PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αγορά 207RC ή GT
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Φεβ 2017, 20:59:52    Θέμα δημοσίευσης: Αγορά 207RC ή GT Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα σας.
Μιας και πλέον στη ζωή μας ήρθε νέο μέλος αποφάσισα να αφήσω στην άκρη το 305 XR, που έχω και πότε πάει, πότε δεν πάει (χαχαχ) και να αγοράσω ένα 207 RC ή 207 GT (πιο πολύ για να ικανοποιήσω τη γυναίκα με το δερμάτινο σαλόνι και την ηλιοροφή).
Ξέρω οτι δεν πρόκειται για τα πιο οικογενειακά αυτοκίνητα, αλλά το RC είναι πόθος εδώ και πολλά χρόνια και μιας και κουτσά στραβά έχω μαζέψει κάποια χρήματα είπα να κάνω το βήμα.
Όσον αφορά τους χώρους, με μια μπαγκαζιέρα τις 2-3 φορες, που θα χρειαστεί, πιστεύω οτι λύνεται το πρόβλημα.
Έχω μπεί στο car και έχω δεί αρκετά, απλά λόγο δουλειάς και μπέμπας δεν υπάρχει ο επιθυμητός χρόνος για, να κάνω, ένα σωστό ξεσκαρτάρισμα.
Οπότε, αν κάποιος φίλος έχει δει από κοντα κάποια αυτοκίνητα και αξίζουν ή όχι ή αν κάποιος φίλος από εδώ έχει κάτι καλό υπ' όψην του, θα με σκλαβώνατε.
Ευχαριστώ πολύ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Φεβ 2017, 22:07:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το RC είναι σαφώς ανώτερο σε πολλούς τομείς απο το GT αλλά μιας και εχεις μπεμπα δες καλύτερα για το gt αλλά σε πεντάθυρο(αναγκαστικά το facelift).
Θα σε βολεψει πολύ περισσότερο με τις πίσω πόρτες στο να βάζεις το παιδί σου στο παιδικό κάθισμα και θα ικανοποιήσεις τα γούστα της γυναίκας σου. :p

Ωστόσο υπαρχουν(ελάχιστα) rc με ηλιοροφή. Επίσης υπάρχει και rc s/w αλλά κρίμα είναι Laughing


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Φεβ 2017, 23:46:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Andreasf1 έγραψε:
Ωστόσο υπαρχουν(ελάχιστα) rc με ηλιοροφή. Επίσης υπάρχει και rc s/w αλλά κρίμα είναι Laughing


Σε ευχαριστώ πολύ για την απαντησή σου.
Όντως έχω δει και από αυτά στις αγγελίες, αλλά ο Θεός της αυτοκίνησης θα με κάψει αν κοιτάξω RC S/W!
Η αλήθεια είναι οτι το GT και εγώ πιστεύω, οτι λόγο 5πορτου, βολεύει περισσότερο, όμως ανάμεσα σε RC και GT θα κατασταλάξω σε αυτό που θα είναι σε καλύτερη κατάσταση και θα μου κάνει το κλικ.
Αν κάποιος φίλος μπορεί να βοηθήση θα ήμουν ευγνώμων.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Φεβ 2017, 23:50:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

karate kid έγραψε:
αλλά ο Θεός της αυτοκίνησης θα με κάψει αν κοιτάξω RC S/W!

Laughing Laughing Laughing


Σε κάθε άλλη περίπτωση και εγώ RC θα σου πρότεινα με διαφορά.


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Snap5 (Παναγιώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.4 Dynamic (2005)

Ένταξη: 22 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 263
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2017, 13:49:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γνώμη μου: Πάρε GT. Ποτέ και καμία γυναίκα δεν αγάπησε τα 3πορτα. Και με τον καιρό και καθώς μεγαλώνει και το παιδί σας θα δεις ότι θα σας βολέψει καλύτερα Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2017, 17:21:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γενικα δεν βολευουν τα καθισματα του ρψ για βγαλε βαλε,ακομα και τα πισω ειναι πρισμενα,παντως σιγουρα θα βρεις καποιον με 207 να τα κανεις τραμπα αν δεν σε βολευουν και να χεις ολα τα αλλα + του ρψ με πιο ευχριστα καθισματα
Το πενταθυρο gt ειναι λογικη σκεψη γι αυτο που θελεις αλλα ειναι ελαχιστα αυτα που θα βρεις σε σχεση με τα 3 θυρα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2017, 18:27:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχεις παρει την αποφαση σου απ'οσο καταλαβαινω οποτε βαζε λινκ απο αγγελιες να σχολιαζουμε. Αλλα στο λεω, θα χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο την επομενη μερα που θα το παρεις και θα ειναι αργα πλεον. Γυναικα μπορει και να αλλαξεις που λεει ο λογος! Laughing Το 207 ομως το παντρευεσαι.. Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stevedek (Steve)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 208 GTi

