PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αρχίζει η F1
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 71, 72, 73, 74  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Διεθνείς Αγώνες Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Οκτ 2007, 13:08:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η αληθεια ειναι οτι επρεπε να μπει πολυ γρηγοροτερα μεσα για pitstop.
Το ζητημα ειναι γιατι πηγε τοσο γρηγορα πριν παει για ανεφοδιασμο και νεα λαστιχα?
Γιατι τοση βιασινη εφοσον ειχε ηδη χασει τοσες θεσεις μεσα στην πιστα?
Ακομα μια δεν θα ηταν και κατι το συμαντικο.Τουλαχιστον κρινω πιο συμαντικο καποιος να τερματιζει απο το να χανει τελειως.

Συναρπαστικος ο αγωνα σε ολους τους τομεις.Ειτε αυτες λεγονται καιρικες συνθηκες ειτε εγκαταληψεις και μονομαχιες.
Υπηρχαν και αυτες παλι καλα.
Το πρωταθλημα μετα απο αυτο ξαναπερνει φωτια.Η φωτια θα εχει διαρκεια μεχρι τον επομενο που θα εχουμε και τον πρωταθλητη.
Hamilton,Kimi και Alonso θα ειναι ενας απο αυτους.

Θα μου αρεσε να ειναι ο Kimi λογο ομαδας αλλα λογο οδηγικης ικανοτητας για την θεση του πρωταθλητη ψηφιζω Hamilton και πολυ θα χαιρομουν να τον εβλεπα να κατακτα τον τιτλο.
Ενα ακομα ρεκορ θα εχει σπασει αν το κανει.
Πρωτοεμφανιζομενος και πρωταθλητης δεν νομιζω να υπαρχει.

Πολυ καλη εντυπωση μου αφησαν και αλλοι οδηγοι οπως ο μικρος Γερμανος.
Ενα ακομα εντυπωσιακο στοιχειο ηταν οι προβλεψεις του καιρου οπου οι Κινεζοι με ακριβια δευτερολεπτων μπορουσαν να πουν ποτε θα ερθει και ποτε θα φυγει η βροχη.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
crusader (Σπύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2806

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Οκτ 2007, 13:59:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλά στη Βραζιλία θα γίνει σφαγή!!!!!!!!!!!!!!

ανυπομονώ... Cool


®
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Οκτ 2007, 19:58:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:

Αν υπάρχει κάποιος που έχει αρμοδιότητα να διατηρεί την ηρεμία στους κόλπους της McLaren, αυτός είναι το μεγάλο αφεντικό, ο Ron Dennis. Είναι δική του υπευθυνότητα να πάει η ομάδα όσο γίνεται ανεπηρέαστη στον τελευταίο αγώνα της Βραζιλίας, όπου θα κριθεί ο φετινός τίτλος. Ωστόσο, μιλώντας σε Βρετανούς δημοσιογράφους μετά το τέλος του Κινεζικού Grand Prix, ο Dennis είπε μια κουβέντα που θα συζητιέται για καιρό τόσο στα paddock όσο και στα μέσα ενημέρωσης.

Σύμφωνα με την ιστοσελίδα των ‘Times’, ο διευθυντής της McLaren φέρεται να είπε τα εξής, αναφερόμενος στην εγκατάλειψη του Lewis Hamilton: «Το πρόβλημα ήταν η βροχή και ότι τα ελαστικά του ήταν στη χειρότερη δυνατή κατάσταση. Ωστόσο, δεν μας απασχολούσε καθόλου ο Kimi (Raikkonen). Δεν είχαμε τον Kimi για αντίπαλο, βασικά τρέχαμε εναντίον του Fernando».

