PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Ελαστικό ContiSportContact
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
duketasos (anastazi)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.1 8v 98'

Ένταξη: 09 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 11
Τόπος: Salonika-Ampelokipoi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Μάρ 2004, 05:47:47    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Ελαστικό ContiSportContact Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eimai psaras akoma edw opote mi lithovolisete Laughing . Katoxos enos nianiarou 206 1100cc to eixe i mana mou 5 xronakia tin kratisan ta lastixakia (kai tha kratousan kai allo an den eimoun egw. 5 xronia 10.000 xiliometra ekane mono) pira prin kamia vdomada to diplwma kai ta anevasa sta 13.000 xiliometra alla theloun alagi...ithela kati pio sport alla lefta gia alagi zantas se 14 intses den...opote epsaksa kati se 13 kai anakalipsa ta ContiSportContact 175/50 R13 V . Tha mou peite o deiktis taxititas einai ipsilos. Omws kathe mera sta moudania pou poaw gia to tei sxedon panta eimai me teliki taxitita pistevw me ta 160 xiliometra ana wra na mporoun na paroun mia kalh thermokrasia..eura den kserw, an einai kala den kserw.. perimenw kanena pio psagmeno se auta na mou dwsei ti thia fwtisi Cool


An den einai Peugeot den leei
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Μάρ 2004, 12:40:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καταρχήν cool Cool

Τελικές ταχύτητες + 1100 αμάξι + λάστιχα 5ετίας + νέος οδηγός = επικίνδυνο κοκτειλ !!!

Μην σκέφτεσαι τα 175/50/13 δεν κάνουν για το 206 σου.
Τι λάστιχα φοράς τώρα ?


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STAMOS (STAMOS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


1.4 XS SR

Ένταξη: 28 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 56
Τόπος: ΑΘΗΝΑ ΠΕΥΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Μάρ 2004, 12:52:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

175/50/13 ΣΑΝ ΚΑΡΦΙΤΣΑ ΘΑ ΠΑΤΑΕΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΑΥΤΟ Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
duketasos (anastazi)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.1 8v 98'

Ένταξη: 09 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 11
Τόπος: Salonika-Ampelokipoi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Μάρ 2004, 15:47:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

165/70 r13 T ta mama continental


An den einai Peugeot den leei
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ydwr (Πανος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) XS (2003)

Ένταξη: 28 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 243
Τόπος: Πεντελη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Μάρ 2004, 15:48:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΑΜΑΝ Exclamation
Τετοια διασταση ειχα να ακουσω απο τοτε που οδηγουσα το ΑΧ. Μονο στα χιονια τα χαιρομουνα Wink

Αληθεια τι διαστασεις φοραει απο τη μαμα του? Πιστευω θα βοηθησει ιδιαιτερα στο να σου δωθει μια σωστοτερη απαντηση.


Πανω κατω,μπρος πισω και πλαγιως
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Μάρ 2004, 15:52:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

duketasos έγραψε:
165/70 r13 T ta mama continental



Οπότε μπορείς να βάλεις 175/65/13 ή 175/60/14 και θα είσαι ΟΚ !!!


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STAMOS (STAMOS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


1.4 XS SR

Ένταξη: 28 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 56
Τόπος: ΑΘΗΝΑ ΠΕΥΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Μάρ 2004, 08:04:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΠΡΟΦΙΛ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΕΧΕΙ ΜΕΙΩΜΕΝΕΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ.ΕΙΝΑΙ ΔΥΛΑΔΗ ΠΙΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΚΑΙ ΓΙΆΥΤΟ ΠΙΟ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ(ΣΚΛΗΡΟ).ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΣΕ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΜΙΚΡΟΥ ΠΡΟΦΙΛ ΜΕΤΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΠΕΛΜΑ.ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΑΥΞΑΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΛΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Η ΔΙΑΣΤΑΣΗ 175 ΤΙΣ ΑΝΤΕΧΕΙ.ΣΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΙΟΝΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΠΡΩΤΟΣ ΣΤΟ ΦΡΕΝΟ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ.ΓΕΝΙΚΩΣ ΣΑΝ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΝΙΣΟΡΟΠΗ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Μάρ 2004, 09:13:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω πάντως σε punto EXL 75+ αλόγων φορούσα 175/60/14 και ήμουν ικανοποιημένος.