Ένταξη: 04 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 173
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2017, 18:54:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

είχα το 207RC πριν από χρόνια ... δεν έχει καμιά σχέση με το GT

κινητήρας, κιβώτιο, φρένα, αναρτήσεις, σαλόνι ...

και είναι πολύ καλύτερη βάση αν θέλεις να κάνεις κάποια πράγματα μετά ...


SteveDek@hotmail.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2017, 19:08:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν περίμενα να είναι τόσο δύσχρηστο να βάλεις και να βγάλεις ενα παιδάκι από το πίσω μέρος του RC.
Υπέθεσα ότι απλά κάνοντας μπροστά το κάθισμα του συνοδηγου, θα υπάρχει εύλογους χώρος για να μετακινούμε τη μπουμπού.
Λογικά, σκέτο το καθισματάκι της, αν χρειαστεί, μπαίνει και βγαίνει από τη πίσω πόρτα, να υποθέσω;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2017, 20:48:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

puglover έγραψε:
Εχεις παρει την αποφαση σου απ'οσο καταλαβαινω οποτε βαζε λινκ απο αγγελιες να σχολιαζουμε. Αλλα στο λεω, θα χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο την επομενη μερα που θα το παρεις και θα ειναι αργα πλεον. Γυναικα μπορει και να αλλαξεις που λεει ο λογος! Laughing Το 207 ομως το παντρευεσαι.. Cool


Συγνωμη απλά επειδή δεν κατάλαβα, Θα χτυπάω το κεφάλι μου αν πάρω το GT αντί του RC ή αν πάρω το 207 γενικά; χαχα
Όσον αφορά τα λινκς από τις αγγελίες, στο Car έχει καμία 100αρια GT και RC, άντε αν τα φιλτράρω καμία 30αρια, οπότε είναι ανώφελο να τα παραθέσω, μιας και λόγο χρόνου δεν έχω προλάβει να τσεκάρω κανένα από κοντά.
Γι'αυτό και άνοιξα αυτό το νήμα, μήπως με βάση κάποια προσωπικη σας εμπειρία ή τις γενικότερες γνώσεις σας πάνω σε αυτά τα μοντέλα, μπορείτε να μου προτείνετε κάτι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vag21 (Βαγγελης)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 gt

Ένταξη: 16 Αύγ 2014
Δημοσιεύσεις: 184
Τόπος: πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2017, 21:05:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ειχε βγει και rc με πανοραμικη οροφη?


ευχαριστω που με ακουσατε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Φεβ 2017, 23:16:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vag21 έγραψε:
ειχε βγει και rc με πανοραμικη οροφη?


Ω ναι!!


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Φεβ 2017, 01:15:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vag21 έγραψε:
ειχε βγει και rc με πανοραμικη οροφη?

Ναι αμέ!
https://www.car.gr/8591454-peugeot-207-rc-175ps
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vag21 (Βαγγελης)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 gt

Ένταξη: 16 Αύγ 2014
Δημοσιεύσεις: 184
Τόπος: πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Φεβ 2017, 01:37:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ένας λόγος που πήρα το gt ήταν και για την πανοραμική.τοτε που έψαχνα δεν είχα βρει ούτε ένα rc με πανοραμική.πρεπει να κυκλοφόρησαν λίγα.


ευχαριστω που με ακουσατε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Φεβ 2017, 01:43:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vag21 έγραψε:
Ένας λόγος που πήρα το gt ήταν και για την πανοραμική.τοτε που έψαχνα δεν είχα βρει ούτε ένα rc με πανοραμική.πρεπει να κυκλοφόρησαν λίγα.