Με αυτήν του τη δήλωση ο Dennis –την οποία είναι δύσκολο να έκανε κατά λάθος- έδειξε ότι όλη η McLaren βρίσκεται συντεταγμένη στο πλευρό του Lewis Hamilton και ότι ο Fernando Alonso ουσιαστικά παλεύει μόνος του να κατακτήσει τον 3ο συνεχή τίτλο του. Ταυτόχρονα, ρίχνει νερό στο μύλο της συνομωσιολογίας, που έχει ξεκινήσει κυρίως από τις ισπανικές εφημερίδες, ότι στη McLaren δεν υπάρχει καθεστώς ισότητας, όπως διαλαλεί παντού ο Βρετανός. Επίσης, ενισχύει και τα σενάρια της υπονόμευσης του Alonso από την ίδια του την ομάδα, που λένε ότι επίτηδες «πειράζουν» το μονοθέσιο του Ισπανού για να μην είναι ανταγωνιστικός στον Hamilton.

Η αλήθεια είναι ότι οι σχέσεις των δύο πλευρών είναι πλέον πολεμικές, εδώ και αρκετό καιρό, και αυτό ήταν το τελευταίο επεισόδιο στις εχθροπραξίες. Η ευθύνη βαραίνει και τους δύο, καθώς και ο Alonso δεν έδειξε ακριβώς αθλητικό πνεύμα στον ανταγωνισμό του με τον Hamilton, πόσω μάλλον που είναι και teammates, ενώ και ο Dennis από την αρχή δεν έδειξε καμία προθυμία να κρύψει την προτίμησή του στον νεαρό Βρετανό που η ομάδα έβγαλε από τα σπλάχνα της.

Και τώρα, τι θα γίνει; Το ερώτημα αυτό δεν μπορεί να απαντηθεί πριν από το τέλος του πρωταθλήματος. Το μόνο δεδομένο που έχουμε είναι ότι ο Alonso έχει συμβόλαιο με τη McLaren και για το 2008. Είναι σίγουρο ότι ο Alonso κάνει ό,τι μπορεί για να το σπάσει αλλά δεν ξέουμε ότι αυτό είναι εφικτό. Επίσης είναι βέβαιο ότι υπάρχει κάποιο ποσό εξαγοράς, το ύψος του οποίου έχει ακουστεί ότι είναι 30, 40 ή ακόμα και 50 εκατ. δολάρια. Οι πλευρές θα σταθμίσουν τα συμφέροντά τους και αναλόγως θα αποφασίσουν. Ο Alonso έχει δηλώσει ότι δεν θέλει να μείνει εκτός αγώνων το 2008 οπότε αυτή η λύση μάλλον αποκλείεται. Ο Ron Dennis δεν θέλει να τον αποδεσμεύσει, τουλάχιστον όχι αν δεν αποζημιωθεί, όμως είναι βέβαιο ότι δεν θέλει έναν δυσαρεστημένο οδηγό τον οποί θα εχθρεύεται όλη η ομάδα και αυτός δεν θα μιλάει σε κανέναν. Το κόστος σε αγωνιστική απόδοση σε αυτήν την περίπτωση θα είναι πολύ μεγάλο για την ομάδα.

Ο επόμενος αγώνας, την Κυριακή 21 Οκτωβρίου στη Βραζιλία, θα στέψει παγκόσμιο πρωταθλητή. Το πιο πιθανό είναι ότι αυτός θα ανήκει στην ομάδα της McLaren. Ωστόσο, στο Woking θα υποδεχτούν το «καλό παιδί» Lewis Hamilton με ουρανομήκεις πανηγυρισμούς, κάτι που δεν θα συμβεί αν κερδίσει το πρωτάθλημα ο «αχώνευτος» Ισπανός, που είναι αμφίβολο αν θα ακούσει έστω και ένα «congratulations».

