PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Θορυβος πλευρα συνοδηγου
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
g3orgiou8695 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207GT 1.6 1/2008

Ένταξη: 03 Μάϊ 2015
Δημοσιεύσεις: 10
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Ιούλ 2015, 07:14:49    Θέμα δημοσίευσης: Θορυβος πλευρα συνοδηγου Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημερα παιδια.
Εχω ενα προβλημα σε Peugeot 207 Gt εδω κ 1 μηνα Και δεν μπορω να βρω ακρη.
Το προβλημα ειναι το εξης:
Σε πολυ χαμηλες ταχυτητες κ ειδικα σε οδοστρωμα με ανωμαλιες (λεγομενα σαμαρακια) ακουγεται απ την πλευρα του συνοδηγου ενας θορυβος, σε υψηλες ταχυτητες δεν ακουγεται τιποτα.
Επισης το αυτοκινητο δεν χανει ουτε αριστερα ουτε δεξια.
Εχουν αλλαχθει ελαστικα,μπρατσακια ζανφορ,top mount, εχει γινει ευθυγραμμιση αλλα το προβλημα παραμενει.
Βασικα ο θορυβος ξεκινησε πριν περιπου ενα μηνα και μετα την αλλαγη ελαστικων και απο τοτε καθε μερα ειμαι συνεργειο να ψαχνουμε απο που προερχεται ο θορυβος.
Καμια βοηθεια κανεις;

Ευχαριστω εκ των προτερων
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
athanas (Στεφανος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 1.6 16v

Ένταξη: 17 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 1034
Τόπος: χμμμμμμμ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Ιούλ 2015, 09:58:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπαλακι ψαλιδιου


Όποιος δεν ξέρει και δεν ξέρει πως δεν ξέρει, είναι τρελός.
Όποιος δεν ξέρει και ξέρει πως δεν ξέρει, είναι παιδί. 
Όποιος ξέρει και δεν ξέρει πως ξέρει, κοιμάται.
Όποιος ξέρει και ξέρει πως ξέρει, είναι σοφός.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
g3orgiou8695 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207GT 1.6 1/2008

Ένταξη: 03 Μάϊ 2015
Δημοσιεύσεις: 10
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Ιούλ 2015, 10:28:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λες; Σκεφτομουν μηπως ηταν σινεμπλοκ ψαλιδιου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Ιούλ 2015, 10:36:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όπως σου είπαν, το πρόβλημα εμφανίζεται στα ψαλίδια (πιθανότατα). Το είχα κι εγώ στο δικό μου, από την πλευρά του οδηγού όμως. Σε πολύ χαμηλές ταχύτητες σαν να άκουγες ένα τακ τακ, πιο ψηλά δεν ακουγόταν τίποτε.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
g3orgiou8695 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207GT 1.6 1/2008

Ένταξη: 03 Μάϊ 2015
Δημοσιεύσεις: 10
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Ιούλ 2015, 10:42:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σωστα, τωρα τον ακουω χαμηλα τον θορυβο.
Πριν ακουγοταν κ ψηλα αλλα αλλαξα top mounts κ τελος ο ηχος ψηλα.
Οποτε αλλαζω μονο το μπαλακι ή παει ολο το ψαλιδι μαζι;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Apostolos-106 rallye (ApostolisR)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 Rallye, 1.6L 16V, Year 2003

Ένταξη: 25 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 228

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Ιούλ 2015, 17:44:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μήπως είναι κ κανένα ρουλεμάν τροχού
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
g3orgiou8695 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207GT 1.6 1/2008

Ένταξη: 03 Μάϊ 2015
Δημοσιεύσεις: 10
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Ιούλ 2015, 00:52:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημερα.
Επειτα απο πολυ ψαξιμο το προβλημα μαλλον βρεθηκε!
Κ λεω μαλλον γιατι μεθαυριο που θα το παω για επισκευη το αμορτισερ θα ξερω 100%.

Ο ηχος προερχεται απ το πανω δακτυλιδι του δεξιου αμορτισερ.
Εχει ξεκολλησει κ κατα την κινηση του
εμβολου πανω κατω κινειται κ αυτο κ προκαλει τον μεταλλικο ηχο.

Σημειωση οτι μεχρι να το βρουμε ειχα αντικαταστησει τα ζανφορ, τα σινεμπλοκ των ζανφορ, τα top mounts.

