PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Σκεψη για 308 sw allure e-hdi

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Machos (Μαχος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Δεκ 2016
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Δεκ 2016, 22:26:39    Θέμα δημοσίευσης: Σκεψη για 308 sw allure e-hdi Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα! Σκευτομαι να παρω το 308 sw allure e-hdi αλλα δεν ξερω καθολου τι παιζει με τα πετρελαια της peugeot οι περισσοτεροι δεν λενε κ τα καλητερα. Το αμαξι εχει 180.000χιλ. Ξερει καποιος να μου πει μερικα πραγματα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Δεκ 2016, 23:06:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν βρεις αριθμο πλαισιου μπορουμε να μαθουμε ιστορικο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Machos (Μαχος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Δεκ 2016
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Δεκ 2016, 23:09:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το αμαξι ειναι σε εκθεση κ 99% πρεπει να ειναι απο το εξωτερικο. Γινετε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Δεκ 2016, 01:08:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σαν μοτέρ μια χαρά είναι οι hdi κινητήρες. Απο κει και πέρα έχει να κανει με το ποσό καλά έχει "περάσει" στα χέρια του προηγούμενου ιδιοκτήτη.

Σε αυτά υα χιλιομετρα όπως καταλαβαίνεις μην περιμένεις το αυτοκίνητο να μην χρειαστεί ίσως κάποια πράγματα. Κάνε εναν καλό έλεγχο σε κάποιον που γνωρίζει 5 πράγματα για αυτά τα μοτέρ (τώρα θα μου πεις που να τον βρεις εδώ Ελλάδα) και μετά προχωρα άφοβα αν σου δώσει το οκ! Wink


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Machos (Μαχος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Δεκ 2016
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Δεκ 2016, 01:13:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξερω κανεναν για πετρελαιο. Κ γενικα για γαλλικα. Ενα seat leon 1.8 tsi εχω κ αυριο το δινω. Κ αναμεσα σε peugeot κ renault μου αρεσε καλητερα το 308. Το μονο που με κολαει ειναι τα χιλιομετρα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Δεκ 2016, 13:24:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γενικα οι γαλλοι φημιζονται για τα ντιζελ
επισης αυτα τα χλμ ειναι πιο πολλα για τη καροτσα παρα για το μοτερ

Για μενα μηχανικα κοιτας αν εχουν αλλαχθει μπεκ κι αν οχι κανε μια συμφωνια σε περιπτωση που ζητησει σχετικα αμεσα να σου καλυψει εστω τα μισα ο πωλητης και το dpf

Απο κει και περα θα ασχολιομουν με ψαλιδια αναρτηση και τετοια σε τι κατασταση ειναι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Δεκ 2016, 15:59:31    Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκεψη για 308 sw allure e-hdi Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Machos έγραψε:
Καλησπερα! Σκευτομαι να παρω το 308 sw allure e-hdi αλλα δεν ξερω καθολου τι παιζει με τα πετρελαια της peugeot οι περισσοτεροι δεν λενε κ τα καλητερα. Το αμαξι εχει 180.000χιλ. Ξερει καποιος να μου πει μερικα πραγματα?


Γενικα αυτα τα μοτερ εχουν βγει καλα, και αξιοποιστα και οικονομικα.
(το διο μοτερ εχουν και τα ford / volvo)

Συμαντικη Λεπτομερεια, τι χρονολογιας ειναι το αμαξι ???
Αν ειναι μετα το 2009, καλυτερα γιατι πριν ειχαν ενα μικρο θεμα με τη λυπανση της τουρμπινας που μετα το '09 αποκατσταθικε.

Τα 180,000χλμ ειναι μεν πολλα αλλα τουλαχιστον φαινονται πραγματικα και να εισαι σιγουρος πως ειναι αμαξι εξωτερικου (και συνηθος αυτα τα χλμ εχουν γινει σε αυτοκινητοδρομους και οχι σε πολη).

ΑΝ προχωρησεις σε αγορα σου συνιστω εκτως απο αλλαγη λαδια φιλτρα κτλ, να κανεις και αλλαγη ιμαντα χρονισμου για να εχεις το κεφαλι σου ισυχο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Machos (Μαχος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Δεκ 2016
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Δεκ 2016, 11:36:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το αμαξι ειναι του 2012. Κ μου ειπε οτι ειναι απο εξω. Μολις φυγει το αμαξι μου αυτες τις μερες θα παω να το ψαξω καλα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Δεκ 2016, 13:30:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1600αρι ή 2λιτρο;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Δεκ 2016, 22:59:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Machos έγραψε:
Το αμαξι ειναι σε εκθεση κ 99% πρεπει να ειναι απο το εξωτερικο. Γινετε?


φυσικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Machos (Μαχος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Δεκ 2016
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Δεκ 2016, 07:36:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το 1600 ειναι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Δεκ 2016, 07:38:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ποια εκθεση ειναι?Μηπως σε αυτον στα Βριλησσια και τα Γ.Νερα που τον κυνηγαει ολη η Ελλαδα τον Α........ο???????


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Machos (Μαχος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Δεκ 2016
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Δεκ 2016, 08:48:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όχι. Στην auto Marine τι εχουν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Δεκ 2016, 14:54:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Machos έγραψε:
Το 1600 ειναι


Μακριά.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Machos (Μαχος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Δεκ 2016
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Δεκ 2016, 15:33:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πες μου και τον λόγο για να ξερω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Δεκ 2016, 02:15:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατί ο dv6 είναι ΠΟΛΥ ευαίσθητος σε πλημμελή συντήρηση. Όσο καλό μοτέρ είναι το 2λιτρο, άλλο τόσο χάλια μπορεί να γίνει το 1600αρι.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Δεκ 2016, 15:08:50    Θέμα δημοσίευσης: volvos Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eτσι μου ρχρται να παω να παρω πριους
Ολα χαλανε γμτ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1049s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on