Πηγη MSFree


Γλωσσα λανθανουσα λεει την αληθεια.
Laughing Laughing Laughing


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Οκτ 2007, 11:11:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι κατι ολιγον ασχετο.
Ο Alex Wurz (Williams) ανακοινωσε την αποσηρση του απο την ενεργο δραση. ΟΚ αναμενομενο ηταν αφου αυτη τη χρονια εκτως απο μια, δυο περιπτωσεις δεν εδειξε τιποτα σπουδαιο, μαλλον στη μετριοτητα κημανθικε και δεν περιμενω να ειχε καμια σοβαρη προταση για το 2008.
Αλλα γιατι αποσηρθικε αμεσα και δεν περιμενε να τελειωσει η σεζον ? Ενας αγωνας εμεινε, δεν μπορουσε να τον ολοκληρωσει ?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Οκτ 2007, 13:24:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ουτε και εγω δεν το καταλαβαινω αυτο το πραγμα.
Σιγουρα για να αφησει εντυπωσεις.
Εστω και ετσι καποιος θα ασχολουταν μαζι του μιας και δεν καταφερε να κανει καποιους να ασχοληθουν με αλλα θεματα εκτος απο αποσυρση του.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Οκτ 2007, 14:42:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπα... περισσοτερο απαρατηρητο θα περασει τωρα γιατι αν ανακοινωνε πως το επομενο GP θα ηταν το τελευταιο του. Τοτε ακριβως θα ασχολουνταν μαζι του, πως και γιατι και συνεντευξεις και αφιερωματα και αναδρομες και αποχεραιτησμους κτλ. Τωρα περασε ετσι ξοφαλτσα....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Οκτ 2007, 16:06:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εδω περνουσε ξοφαλτσα μεσα στο πρωταθλημα και γενικα παντα ετσι περνουσε.
Τωρα που φευγει θα τον ταραζε τα νερα?
Μερικοι μπορει να οδηγουνε και να ειναι απο τους 20 κορυφαιους οδηγους στον κοσμο αλλα υπαρχουν αλλοι που ειναι πιο τυχεροι που εκτος το οτι ειναι στην 20αδα των εκλεκτων εεχουν και το αστρο.
Βλεπε Hamilton,Alonso,Kimi και Vettel.
Ειναι οσο να πεις κατι περισσοτερο απο το να συμετεχεις απλα σε ενα πρωταθλημα.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Οκτ 2007, 07:47:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κι όμως αν κοιτάξετε το ιστορικό του Wurtz θα δείτε ότι έχει πολύ αξιόλογες επιδόσεις... Exclamation


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Οκτ 2007, 09:31:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειπαμε οτι οσοι αγωνιζονται σε αυτο το αθλημα εχουν αξιολογες επιδοσεις.
Μην ξεχναμε οτι τα αντανακλαστικα τους ειναι πολυ αναπτυγμενα και αυτο αποτελει μια επιδοση.
Τωρα οσο αναφορα τις νικες ή τις καλες στιγμες ειναι τελειως διαφορετικο θεμα.
Εγω τους παραδεχομαι μονο και μονο που καταφερνουν να τρεχουν κατω απο τετοιες συνθηκες και ειδικα οταν αυτες ειναι βροχινες.
Απλα καποιους τους παραδεχομαι ακομα περισσοτερο γιατι εχουν και το αστερακι πανω απο το κεφαλι τους.
Βεβαια δεν ξερουμε αν εδειναν στον Wurtz ή σε καθε Wurtz ή Yamamoto μια Ferrari ή μια McLaren τι θα εκαναν στην πιστα και πως θα μπορουσαν να διεκδικισουν μια νικη.
Οπως και να εχει μιλαμε για πιλοτους και οχι για απλους οδηγους.
Μονο και μονο που ειναι στην ομαδα των ανθρωπων που νιωθουν τα 5G καθε στιγμη για μιαμιση ωρα λεει παρα πολλα.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Οκτ 2007, 12:46:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

COOL ALEXIS έγραψε:
Κι όμως αν κοιτάξετε το ιστορικό του Wurtz θα δείτε ότι έχει πολύ αξιόλογες επιδόσεις... Exclamation


