PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αγορά 207RC ή GT
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Φεβ 2017, 23:43:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

207 gt απο 2009 και μετα!

Γιατι ειμαστε και πεζακηδες Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasil80 (Βασιλης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 3008 1.6 thp (2011)

Ένταξη: 01 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 104

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Φεβ 2017, 00:10:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αδερφε μην μπερδευεσαι/απογοητευεσαι...ο,τι αμαξι και να παρεις,θα εχει παιδικες αρρωστιες/θα ποναει πιθανως καπου..
Αμα υπηρχε αμαξι που δεν χαλαει,θα το αγοραζαμε ολοι..μπες σε κανα φορουμ απο περιεργεια,της οπελ (στα corsa opc να δεις κλαμα),της renault,της seat,της vw (scirocco..).

Εφ οσον θες οικογενειακο και gt,εχεις σκεφτει το 308/3008?

Αν γενικα θες thp,μπορεις να εκμεταλλευτεις τωρα πια την μεταπωλητικη αξια που εχασε (εγω πηρα αμαξι που κοστιζε το 2012, 28000 ευρω->10000..) και εφ οσον ξερεις πού πονανε,υποψιασμενα βλεπεις πριν αγορασεις...τα παιδια απο δω μπορουν να σου πουν κανα συνεργειο που ειδικευεται στα αμαξια αυτα να το δεις πριν το κλεισεις..


Οποσδηποτε ελεγχο για σφαλματα σε μηχανημα της Peugeot.

-Αν θελει χρονισμα/αντλια υψηλης (ακριβες βλαβες κυριως η δευτερη),φαινεται μεσω obd.
-Θερμοστατης/αντλια νερου που πονανε τα παλιας χρονολογιας μοντελα,εχουν αντικατασταθει με νεο κωδικο,οποτε ρωτας αν εχουν αλλαχτει.Το πρωτο φαινεται οτι χαλασε απο το συμπτωμα οτι δεν σηκωνει θερμοκρασια ή σηκωνει παρα πολυ.Το δευτερο,το καταλαβαινει ο μηχανικος ηχητικα/σφυριζει
-Πιο σπανια που χαλαει η αντλια του τουρμπο,αντι να δωσεις 160 που θελει η peugeot,την παιρνεις 60 απο την bmw.Παλι φαινεται,πεταει σφαλμα
-Αν θελει καθαρισμα στην εισαγωγη παλι φαινεται με μικρη καμερα/συνεργειο που αναλαμβανει καθαρισμους (πουλανε και με 10-15 ευρω).Ολοι η αμεσου ψεκασμου το εχουν ως ''θεμα'',οποτε δεσ το πιο σωστα σαν συντηρηση.
-Μονο καταναλωση λαδιου σε καιει που δεν φαινεται ευκολα (αποκλειεις καποιες περιπτωσεις μεν,οπως να καιει απο την τουρμπινα),αλλα δεν νομιζω τα νεωτερα μοντελα/λογικα χλμ θα εχουν θεμα..εμενα δεν καιει σταγονα..ειναι να σου κατσει και να στο κρυψει ο αλλος..

Θα δεις και το αμαξι/οδηγο συνολικα. Να ειναι νοικοκυρης αυτος και το αμαξι του.Ισως οικογενειαρχης,μεσω γνωστου/απο εδω μεσα..

Αυτα απο εμενα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Φεβ 2017, 19:56:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό πως σας φαίνεται;
https://www.car.gr/8639395-peugeot-207-gt-150-hp-turbo-panorama
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Φεβ 2017, 20:01:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επίσης και αυτό.
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/8857195/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Φεβ 2017, 20:05:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το συγκεκριμένο είναι Rallye βέβαια, αλλά του 11' και με 3 χρόνια δωρεάν service και επειδή με φοβήσατε με τις ζημιές είπα να το παραθέσω, να μου πείτε τη γνώμη σας.
Ευχαριστω.
https://www.car.gr/8576327-peugeot-207-rallye-3-service
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Φεβ 2017, 20:19:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τέλος και δεν σας πρήζω άλλο για σήμερα, η παρακάτω:
https://www.car.gr/9300386-peugeot-207
Από τα 9400 είχε ξεκινήσει και έπεσε στα 8500.
Πολύ λίγα χιλιόμετρα δεν έχει;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kyriakos206gti 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 16v gti

