PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Υγρασία στα φανάρια

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Cpkdemian (Stratos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 28 Φεβ 2015
Δημοσιεύσεις: 63

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Απρ 2016, 03:19:35    Θέμα δημοσίευσης: Υγρασία στα φανάρια Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα. Πριν από αρκετό καιρό για κάποιο λόγο έσπασε η λαμπα στο μπροστά αριστερό φαναρι με αποτέλεσμα να γεμίσει μικρά κομμάτια γυαλια.πήγα άλλαξα λάμπα και με το πιεστικό εδιοξα μερικά κομμάτια. Μετά από 1 βδομάδα περίπου πήγα το αμάξι για πλυσιμο μετά παρατήρησα ότι το φανάρι είχε υγρασία μέσα. Άνοιξα το καπό και είδα ότι δεν είχε κοθμπωσει καλά το πλαστικό ο ηλεκτρολόγος όταν είχε αλλάξει τη λάμπα. Ή υγρασία το πρωί εξαφανίστηκε.το βράδυ πάλι τα ίδια. Καθημερινά εξαφανίζεται και εμφανίζεται μόνο του. Τι να κάνω?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Απρ 2016, 10:10:59    Θέμα δημοσίευσης: Re: Υγρασία στα φανάρια Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cpkdemian έγραψε:
Καλησπέρα. Πριν από αρκετό καιρό για κάποιο λόγο έσπασε η λαμπα στο μπροστά αριστερό φαναρι με αποτέλεσμα να γεμίσει μικρά κομμάτια γυαλια.πήγα άλλαξα λάμπα και με το πιεστικό εδιοξα μερικά κομμάτια. Μετά από 1 βδομάδα περίπου πήγα το αμάξι για πλυσιμο μετά παρατήρησα ότι το φανάρι είχε υγρασία μέσα. Άνοιξα το καπό και είδα ότι δεν είχε κοθμπωσει καλά το πλαστικό ο ηλεκτρολόγος όταν είχε αλλάξει τη λάμπα. Ή υγρασία το πρωί εξαφανίστηκε.το βράδυ πάλι τα ίδια. Καθημερινά εξαφανίζεται και εμφανίζεται μόνο του. Τι να κάνω?
κυκλοφόρα μια βδομαδα με αναμένα τα φωτά συνέχεια μπας και στρώσει...


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
stef80 (stefanos)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


BMW 120i msport auto 1016

Ένταξη: 31 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 281
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Απρ 2016, 10:14:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το φαναρι σου προφανως δεν εχει προβλημα, οποτε καναδυο πρωινα με καλο καιρο θα ανοιξεις το καπακι του φαναριου και θα αφησεις να το χτυπαει ο ηλιος απο μπροστα για μερικες ωρες και η υγρασια θα εξαφανιστει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Cpkdemian (Stratos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 28 Φεβ 2015
Δημοσιεύσεις: 63

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Απρ 2016, 17:07:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

stef80 έγραψε:
Το φαναρι σου προφανως δεν εχει προβλημα, οποτε καναδυο πρωινα με καλο καιρο θα ανοιξεις το καπακι του φαναριου και θα αφησεις να το χτυπαει ο ηλιος απο μπροστα για μερικες ωρες και η υγρασια θα εξαφανιστει.


οταν λες το καπακι του φαναριου εννοεις αυτο που ανοιγει για να βαλεις τη λαμπα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Απρ 2016, 19:31:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cpkdemian έγραψε:
stef80 έγραψε:
Το φαναρι σου προφανως δεν εχει προβλημα, οποτε καναδυο πρωινα με καλο καιρο θα ανοιξεις το καπακι του φαναριου και θα αφησεις να το χτυπαει ο ηλιος απο μπροστα για μερικες ωρες και η υγρασια θα εξαφανιστει.


οταν λες το καπακι του φαναριου εννοεις αυτο που ανοιγει για να βαλεις τη λαμπα?


Nαι και τα 2
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Cpkdemian (Stratos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 28 Φεβ 2015
Δημοσιεύσεις: 63

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Απρ 2016, 04:53:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
Cpkdemian έγραψε:
stef80 έγραψε:
Το φαναρι σου προφανως δεν εχει προβλημα, οποτε καναδυο πρωινα με καλο καιρο θα ανοιξεις το καπακι του φαναριου και θα αφησεις να το χτυπαει ο ηλιος απο μπροστα για μερικες ωρες και η υγρασια θα εξαφανιστει.


οταν λες το καπακι του φαναριου εννοεις αυτο που ανοιγει για να βαλεις τη λαμπα?


Nαι και τα 2

Φίλε ένα καπάκι έχω δει το άλλο δεν ξέρω που ειναι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Απρ 2016, 11:44:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορει γιατι δε λες μοντελο αμαξιου βγαλε οτι βλεπεις
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Cpkdemian (Stratos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 28 Φεβ 2015
Δημοσιεύσεις: 63

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Απρ 2016, 19:26:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
Μπορει γιατι δε λες μοντελο αμαξιου βγαλε οτι βλεπεις


207
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Απρ 2016, 23:33:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

2 εχει μια μεγαλη και μια μικροτερη.Η μεσαια σκαλα και η μεγαλη η καθε μια εχει απο πισω μια ταπα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Μάϊ 2016, 09:59:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να μην ανοίγω καινούριο θέμα...

Τα πίσω φανάρια μου έχουν μάλλον θέμα υγρασίας. Γι'αυτό πού και πού, καίγονται πιο συχνά λαμπάκια (των φρένων κυρίως), δεν κάνουν καλή επαφή κτλ. Ένας ηλεκτρολόγος μου είπε φταίει η πλακέτα ίσως. Ένας άλλος είπε ότι είναι κάτι ψευτοϋλικά και "καρβουνιάζουν" εύκολα με τα χρόνια κι ότι μπορεί να κάνει μια παντετούλα με τα καλωδιάκια και να δουλέψει.

Η ερώτησή μου είναι άλλη βασικά.

Αν αλλάξω μεταχειρισμένη πλακετούλα, πόσο πάει αυτή περίπου;
Αν σκεφτώ να αλλάξω όλο το φανάρι και να βάλω κάτι πιο καινούριο; Πχ αυτά του 2003 ή μετέπειτα, θα μπορούσαν να κουμπώσουν στο δικό μου (μοντέλο 2000) και να δουλέψουν με τις υπάρχουσες φύσες;

Πάντως αγγελίες που βλέπω, δίνουν όλο το φανάρι, από 20 ως 40+ ευρώ (παραπάνω δε δίνω). Αντικειμενικά, σε τι εύρος να κοιτάω; Ή ξέρετε κανέναν που εμπιστεύεστε για τέτοια ανταλλακτικά;


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1565s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on