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STAMOS (STAMOS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


1.4 XS SR

Ένταξη: 28 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 56
Τόπος: ΑΘΗΝΑ ΠΕΥΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Μάρ 2004, 09:18:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΑΛΛΟ 175/60/14 ΚΑΙ ΑΛΛΟ 175/50/13
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Μάρ 2004, 09:29:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TONY PAP έγραψε:
duketasos έγραψε:
165/70 r13 T ta mama continental



Οπότε μπορείς να βάλεις 175/65/13 ή 175/60/14 και θα είσαι ΟΚ !!!



Εγω του πρότεινα αυτά. Και μάλιστα πολύ καλά είναι τα Michelin energy.


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STAMOS (STAMOS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


1.4 XS SR

Ένταξη: 28 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 56
Τόπος: ΑΘΗΝΑ ΠΕΥΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Μάρ 2004, 09:43:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΚΥΡΗΓΜΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΤΑ ΕΞΗΣ.1)ΣΤΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ 50 ΧΛΜ ΚΑΙ 50000ΧΛΜ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΧΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΑ.ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΤΩΝ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΣΚΛΗΡΟ ΣΑΝ ΠΛΑΣΤΙΚΟ.2)ΜΕ 160 ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΚΑΣΚΑΝΤΕΡ.3)ΟΤΑΝ ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΣΑΝ ΟΔΗΓΟΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ.4)ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ 160+ ΕΣΚΑΣΑ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΜΟΥ ΕΥΡΟΥΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΑ ΖΑΝΤΕΣ-ΛΑΣΤΙΧΑ-ΑΝΑΡΤΗΣΗ-ΦΡΕΝΑ-ΣΩΛΗΝΑΚΙΑ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΜΙΑ ΛΑΘΟΣ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΔΥΣΑΡΕΣΤΑ ...... ΑΝ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕΙ.
P.S.27 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2000 ΠΗΡΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.28 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΠΗΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΗ ΤΟΥ ΒΟΛΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΦΥΡΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ "ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ" ΠΑΤΗΣΑ ΣΕ ΛΑΔΙΑ ΑΠΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΑ.ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΩΝ 5 ΤΕΤΑΚΕ ΠΟΥ ΜΕΤΡΗΣΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΛΑΒΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΗΤΑΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΒΓΑΛΕ ΜΑΣ ΖΩΝΤΑΝΟΥΣ.
ΒΓΗΚΑΜΕ ΖΩΝΤΑΝΟΙ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΤΗΝ ΟΔΗΓΙΚΗ ΜΟΥ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑ Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
lia206cc (Λιάνα)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) CC (2002)

Ένταξη: 25 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 268

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Ιούν 2004, 08:30:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα στρώσαμε τα καινούρια "παπά"...
SportContact2, 83W, σε 205/45/16
Ας αρχίσουμε απ' τα στραβά: Ποοοοοολύ μαλακή γόμα βρε παιδιά!
Πάνε οι παλιές καλές εποχές της σταθερής γραμμής του Potenza. Με το Continental πρέπει να ζορίζομαι στις στροφές (ελπίζω να κάνω μπράτσο τουλάχιστον! - όσο για γόνατο: ούτε να το σκεφτείς!).
Καλά, τις πρώτες μέρες, δεν το συζητώ, ήμουν έτοιμη να τα πετάξω για να ξαναφορέσω τα "λινά" Bridgestonια. Μου ήρθε εγκεφαλικό ένα πράγμα: το λάστιχο δεν "διάβαζε" δρόμο! Τα έχωσα λίγο στο λαστιχά μου που παρήγγειλε Conti αντί για Bridge, αλλά μάλλον θα του ζητήσω συγνώμη...
Τελικά η μαλακή γόμα δεν είναι και τόσο χάλια... Μειώθηκαν κραδασμοί και τριξίματα, μπορώ επιτέλους να ακούσω μουσική, και δε νοιώθω το παραμικρό τιποτένιο χαλικάκι στο πέλμα (τώρα καλό είναι αυτό; Scratch )
Anyway...
Σε βρεγμένο, ασύγκριτο! Η υδρολίσθηση μειώθηκε στο ελάχιστο - μη σου πώ εξαφανίστηκε.
Εξαιτίας του δείκτη βέβαια, υπάρχει καλύτερη απόδοση στα πολλά χλμ. Καλό πράγμα η σταθερότητα στο 200άρισμα και ακόμα καλύτερη η αίσθηση "έχω κι άλλα και τα δίνω".
Αυτό που δεν μπορώ να χωνέψω πάντως, είναι η αλλαγή της οδικής συμπεριφοράς σε στροφιλίκια. Καταργήθηκαν λες αναρτήσεις και χαμήλωμα. Εκεί που μπαίναμε "κούτσουρα" τώρα "μπατάρουμε", άσε που θέλουμε και διορθωτικές για να ξαναπιάσουμε γραμμή.
Ξέχασα τίποτα; Α! το μαλλί:
450 Ευροπούλια με το πέρασμα και τα λοιπά μανταλάκια. (καλά ξηγήθηκε ο Αρίστος;)
Υ.Γ. Πολύ "οικογενειακό" το λαστιχάκι. Την επόμενη φορά θα μπεί πάλι κάτι σκληρό, φασαριόζικο και γουστόζικο σε στίλ Potenza. Για μιά στροφή ζούμε βρε αδερφέ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STAMOS (STAMOS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


