PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Συναγερμός για καινούριο 206
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
SuperBilly16V (Βασίλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


307 Xsi 1.6 (16v)

Ένταξη: 14 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 13
Τόπος: Αθήνα Νέο Ψυχικό

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Μάρ 2004, 19:24:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά και εγω τον Τexalarm έχω σε ένα 307. Τον έχω 2μιση χρόνια και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα, και κλείνει και τα παραθυρα Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Μάρ 2004, 19:52:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν τα κλίνη ο συναγερμός …….το έχω ξαναπεί Multi color
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sotamax (Σωτήρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


307Χs 1.4 16v(2004)

Ένταξη: 03 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 56
Τόπος: Νέα Μουδανιά Χαλκιδικής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Μάρ 2004, 17:36:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειναι ένα από τα εξτρά του υπερκλειδώματος που λένε διπλο κλικ στο button του κλεισιματος των ασφαλειών και κλείνει και τα παράθυρα...
Δεν έχει σχέση με τον συναγερμό...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Μάρ 2004, 22:12:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ούτε με το υπεκλειδωμα έχει να κάνει,μονο τα 307 που έχουν συναγερμό από το εργοστάσιο έχουν υπερκλειδωμα . Και δεν χρειάζεται διπλό πάτημα για να κλείσουν αλλά παρατεταμένο !!! Multi color
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sotamax (Σωτήρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


307Χs 1.4 16v(2004)

Ένταξη: 03 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 56
Τόπος: Νέα Μουδανιά Χαλκιδικής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Μάρ 2004, 12:53:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Thanks για την διευκρινηση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάρ 2004, 21:02:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sotamax έγραψε:
Thanks για την διευκρινηση.

Ότι θες εδώ ήμαστε… Wink Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ben (PANOS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206xxx

Ένταξη: 15 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 8
Τόπος: thiva

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Δεκ 2004, 13:58:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

BOROYME NA XANA THIXOUME TO THEMA PLS GIATI PAEI KAIROS ALLA EGW XREIAZOMAI KATI SINTOMA.
THANX
TO THEMA (Κάποια πρόταση για συναγερμό για ένα καινούριο 206?

Δοκιμασμένο, απροβλημάτιστο και όχι πολύ ακριβό... ιδιαίτερες απαιτήσεις δεν έχω, απλά να κάνει τη δουλειά του (καλό θα ήταν πχ να κλείνει και τα παράθυρα... δεν ξέρω αν οι μοντέρνοι κάνουν και Question )
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fallen_angel82 (Δημήτρης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.4 XS GT Look

Ένταξη: 14 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 171
Τόπος: Μενίδι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Φεβ 2005, 13:26:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά δόθηκε απάντηση? Και αν ναι τι παίζει με την εγγύηση? Θέλω να πω επηρεάζεται από την αλλαγή αυτή? Στο caraudio forum
ο κ.Καλογερόπουλος κάτι είχε πεί για λενα νέο συναγερμό cobra συμβατό με peugeot.
Ευχαριστώ.


Όταν το παιχνίδι τελειώνει,
ο βασιλιάς και το πιόνι
μπαίνουν στο ίδιο κουτί...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
overgr (Σταύρος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) CC (2002)

Ένταξη: 21 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 248
Τόπος: Παπάγου, Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Φεβ 2005, 20:48:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ανεξάρτητα και χωρίς να υποτιμώ τις αρνητικές εμπειρίες κάποιων παιδιών με την Texalarm έχω να πω:

1. Αντίθετα με ότι ειπώθηκε παραπάνω, η Texalarm είναι κολοσσός. Απλώς πουλάει τα προιοντα της στα εργοστάσια για πρώτη τοποθέτηση. Δεν είναι μάπα.

2. Το τι προτείνει ο κάθε εγκαταστάτης το ακούω λίγο βερεσέ. Συνήθως σε αυτούς ισχύει το: "Αυτήν ξέρετε, αυτήν εμπιστεύεστε"...