Nαι συμφωνω και παλιοτερα στη Benetton τον γουσταρα πολυ.
Φετος ομως δεν μπορω να καταλαβω γιατι ενω ο Rozberg φερνει στα qualifying τη Williams στην 10αδα και στην 6αδα, αυτος με το ζορι μπαινει στη 15αδα. ΟΚ η εμπειρια του φενεται στις πολυ δυσκολες και ασυνηθιστες συνθικες, αλλα γιατι μονο εκει ? Και θεωρειται απο τους καλυτερους και πιο εμπειρους οδηγους δοκιμων και εξεληξης... Αλλα τελικα φανταζομαι αυτο δεν σημαινει οτι σε κανει και γρηγορο οδηγο αγωνων...

brz20 έγραψε:
Βεβαια δεν ξερουμε αν εδειναν στον Wurtz ή σε καθε Wurtz ή Yamamoto μια Ferrari ή μια McLaren τι θα εκαναν στην πιστα και πως θα μπορουσαν να διεκδικισουν μια νικη.


Πως δεν ξερουμε, ο Wurz (οταν ηταν δοκιμαστης της McLaren) ειχε αντικαταστησει για μερικους αγωνες τον τραυματισμενο Montoya το 2005. Δεν τα ειχε παει φοβερα αλλα ουτε και πολυ ασχημα...
Ομως και η Mclaren και η Williams εξημνουν την τεχνικη του γνωση και την ικανοτητα του να εξελησει το μονοθεσιο προς τη σωστη κατευθηνση.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Οκτ 2007, 18:58:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γενημενος δοκιμαστης???


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Οκτ 2007, 10:26:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΙΝΗΜΕΝΟΣ

ΕΠΑΙΞΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΜΟΥ Φ1

βασικα μου το επαιξαν δεν εχω ιδεα απο αυτα.


πρωταθλητης ραικονεν
αποδοση 8!!

με το σκεπτικο οτι ειναι τοσο καραγκιοζηδες που θα σκοτωθουν μεταξυ τους τα μακλαρενακια Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Οκτ 2007, 10:56:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο προεδρος του μηχανοκινητου αθλητισμου ζητησε απο την FIA να εποπτευει την McLaren για τυχον παρατυπιες του μονοθεσιου του Alonso.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Οκτ 2007, 12:10:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

brz20 έγραψε:
Ο προεδρος του μηχανοκινητου αθλητισμου ζητησε απο την FIA να εποπτευει την McLaren για τυχον παρατυπιες του μονοθεσιου του Alonso.


Ποιος προεδρος του μηχανοκινητου αθλητισμου ?

Για να λεμε σωστα τα πραγματα, ο προεδρος του ΙΣΠΑΝΙΚΟΥ σωματειου μηχανοκινητου αθλητισμου (κος Carlos Gracia) ζητησε απο τη FIA να θεσει εναν εποπτη ωστε να διασφαλησει την ιση μεταχειρηση των οδηγων στο GP της Βραζηλιας. Η FIA ειναι υποχρεωμενη να δεχτει αυτη την αιτηση.

Αλλα εδω που τα λεμε αυτα ειναι μ@λ@κιες γιατι πως ακριβως θα το κανει αυτο ?
Αν παρουμε σαν δεδομενο οτι τα αμαξια τους θα ειναι πανομιοτυπα (οπως παντα ηταν εξαλου), ειναι πρακτικα αδηνατο να υπαρξει ΑΚΡΙΒΩΣ ιση μεταχειρηση γιατι πολυ απλα δεν μπορει να εφαρμοστει η ΙΔΑΝΙΚΗ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ ταυτοχρονος και στους δυο.
Ειναι πρακτικα αδυνατο γιατι καποιο απο τα δυο οχηματα θα πρεπει να εχει λιγο λιγοτερο ή λιγο περισσοτερο καυσιμο και στα qualifying και στον αγωνα, αφου δεν μπορουν να μπουν στα pits για ανεφοδιασμο στον ιδιο γυρο και τα δυο οχηματα (ειδικα στον αγωνα !!!)
Τουλαχιστον ετσι δεν θα εχει δικαιολογια να γκρινιαζει ο Αλονσο....