Ένταξη: 09 Ιούλ 2013
Δημοσιεύσεις: 68

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Φεβ 2017, 20:22:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε απο auto marin εγω προσωπικα δε θα επαιρνα.. ειναι παρα πολλες οι καταγγελιες για γυρισμενα χιλιομετρα! μπορει να ειναι αριστο βεβαια αν το ελεγξεις. καλυτερα για μενα τα 2 προηγουμενα που ανηκουν σε καποιους που τα γουσταρουν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Φεβ 2017, 21:03:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλες περιπτωσεις φαινονται τοσο το gt οσο και το rc. Ειδικοτερα το rc γιατι ο Καντερες ειναι απο τους λιγους μηχανικους που εχουν "μυρωδια" του συγκεκριμενου κινητηρα οπως και ο pavlidis competition, το αυτοκολλητο του οποιου διακρινω στον προφυλακτηρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Φεβ 2017, 21:07:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα συμφωνησω με τον προλαλησαντα οτι δε θα επαιρνα απο οτομαριν για πολλους λογους

Επισης απο rc σε ραλλυ? Κριμα ειναι!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Φεβ 2017, 21:10:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το GT μου φαινεται καλη περιπτωση αν ειναι οντως επισκευασμενο και δεν καιει λαδι οπως λεει, αν και του 2007.
Το RC λογικα φορούσε ή φοραει προγραμμα και ειναι λιγο ρισκο για το αν καιει λαδια σε αυτα τα χλμ
Το rallye το βλεπω καλη περιπτωση γιατι φαινεται εντελως απειραχτο και ειναι του 11. Αν μπορεσεις να κανεις μια συμφωνια για το θεμα καταναλωσης λαδιου κατι σαν εγγυηση για το συγκεκριμενο θεμα για κανα 3μηνο, ισα να το τσεκαρεις...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Φεβ 2017, 21:44:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πωλείται απο τον Δημοσθενη το δικο του λευκο 207 ραλλυ φειςλιφτ με 6αρι με ελαχιστα χιλιομετρα... στειλτου κανα πμ... Wink (θα σου ποσταρω λινκ του προφιλ του αργοτερα)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Φεβ 2017, 20:27:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το rc έχει σερβαρισμενο τούρμπο όπως και επισκευή στο καπάκι πριν κάνα χρόνο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Φεβ 2017, 20:43:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επισης εν οψη οικογενειας
εγω αφενως δεν θα απερριπτα το 207 rc sw
και αφετερου θα κοιταζα και τα αντιστοιχα 308 Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Φεβ 2017, 22:49:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
επισης εν οψη οικογενειας
εγω αφενως δεν θα απερριπτα το 207 rc sw
και αφετερου θα κοιταζα και τα αντιστοιχα 308 Wink


Το θέμα είναι οτι τα s/w και τα 308 δεν είναι καθόλου του γούστου μου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Φεβ 2017, 22:51:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
Το rc έχει σερβαρισμενο τούρμπο όπως και επισκευή στο καπάκι πριν κάνα χρόνο...


Sorry Γιάννη, αλλά επειδή είμαι άσχετος, αυτό είναι καλό ή κακό;
Επίσης, σε ποιο rc αναφέρεσαι, γιατί έχω βάλει 2.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Φεβ 2017, 23:02:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τώρα τα RC έγιναν 3.
https://www.car.gr/9472568-peugeot-207-rc
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
harisma23 (Χάρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 308 1.6 THP