3. Όταν το αυτοκίνητο έχει multiplex θεωρώ την χρήση του εργοστασιακά εγκεκριμένου συναγερμου ΜΟΝΟΔΡΟΜΟ. Για σκέψου πως θα νοιώσεις όταν θα γίνεις μπαλάκι ανάμεσα σε Peugeot και Εγκαταστάτη, και κανένας δεν θα παραδέχεται ότι φταίει για όποιο πρόβλημα σου παρουσιαστεί (και πίστεψε με, είναι πολύ πιθανόν να έχεις πρόβλημα με έναν συναγερμό λόγω της φύσης του προϊόντος).

4. Ο συναγερμός δεν παρέχει σπουδαία προστασία κατά της κλοπής. Μια καλή ασφάλεια κλοπής στο παρέχει αυτό! Wink

5. Πάρε τον εργοστασιακό!!!

Φιλικά,

Σταύρος


Every man carries a circle of Hell around his head like a Helo.
Every man!
Every man has to go through Hell to reach his Paradise!
Max Cady - Cape Fear
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Φεβ 2005, 01:20:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ολικη μερικη κλοπη στοιχιζει για 15000€ γυρω στα 45€... αν ενας συναγερμος εχει 300 που ειναι μια νορμαλ τιμη μιλαμε για 6,5χρονια δωρεαν ασφαλεια.
και απο την ασφαλιστικη ξερεις οτι θα παρεις τα λεφτα.συναγερμος υπαρχει που να σας εγγυαται οτι δεν θα σας παρουν την περιουσια?????
για να σοβαρευτουμε λοιπον.
για μενα συναγερμος εχει πλεον νοημα μονο για οποιον εχει ηχοσυστημα πολυ ακριβο το οποιο και δεν καλυπτεται απο στην ασφαλιστικη του.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fallen_angel82 (Δημήτρης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.4 XS GT Look

Ένταξη: 14 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 171
Τόπος: Μενίδι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Φεβ 2005, 19:12:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να 'στε καλά παιδιά. Ευχαριστώ για τις συμβουλές.


Όταν το παιχνίδι τελειώνει,
ο βασιλιάς και το πιόνι
μπαίνουν στο ίδιο κουτί...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
CC-Gio (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


CC-PUG ('04)

Ένταξη: 31 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 600
Τόπος: Κέντρο-Εξάρχεια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Φεβ 2005, 19:51:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αργυρη επειδη δεν πιστευω το δικο μου να κλεινει τα παραθυρα,μπορω να κανω κατι για να κλεινουν? γρηγορα-ευκολα-αξιοπιστα....εννοειται! Wink


Νομίζω πως 2 πράγματα είναι χειρότερα για μια απόφαση,η βιασύνη και η οργή...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Φεβ 2005, 08:03:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

CC-Gio έγραψε:
Αργυρη επειδη δεν πιστευω το δικο μου να κλεινει τα παραθυρα,μπορω να κανω κατι για να κλεινουν? γρηγορα-ευκολα-αξιοπιστα....εννοειται! Wink

Λιγο υπομονη κατι εχω στο μυαλο μου!! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MihMih 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206XS2

