PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Φρεσκάρισμα χρώματος σε 307
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
johnnym (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (8V) 2002

Ένταξη: 30 Μάρ 2016
Δημοσιεύσεις: 161
Τόπος: Heraklion

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Μάϊ 2016, 12:34:23    Θέμα δημοσίευσης: Φρεσκάρισμα χρώματος σε 307 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα σας,

Το Vert Ouranos 307 μου,μετά το ξεθόριασμα και ''ασπρισμα'' της οροφής και του καπό παρατήρησα με ένα ίδιο σήμερα ότι το χρώμα μου είναι σημαντικά ξεθωριασμένο μπλεδίζοντας πλέον.

Μιλώντας με διάφορους φανοποιούς με νέες μεθόδους επισκευών (ναι έχω μερικά βαθουλόματα κια δε θελω να πεσει στόκος) μου είπαν για 650€ δουλειά φανοποιείας(μαζί με το λύσιμο του αυτοκινήτου) και 1000€ για βάψιμο,Χωρίς ΦΠΑ..... Evil Evil

Κάποιοι μου μίλησαν για φρεσκάρισμα του χρώματος,χωρίς να ξέρουν παραπάνω..

Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει?
Καμία άλλη λύση ώστε να δείξει το 307 μου ξανά πράσινο? 75.000χλμ έχω μόνο :/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Ιούν 2016, 08:37:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δε βλεπω να εχει απαντησει κανεις, οποτε ωρα για χιουμορ.

Μιας και ηδη μπλεδιζει, ακουμπησε το απαλα-απαλα μεσα στη θαλασσα οπου δε θα το βλεπουν και ευκολα για να στο πειραξουν και ξαναβγαλτο σε κανα χρονο οπου θα χει πρασινισει απο τα βρυα... Problem solved! Thumb Left

Αληθεια ποσο διαφορετικο φαινεται; Για βαλε καμια φωτο.

Αλλοι πληρωνουν ενα καρο για περλα και διχρωμιες και συ που εχεις πρασινομπλε θες να το χαλασεις; Mr. Green


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
sotos 106xs (Σωτηρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 106 s1 BlueBullet

Ένταξη: 18 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 492
Τόπος: Somewhere In Time

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Ιούν 2016, 09:55:09    Θέμα δημοσίευσης: Re: Φρεσκάρισμα χρώματος σε 307 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

johnnym έγραψε:
Καλημέρα σας,

Το Vert Ouranos 307 μου,μετά το ξεθόριασμα και ''ασπρισμα'' της οροφής και του καπό παρατήρησα με ένα ίδιο σήμερα ότι το χρώμα μου είναι σημαντικά ξεθωριασμένο μπλεδίζοντας πλέον.

Μιλώντας με διάφορους φανοποιούς με νέες μεθόδους επισκευών (ναι έχω μερικά βαθουλόματα κια δε θελω να πεσει στόκος) μου είπαν για 650€ δουλειά φανοποιείας(μαζί με το λύσιμο του αυτοκινήτου) και 1000€ για βάψιμο,Χωρίς ΦΠΑ..... Evil Evil

Κάποιοι μου μίλησαν για φρεσκάρισμα του χρώματος,χωρίς να ξέρουν παραπάνω..

Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει?
Καμία άλλη λύση ώστε να δείξει το 307 μου ξανά πράσινο? 75.000χλμ έχω μόνο :/




Η ΜΟΝΗ σωστή λύση είναι βάψιμο. Οτιδήποτε άλλο είναι παρηγοριά στον άρρωστο. Στο 106 πέρασα ακριβώς τα ίδια και δοκίμασα ένα σορό πατέντες αμφιβόλου αποτελέσματος-ποιότητας και διάρκειας χωρίς να καταφέρω τίποτα.Το βάψιμο ήταν η τελική και ουσιαστικά πιο σίγουρη λύση.
Τα σχετικά σκούρα χρώματα της Peugeot είναι απαράδεκτα σε αντοχή, οπότε αν το δικό σου-παρά τα λίγα χιλιόμετρα-το έχει φάει ο ήλιος,μην περιμένεις κάτι καλύτερο. Αν συνεχίσει να το τρώει ο ήλιος να περιμένεις το ξεθώριασμα να προχωρήσει στο πάνω κομμάτι απο τις πόρτες και στο πόρτμπαγκάζ. Προστάτεψέ το όσο καλύτερα μπορείς.




