PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Ελαστικό ContiSportContact
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
lia206cc (Λιάνα)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) CC (2002)

Ένταξη: 25 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 268

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Σεπ 2004, 11:26:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ydwr έγραψε:
Αντε να βγαλει ακρη κανεις τωρα με αυτα που εχουνε γραφτει για τα Conti.
Στην τελευται σελιδα και μονο η Lia τα χαρακτηριζει μαλ**α και ο Steve οτι θελουν ζεσταμα και κρυα δεν δουλευουν (αρα σκληρα).


Έλα μου ντε... !!!
φαντάσου να μιλούσαμε και για κάτι άλλο... Shocked
Ε, γούστα είναι αυτά, ...και μέτρα. Άλλο το σκληρό για μένα, άλλο για σένα και τρέχα γύρευε...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Recifees (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 BlueBird 1.600.000 κεκ

Ένταξη: 07 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 491

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Σεπ 2004, 15:17:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ydwr έγραψε:
Αντε να βγαλει ακρη κανεις τωρα με αυτα που εχουνε γραφτει για τα Conti.
Στην τελευται σελιδα και μονο η Lia τα χαρακτηριζει μαλ**α και ο Steve οτι θελουν ζεσταμα και κρυα δεν δουλευουν (αρα σκληρα).

Τι ειναι επιτελους αυτα τα Conti???? Rolling eyes


μια χαρά για φιλύσηχους οδηγούς ...

μια μαμακια για ανύσηχους

Συμφωνώ με την Λία ..μαλακάααα...


Με την ρόδα στον αέρα ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Recifees (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 BlueBird 1.600.000 κεκ

Ένταξη: 07 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 491

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Σεπ 2004, 15:25:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lia206cc έγραψε:
Ydwr έγραψε:
Αντε να βγαλει ακρη κανεις τωρα με αυτα που εχουνε γραφτει για τα Conti.
Στην τελευται σελιδα και μονο η Lia τα χαρακτηριζει μαλ**α και ο Steve οτι θελουν ζεσταμα και κρυα δεν δουλευουν (αρα σκληρα).


Έλα μου ντε... !!!
φαντάσου να μιλούσαμε και για κάτι άλλο... Shocked
Ε, γούστα είναι αυτά, ...και μέτρα. Άλλο το σκληρό για μένα, άλλο για σένα και τρέχα γύρευε...


ΤΟ Steve-car λόγω μικρότερου βάρους -1,4 γαρ - εμπρός να μην τα ζορίζει τόσο όσο το 1,6 Rolling eyes

Εγώ θεωρώ το ελαστικό μαλακό -μετά απο 45-60 min ξεσκί μου το πάιζουν ζελεδάκια Exclamation


Με την ρόδα στον αέρα ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Σεπ 2004, 19:03:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ydwr, είσουνα και εσύ στην Εύβοια στα χωσίματα... Για πες μου πως ένιωθες εκεί πίσω... Wink

Απλά είπα πως μετά το πρώτο πεντάλεπτο ξεσκίσματος, τα λάστιχα αποδίδουν καλύτερα, ελάχιστα καλύτερα όμως!!! Έτσι είναι με τα περισσότερα λάστιχα!!! Evil (έτσι μου έχουνε πει τουλάχιστον Embarassed )

Και είπα, εντός πόλης, με έχουνε προδώσει αρκετές φορές, όμως τα αμορτισέρ και τα δισκόφρενα με έχουνε σώσει σε όλες αυτές πλην μιας που έβρεχε... Evil Sad



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Σεπ 2004, 15:04:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Recifees έγραψε:
lia206cc έγραψε:
Ydwr έγραψε:
Αντε να βγαλει ακρη κανεις τωρα με αυτα που εχουνε γραφτει για τα Conti.
Στην τελευται σελιδα και μονο η Lia τα χαρακτηριζει μαλ**α και ο Steve οτι θελουν ζεσταμα και κρυα δεν δουλευουν (αρα σκληρα).


Έλα μου ντε... !!!
φαντάσου να μιλούσαμε και για κάτι άλλο... Shocked
Ε, γούστα είναι αυτά, ...και μέτρα. Άλλο το σκληρό για μένα, άλλο για σένα και τρέχα γύρευε...