Volvos αν θες για στοιχηματα... εδω Wink
Φετος απο την F1 εχω μεση συνολικη αποδοση 150%.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Οκτ 2007, 14:06:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και μιας και μιλαμε για στοιχηματα να αναλυσουμε λιγο τις πιθανοτητες.

Για παρει το πρωταθλημα ο Χαμιλτον:
- Να τερματισει 1ος ή 2ος
- 3ος ή 4ος -> Αλονσο 2ος και κατω
- 5ος -> Αλονσο 3ος και κατω
- 6ος ή 7ος -> Αλονσο 3ος και κατω, Ραϊκκονεν 2ος και κατω
- 8ος -> Αλονσο 4ος και κατω, Ραϊκκονεν 3ος και κατω
- 0 βαθμους -> Αλονσο 5ος και κατω, Ραϊκκονεν 3ος και κατω

Για παρει το πρωταθλημα ο Αλονσο:
- 1ος -> Χαμιλτον 3ος και κατω
- 2ος -> Χαμιλτον 6ος και κατω
- 3ος -> Χαμιλτον 8ος και κατω, Ραϊκκονεν 2ος και κατω
- 4ος -> Χαμιλτον 0 βαθμους, Ραϊκκονεν 3ος και κατω

Για παρει το πρωταθλημα ο Ραϊκκονεν:
- 1ος -> Αλονσο 3ος και κατω, Χαμιλτον 6ος και κατω
- 2ος -> Αλονσο 4ος και κατω, Χαμιλτον 8ος και κατω

Οποτε τι εχουμε ?
1. Τις πιο ρεαλιστικες πιθανοτητες τις εχει ο Χαμιλτον (αποδοση 1.45 B-Win για πρωταθλημα)
Ομως δεν ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ τη νικη οσο οι αλλοι δυο, οποτε σιγουρα θα το παιξει πιο ασφαλες και θα ρισκαρει λιγοτερο.
2. Οι ρεαλιστικες ελπιδες του Αλονσο για πρωταθλημα ειναι αν τερματισει 1ος. (αποδοση 3.6 για πρωταθλημα)
3. Το outsider ειναι ο Ραϊκκονεν που στοχευει ουσιαστικα ΜΟΝΟ σε νικη και κακοτυχια στους δυο αλλους (αποδοση 6 για πρωταθλημα)

Κατα την αποψη μου αυτος που θα τα δωσει ολα για νικη και θα εχει και την υποστηρηξη του teammate του, ειναι ο Ραϊκκονεν (αποδοση 2.4 για νικη).
Η λογικη λεει πως το πρωταθλημα θα παει σε αυτον με τις ΠΙΟ ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΕΣ πιθανοτητες (Χαμιλτον δεν ειναι και καποιος ασχετος...), ειδικα αφου μπορει να το παρει ακομα και απο την 3η και 4η θεση.

Πιστευω οι δυο Mclaren δεν θα ρισκαρουν καποια σκληρη κοντρα μεταξυ τους γιατι ο μεν Χαμιλτον θα κοιταξει την σιγουρια των ποντων, ο δε Αλονσο δεν θελει με τιποτα να εγκαταληψει.
Μια υποσημειωση σημαντικη για το αποτελεσμα του αγωνα ειναι πως ΔΕΝ αναμενεται βροχη ουτε το Σαββατο ουτε τη Κυριακη.