Τέλος Εποχής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnnym (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (8V) 2002

Ένταξη: 30 Μάρ 2016
Δημοσιεύσεις: 161
Τόπος: Heraklion

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 11 Ιούν 2016, 15:21:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η λύση των μεμβρανών πως σας φαίνεται ως λύση;

Βρήκα και μερικά φανοποιεία που θέλουν γύρω στα 600~700€ αλλα να μονώσουν όλα τα πράγματα,να μη λυθεί όλο το αμάξι...


Έτσι και αλλιως δε με ενδιαφέρει το μεσα..οι ζημιές είναι στα κομμάτια που βλέπει ο ήλιος..Περισσότερο η ξεβαμένη οροφή και καπώ (πλεον και πορτα πορτ μπαγκαζ) με πειραζει...Αν βάψω μόνο αυτά θα φαίνεται ξεθοριασμένο το υπόλοιπο όμως :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 11 Ιούν 2016, 21:52:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα αυτοκολλητα μακροπροθεσμα καταστρεφουν το χρωμα αλλα απτη στιγμη που εσυ εχεις ηδη θεμα ειναι μια καλη λυση.

Βεβαια αν ψαχτεις δε νομιζω οτι το βαψιμο ολοκληρου αυτοκινητου θα σου βγει πολυ πιο ακριβο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 11 Ιούν 2016, 22:19:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρωτα για τις μεμβρανες γτ αν εχει φθαρει το βερνικι πανω απ το χρωμα μπορει να μην κολλανε καλα πανω Rolling eyes


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
johnnym (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (8V) 2002

Ένταξη: 30 Μάρ 2016
Δημοσιεύσεις: 161
Τόπος: Heraklion

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Ιούν 2016, 13:12:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα,
πέρασα απο 3-4 φανοποιούς. Ο ένας μου είπε 1300€ για ολα χωρίς πολλες λεπτομέριες κ μπορώ να κόψω κ λεφτά αν δε μ κόψει όλο το ποσό με απόδειξη...

Ένας ακόμα που πήγα μου αφειέρωσε ενα 10λεπτο,μου εξήγησε όλες τις εργασίες και τα υλικά που θα μπούν,αλλά και αόρατα προβλήματα του αυτοκινήτου απο παλιές κακές επισκευές,λέγοντας μου το εξοφρενικό 1700-2000€!!!!!!!!!!!!!
Δε ξέρω τι να κάνω :...
και χρειάζομαι τακάκια δισκόπλακες αμορτισερ....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Ιούν 2016, 13:22:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κανε τις επισκευες σου να εισαι ασφαλης και βλεπεις αργοτερα για χρωμα βασει του budget σου.


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Snap5 (Παναγιώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.4 Dynamic (2005)

Ένταξη: 22 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 263
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Ιούν 2016, 13:30:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

johnnym αν χρειάζεσαι τακάκια δισκόπλακες αμορτισερ, τότε τα φρου-φρου και αρώματα τα ξεχνάς. Προέχει η ασφάλεια παρά το χρώμα του αυτοκινήτου.

Όπως σου είπαν και τα άλλα μέλη δεν υπάρχει άλλη σοβαρή λύση πέρα από το βάψιμο. Όλα τα άλλα είναι απλά λόγια να αγαπιόμαστε.

Αν για οικονομικούς λόγους δεν θες να κάνεις ολικό βάψιμο του αυτοκινήτου, περιορίσου στα σημεία που έχουν το πρόβλημα: καπό-πορτα πορτ μπαγκαζ-ουρανό. Αν στα υπόλοιπα μέρη του το χρώμα είναι σε γενικά καλή κατάσταση, με ένα καλό γυάλισμα θα είσαι ΟΚ. Υπολογίζω γύρω στα 220-300 ευρώ υπόθεση. Όσον αφορά τα 2000 που σου πρότειναν για ολικό, απλά ασχολίαστο.

Συμβουλή, ΜΗΝ μπλέξεις με μεμβράνες αυτοκόλλητα και τα σχετικά.

Υ.Γ. Ανέβασε καμιά φώτο του αυτοκινήτου να δούμε σε τι κατάσταση είναι.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Ιούν 2016, 17:23:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mono AEK έγραψε:
Τα αυτοκολλητα μακροπροθεσμα καταστρεφουν το χρωμα αλλα απτη στιγμη που εσυ εχεις ηδη θεμα ειναι μια καλη λυση.

