PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - περίεργα με φώτα & κόρνα (ghost in the car!)
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Μάϊ 2016, 20:30:42    Θέμα δημοσίευσης: 206 - περίεργα με φώτα & κόρνα (ghost in the car!) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δε βρήκα κάτι αντίστοιχο, οπότε ανοίγω νέο θρεντ...

Εδώ και κάνα μήνα παρατηρώ ότι καμιά φορά όταν ανάβω τα φώτα ομίχλης (π.χ. βράδυ στα στροφιλίκια του Διονύσου) ή τους προβολείς, μετά από μερικά δευτερόλεπτα ξανασβήνουν μόνα τους... Έχει συμβεί στο άσχετο 5-6 φορές και χθες έτυχε και σταμάτησαν δύο μηχανόβιοι μπροστά μου που είχαν πιάσει τη συζήτηση και δεν ξεκινούσαν με το πράσινο οπότε ανακάλυψα ότι είχε "απενεργοποιηθεί" και η κόρνα (όπου και να πατούσα δεν έβγαζε κιχ!) μέχρι που ...είπα να δοκιμάσω ν'ανάψω και να σβήσω τα φώτα ομίχλης, οπότε ...επανήλθε! Laughing

Στην καλή περίπτωση δεν κάνει καλή επαφή κάποιο βυσματάκι στα καλώδια που έρχονται από την κολόνα του τιμονιού... Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο?


Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Μάϊ 2016, 07:38:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν έχω μπροστά μου τα σχεδιαγράμματα, αλλά είναι πιθανό η κόρνα και τα φώτα ομίχλης να έχουν κοινή πλεξούδα μπροστά. Αν ισχύει αυτό, τότε το πρόβλημα μάλλον είναι εκεί, κάποια κακή σύνδεση, κοννέκτορας που έχει πάρει υγρασία κλπ. Multiplex δεν είσαι; Αν ναι, αν έχανε επικοινωνία η BSI με το COM τότε θα είχες ένα σορό σφάλματα.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bill207 (Bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 95ps (16V) ΠΙΣΤΟΛΑΡΑ

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 494
Τόπος: ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Μάϊ 2016, 07:47:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος



Laughing Laughing Laughing



Μ.
Γ.
Δ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Μάϊ 2016, 12:05:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Laughing Laughing Laughing

drdino έγραψε:
Δεν έχω μπροστά μου τα σχεδιαγράμματα, αλλά είναι πιθανό η κόρνα και τα φώτα ομίχλης να έχουν κοινή πλεξούδα μπροστά. Αν ισχύει αυτό, τότε το πρόβλημα μάλλον είναι εκεί, κάποια κακή σύνδεση, κοννέκτορας που έχει πάρει υγρασία κλπ. Multiplex δεν είσαι; Αν ναι, αν έχανε επικοινωνία η BSI με το COM τότε θα είχες ένα σορό σφάλματα.


Multiplex, σωστά. Χθές το απόγευμα το άνοιξα κάτω απ' το τιμόνι κι έκανα ένα τσεκ σφίγγοντας όλα τα βυσματάκια μήπως κάποιο δεν είχε σωστή επαφή, so far so good, αν το ξανακάνει θα ενημερώσω. Το Vgate που το έχω μονιμως κουμπωμένο στην OBDII το άφησα πάνω, από error codes δεν υπάρχει κάτι.


Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Μάϊ 2016, 13:09:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν θα σου δείξει σφάλματα στην BSI ή στο COM αυτό, δεν τα διαβάζει αυτά τα modules...