Για μενα ενας καλος συνδιασμος στοιχηματων θα ηταν:

Χαμιλτον πρωταθλημα (1.45) και Ραϊκκονεν νικη (2.4)
ή
Χαμιλτον πρωταθλημα (1.45) και Αλονσο νικη (3.2)


Βεβαια στην F1 τιποτα δεν ειναι δεδομενο και τα παντα μπορουν να σημβουν... Laughing

(PS. οι αποδοσεις του OΠΑΠ θα ειναι λιγο πιο χαμηλες απο της B-win)


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Οκτ 2007, 18:44:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα ειναι καυτο πατνως το παιχνιδι.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Οκτ 2007, 19:26:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οπως φενεται εγιναν τα απιστευτα και το outsider κερδιζει πρωτσθλημα.
Τελικα τα παντα μπορει να γινουν...
Συγχαρητηρια volvos, σε καλη μερια Very happy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Οκτ 2007, 19:55:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΙΝΗΜΕΝΟΣ

ΕΠΑΙΞΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΜΟΥ Φ1

βασικα μου το επαιξαν δεν εχω ιδεα απο αυτα.


πρωταθλητης ραικονεν
αποδοση 8!!

με το σκεπτικο οτι ειναι τοσο καραγκιοζηδες που θα σκοτωθουν μεταξυ τους τα μακλαρενακια Laughing


H TYXH ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΡΗ???

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...
ΕΙΜΑΙ ΠΛΟΥΣΙΟΣ...

Επιτελους τωρα εχω λεφτα να φτιαξω το αμαξι Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Οκτ 2007, 02:03:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Που είναι η McLaren??? ΟΕΟ??? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Viva Kimi!! Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
vinman 
Γεν. Γραμματέας


407 2.0

Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 4577

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Οκτ 2007, 05:36:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ακολούθησε και θρίλερ που έληξε τελικά τις πρώτες πρωινές ώρες.........

------------------------------------------------------------------------------------
To θρίλερ του τίτλου
BMW Sauber και Williams βρέθηκαν υπό διερεύνηση από τη FIA για παράβαση κανονισμών της Formula 1

Κάτι περίεργο συμβαίνει αυτή τη στιγμή στον κόσμο της Formula 1. Στα γραφεία μας έφτασε μια είδηση που θα μπορούσε να τινάξει το πρωτάθλημα στον αέρα. Η φετινή χρονιά δε λέει να τελειώσει! Τα σκάνδαλα, οι αμφισβητούμενες αποφάσεις της FIA και των αγωνοδικών έχουν σημαδέψει τον τίτλο του 2007. Ο Kimi Raikkonen θα περάσει μια βραδιά αγωνίας μέχρι να σιγουρέψει τον τίτλο του, αφού μετά το τέλος του αγώνα οι κριτές διαπίστωσαν ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τα καύσιμα της BMW και της Williams.

Από τη FIA επιβεβαιώνεται ότι υπάρχει παράβαση του άρθρου 6.5.5 του τεχνικού κανονισμού, που λέει ότι «τα καύσιμα στο μονοθέσιο δεν μπορεί να έχουν θερμοκρασία περισσότερο από 10 βαθμούς χαμηλότερη από αυτήν του περιβάλλοντος».

Από τον τεχνικό ακόλουθο Jo Bauer εκδόθηκε ανακοίνωση που αναφέρει ότι στα pit stop του Heidfeld το καύσιμο είχε θερμοκρασία 13 και 12 βαθμούς χαμηλότερη ενώ στα 3 pit stop του Kubica είχε 14, 13 και 13 βαθμούς χαμηλότερη θερμοκρασία. Παρόμοια συμβαίνουν με τη Williams, αφού τα καύσιμα του Rosberg ήταν 13 και 12 βαθμούς ψυχρότερα ενώ του Nakajima 12 βαθμούς στο 1ο pit stop.

Σύμφωνα με τον Mike Gascoyne, τον τεχνικό διευθυντή της Spyker, αυτό θα μπορούσε να σημαίνει πλεονέκτημα στην απόδοση μέχρι και 10 ίππους. Μάλιστα, ο Βρετανός εξέφρασε την άποψη ότι πρέπει να αποκλειστούν.

Ωστόσο, το μόνο γνωστό προηγούμενο είναι αυτό του 1995, όταν οι Michael Schumacher, που τότε οδηγούσε για την Benetton και ο David Coulthard (Williams) βρέθηκε να έχουν αντικανονικά καύσιμα. Αρχικά είχαν αποκλειστεί αλλά ύστερα από μία εβδομάδα τους επιστράφηκαν οι βαθμοί αλλά αφαιρέθηκαν από τις ομάδες τους.

