PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ΑΝΤΛΙΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ PEUGEOT 207
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
broulis (nikos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye (THP)

Ένταξη: 23 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 136

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Ιαν 2017, 12:09:14    Θέμα δημοσίευσης: ΑΝΤΛΙΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ PEUGEOT 207 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα. Θα ήθελα τη γνώμη σας στο παρακάτω θέμα και αν υπάρχει κάποιος τρόπος αντιμετώπισης. Μέσα σε 1 χρόνο είναι η δεύτερη φορά που αλλάζω αντλία βενζίνης σε Peugeot 207 rallye e-TUNERS stage II. Το καύσιμο είναι μόνο shell v-power racing. Μήπως υπάρχει κάποια καλύτερη αντλία απο τη μαμα; Δεν είναι να τις αλλάζουμε κάθε εξάμηνο; Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Ιαν 2017, 12:16:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορει να υπαρχει και καλυτερη βενζινη!!
Εγω παντως shell ουτε απ εξω δεν περναω...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Ιαν 2017, 12:39:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Εγω παντως shell ουτε απ εξω δεν περναω...

+1


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
broulis (nikos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye (THP)

Ένταξη: 23 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 136

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Ιαν 2017, 13:05:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δηλαδή λέτε να αρχίσεω να δοκιμάζω άλλες εταιρίες;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Ιαν 2017, 13:11:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρόγραμμα etuners για βενζίνη 100RON απο το 2008. Απο το 2010 και μετα χρησιμοποιώ μονο βενζινη 95RON λόγω τιμής, προσέχοντας το καλοκαιρι τις θερμοκρασιες.
Σε καποια φάση αρχες του 2014 ξεκιναει το αμάξι να χτυπάει τρελα πιρακια, ακομη και με 3η. Βενζίνη μονο Shell, τα ίδια και με vpower.
Salex προτείνει να αλλάξω βενζινάδικο. Αλλάζω βενζινάδικο με άλλο Shell. Τα ιδια και χειρότερα, και με vpower.
Πλεον για να μην το σπασουμε, τελη του 2014 βαζουμε προγραμμα 95RON πιστευοντας οτι εχει θεμα το αμαξι. Τα ίδια και με το πρόγραμμα το οποιο θα επρεπε να δουλευει ασφαλως με 95αρα!!
Το αφηνω ετσι για ενα διαστημα προσπαθώντας να σκεφτω τι μπορει να φταιει.
Μετα απο καποιους μηνες αποφασιζω να αλλαξω εταιρια και ξεκιναω να βαζω aegean 95αρα. Τα πιρακια... εξαφανιζονται.
Ξαναπερναω προγραμμα 100RON, συνεχιζω με την ιδια βενζινη 95RON, πουθενα πιρακια μεχρι σημερα 2 χρονια μετα, χωρις καμια μηχανολογικη παρεμβαση.
Τα συμπερασματα δικα σας...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
broulis (nikos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye (THP)

Ένταξη: 23 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 136

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Ιαν 2017, 13:12:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Πρόγραμμα etuners για βενζίνη 100RON απο το 2008. Απο το 2010 και μετα χρησιμοποιώ μονο βενζινη 95RON λόγω τιμής, προσέχοντας το καλοκαιρι τις θερμοκρασιες.
Σε καποια φάση αρχες του 2014 ξεκιναει το αμάξι να χτυπάει τρελα πιρακια, ακομη και με 3η. Βενζίνη μονο Shell, τα ίδια και με vpower.
Salex προτείνει να αλλάξω βενζινάδικο. Αλλάζω βενζινάδικο με άλλο Shell. Τα ιδια και χειρότερα, και με vpower.
Πλεον για να μην το σπασουμε, τελη του 2014 βαζουμε προγραμμα 95RON πιστευοντας οτι εχει θεμα το αμαξι. Τα ίδια και με το πρόγραμμα το οποιο θα επρεπε να δουλευει ασφαλως με 95αρα!!
Το αφηνω ετσι για ενα διαστημα προσπαθώντας να σκεφτω τι μπορει να φταιει.
Μετα απο καποιους μηνες αποφασιζω να αλλαξω εταιρια και ξεκιναω να βαζω aegean 95αρα. Τα πιρακια... εξαφανιζονται.
Ξαναπερναω προγραμμα 100RON, συνεχιζω με την ιδια βενζινη 95RON, πουθενα πιρακια μεχρι σημερα 2 χρονια μετα, χωρις καμια μηχανολογικη παρεμβαση.
Τα συμπερασματα δικα σας...