1.4 XS SR

Ένταξη: 28 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 56
Τόπος: ΑΘΗΝΑ ΠΕΥΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Ιούν 2004, 08:45:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΣΥΜΦΩΝΩ 100% ΤΑ POTENZA EINAI ΠΙΟ ΠΟΛΥ MAKE MY DAY.OTAN ΠΕΡΑΣΩ ΤΑ ΣΑΡΑΝΤΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΜΑΡΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Ιούν 2004, 09:14:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lia206cc έγραψε:

Αυτό που δεν μπορώ να χωνέψω πάντως, είναι η αλλαγή της οδικής συμπεριφοράς σε στροφιλίκια. Καταργήθηκαν λες αναρτήσεις και χαμήλωμα. Εκεί που μπαίναμε "κούτσουρα" τώρα "μπατάρουμε", άσε που θέλουμε και διορθωτικές για να ξαναπιάσουμε γραμμή.


Είναι κλασικό αυτό Λιάνα μου.Προφανώς δεν έχει στρώσει ακόμα το λάστιχο...

Θα δείς οτι σε λίγο καιρό,το ζελέδιασμα του τιμονιού θα εξαφανιστεί...

Καλοπάτητα!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ROLAND GARROS (PARIS)
Μέλος
Μέλος


Renault Megane CC (έπαθα και έμαθα)

Ένταξη: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 185
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Σεπ 2004, 10:01:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έστω και καθυστερημένα... αν και πιά πάλιωσε το λαστιχάκι σου Λία... (αλήθεια, παραμένει καλό?)

Επίσης τι ζαντικό έχεις και φοράς και εσύ 205/45/16 το Uragan? εμένα φόραγε από μανά (όχι μαννα εξ ουρανού) ένα goodyear eagle F1 205/45/16.

Το ίδιο φοράει και το τετράπορτο corsa 1,2 (2004 και αυτό) μου και μετά από 2000 3000 χλμ προτιμούσα να φορούσε alt + F4....(φυσικά όχι 16άρια!!!)

Στον πέζουλα όμως αποδείχτηκε παραπάνω από εντάξει.

21000χλμ και πάω για μπροστινά και σκέφτομαι να βάλω τα ίδια για αρχή... Τι προτείνεις?Λέει καθολού το conti?


ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΣΧΗΜΑ Ε?

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
lia206cc (Λιάνα)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) CC (2002)

Ένταξη: 25 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 268

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Σεπ 2004, 12:52:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ROLAND GARROS έγραψε:
Έστω και καθυστερημένα... αν και πιά πάλιωσε το λαστιχάκι σου Λία... (αλήθεια, παραμένει καλό?)

Shocked Τι λες τώρα ;;; !!! Το χάλι τους το μαύρο έχουν! Ποτέ ξανά μαλακή γόμα Π-Ο-Τ-Ε !!! Άσε που ρουφάνε ότι βρουν στο δρόμο (λάμες, καρφιά, αγκάθια σκατζόχοιρου, ό,τι νά 'ναι! - κάθε 10 μέρες βάζω αέρα - "έλεος επιπλέον"!)

ROLAND GARROS έγραψε:
Επίσης τι ζαντικό έχεις και φοράς και εσύ 205/45/16 το Uragan? εμένα φόραγε από μανά (όχι μαννα εξ ουρανού) ένα goodyear eagle F1 205/45/16.

Απ' αυτό έχω... μαμά φόραγε Michellin τρεχαγύρευε.