Ένταξη: 05 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 2
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Ιαν 2007, 23:05:19    Θέμα δημοσίευσης: Συναγερμός για καινούριο 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pedia mi berdeftite na valete mono sinagermo viper.Exo ena 206xs xronologia 2002 multiplex to exo tosa xronia kai kani oti theli.paradigma .anavis flash = anavun tha fota monatus gia ligo -ores ores stamatai oloto tablo na lityrgi prepi na ton zvisis gia ligo kai na to klidosis.Tha fota sto tablo xamilonun mexri maksimym kai ksanaerxonde.Merikes fores den anavi tha alarm kai meta den boris na tha zvisis me tipota.Merikes fores anavi oloto tablo oti lambaki exi ine anameno.Genika ton metaniono poli pikara pou ton evala.Meta sou lene oti ton tiexiristirio pxiani 800metra ΟYTE 100 DEN PIANI kai ota pas sto magazi sou lene oti stin ellada exume kapies parenvyles kai ftei kai ton amaksi. Se opi sinergio peugeot na pao mu lene oti ine i pio akatalilo sinagermo gia 206xs mulyiplex . Me dio logia o sinagermos tha exi gamisi ola . Ego ton evala sto thesaloniki .Kai exo poli provlima me ton autokinito. Tora stamatise na liturgi kai o animistira pou kani zesti mesa.Xamos exo trelati me ton 206mou


Eleos
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Ιαν 2007, 09:07:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες
Εκ τις Mod Team
Touristas
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Crash (Δημήτρης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 8v XS

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 6
Τόπος: Κρήτη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Φεβ 2008, 00:57:43    Θέμα δημοσίευσης: Ερωτηση εγκαταστασης συναγερμου σε 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια χαρα, περναω συναγερμο στο αμαξι μου εχω βρει με δοκιμαστικο την οπλιση και την αφοπληση με δοκιμαστικο κατσαβιδι καθως και τα υπολοιπα.!εχω ενα 206 2001 XS το καλωδιο της οπλισης & της αφοπλισης τα βρηκα στο ποδι του οδηγου ηταν καφε & ανοιχτο ανοιχτο πορτοκαλι αντοιστηχα!ΤΟ θεμα ειναι πως στελνω για οπλιση & αφοπλοιση απο το pager και δεν κλεινουν οι κλειδαριες ,δοκιμασα και με αρνητικο παλμο αλλα και με θετικο και τπτ!καποιος να μπορει να βοηθησεις ?





Σημασία δεν έχει πόσο γρήγορο αμάξι έχεις....αλλά πόσο γρήγορα το οδηγείς.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
ababapanos (panos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 16 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 54

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Απρ 2008, 02:26:30    Θέμα δημοσίευσης: συναγερμος σε 206cc Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχει το αμαξι μου εργοστασιακο συναγερμο, αλλα οσο και αν φαινεται περιεργο δεν ξερω πως λειτουργει. ο μαντρας που το αγορασα ουτε αυτος ηξερε πολλα για να μου πει...

βασιακα θαθελα να μου πειτε πως ενεργοποιηται, πως κλεινει και αν περνει καποιες ρυθμισεις. λογικα δεν θα επρεπε να εχει καποιο τηλεκοντρολ? στο κλειδι του αμαξιου υπαρχουν μονο τα 2 κλασικα κουμπια για κλειδωμα και ξεκλειδωμα των πορτων.

ευχαρηστω!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Απρ 2008, 06:12:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εάν όντος είναι ο εργοστασιακός δεν έχει εξτρα χειριστήρια , ενεργοποιείτε όταν κλειδώνεις το αμάξι από το κοντρόλ. Δεν έχει τίποτα ιδιαίτερο στην λειτουργία και δεν παίρνει κάποια ρύθμιση. Σε περίπτωση μη λειτουργίας του χειριστηρίου ενώ το αμάξι είναι κλειδωμένο για να απενεργοποιηθεί ο συναγερμός απλά ανοίγεις χειροκίνητα μπαίνεις μέσα βάζεις το κλειδί στον διακόπτη και ανοίγεις στην δεύτερη σκάλα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ababapanos (panos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 16 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 54

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Απρ 2008, 14:46:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν ξερω αν ειναι εργοστασιακος. εχει ενα λαμπακι κοκκινο μπροστα απο την οθονη.

γιατι δεν χτυπαει ομως?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Απρ 2008, 14:59:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προφανώς είναι εργοστασιακός.
Πως τον δοκίμασες για να δεις εάν χτυπάει??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2663s (PHP: 86% - SQL: 14%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on