ξαστραβόνοντάς με..... μιας και δεν είμαι ιδιαίτερος γνώστης μηχανολογικά.
Αν και κάποιοι πιστεύουν οτι αν ασχοληθώ με τον THP, θα περάσω πολυτεχνείο.... χαχα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
harisma23 (Χάρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 308 1.6 THP

Ένταξη: 19 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 77

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Μάρ 2017, 16:07:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

karate kid έγραψε:
..... μιας και δεν είμαι ιδιαίτερος γνώστης μηχανολογικά.
Αν και κάποιοι πιστεύουν οτι αν ασχοληθώ με τον THP, θα περάσω πολυτεχνείο.... χαχα

Ένα μαστεράκι θα το πάρεις πάντως μέσα στα πρώτα καναδυό χρόνια από την αγορά του 207... Razz

Όσο για τα αυτοκίνητα που ανεβάζεις, θεωρώ τα 9,5 χιλιάρικα πολύ τσουχτερά στην εποχή μας για 207 8ετίας (τα δύο τελευταία RC).


Spritmonitor.de Peugeot 308 1.6 THP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Μάρ 2017, 19:26:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γενικα παντως μην σας αποθαρυνουν τα πειραγμενα μιας και ειναι πολυ πιο ειληκρινη για το ποιον τους παρα τα φουλ στοκ τα οποια μπορουν να γινουν απο τερατα μαμα σε μια μερα....και εχω δει αρκετα το εργο ,με μοτερ να κανε μπαμ και τον ιδιοκτητη να λεει μα προηγουμενις ηταν μαμα και δεν ειχε ουτ προγραμα και μετα απο εκτενεστερη (αναγκαστικα) διερευνηση να βγαινει στην φορα οτι το μοτερ εχει λυθει τουλαχιστων 2 φορες.....οποτε ενας καλος ελενχος ειναι must!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Μάρ 2017, 23:53:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Που προτείνετε να κάνω τον έλεγχο;
Επίσης μηχανολογικά, αρκεί μόνο να ελεγχθεί ο εγκέφαλος ή χρειάζονται και άλλα πράγματα;
Τέλος, πόσο θα στοιχίσει;
Αρχικά είχα σκεφτεί για sportmechanic, αλλά απ' ότι έχω καταλάβει είναι αρκετές οι λεπτομέριες που θα πρέπει να διαγνωστούν, έτσι νομίζω ειναι καλύτερα σε κάποιο εξειδικευμένο συνεργείο.
Άσχετο, αυτό για κάποιο λόγο μου λέει πάρε με......
https://www.car.gr/9676095-peugeot-207-rc-le-mans
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Μάρ 2017, 01:57:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

"το αυτοκίνητο ηταν 1ο χέρι εγω Το εχω 2 βδομάδες στα χέρια μ" Ha Ha Θα ηταν καμια επιτυχια φαινεται γι'αυτο το δινει Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
jimakos205 (jim)
Μέλος
Μέλος


peugeot 205 1.9 cti

Ένταξη: 03 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 114

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Μάρ 2017, 04:54:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κατι τετοιο το εχεις σκεφτει?
δεν ειναι 207 αλλα ειναι κ αυτο peugeot 5πορτο κ με αρκετα μεγαλυτερους χωρους

https://www.car.gr/8435464-peugeot-308
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Μάρ 2017, 11:43:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

του το εγραψα/προτινα και γω πιο πάνω...αλλα ειπε οτι δεν ειναι του γουστου του


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Μάρ 2017, 05:09:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όντως παιδιά το 308 δεν μου αρέσει καθόλου.
Σαν 207 με κ.... Καρντάσιαν είναι! Evil
Εν τω μεταξύ, τυχαία, έπεσε το μάτι μου σε Kia Proceed GTI '11/13 στα 13.500€. Οπότε είναι μέσα και στην εγγύηση.
Βέβαια το κόβω για test drive car και φοβάμαι μη το έχουν σκίσει.
Αξίζει λέτε η υπέρβαση και το δάνειο;
https://www.car.gr/9574559-kia-proceed-gti
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
JDROGAS (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


