PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

peugeot 207 GT πανοραμα τριγμοι

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
davidperry (teo)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 02 Ιούν 2016
Δημοσιεύσεις: 17
Τόπος: θεσ/νικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Ιούν 2016, 19:29:59    Θέμα δημοσίευσης: peugeot 207 GT πανοραμα τριγμοι Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευτυχως το μεταχειρισμενο gt που πηρα τριζει πολυ λιγοτερο απο οτι περιμενα ..εως και καθολου!!

το μονο που χαλαει την ηρεμη ατμοσφαιρα ειναι ενα τσικι τσικι που κανουν τα 2 συρταρια απ την πανοραμα .. δοκιμασα ανοικτα τερμα πισω ... δοκιμασα στην μεση ... τα δοκιμασα ολα... στο τελος καπως καλυτερη ειναι κατασταση με 2 σφηνες που εβαλα αναμεσα στα 2 συρταρια που τα κραταει πιο σφιχτα αλλα και παλι κανει το σπαστικο τσικι τσικι ..

ΥΠΑΡΧΕΙ καμια λυση?.. Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
davidperry (teo)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 02 Ιούν 2016
Δημοσιεύσεις: 17
Τόπος: θεσ/νικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Ιούλ 2016, 16:42:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τελικα ουτε οι σφηνες κανουν δουλεια γιατι <<ανοιγουν>> και αλλο τα συρταρια και μετα κανουν πιο πολυ θορυβο...

οπως και γενικα τωρα που το προσεχω ολο και κατι ακουγεται γυρω-γυρω απ το εσωτερικο του αυτοκινητου οταν πεφτει στις κ@λοανωμαλιες των καροδρομων μας.... λιγο απο πισω λιγο οι πορτες να και η οροφη.... Confused

προς το παρον μονο το ταμπλω ειναι ησυχο... ελπιζω να κρατησει..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Ιούλ 2016, 18:25:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περίεργο. Έχεις καταλάβει από που ακριβώς έρχονται οι τριγμοί;
Στο δικό μου δεν ακούω ποτέ, ακόμα και όταν πέφτω σε λακούβες από αυτές που πονάει το στομάχι μετά.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
thodorisls (thodoris)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT (2008)

Ένταξη: 01 Μάϊ 2015
Δημοσιεύσεις: 270
Τόπος: Γέρακας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 16 Ιούλ 2016, 20:42:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ουτε εμενα έχουν ακουστεί ποτε τριγμοι στην πανοραμική.υπαρχουν λακούβες που σου φεύγει το στομάχι? Laughing Laughing Embarassed


Image and video hosting by TinyPic
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 17 Ιούλ 2016, 11:50:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thodorisls έγραψε:
ουτε εμενα έχουν ακουστεί ποτε τριγμοι στην πανοραμική.υπαρχουν λακούβες που σου φεύγει το στομάχι? Laughing Laughing Embarassed


Και κάτι πιο κάτω μου φεύγει αλλά προσπαθώ να συγκρατήσω το πληκτρολόγιό μου!
Από αυτές τις λακούβες που μόλις πέσεις μέσα θέλεις να τσακίσεις στο ξύλο τον Δήμαρχο της περιοχής.
Η να τον βάλεις να πέσει στην ίδια λακούβα με μονόκυκλο χωρίς σέλα.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
davidperry (teo)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 02 Ιούν 2016
Δημοσιεύσεις: 17
Τόπος: θεσ/νικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 17 Ιούλ 2016, 23:07:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τσικι τσικι κανουν τα 2 τα συρταρια ενα -φθηνο- πολυ λεπτο ηχο..

ΟΧΙ τριγμοι τριγμοι...και γκραγκ μπουμ μπαμ...
δηλαδη εαν με το ενα χερι τα πιεζεις και τα 2 προς τα πανω και πεσεις σε λακουβα δεν ακουγεται ... αυτο ειναι και το σπαστικο στην υποθεση το τσικι τσικι ειναι κατι που λογικα θα φτιαχνεται ... ενω εαν ηταν κατι πιο χοντρο δλδ οπως κανουν πολλες φορες οι ανοιγομενες σε πολλα και διαφορα αυτοκινητα δυσκολα βρισκεις λυση... εχω πειρα απ 106 με ηλιοροφη και μινι κουπερ s και δεν υπηρχε σωτηρια...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 18 Ιούλ 2016, 14:50:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

davidperry έγραψε:
τσικι τσικι κανουν τα 2 τα συρταρια ενα -φθηνο- πολυ λεπτο ηχο..

ΟΧΙ τριγμοι τριγμοι...και γκραγκ μπουμ μπαμ...
δηλαδη εαν με το ενα χερι τα πιεζεις και τα 2 προς τα πανω και πεσεις σε λακουβα δεν ακουγεται ... αυτο ειναι και το σπαστικο στην υποθεση το τσικι τσικι ειναι κατι που λογικα θα φτιαχνεται ... ενω εαν ηταν κατι πιο χοντρο δλδ οπως κανουν πολλες φορες οι ανοιγομενες σε πολλα και διαφορα αυτοκινητα δυσκολα βρισκεις λυση... εχω πειρα απ 106 με ηλιοροφη και μινι κουπερ s και δεν υπηρχε σωτηρια...


Η εικόνα που μου έρχεται στο μυαλό με εσένα να κρατάς την επένδυση της πανοραμικής με το ένα χέρι, το τιμόνι με το άλλο και να πέφτεις σε λακούβα μου θυμίζει περισσότερο βουτιά στη θάλασσα με το χέρι να κλείνει τη μύτη.

Δες αν μπορείς να βάλεις πάνω στις ράγες υφασμάτινη ταινία. Συνήθως λύνει τέτοιου είδους προβλήματα γιατί σταματάει τον τζόγο.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
davidperry (teo)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 02 Ιούν 2016
Δημοσιεύσεις: 17
Τόπος: θεσ/νικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Ιούλ 2016, 17:28:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Razz

καλο θα το δοκιμασω...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
chris77 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 308GT

Ένταξη: 13 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 20

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Σεπ 2017, 10:26:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα κ απο μένα...μια ερώτηση.Εχω πανοραμα σε 308γτ και δεν μαζεύει ο μηχανισμός το κουρτινακι πίσω ενω ο ηλεκτρικος σύρτης το παει πίσω.Εχει χαλαρώσει κ το κουρτινάκι κ κανει κ 2 κουρβες προς τα κάτω κ μου τη δίνει.Γνωριζει κανείς τι παίζει...αν είναι ζορικό στην επισκευή κ πόσο θα κοστίσει...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1297s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on