ΤΟ Steve-car λόγω μικρότερου βάρους -1,4 γαρ - εμπρός να μην τα ζορίζει τόσο όσο το 1,6 Rolling eyes

Εγώ θεωρώ το ελαστικό μαλακό -μετά απο 45-60 min ξεσκί μου το πάιζουν ζελεδάκια Exclamation


SYMFWNW APOLYTA RECIFEES TA CONTI DEN EINAI GIA POLLA GIATI YSTERA APO LIGO EXOUN MIA KAPOIA ASAFIA,KAI EGW AYTA EXW DYSTHXWS KAI THA PANE GIA ALLAGH,MALON ME TA YOKOHAMA A539 POU TA EIXA STO PROHGOUMENO CAR. AN KAI XREIAZONTAI ZESTAMA.
AYTA KSERW AYTA EMPISTEYOMAI!!!! Smile KATI SAN THN DIAFHMISH THS KLINEX...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Σεπ 2004, 16:53:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

yoko και ξερο ψωμι.................
οτι καλυτερο εχω βαλει ποτε....
α539 ομως οχι avs για να το ζεσταινεις
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ydwr (Πανος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) XS (2003)

Ένταξη: 28 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 243
Τόπος: Πεντελη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Σεπ 2004, 08:07:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Ydwr, είσουνα και εσύ στην Εύβοια στα χωσίματα... Για πες μου πως ένιωθες εκεί πίσω... Wink

Απλά είπα πως μετά το πρώτο πεντάλεπτο ξεσκίσματος, τα λάστιχα αποδίδουν καλύτερα, ελάχιστα καλύτερα όμως!!! Έτσι είναι με τα περισσότερα λάστιχα!!! Evil (έτσι μου έχουνε πει τουλάχιστον Embarassed )

Και είπα, εντός πόλης, με έχουνε προδώσει αρκετές φορές, όμως τα αμορτισέρ και τα δισκόφρενα με έχουνε σώσει σε όλες αυτές πλην μιας που έβρεχε... Evil Sad


Τι να σου πω και εγω ρε Steve? Καλα μου φανηκαν εμενα... αλλα δεν ειχα το τιμονι στα χερια μου για να ξερω τι γινεται. Rolling eyes

Οσο για μεσα στην (Ελληνικη) πολη ενα 90% των ελαστικων ειναι "αχρηστα". Τι να σου κανει το λαστιχο πανω στην σκονη, στην συνεχομενη λακουβα, στα.... λιπη και στα λαδια. Confused Confused


Πανω κατω,μπρος πισω και πλαγιως
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Recifees (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 BlueBird 1.600.000 κεκ

Ένταξη: 07 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 491

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Σεπ 2004, 14:38:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
yoko και ξερο ψωμι.................
οτι καλυτερο εχω βαλει ποτε....
α539 ομως οχι avs για να το ζεσταινεις


Για τα Γιόκο δεν έχω ακούσει και πολύ καλά για ΄τα μικρά μας Τα έχεις βάλει στο 206 ?Αν ναι μια μικρή τόση δα περιγραφή όχι πολλά πράγματα μόνο αυτά :
τι κάνουν μέχρι να ζεσταθούν?
πόσο κάνουν να ζεσταθούν ?
κρατάνε σε βρεγμένο ?
πόσο χρειάζεται για να υπερθεμανθούν ?
χάνουν πρόσφυση ομαλά ή "μια και έξω"χωρίς προειδοποίηση?
και αν την χάσουν χάθηκες ή μαζευόνται ?
έχουν μαλακά ή σκληρά πλαινά ?
απο αντοχή στον χρόνο πώς πάνε ?
αν δεν τα έχεις στο μικρό και τα είχες στο άλλο πές μας και για το άλλο...