Ένταξη: 19 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 77

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Φεβ 2017, 15:21:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε μου, κρίμα είναι να μπλέξεις με τον ΤΗΡ...
Βλέπεις ότι οι περισσότεροι κάτοχοι εδώ μέσα σε αποθαρρύνουν. Δεν αναρωτιέσαι γιατί;
Θα σου πω εγώ:
1. Γιατί θα σε ξεπαραδιάσει στα απρόβλεπτα προβλήματα εκτός συντήρησης.
2. Γιατί τη μία μέρα θα τραβάει καλά και την επόμενη (χωρίς να έχεις αλλάξει τίποτα) θα ψιλοσέρνεται. Χωρίς να μπορείς να βρεις το λόγο.
3. Γιατί το λαμπάκι και το μήνυμα Depolution system faulty θα γίνουν αχώριστοι σύντροφοι σου. Θα αλλάξεις τα μισά περιφερειακά και πάλι αυτά θα ανάβουν όποτε θέλουν.

Θα μου πεις ότι υπάρχουν και οι άλλοι που σου λένε πάρτο, γιατί με σωστή συντήρηση δεν θα σου βγάλει προβλήματα. Ψεύδονται ή μήπως παραλογίζονται; Τίποτα από τα δύο. Απλώς ανήκουν στους ελάχιστους τυχερούς που δεν είχαν προβλήματα και θεωρούν ότι εμείς οι υπόλοιποι που τα είδαμε όλα, μάλλον κάτι κάναμε λάθος (ελλειπή συντήρηση). Μεγάλη πλάνη! Απλώς δεν πιάσαμε το λαχείο...

Εν ολίγοις το μόνο πραγματικά θετικό στοιχείο για σένα ως αγοραστή αυτή τη στιγμή είναι η χαμηλή μεταπωλητική του αξία. Όταν αγοράζεις τόσο φθηνά, δεν σε απασχολεί αν και πόσο θα πουληθεί σε 5 χρόνια. Κατά τ' άλλα, ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ άλλο μικρό τουρμπάκι (1,4 ως 1,8) και αν διαλέξεις οι πιθανότητες είναι ότι θα σου βγεί πολύ πιο αξιόπιστο. Με πλέον αξιόπιστους τους T-Jet της Fiat, πιθανότητα λόγω σχετικά "παρωχημένης" τεχνολογίας.

Αυτά τα ολίγα από μένα. Ο σώζων εαυτό σωθήτο...


Spritmonitor.de Peugeot 308 1.6 THP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Φεβ 2017, 16:39:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε μου thp με thp διαφερει

Αλλο να το πηρες το 2007 που βγηκε ενα εντελως καινουριο μοτερ αλλο να το παρεις τωρα που εχει δουλευτει και εχει αναβαθμιστει εκει που ποναγε

Δεν ειναι τυχαιο οτι πλεον τα προβληματα που εχουν χιλιοαναφερθει στο παρελθον δε συζητιουνται καν

Εγω εχω του 12 και δε μου χει καψει ακομα ουτε 100ml λαδι (φτου φτου φτου)
Επισης πολλοι ειναι αυτοι που λενε οτι αν χρονισεις μια φορα σωστα ξεμπερδεψες
Το ιδιο ισχυει σε ολες τις μαρκες (παρε για παραδειγμα τα tsi που η 1η γενια εσπασαν ολα)
Και συνοψιζεται στη τελευταια σου παραγραφο οτι πλεον ειναι αξιοπιστα ακομα και τα t jet


Εγω θα ξαναπω απλα κοιτα απτου 09 και μετα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
karate kid 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Φεβ 2017
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Φεβ 2017, 21:12:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γνωρίζουμε τπτ γι΄αυτό το αυτοκίνητο ή το μαντρα;
https://www.car.gr/9028804-peugeot-207-rc-le-mans-series-a
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Φεβ 2017, 00:33:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

karate kid έγραψε:
Γνωρίζουμε τπτ γι΄αυτό το αυτοκίνητο ή το μαντρα;
https://www.car.gr/9028804-peugeot-207-rc-le-mans-series-a


Αυτό δεν έχει 94.000χλμ που να χτυπάει το κώλο του κάτω. Εύκολα θα έλεγα τα διπλά ότι έχει!


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 3 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1654s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on