Σημαντική η παρατήρηση σου...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Ιαν 2017, 13:21:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Διαβολικη συμπτωση ρε συ Μακη.. Μιλας για πρατηρια του νησιου? Δε μπορω να πιστεψω οτι εχουν σκαρτεψει τοσο την ποιοτητα τα τελευταια χρονια και να μην εχει ανοιξει μυτη. Ολες οι βενιζνες απο ενα καζανι βγαινουν εξαλλου.

Οι αντλιες broulis σε αφηνουν μια και εξω? Βαζεις μαμα ή εμποριου π.χ hoffer? Να κανεις ενα πλυσιμο στο ντεποζιτο πριν την αλλαξεις παλι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Ιαν 2017, 13:32:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

puglover έγραψε:
Διαβολικη συμπτωση ρε συ Μακη.. Μιλας για πρατηρια του νησιου? Δε μπορω να πιστεψω οτι εχουν σκαρτεψει τοσο την ποιοτητα τα τελευταια χρονια και να μην εχει ανοιξει μυτη. Ολες οι βενιζνες απο ενα καζανι βγαινουν εξαλλου.
Ναι εννοειται μιλαω για πρατηρια του νησιου. Δεν ξερω τι και πως, αν φταιει η βενζινη που ερχεται στο νησι, απλα το αναφερω σαν γεγονος. Καθε εταιρια βαζει τα δικα της προσθετα απ οσο ξερω, οποτε ολες οι βενζινες δεν ειναι ιδιες. Σε θεματα νοθειας δε το θεμα ξεφευγει, χωρις να ξερει κανεις σε ποια φαση εχει γινει.
Επισης σημαντικο ειναι οτι δεν ειναι ολα τα αμαξια το ιδιο ευαισθητα σε μια κακη βενζινη, το δικο μου ή οποιο αλλο αντιστοιχο που χρειαζεται μια σωστη βενζινη με ολα της τα οκτανια για να αποδωσει, θα διαμαρτυρυθει πιο ευκολα σε μια κακη βενζινη απο ενα απλο ατμοσφαιρικο ή ακομη και νορμαλ τουρμπατο, οποτε λιγοι ειναι αυτοι που θα εντοπισουν ή και θα αναφερουν το προβλημα πιστευω, ειδικα αν δεν εχουν και σταθερο βενζιναδικο.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
broulis (nikos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 rallye (THP)

Ένταξη: 23 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 136

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Ιαν 2017, 13:38:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

puglover έγραψε:
Διαβολικη συμπτωση ρε συ Μακη.. Μιλας για πρατηρια του νησιου? Δε μπορω να πιστεψω οτι εχουν σκαρτεψει τοσο την ποιοτητα τα τελευταια χρονια και να μην εχει ανοιξει μυτη. Ολες οι βενιζνες απο ενα καζανι βγαινουν εξαλλου.

Οι αντλιες broulis σε αφηνουν μια και εξω? Βαζεις μαμα ή εμποριου π.χ hoffer? Να κανεις ενα πλυσιμο στο ντεποζιτο πριν την αλλαξεις παλι.


Ναι μια κι έξω... τη μια φορά πάρκαρα και δεν ξαναπήρε ποτέ μπροστά και τη δεύτερη εν κινήση....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JDROGAS (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