Πάλι καλά που δεν ήθελα πολλά να ρωτήσω Shocked Very happy Αν σε ζάλισα συγνώμμη αλλά τα CONTI θα τα βάλω στην προβλήτα να μην χτυπά η βάρκα ,εξάλλου μόνο για βόρεια κλίματα είναι αυτό το λάστιχο Evil Evil Δεν ξέφυγα και απο το θέμα Very happy


Με την ρόδα στον αέρα ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Σεπ 2004, 15:50:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1.ρωτα και psyborg
2.σε κορσα 185-55-14 απλα τρελαθηκα οταν τα εβαλα μετα τα 720bridgestone...
3.saxo vts me 720 τρελλαμενος με τα 720 απλα το βουλωσε οταν τα εβαλετα γιοκο.
4.πολο 1.0!!!! 175-60-14 της αδερφης μου παλι θειικα σε σχεση με τα μισελεν που ειχε
5. ρααλυ με 539 γιοκο εβριζε οταν τα εβαλε....
διαφορα του 5 απο τους αλλους????
απλα κανενας δεν του ειχε πει οτι τα γιοκο ειναι του θεοχαρακη και εχουν επισημη εγγυηση 4ετων με χαρτια σφραγγιδες κλπ που δεν του τα εδωσε ποτε κανενας....... οοποιος το επιασε το επιασε....
επισης για τα 720bridgestone τα δικα μου ουτε εγω πηρα χαρτια για αυτο κρατω μια επιφυλαξη...
παντως απο οσους τα φορανε δεν ακουω παραπανω για ζεσταμα,αντεχουν τρελλα σε παρατεταμενο ζορισμα και συνεργαζονται σωστα με καλη αναρτηση.
αυτα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Recifees (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 BlueBird 1.600.000 κεκ

Ένταξη: 07 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 491

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Σεπ 2004, 07:11:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
1.ρωτα και psyborg
2.σε κορσα 185-55-14 απλα τρελαθηκα οταν τα εβαλα μετα τα 720bridgestone...
3.saxo vts me 720 τρελλαμενος με τα 720 απλα το βουλωσε οταν τα εβαλετα γιοκο.
4.πολο 1.0!!!! 175-60-14 της αδερφης μου παλι θειικα σε σχεση με τα μισελεν που ειχε
5. ρααλυ με 539 γιοκο εβριζε οταν τα εβαλε....
διαφορα του 5 απο τους αλλους????
απλα κανενας δεν του ειχε πει οτι τα γιοκο ειναι του θεοχαρακη και εχουν επισημη εγγυηση 4ετων με χαρτια σφραγγιδες κλπ που δεν του τα εδωσε ποτε κανενας....... οοποιος το επιασε το επιασε....
επισης για τα 720bridgestone τα δικα μου ουτε εγω πηρα χαρτια για αυτο κρατω μια επιφυλαξη...
παντως απο οσους τα φορανε δεν ακουω παραπανω για ζεσταμα,αντεχουν τρελλα σε παρατεταμενο ζορισμα και συνεργαζονται σωστα με καλη αναρτηση.
αυτα.


Eυχαριστώ πάρα πολύ είναι αρκετά κατατοπιστική η απάντηση Wink Wink


Με την ρόδα στον αέρα ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Σεπ 2004, 20:58:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eμενα η γνωμη μου ειναι πως τα 539 σφαιρικα ειναι χειροτερα απο τα 720.
Ενδεικτικα αναφερω απο γνωμες στο ιντερνετ απο ολο τον κοσμο, η βαθμολογια εχει διαμορφωθει περιπου ως εξης:

720

Κρατημα στο στεγνο 4.5/5
Φρεναρισμα στο στεγνο 4/5
Κρατημα στο βρεγμενο 4/5
φρεναρισμα στο βρεγμενο 4/5

539

Κρατημα στο στεγνο 4/5
Φρεναρισμα στο στεγνο 4/5
Κρατημα στο βρεγμενο 3/5
φρεναρισμα στο βρεγμενο 3/5

Εγω θα επιμεινω σε bridgestone, και ισως ψαχτω για S03 Cool


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Σεπ 2004, 21:55:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

s03 k s02?????????????????????????????
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa
Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz

ελεος......

ξερω πανω απο 6 ατομα που τους πεταξαν λινα τα συγκεκριμενα μοντελα
ελεος ελεος
ειδικα για αυτη τη σειρα δεν το συζητω οτι αθλιοτερο εχει υπαρξει
μιλαμε για σκισιμο βεβαια οχι για βολτα στο σουπερ μαρκετ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 11 Σεπ 2004, 01:48:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν σε αμφισβητω αλλα εγω φοραω S02 τοσο καιρο (σε 2 μηνες κλεινει 4 χρονια απανω στο οχημα (!)) , και με αυτα που του χω κανει θα πρεπε να χει διαλυθει το λαστιχο (με προκες/καρφια μεσα ταχυτητες 140 σε ευθεια, 130 στροφη) επι τουλαχιστον 30 χιλιομετρα και στο τελος να ζεματαει απ'το abuse. Αυτα ειναι περα απ'το απειρο σκισιμο σε Πεντελη-μαυρη ασφαλτο και τα 3 καλοκαιρια που χει φαει στη μαπα και τα ξεραναν.