PEUGEOT 207 RC-207 1.4-ALFA 75 TURBO

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 632
Τόπος: KAΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Μάρ 2017, 06:59:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νομιζω οτι εαν ανεβεις τοσο ψηλα εχεις αρκετα καλυτερες επιλογες απο το Kia.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Μάρ 2017, 23:35:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

karate kid έγραψε:
Που προτείνετε να κάνω τον έλεγχο;
Επίσης μηχανολογικά, αρκεί μόνο να ελεγχθεί ο εγκέφαλος ή χρειάζονται και άλλα πράγματα;
Τέλος, πόσο θα στοιχίσει;
Αρχικά είχα σκεφτεί για sportmechanic, αλλά απ' ότι έχω καταλάβει είναι αρκετές οι λεπτομέριες που θα πρέπει να διαγνωστούν, γι΄αυτό ειναι καλύτερα σε κάποιο εξειδικευμένο συνεργείο;


Καμία άποψη παιδιά;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Snap5 (Παναγιώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.4 Dynamic (2005)

Ένταξη: 22 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 263
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Μάρ 2017, 21:06:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kia picanto έχει η γυναίκα μου, και ομολογώ ότι κακώς για πολλά χρόνια κακολογούσα την εταιρεία. Τίμιο και απροβλημάτιστο αυτοκίνητο. Το ProCeed το θεωρώ από τα ομορφότερα της κατηγορίας του (βραβευμένο άλλωστε).
Αν πας σε μηχανικό λογικά κάνε το κόσκινο. Φυσικά, πολλά κουσούρια του δυστυχώς δεν πρόκειται να τα δεις (π.χ. κατανάλωση λαδιού, βενζίνης). Τιμή για τον έλεγχο δεν ξέρω. Θα ήταν ιδανικό αν είχες κάποιον δικό σου.

Από την άλλη ξεκίνησες ψάχνοντας αυτοκίνητο με περίπου 8.000 ευρώ και έχεις φτάσει στα 13.500... Μήπως να αρχίσεις να σκέφτεσαι και αλλαγή κατηγορίας? Rolling eyes

Υ.Γ. Θα πάρεις δάνειο για να αγοράσεις κάτι που σε μια 2ετια από τώρα θα έχει χάσει το 40% της αξίας του Rolling eyes


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Μάρ 2017, 17:09:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Snap5 έγραψε:
Kia picanto έχει η γυναίκα μου, και ομολογώ ότι κακώς για πολλά χρόνια κακολογούσα την εταιρεία. Τίμιο και απροβλημάτιστο αυτοκίνητο. Το ProCeed το θεωρώ από τα ομορφότερα της κατηγορίας του (βραβευμένο άλλωστε).
Αν πας σε μηχανικό λογικά κάνε το κόσκινο. Φυσικά, πολλά κουσούρια του δυστυχώς δεν πρόκειται να τα δεις (π.χ. κατανάλωση λαδιού, βενζίνης). Τιμή για τον έλεγχο δεν ξέρω. Θα ήταν ιδανικό αν είχες κάποιον δικό σου.

Από την άλλη ξεκίνησες ψάχνοντας αυτοκίνητο με περίπου 8.000 ευρώ και έχεις φτάσει στα 13.500... Μήπως να αρχίσεις να σκέφτεσαι και αλλαγή κατηγορίας? Rolling eyes

Υ.Γ. Θα πάρεις δάνειο για να αγοράσεις κάτι που σε μια 2ετια από τώρα θα έχει χάσει το 40% της αξίας του Rolling eyes
κουσουρι την καταναλωση βενζινης του δεν τη λες...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Μάρ 2017, 21:46:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

jimakos205 έγραψε:
κατι τετοιο το εχεις σκεφτει?
δεν ειναι 207 αλλα ειναι κ αυτο peugeot 5πορτο κ με αρκετα μεγαλυτερους χωρους

https://www.car.gr/8435464-peugeot-308

Το συγκεκριμενο το κοιταω κανα 2 χρονια στο car, το πουλουσε ιδιωτης, τωρα θα αποειδε ο ανθρωπος και το εδωσε σε μαντρα.
Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι το τιμονι ηταν πολυ φθαρμενο επανω σαν ιδιωτης που ειχε ανεβασει φωτο, και τωρα βλεπω εχουν βαλει αυτη την επενδυση τιμονιου(μπλιαχ)
Σαν χλμ τοσο το δηλωνε και σαν ιδιωτης.


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 4 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1483s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on