Αξίζει η πανοραμική τελικα;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
driver7 (thanassis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC f/l

Ένταξη: 12 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 262

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Φεβ 2017, 12:41:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vag21 έγραψε:
Ένας λόγος που πήρα το gt ήταν και για την πανοραμική.τοτε που έψαχνα δεν είχα βρει ούτε ένα rc με πανοραμική.πρεπει να κυκλοφόρησαν λίγα.


Δεν κυκλοφόρησαν σαν επίσημη έκδοση, αλλά μπορούσες να παραγγείλεις RC με πανοραμική. Η πανοραμική σαν έξτρα είχε περίπου 600€ νομίζω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Φεβ 2017, 14:14:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ισχυει, και rallye μπορουσες να παραγγειλεις με πανοραμικη αρκει να ειχες υπομονη μεχρι να ρθει. Νομιζω ηθελε κανα τριμηνο...
Σιγα μην περιμενα! Laughing



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vag21 (Βαγγελης)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 gt

Ένταξη: 16 Αύγ 2014
Δημοσιεύσεις: 184
Τόπος: πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Φεβ 2017, 15:15:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

karate kid έγραψε:
vag21 έγραψε:
Ένας λόγος που πήρα το gt ήταν και για την πανοραμική.τοτε που έψαχνα δεν είχα βρει ούτε ένα rc με πανοραμική.πρεπει να κυκλοφόρησαν λίγα.


Αξίζει η πανοραμική τελικα;


για μενα αξιζει και πολυ μαλιστα,κυριως οσοι καθονται πισω παθαινουν την πλακα τους,εγω ειχα και στο 206 ανοιγομενη, αλλα χαλασε κανα 2 φορες και ξενερωσα,αυτη μπορει να μην ανοιγει αλλα σου δινει παρομοια αισθηση,χωρις να χαλαει.


ευχαριστω που με ακουσατε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Φεβ 2017, 15:56:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καταρχήν καλησπέρα,

Θα ξεκινήσω λέγοντας σου οτι το "κάποιες φορές πάει και κάποιες δεν πάει" ταιριάζει απόλυτα και στο 207 Laughing Laughing Laughing Laughing


Aπο εκει και πέρα είναι ένα πολύ ωραίο αυτοκίνητο overall. Εγώ στη θέση σου εφόσον ο στόχος είναι οικογενειακός και εφόσον δεν σε νοιάζουν τα + του RC έναντι των άλλων τύπων , θα πήγαινα σε GT λόγω οτι είναι πιο άνετα τα καθίσματα του και έχει απίστευτη πανοραμική. Εάν ο στόχος είναι το performance τότε το RC είναι καλύτερη επιλογή αφού ΄έχει άλλο turbo,άλλα φρένα, άλλη ανάρτηση , καθίσματα κτλπ κτλπ


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Φεβ 2017, 19:06:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καποιος καπου σου ειπε οτι θα χτυπας το κεφαλι σου την επομενη μερα....
Ακουσε τον και μην παρεις κανενα απο τα 2.

- Θα καιει λαδια και θα ψαχνεσαι γιατι και ποσο και οταν θα συμβιβαστεις με την ιδεα θα δεις οτι ειναι σπαστικο να ελεγχεις συνεχεια αν εχει η οχι λαδι

-Θα αναρωτιεσαι αν εχουν οντως τα αλογα που λενε και κατα πασα πιθανοτητα δε θα τα εχουν!

-Θα ψαχνεις αν θελει χρονισμα και θα κοιτας τα trims κα αν ανεβηκαν η κατεβηκαν και θα γραφεις εδω να σου πουνε γιατι και πως...

-Θα ψαχνεις καποιον να σου καθαρισει τις βαλβιδες μπας και παρει τα αλογα που εχει χασει

- Θα θες 500ρες για λαστιχα που θα τελειωνουν σε 25.000km

- Θα πληρωνεις κατα μεσο ορο 200ρες καθε μηνα και θα τρως το χρονο σου σε συνεργεια

Γενικα δε θα χεις αξιοπιστο αυτοκινητο και θα φοβασαι να πας καπου με την οικογενεια σου

στα λεω εγω που το εχω με μπαγκαζιερα οπως λες....

Μεινε μακρυα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 1 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3426s (PHP: 93% - SQL: 7%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on