Επισης ενας φιλος πηγε πηρε τελειωμενα S02 απο λαστιχά σχεδον τσαμπα, για να κανει ατελειωτα παντιλικια με bmw και απ'οσο ξερω τα φοραγε καιρο.

Να μου πεις οτι ειναι μαλακά και διαλυονται γρηγορα, ναι. Ολα τα "γρηγορα" ετσι ειναι. Αλλα οτι βγηκαν λινά? Τι να πω. Εδω σε ολα τα site του εξωτερικου με user reviews και βγαινουν στα τοπ, παντα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 11 Σεπ 2004, 11:59:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
s03 k s02?????????????????????????????
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa
Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz

ελεος......

ξερω πανω απο 6 ατομα που τους πεταξαν λινα τα συγκεκριμενα μοντελα
ελεος ελεος
ειδικα για αυτη τη σειρα δεν το συζητω οτι αθλιοτερο εχει υπαρξει
μιλαμε για σκισιμο βεβαια οχι για βολτα στο σουπερ μαρκετ...


Προς τι τοσο μενος?
Μιλαμε για τα κορυφαια λαστιχα της bridgestone, και ενα απο τα κορυφαια λαστιχα επιδοσεων σε σχεση με τον ανταγωνισμο.
Χωρια που για τα bridge μου δινουν και εγγυηση.
Ξερεις πολλες μαρκες να σου δινουν εγγυηση?

Τωρα αυτο για τα λινα, ...το αλλο με τον τοτο το ξερεις? Wink


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 11 Σεπ 2004, 13:06:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
volvos έγραψε:
s03 k s02?????????????????????????????
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa
Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz

ελεος......

ξερω πανω απο 6 ατομα που τους πεταξαν λινα τα συγκεκριμενα μοντελα
ελεος ελεος
ειδικα για αυτη τη σειρα δεν το συζητω οτι αθλιοτερο εχει υπαρξει
μιλαμε για σκισιμο βεβαια οχι για βολτα στο σουπερ μαρκετ...


Προς τι τοσο μενος?
Μιλαμε για τα κορυφαια λαστιχα της bridgestone, και ενα απο τα κορυφαια λαστιχα επιδοσεων σε σχεση με τον ανταγωνισμο.
Χωρια που για τα bridge μου δινουν και εγγυηση.
Ξερεις πολλες μαρκες να σου δινουν εγγυηση?

Τωρα αυτο για τα λινα, ...το αλλο με τον τοτο το ξερεις? Wink


Σχετικα με την εγγυηση αν δεν ειναι αλητης ο λαστιχας κ σου δωσει αυθεντικα YOKO( made in japan ) εχεις εγγυηση !



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
gavanas (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XS 1.6 2003

Ένταξη: 24 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 219
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 11 Σεπ 2004, 14:25:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ας το πάρουμε απόφαση ότι μερικά λάστιχα δεν μπορούμε να τα ζεστάνουμε.

Το S03 είναι ένα από αυτά. Κι εγώ σπύρο τα σκεφτόμουν αλλά τελικά κατέληξα σε F1. Σε 195/50/15 έπαιζαν τα F1 στα 240 ευρώ και τα S03 στο 280(τιμές θηβών). Τα F1 σε όλα τα συγκριτικά βγαίνουν καλύτερα στις μεγάλες διαστάσεις(www.tirerack.com), ενώ σε 195/50/15 είναι V.
Ακόμα και έτσι όταν κυκλοφορώ εντός πόλης χαλαρά, μου λείπουν τα ζεσταμένα conti. Wink
Στον ωμπλό(3,2km ανάβαση) που τα f1 ανεβάζουν 2psi τα conti ανέβαζαν 4(από πιεσόμετρο χειρός). Δηλαδή το ένα ανεβάζει 20 βαθμούς και το άλλο 40. Βέβαια σε συνεχές σκίσιμο το F1 αντέχει ενώ το άλλο γινόταν βούτηρο.