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manos206 
Moderator
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 02 Ιούν 2010
Δημοσιεύσεις: 860
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Μάϊ 2016, 13:23:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειχα τα ιδια ακριβως θεματα στο cc. Η κορνα μερικες φορες δε λειτουργουσε και δουλευε οταν επαιζα λιγο με το διακοπτη των φωτων. (Χωρις καν να τον γυρισω απλα να τον ακουμπουσα). Σε μενα ανοιγε και τα φωτα μονο του. Αιτια η πεζο εδινε προβληματικη μοναδα διακοπτων που ειχαν τοτε (250€). Ομως σε καποιο αλλο τοπικ μια κοπελα το ειχε φτιαξει ανοιγοντας το διακοπτη των φωτων οπου και ειδε οτι ειχε σηκωθει η ταινια που ειχε μεσα.


http://www.facebook.com/sarakinikorooms
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Μάϊ 2016, 13:49:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παίζει να είναι κάτι τέτοιο!
Στο αυτόματο mode καμια φορα τα φώτα ανάβουν και σβήνουν μόνα τους μέρα μεσημέρι.

Θεά η κοπέλα αν το βρήκε και το έφτιαξε (κάτι αντίστοιχο είχα φτιάξει στο διακοπτάκι για τους ηλ. καθρέφτες).
Worthy


Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
velvet (φιλία)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.1 (2004)

Ένταξη: 16 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 49

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Μάϊ 2016, 14:28:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thanx guys Cool

Σε μένα (P206 1.1i 2004 mux χωρίς αυτόματα φώτα) το πρόβλημα ήταν μεταξύ φλας και φώτα πορείας, δεν είχα πρόβλημα με κόρνα.
Οπότε το μόνο σημείο που πείραξα ήταν στο αριστερό χειριστήριο, στον διακόπτη των φώτων (όπως φαίνεται στη φωτό). Εσύ λογικά θα πρέπει να ψάξεις πιο "βαθειά" στον διακόπτη των προβολέων ομίχλης.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Μάϊ 2016, 16:02:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ thanks! Wink Πώς το έφτιαξες?

Στο ίδιο διακοπτάκι έχω την εντύπωση ότι είναι το πρόβλημα και στο δικό μου, που αισθάνομαι κάτι "κριτς-κριτς" όταν τερματίζω το περιστροφικό των φώτων ομίχλης... Να πάρω νέο "πολυδιακόπτη" δεν το βλέπω για ένα κομματάκι μέταλλο που έχει ξηλωθεί και παίζει μέσα και βραχυκυκλώνει κάπου κάπου (αν είναι αυτό), 650€ τον έχουν ολόκληρο για το δικό μου...


Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Μάϊ 2016, 01:11:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[EDIT - κάτι έκανα στο browser του κινητου & ξαναπόσταρε το τελευταίο που είχα γράψει από κει..…]


Curse Of The Traveller


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nido στις Παρ 20 Μάϊ 2016, 08:50:41, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Μάϊ 2016, 07:37:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επαθες Deja vu;


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Μάϊ 2016, 08:53:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έτσι φαίνεται!...Αμάν πια αυτή η τεχνολογία!... Laughing


Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Blue Cub (Δημοσθενης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) 2002

Ένταξη: 27 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 460
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Μάϊ 2016, 09:45:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ασχετο. Ανοιγουν ευκολα αυτοι οι διακοπτες; Μπορω να ανοιξω τον διακοπτη των υαλοκαθαριστηρων για να δω γιατι εχει χασει επαφη το κουμπι του trip computer; Φοβουμαι ταμαλα μη σπασω τιποτις...


4 οι μεγάλες αγάπες μου. 2 κοπέλες. 2 αμάξια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Μάϊ 2016, 16:02:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έψαξα λίγο, ο γιουτχιούμπης έχει αρκετό πράμα...

Πώς αφαιρούμε ολόκληρο τον "πολυδιακόπτη":
https://www.youtube.com/watch?v=bzGDj0zmLEU

Πώς τον λύνουμε και φτάνουμε στα σωθικά του:
https://www.youtube.com/watch?v=m27z4nlWU5Q




("not easy, but not impossible either..." με Σκωτσέζικη προφορά, να 'ναι καλά ο τύπος Cool )


Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Μάϊ 2016, 20:34:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χαχαχα και νομιζα πως ημουν ο μονος! Very happy
Οταν βγαζω αριστερο φλας που και που κανει switch σε φωτα. Χαιδευοντας το λεβιεδακι με στοργη κ προδερμ ξανα αναβει το φλας σβηνωντας τα φωτα.