Βεβαια αν ψαχτεις δε νομιζω οτι το βαψιμο ολοκληρου αυτοκινητου θα σου βγει πολυ πιο ακριβο



τι ακριβως ζημια κανουν τα αυτοκολητα στο χρωμα μακροπροθεσμα ;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnnym (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (8V) 2002

Ένταξη: 30 Μάρ 2016
Δημοσιεύσεις: 161
Τόπος: Heraklion

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Ιούν 2016, 19:05:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΕΔΩ: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10206544335074770.1073741834.1462718869&type=1&l=c44bf0b623

Είναι όλες οι φωτο που έβγαλα που φαινονται παλιές κακές επισκευές μέχρι η διαφορά χρώματος απο την πόρτα του συνοδηγού που είναι σε αντικατάσταση μέχρι η διαφορά των μαμά πορτών με το εσωτερικο χρώμα που φαίνεται γύρο απ τα μαρσιπιε.

Υπάρχουν προηγούμενες κακές επισκευές αλλα πραγματικά δε με ενδιαφέρει,αν φαίνεται πράσινο όπως παλιά...13 χρονών πλέον είναι..

Το πρόβλημα δεν είναι το Budget σε θέμα δισκοτακακια (περι 300€) ούτε τα αμορτισέρ που έχουν ψωμί ακόμα απλά με ενοχλούν οι κλήσεις που πέρνουν...

Το πρόβλημα έρχεται σε 3000κμ που θα χρειαστω λαδια βαλβιδες ρυθμισμα ολα τα φιλτρα (πιθανός KN αέρα να τραβάει λιγο παρπαανω) βαλβολίνες...

Μάλλον τη φθηνή λύση δε θα το παντρευτώ κ όλας!Κ μη ξεχάσω,το χρησιμοποιεί και η μάνα μου με τον πατέρα μου,οπώτε θεου θέλοντως στο άμεσο μέλλον θα μπορούσα να αποκτήσω άλλο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Snap5 (Παναγιώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.4 Dynamic (2005)

Ένταξη: 22 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 263
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Ιούν 2016, 21:45:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είδα τις φώτο και απ' ότι φαίνεται έχει θεματάκια σε ό,τι αφορά την εμφάνιση. Αν είναι από μηχανικής απόψεως εντάξει, θα σου πρότεινα μην ασχοληθείς καν και κράτα τα χρήματα για μελλοντικό ολικό εξωτερικό βάψιμο (περίπου στα 700-800 ευρώ) ή ακόμα καλύτερα για δικό σου αυτοκίνητο (αφού είναι των γονιών σου). Με τις τιμές που παίζουν σήμερα στα μεταχειρισμένα βρίσκεις πολύ καλές ευκαιρίες.

Πάντως σε θέμα χρώματος πραγματικά αδικαιολόγητη η Peugeot. Σε άλλα αυτοκίνητα και μάλιστα 20ετιας+ (VW, Honda, Skoda κτλ) το χρώμα τους διατηρείται σε πολύ καλή κατάσταση. Φυσικά μεγάλο ρόλο παίζει και η συντήρηση και κατά πόσο εκτίθεται στις καιρικές συνθήκες.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnnym (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (8V) 2002

Ένταξη: 30 Μάρ 2016
Δημοσιεύσεις: 161
Τόπος: Heraklion

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Ιούν 2016, 23:39:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω πολύ λίγα χλμ.Η φάση είναι ότι βρήκα ένα ίδιο και 1600cc (γκουχουγκουχου) κ ίδιο χρώμα με 3100€.Το πέρνεις και καθάρισες.
Προορίζαμε την αγορά νέου αλλά λόγο του ότι είναι οι γονείς μου ΕΛ.Επαγγελματίες,πλέον είναι τελειωμένη η υπόθεση του να μείνουμε με το Peugeot για ακόμα 2-3 χρόνια ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.Οπότε το 1000€ για το βάψιμο θα φύγει..

Σήμερα έκατσα και τα υπολόγισα όλα..Αν πάει 1100€ το βάψιμο
500€ αμορτισέρ-δισκοτακάκια κλπ
Είμαι μια χαρά.77.100χλμ έχω.Και είναι και δόξα το θεο οικονομικό αν δεν το κυνηγάς στα ψηλά..

Το αυτοκίνητο πραγματικά το έχει φάει ο ήλιος..Έχει χοντρό θέμα με το χρώμα..Και τα δισκοτακάκια έχουν σαπίσει για αυτο έχω θέμα..δεν είναι φθαρμένα.