Πάντως αν επιμείνεις στα S03 στην πανεπιστημιού και αρέθα τα δίνει 310 ευρώ. Θα είναι ενδιαφέρον πείραμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 11 Σεπ 2004, 19:36:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα S03 τα εχω βρει 290 ευρω.
Γιωργο, ο Παλουκος ηταν ανεκαθεν ακριβος σε ολα του τα λαστιχα.

Τωρα για το ζεσταμα,οκ εχουν υψηλο δεικτη ταχυτητας αλλα δεν ειναι πια αγωνιστικο λαστιχο για να θελει ζεσταμα.

Δηλαδη τι θα μπορουσα να παθω απο ενα μη "ζεσταμενο" λαστιχο?
Να μη φρεναρω?Σε γλιστερη κατηφορα ισως ναι.
Να μη στριψω?Δε νομιζω , αφου με ποσα θα μπω στα πρωτα 1-2 χλμ μιας διαδρομης με την τσιμπλα στο ματι, το πρωι?

Τεσπα, τα S03 ειναι υπο σκεψη και εχω και αλλους συνδυασμους στο μυαλο μου.
Αυτα που εχω ηδη απορριψει ειναι τα 539.


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 12 Σεπ 2004, 04:15:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οταν ηταν να βαλω το S02 ολοι μου λεγανε "τι πας να κανεις" και "δε θα τα ζεσταινεις ποτε" και "θα γλυστρας με το που βγαινεις απ'το σπιτι" και αλλα διαφορα. Εγω αυτο που ειδα στην πραξη ηταν οτι ειχαν τοσο προσφυση που ακομα και κρυα ηταν καλυτερα απ'το "μεσο" ζεσταμενο. Σε δρομο γυαλι, αναστροφη με χιλιομετρα και το αμαξι αντι να γλυστρησει με το πλαι, κοντευε να τουμπαρει επειδη γραπωσε Shocked Shocked Shocked

Επισης οταν ζεσταινονται δεν βλεπω μεγαλη διαφορα στην αποδοση πραγμα που αποδυκνυει οτι δουλεουν σε φασμα θερμοκρασιων χαμηλοτερο του αναμενομενου για τετεοια λαστιχα.

Κοινως πιστευω οτι ο παραγοντας ζεσταμα (για το συγκεκριμενο λαστιχο) εχει διογκοθει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 12 Σεπ 2004, 09:07:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον εχουμε και λεμε.
καταρχην αυτό που παιζει κυριως ρολο είναι ο ΛΑΣΤΙΧΑΣ και όχι το λαστιχο.
σαν φοιτητης και εγω παλιοτερα το επαιζα ψευτομαγκας ψαχνοντας το φτηνοτερο και καλυτερο και ειχα φαει πολλες φορες τα μουτρα μου με λαστιχαδες. – θυμαται κανενας τον χασουρα στο παλατακι????????-
αυτό που εχει σημασια είναι να είναι το λαστιχο φρεσκο και γνησιο αρα να εμπιστευεσαι το λαστιχα σου…αν ισχυει αυτό μετα οι διαφορες αναμεσα σε αυτά τα κορυφαια μοντελα που μιλαμε είναι μηδαμινες για το 90% των οδηγων.
εγω πλεον βαζω σε ένα τυπακο που συνειδητα ξερω ότι είναι λιγο ακριβοτερος αλλα τα λαστιχα που βαζει παντα είναι φρεσκα και γνησια με χαρτια εγγυησεις- τα γιοκο που εβαλα μιλαω-
εχω δει απειρους τυπους να κλαινε για το τι βαλαν η και να μην το παιρνουν ποτε ειδηση…
τωρα οσο αφορα συγκριτικα περιοδικων απλα μη τα κοιτατε.ειχα δουλεψει ένα καλοκαιρι σε τετοιο και εχω φιλους που δουλευουν ακομα….είναι πιστεψτε με πολύ ευκολο να βοηθησεις ένα λαστιχο να βγει πρωτο σε τεστ αν θελεις – λιγο πιεση λαθος στα αλλα αθελα και όλα οκ- επισης πολλα από αυτά τα τεστ είναι φωτογραφικα……..είναι τοσα πολλα τα λεφτα και τοσο δυσκολη η επιβιωση σε αυτό το χωρο που πουλανε και τη μανα τους……..π.χ κουμο καi 4T θυμαστε?
ο καλυτερος κριτης είναι ο δρομος και εμεις οι ιδιοι..δεστε απλα τα κοντι σπορτ που τα εχουν βγαλει τοπ στο κοσμο….
τωρα οσο αφορα s02 σε 1.4 δε το σχολιαζω η απαντηση του gavana με καλυπτει πληρως για το ποσο ζεσταινετα ένα τετοιο λαστιχο…
εγω προσωπικα πλεον προτιμω γηινα λαστιχα π.χ 539 που ζεσταινονται παντου και παντα από εξωτικα πανακριβα μοντελα που μου προσφερουν ένα ελαχιστο παραπανω κρατημα σε συνθηκες ασφαλτινου αγωνα τρομαρα μας…
επισης να ξερετε ότι ένα λαστιχο τετοιων προδιαγραφων εχει άλλη δομη και πολλες φορες και σχεδιο στα μεγαλα μοντελα17+ και αλλη στα μικρα. αυτό που καθοριζει τα παντα είναι ο δεικτης ταχυτητας και η διασταση από οσα εχω ακουσει. αρα πολλες φορες ακουμε ότι αυτό είναι καλο σε 18αρια και πορσε και στο δικο μας σε 15αρες είναι αθλιο….π.χ κοντισπορτ. η το αναποδο s03…