ROLAND GARROS έγραψε:
21000χλμ και πάω για μπροστινά

Question κάνε καλέ μια αλλαγή μπρος πίσω... αντέχουν μέχρι τα 60.000...

ROLAND GARROS έγραψε:
Τι προτείνεις?Λέει καθολού το conti?

Bridgestonια και ξερό ψωμί...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ROLAND GARROS (PARIS)
Μέλος
Μέλος


Renault Megane CC (έπαθα και έμαθα)

Ένταξη: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 185
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Σεπ 2004, 13:09:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

60000? Shocked ισως αν τους φερεσαι με το γαντι... εγω τους φέρομαι με το νυστερι Cool δεν εχουν μαγουλα τα μπροστινά μου, το κλασσικό προβλημα αν μπαίνεις στις στροφές της εθνικής με 190+ Crying or Very sad

potenzaki έχει σε 205 45 16 αραγές?

τωρα που τα ξανακοίταζα είδα οτι εχω σπάσει και το θόλο ΓΜΤ!!!


ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΣΧΗΜΑ Ε?

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Σεπ 2004, 22:50:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ συμφωνώ απόλυτα με την πρόταση του "TONY PAP" για τα Michelen Energy. Ειδικά σε αυτήν την μικρή διάσταση (175/60/13) που τα φορούσα στο 205 μου, το αμάξι είχε γίνει τραίνο παρά τις σκασμένες αναρτήσεις Cool Επίσης μπορώ να πώ ότι σε βρεγμένο οδόστρωμα πήγαινε καλύτερα από ότι σε στεγνό Shocked Τιμή? €180 η 4άδα τον Ιανουάριο Wink

Και παίρνω την σειρά μου να βρίσω την Contiγλύστρα... Τα Premium Contact (νομίζω αυτά φοράω εκ μαμάς) με 195/55/15 διάσταση είναι επιεικώς απαράδεκτα. Ήδη έχω 7500 χλμ. και προσπαθώ απεγνωσμένα να λιώσω για να τα αλλάξω. Το αμάξι βέβαια χάρην στησίματος που έχει (και γ**ω τις αναρτήσεις Cool, και μπρος-πίσω δισκόφρενα) με έχει σώσει αρκετές φορές που με έχουνε προδώσει τα λάστιχα. Ακόμα και στο touring που χωνόμασταν στα στροφιλίκια στην Εύβοια για μισή ώρα, στο πρώτο 5λεπτο χωσίματος, τα ένιωθα λίιιιγο καλύτερα, και μετά απλά η αίσθηση παρέμεινε η ίδια, σίγουρα όμως λίγο καλύτερη από όταν κινούμαι εντός πόλης. Γενικά, από εμένα, ρίξτε μούντζες αβέρτα στα Conti ότι και να είναι Cool Twisted evil Evil

Michelen και Bridgestone... Δεν είναι τυχαίο που τα χρησιμοποιούνε στην F1 Wink



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ydwr (Πανος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) XS (2003)

Ένταξη: 28 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 243
Τόπος: Πεντελη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Σεπ 2004, 07:58:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αντε να βγαλει ακρη κανεις τωρα με αυτα που εχουνε γραφτει για τα Conti.
Στην τελευται σελιδα και μονο η Lia τα χαρακτηριζει μαλ**α και ο Steve οτι θελουν ζεσταμα και κρυα δεν δουλευουν (αρα σκληρα).

Τι ειναι επιτελους αυτα τα Conti???? Rolling eyes


Πανω κατω,μπρος πισω και πλαγιως
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ROLAND GARROS (PARIS)
Μέλος
Μέλος


Renault Megane CC (έπαθα και έμαθα)

Ένταξη: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 185
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Σεπ 2004, 09:11:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πάντως για να είμαι ειλικρίνης.... Όταν είχα παραλάβει από την peugeot το δημοσιογραφικό 206cc (ενα μπορντώ, αν το είδατε στο ΑυτοΤριτη με δοκιμές καμπριο) φορούσε τα conticonta πως !#$!#*@ τα λένε.

Και εμένα τότε μου φάνηκαν μαλακά και γενικά... παρα ήταν ασύμετρα. το αμάξι σπίναρε και πέταγε μούρες δεξια αριστερά σε ίσιο οδόστρωμα.!

Μάπα το καρπούζι!!!


ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΣΧΗΜΑ Ε?

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1476s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on