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Μάϊ 2016, 21:15:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα τη βρούμε τη λύση, που θα πάει... Laughing

Υπάρχουν διάφορα σε λογική τιμή (σε σχέση με εδώ) στο ίντερνετ, από φουλ πολυδιακόπτες μέχρι σκέτα διακοπτάκια φώτων ή καθαριστήρων.... Θέλει ψάξιμο βέβαια ποιο ταιριάζει σε κάθε έκδοση, δε νομίζω ότι είναι interchangeable...

http://www.ebay.co.uk/itm/PEUGEOT-206-COMBINATION-WIPER-SWITCH-STALKS-96511181XT/252374500713?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D36561%26meid%3D4f92d0725ccf40dea0a65aa468a1e44b%26pid%3D100005%26rk%3D3%26rkt%3D5%26sd%3D401001632424


Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Μάϊ 2016, 13:28:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προ διμήνου έκανε το ίδιο περίπου και στο δικό μας μουλάρι. Έβγαλα την μονάδα την έλυσα και την καθάρισα . Και ως διαμαγείας το πρόβλημα λύθηκε. Αν και στο δικό μας οι επαφές των μοχλών ήταν μέσα σε slides και για να ξανακεντραριστούν πρέπει να είσαι χταπόδι με δύο οκτάδες πλοκάμια . Θέλει κάποιον βοήθεια στο κλείσιμο που να νιώθει γιατί αλλιώς ξεσυπλώνεις όλα τα γαλλικά που έμαθες στο σχολείο.


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Ιούν 2016, 17:08:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρέπει να το βγάλω και να το ανοίξω κι εγώ, χθες το βράδυ μου άρχισε πάλι τα νάζια σε βουνίσια διαδρομή, άναβα τους προβολείς για μακριά κι έσβηναν μετά από λίγο από μόνοι τους, το ίδιο και τα ομίχλης, τα πορείας άναβαν στο άσχετο με το που άρχισε να σκοτεινιάζει και με το που χάιδευα το χειριστήριο των φώτων ξαναέσβηναν, και η κόρνα (που την έχω στο νου μου μετά την πρώτη φορά που το έκανε και την τεστάρω κάπου-κάπου) έβγαινε off!...

Επίσημη τιμή ανταλλακτικού από Peugeot (& Citroen) by the way 700κάτι!!!


Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Ιούν 2016, 23:06:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο κωδικός του ορίτζιναλ ανταλλακτικού (COM) για το δικό μου είναι 6239Υ5.

Στο ίντερνετ βρίσκεις ένα σωρό πολυδιακόπτες για 206 που κάνουν τα ίδια πράγματα απ' ότι λένε (δεν ξέρω όμως αν είναι συμβατοί από βύσματα, κλπ, κλπ) στα 200κάτι ευρώ, και σκέτο διακόπτη φώτων (που πάλι δεν ξέρω αν είναι straight replacement) με κανένα 50ρικο....


Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Ιούν 2016, 17:37:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Update (κυρίως σε σχέση με τιμές):

Έγραψα σε ένα γερμανικό σάιτ ανταλλακτικών, μου απάντησαν εντός λίγων ορών ζητώντας μου τον αριθμό πλαισίου για να το δουν, τους το έστειλα, και πριν λίγο μου έστειλαν το παρακάτω:

Παράθεση:

Nick,
6242 C6 is the current part no. for this VIN.
390,30€ + shipping costs (original part)


(αντί 750€ τιμή ελληνικής αντιπροσωπίας)


Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3315s (PHP: 92% - SQL: 8%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on