oσο αφορα το τοτο και τa s bridgestone παρε να εχεις-
1.πορσε καρρερα 2 s02 λινα, γιοκο avs sport θεικα , πιρελλι τα παντρευτηκε –Pzero-
2.σελικα τ-σπορτ λιμανακοβιος 16αρες s02 λινα , f1 διαλυθηκαν , γιοκο avs sport ερωτας
3.σιερρα 2.5μπαρ πιεση 2.8 οβερμπουστ με 18 αρες πσω s02λινα s03 λινα, γιοκο καλα , πιρελλι θεικα
4.ραλλυ απειρα, α539 κολλημενοι ολοι εκτος από κολλητο που τoy γλυστρουσαν σε σχεση με 720 –σημειωση τα πηρε τα γιοκο μαγκικα χωρις χαρτια……….
5.κορσα μου 720 αθλια – δεν ειχα χαρτια!!!!!!!- α539 θεικα –ειχα χαρτια – , μισελεν μετρια
6.γκολφ 1.8 s02λινα, ντανλοπ 9000 μαλ**α ζεσταινονται ευκολα, γιοκο 539 λιγο καλυτερα.
7.φιεστα μπλε μονιμος πεταλοβιος προεδρος tfrc – nikos- χρονια ερωτευμενος με γιοκο…… s03 sε 16αρες λινα…

εγω προσωπικα με τοσο λινο τα φοβαμαι τα s02 –και από ότι φαινεται και so3... συμφωνει αλλα αμαξια άλλο ζορισμα άλλες καταστασεις …. αλλλα παιδες αμα σου βγει το ονομα …….

αρα βρεστε καλο λαστιχα και μετα ερχονται όλα τα αλλα….
εγω για να καταλαβετε ψαχνω να βρω το εργοστασιο στον ασπροπυργο που κανει πλεον αναγομωσεις και σε Ι.Χ λαστιχα και εχει πλημυρισει η αγορα… να παρω φτηνα καμια τετραδα για μεγαρα
μηπως ξερει κανεις τιποτα να στειλει Pm αν και αυτά τα κρατανε 7σφραγιστο μυστικο οι κυριοι…
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ROLAND GARROS (PARIS)
Μέλος
Μέλος


Renault Megane CC (έπαθα και έμαθα)

Ένταξη: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 185
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Σεπ 2004, 12:02:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ερώτηση... θυμάται κανείς ποίος ψάχνει ένα δισκόφρενο? κάτι ήθελε να το κάνει (τασάκι, ρολόι?) ε... το θυμήθηκα και τώρα που τα άλλαξα το έχω!


ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΣΧΗΜΑ Ε?

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,221s (PHP: 85% - SQL: 15%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on