PEUGEOT 207 RC-207 1.4-ALFA 75 TURBO

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 632
Τόπος: KAΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Ιαν 2017, 16:45:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περυσι παντως με τα πρατηρια shell εδω στην Καλαματα υπηρχε θεμα παροτι ειναι εταιρικα και θεωρητικα πιο αξιοπιστα απο ιδιωτες,σκασανε στην αντιπροσωπεια 4 αυτοκινητα 207 & 307 ολα απο shell με αντλιες βενζινης.
Εγω παντως μεχρι και το 2010-11 εαν θυμαμαι καλα εβαζα παντα shell racing.
Θεματα δεν ειχα ποτε,απλα μετα πηρε τον ανηφορο στις τιμες και αποφασισα να αλλαξω εταιρια.
Με την Avin που βαζω εδω και μια πενταετια δεν εχω κανενα προβλημα ουτε με αντλιες ουτε με πυρακια (παντα βεβαια με 100αρα)


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 13 Ιαν 2017, 18:23:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

JDROGAS έγραψε:
Περυσι παντως με τα πρατηρια shell εδω στην Καλαματα υπηρχε θεμα παροτι ειναι εταιρικα και θεωρητικα πιο αξιοπιστα απο ιδιωτες,σκασανε στην αντιπροσωπεια 4 αυτοκινητα 207 & 307 ολα απο shell με αντλιες βενζινης.
Εγω παντως μεχρι και το 2010-11 εαν θυμαμαι καλα εβαζα παντα shell racing.
Θεματα δεν ειχα ποτε,απλα μετα πηρε τον ανηφορο στις τιμες και αποφασισα να αλλαξω εταιρια.
Με την Avin που βαζω εδω και μια πενταετια δεν εχω κανενα προβλημα ουτε με αντλιες ουτε με πυρακια (παντα βεβαια με 100αρα)

Ωχ,και βαζω απο την shell στο αεροδρομιο Confused


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasil80 (Βασιλης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 3008 1.6 thp (2011)

Ένταξη: 01 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 104

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Ιαν 2017, 14:48:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν εχεις αντλια γνησια,εχει ενα χρονο εγγυηση,μην πληρωνεις τσαμπα. Και ας την εβαλες σε συνεργειο της γειτονιας,αρκει να εχει στην αποδειξη την περιγραφη της εργασιας και να αναφερει το ονομα σου/αυτοκινητο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pipis (Spiros)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT 5D

Ένταξη: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 294

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Αύγ 2017, 13:15:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά υπάρχει aftermarket αντλία χαμηλής για τα THP?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JDROGAS (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


PEUGEOT 207 RC-207 1.4-ALFA 75 TURBO

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 632
Τόπος: KAΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Αύγ 2017, 15:16:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pipis έγραψε:
Παιδιά υπάρχει aftermarket αντλία χαμηλής για τα THP?


Απ'οσο το εχω ψαξει οχι.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Αύγ 2017, 19:22:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτές?

https://www.antallaktikaonline.gr/peugeot/207-wa-wc/19351/10817/ntlia_kaysimon



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JDROGAS (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


PEUGEOT 207 RC-207 1.4-ALFA 75 TURBO

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 632
Τόπος: KAΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Αύγ 2017, 20:55:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Αυτές?

https://www.antallaktikaonline.gr/peugeot/207-wa-wc/19351/10817/ntlia_kaysimon


Μακη σορρυ....νομιζα οτι ελεγε αντλια υψηλης.
Και βεβαια υπαρχουν χαμηλης.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Αύγ 2017, 22:49:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το νου σας! Αν είναι γεμάτο βρώμες το ντεπόζιτο και περάσει τίποτα μέσα από την αντλία χαμηλής, η αντλία υψηλής πάει για πέταμα. Γιατί δεν υπάρχει τρόπος να αποβάλει σκουπιδάκια και βρώμες, οπότε χαλάνε τα πιστόνια της απευθείας.

Δεν είναι θέμα χιλιομέτρων δηλαδή. Είναι θέμα καθαρότητας καυσίμου.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Pipis (Spiros)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT 5D

Ένταξη: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 294

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Αύγ 2017, 10:16:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτές τις δίνει η peugeot τις αντλίες?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pipis (Spiros)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT 5D

Ένταξη: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 294

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Αύγ 2017, 06:17:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ντεπόζιτο μπορεί να καθαριστεί απο βρωμιές???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Αύγ 2017, 15:05:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχει καθαρισει κανεις την αντλία χαμηλης Question Question Question



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,341s (PHP: 91% - SQL: 9%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on