Γλυκοκοιτάζαμε το Qashqai 1.5 Dci αλλα......Μείναμε στο κοίταγμα Sad(

Y.Σ Πουλούσε ο ανηψιός του πατέρα μου ένα Tiguan (οικογενειαρχης κλπ)7.000€ για μας και 1 μερα πριν την αγορά που ήθελαν να μου το κάνουν έκπληξη τράκαρε ο κουμπάρος του με αποτέλεσμα να το αγοράσει αυτος...Bad Luck..Mε βλέπω με το 307 μεχρι το 19'-20'
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Ιούν 2016, 00:01:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
Mono AEK έγραψε:
Τα αυτοκολλητα μακροπροθεσμα καταστρεφουν το χρωμα αλλα απτη στιγμη που εσυ εχεις ηδη θεμα ειναι μια καλη λυση.

Βεβαια αν ψαχτεις δε νομιζω οτι το βαψιμο ολοκληρου αυτοκινητου θα σου βγει πολυ πιο ακριβο



τι ακριβως ζημια κανουν τα αυτοκολητα στο χρωμα μακροπροθεσμα ;


Καλοκαιρι με τη πολυ τη ζεστη τα αυτοκινητα ψηνονται
οταν λοιπον η λαμαρινα φτανει τους 50+ βαθμους το βερνικι υγροποιειται
ελαφρα και με τη κολλα απτα αυτοκολλητα γαμιεται αλλα μακροπροθεμα οπως ειπα

Αυτο μου το εχει πει φιλος που κανει αυτη τη δουλεια
φιμε αυτοκολλητα κλπ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Snap5 (Παναγιώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.4 Dynamic (2005)

Ένταξη: 22 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 263
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Ιούν 2016, 06:55:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP βασικά αυτοκόλλητο και βερνίκι γίνονται ένα με τον καιρό.

johnnym ολικό βάψιμο και ξεμπερδεύεις λοιπόν.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnnym (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.4 (8V) 2002

Ένταξη: 30 Μάρ 2016
Δημοσιεύσεις: 161
Τόπος: Heraklion

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Ιούν 2016, 15:21:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τώρα μιας και μπήκε η τουριστική περίοδος είναι αδύνατο να μπεί φανοποιείο το αμάξι άμεσα..απο Σεπτέμβρη που θα ηρεμήσουν τα πράγματα...

Θα ενημερώσω το θέμα με τα περεταίρω να μαστε καλά μέχρι Σεπτέμβρη-Οκτώβρη
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Ιούν 2016, 19:17:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mono AEK έγραψε:
DimiP έγραψε:
Mono AEK έγραψε:
Τα αυτοκολλητα μακροπροθεσμα καταστρεφουν το χρωμα αλλα απτη στιγμη που εσυ εχεις ηδη θεμα ειναι μια καλη λυση.

Βεβαια αν ψαχτεις δε νομιζω οτι το βαψιμο ολοκληρου αυτοκινητου θα σου βγει πολυ πιο ακριβο



τι ακριβως ζημια κανουν τα αυτοκολητα στο χρωμα μακροπροθεσμα ;


Καλοκαιρι με τη πολυ τη ζεστη τα αυτοκινητα ψηνονται
οταν λοιπον η λαμαρινα φτανει τους 50+ βαθμους το βερνικι υγροποιειται
ελαφρα και με τη κολλα απτα αυτοκολλητα γαμιεται αλλα μακροπροθεμα οπως ειπα

Αυτο μου το εχει πει φιλος που κανει αυτη τη δουλεια
φιμε αυτοκολλητα κλπ


Snap5 έγραψε:
DimiP βασικά αυτοκόλλητο και βερνίκι γίνονται ένα με τον καιρό.

johnnym ολικό βάψιμο και ξεμπερδεύεις λοιπόν.


παιδια βλεπω κατα καιρους πολυ ακριβα αυτοκινητα (audi, mercedes, ferrari, posrche) εδω στην Ελλαδα να τυλιγονται ολοκληρα με αυτοκολητα
αυτοι απλα δεν ενδιαφερονται για το χρωμα ;
περιεργο μου κανει ... γιαυτο ρωταω


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Ιούν 2016, 19:20:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ενδιαφερονται
δεν γνωριζουν
το κανουν προσωρινα

Ποιος ξερει γιατι το κανει ο καθενας?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Ιούν 2016, 21:40:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ουτως η αλλως κανενα αυτοκολτο δεν κραταει απνω απο χρονο οποτε το ξηλωνουν και ειτε το ξανα κανουν ειτε δεν το πειραζουν δεν μενει αρκετο καιρο ωστε να δεσει με το βερνικι...τα ποιοτικα βινιλια τουλαχιστων....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Ιούν 2016, 09:15:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω αρκετα παραδειγματα γνωστων μου που τα εχουν ηδη πανω απο 3 χρονια..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2773s (PHP: 85% - SQL: 15%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on