Το πηγα σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο της Bilstein οπου μου βρηκαν κ αλλα
προβληματακια στα αμορτισερ οποτε κ θα τα επισκευασω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Ιούλ 2015, 21:19:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μηπως εχει αντιμετωπισει κανεις ποτε ενα θορυβο ο οποιος παρουσιαστηκε ξαφνικα τελευταια στο 207 στη πλευρα του συνοδηγου μπροστα σχετικα ψηλα τον ακουω. Εμφανιζεται σε λιγο πιο απτομο ξεκινημα απο σταση και τοσο πιο εντονα οσο πιο δυνατα εχω φρεναρει πιο πριν... Επισης σε διαδοχικα μπρος πισω με 1η αναπαραγετα μετα απο 2-3 μπρος πισω... Ειναι ενας ηχος σα τριγμος ( θα λεγα μεταλικος υψηλης συχνοτητας σχετικα (οχι δλδ ντουπ ντουκ κτλ...). Εχει αρχισε να με κουραζει ....

Δε βλεπει κανεις πουθενα τζογο, αλλαξα ρουλεμαν στο topmount το οποιο ειχε αλλαχτει και ολοκληρο παλαιωτερα και ειναι σχετικα καινουργιο, εβαλα καινουργια λαστιχα στα ελατηρια εκει που πατανε στο αμορτισερ.... τιποτα


Α το κανει και σε ξεκινημα με στριμμενο τιμονι αριστερα ... και αν εχει κατηφορικη κλιση ο δρομος τοτε ακουγεται εντονα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Ιούλ 2015, 21:59:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mathanas έγραψε:
Μηπως εχει αντιμετωπισει κανεις ποτε ενα θορυβο ο οποιος παρουσιαστηκε ξαφνικα τελευταια στο 207 στη πλευρα του συνοδηγου μπροστα σχετικα ψηλα τον ακουω. Εμφανιζεται σε λιγο πιο απτομο ξεκινημα απο σταση και τοσο πιο εντονα οσο πιο δυνατα εχω φρεναρει πιο πριν... Επισης σε διαδοχικα μπρος πισω με 1η αναπαραγετα μετα απο 2-3 μπρος πισω... Ειναι ενας ηχος σα τριγμος ( θα λεγα μεταλικος υψηλης συχνοτητας σχετικα (οχι δλδ ντουπ ντουκ κτλ...). Εχει αρχισε να με κουραζει ....

Δε βλεπει κανεις πουθενα τζογο, αλλαξα ρουλεμαν στο topmount το οποιο ειχε αλλαχτει και ολοκληρο παλαιωτερα και ειναι σχετικα καινουργιο, εβαλα καινουργια λαστιχα στα ελατηρια εκει που πατανε στο αμορτισερ.... τιποτα


Α το κανει και σε ξεκινημα με στριμμενο τιμονι αριστερα ... και αν εχει κατηφορικη κλιση ο δρομος τοτε ακουγεται εντονα


Κανά ημιαξόνιο; Μπιλιοφόρος; Rolling eyes


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Ιούλ 2015, 22:40:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω και εγώ σχεδόν το ίδιο θέμα αλλά απο την αριστερή πλευρα.(το εχω αναφερει και σε αλλο τοπικ)

Εμένα σε απότομο ξεκίνημα ή σε καμιά επιτάχυνση σε μικρές ταχύτητες ακούω αυτό το "τακ". Βέβαια σε εμένα δεν αλλάζει κάτι αν έχω στριμμένο το τιμόνι, εννοώ θα ακουσεις ακριβώς τον ιδιο θόρυβο με στριμμένο ειτε ευθεία το τιμόνι.

Το πιό πιθανό σενάριο είναι μπιλιοφορος.
Το πήγα αντιπροσωπία και καταλήξαμε στο οτι μάλλον είναι αυτό με πολύ μικρές πιθανότητες να είναι ρουλεμάν τροχού.
Για την ώρα το έχω αφήσει έτσι αφού δεν υπάρχει κάποιο θέμα εκτός απο τον "ενοχλητικό" ήχο κατα την εκκίνηση.


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Ιούλ 2015, 23:05:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι οθσιαστικα ουτε εμενα αλλαζει αν ειναι στριμενο , απλα τοτε το κανει σχεδον σιγουρα 9/10 ενω ευθεια το τιμονι μια το κανει μια οχι. Σκεφτομαι μηπως γρασσαρω το μπιλιοφορο, να δω αν βελτιωθει εστω και λιγο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Ιούλ 2015, 23:19:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mathanas έγραψε:
Ναι οθσιαστικα ουτε εμενα αλλαζει αν ειναι στριμενο , απλα τοτε το κανει σχεδον σιγουρα 9/10 ενω ευθεια το τιμονι μια το κανει μια οχι. Σκεφτομαι μηπως γρασσαρω το μπιλιοφορο, να δω αν βελτιωθει εστω και λιγο...


Πως θα τον γρασαρεις;; θα σφαξεις την φούσκα και μετα καινούργια;;

Ωστόσο και εμένα στις αρχές μια το έκανε, μια δεν το έκανε..


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nickterc (Nikos)
Μέλος
Μέλος


206 RC

Ένταξη: 24 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 137

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Ιούλ 2015, 02:26:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με συριγγα μεγαλη δεν μπορει να βαλει γρασο στη φουσκα;Κ τη ν μικρη τρυπα που θα δημιουργησει η βελονα στη φουσκα να τη σφραγισει με κολλα η σιλικονη η φλατζοκολλα;


One mans fun is anothers hell...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Ιούλ 2015, 22:31:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μαλλον θα μου σπασει @.... αυτος ο καινουργιος ηχος του αγαπημενου μου 207

Ανοιξαμε το μπιλιοφορο καθαριστηκε γρασαριστηκε, επισης επεσε γρασο στο ημιαξονιο εκει που φωλιαζει στο μουαγιε. Λυθηκε η γεφυρα , και ξανασφυκτηκε. Αλλαχθηκε η βιδα που σφυγγει το μπαλακι του ψαλιδιου στο ακρο διοτι ειχε γινει τοξο απο ισια. Τιποτα δεν αλλαξε.

Μενει να δοκιμασω ενα αλλο μπαρακι ζαμφορ, να επενδυσω με λαστιχο τα τακακια (εχω φρενα 302 απο RC) και μετα δε ξερω ψαλιδι....?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Ιούλ 2015, 01:24:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nickterc έγραψε:
Με συριγγα μεγαλη δεν μπορει να βαλει γρασο στη φουσκα;Κ τη ν μικρη τρυπα που θα δημιουργησει η βελονα στη φουσκα να τη σφραγισει με κολλα η σιλικονη η φλατζοκολλα;


Όντως τώρα;;;; θα μείνει εκεί η σιλικόνη αν το κάνεις αυτό;; :/


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Ιούλ 2015, 01:32:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mathanas έγραψε:
Μαλλον θα μου σπασει @.... αυτος ο καινουργιος ηχος του αγαπημενου μου 207

Ανοιξαμε το μπιλιοφορο καθαριστηκε γρασαριστηκε, επισης επεσε γρασο στο ημιαξονιο εκει που φωλιαζει στο μουαγιε. Λυθηκε η γεφυρα , και ξανασφυκτηκε. Αλλαχθηκε η βιδα που σφυγγει το μπαλακι του ψαλιδιου στο ακρο διοτι ειχε γινει τοξο απο ισια. Τιποτα δεν αλλαξε.

Μενει να δοκιμασω ενα αλλο μπαρακι ζαμφορ, να επενδυσω με λαστιχο τα τακακια (εχω φρενα 302 απο RC) και μετα δε ξερω ψαλιδι....?


Δεν ξέρω αν απλά με γρασαρισμα μπορεί να σταματήσει ο θόρυβος αν προέρχεται απο κει.. Λογικά μειώνεται αλλά ως ενα βαθμό θεωρώ. Ακόμα θα είχα τις αμφιβολίες μου και μετα το γρασαρισμα.

Ζαμφορ εγώ είχα αλλάξει πριν λίγο καιρό, οπότε εμένα είναι κομπλε σε αυτό το θέμα αλλά τον ήχο τον εχω.. Δεν νομίζω να είναι απο κει. Κούνα το μπαράκι να δεις αν έχει μποσικα, που αν δεν έχει σπάσει, δύσκολο να έχεις θέμα.

Επισης αφου εχεις μπει στην διαδικασια να δεις απο που προέρχεται ο θόρυβος, τσεκαρε μήπως έχεις πρόβλημα με το ρουλεμάν και ενημέρωσε μας.


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Ιούλ 2015, 10:08:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα το τσεκαρω και το ρουλεμαν, σκεφτομαι να αλλαξω και το μπαλακι στο ψαλιδι, αν και δε φαινεται να χει τζογο, πιθανων να χει κανα μικρο θεματακι αν λαβω υποψη μου το πως βγηκε χθες η βιδα που το κραταει στο ακρο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Ιούλ 2015, 13:23:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ερώτηση...
Οταν ξεκινας αποτομα οπως λες, στο κάνει μόνο μια φορά το "τακ" και τέλος ή μπορεί να ακούσεις και κάνα 2-3 συνεχόμενα "τακ-τακ-τακ";


αυτό το "τακ " με ξεπερνάει Laughing


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Ιούλ 2015, 16:59:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συνηθως μια αλλα μπορει να το κανει και συνεχωμενα οπως λες 2-3 (πιο σπανια αλλα τυχαινει...)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Ιούλ 2015, 20:47:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τσεκαρε για ρουλεμάν τότε!! Έχουμε τα ίδια συμπτώματα..

Αν και όπως σου είπα ακόμα έχω τις αμφιβολίες μου για τον μπιλιοφορο..

Ποσά χλμ έχεις; είναι μαμά or not?


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1297s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on