Σε δηλώσεις του ο Stefano Domenicali, τεχνικός διευθυντής της Ferrari ανέφερε: «Αυτή η ερευνά είναι μέρος της φετινής χρονιάς, πολύ πλούσια σε απρόσμενες εξελίξεις Περιμένουμε τα αποτελέσματα για να πανηγυρίσουμε Δεν καταφέρνουμε να τελειώσουμε τους αγώνες, ακόμα και μετά την ολοκλήρωσή τους».

Δηλώσεις έκανε και ο Luca Baldiseri: «Σήμερα πριν τον αγώνα έγινε κάτι πολύ παράξενο, ξαφνικά ανέβηκε η θερμοκρασία από τους 30 στους 35 βαθμούς Εμείς ρυθμίσαμε τον σενσορα της εξισταθμισης της θερμοκρασίας 10 βαθμούς κάτω, ξέροντας αυτή την διαφοροποίηση της θερμοκρασίας. ΟΙ 2 αυτές ομάδες λογικά είχαν πρόβλημα με τον σενσορα». Σε ερώτηση αν μπορεί να αλλάξει το αποτέλεσμα, δήλωσε: «Το αγωνιστικό σίγουρα όχι, το πολιτικό όμως πιθανόν. Υπάρχει μια νομοθεσία που πρέπει να τηρείται κατά γράμμα. Χθες π χ ο Hamilton έσφαλε, αλλά η νομοθεσία δεν τηρήθηκε κατά γράμμα».

Το Ιταλικό Πρακτορείο Ειδήσεων ANSA αναφέρει ότι: «Συμφωνά με μια υπόθεση που κυκλοφορεί αυτήν την στιγμή στα paddock του Interlagos, υπάρχει περίπτωση ακύρωσης της ερευνάς με δικαιολογία ότι ο κανονισμός δεν είναι σαφής πάνω στις μετρήσεις του καυσίμου. Οι κριτές μέτρησαν σήμερα την θερμοκρασία της βενζίνης στην αντλία, και ο κανονισμός δεν αναφέρει αν πρέπει να μετρηθεί στην αντλία η μέσα στο ντεπόζιτο.

Θυμίζουμε ότι οι Rosberg, Kubica και Heidfeld τερμάτισαν στις θέσεις 4,5 και 6, πράγμα που σημαίνει ότι πιθανή τιμωρία τους μπορεί να δώσει τον τίτλο στον Hamilton, αφού σε αυτήν την περίπτωση ο Βρετανός θα προβιβαστεί στην 4η θέση και θα περάσει τον Kimi Raikkonen στην τελική βαθμολογία.
21/10/2007 | MSFREE.GR


-------------------------------------------------------------------------------------
Οριστικά πρωταθλητής F1 ο Raikkonen
Οι BMW Sauber και Williams δεν τιμωρήθηκαν και τα αποτελέσματα του GP Βραζιλίας επικυρώθηκαν

Το όνειρο του Kimi Raikkonen κόντεψε να μεταβληθεί σε εφιάλτη αλλά τελικά ο Φινλανδός της Ferrari θα μπορέσει απόψε να γιορτάσει τον πρώτο παγκόσμιο τίτλο του. Μετά τον τερματισμό του Βραζιλιάνικου Grand Prix διαδραματίστηκε ένα πολύωρο θρίλερ με τη διερεύνηση των BMW Sauber και Williams με θέμα τη θερμοκρασία των δειγμάτων καυσίμου των δύο ομάδων, η οποία βρέθηκε χαμηλότερη από ό,τι ορίζουν οι κανονισμοί. Για πολλή ώρα στα paddock του Interlagos και στα μέσα ενημέρωσης σε όλο τον κόσμο κυκλοφορούσε η είδηση ότι οι πιλότοι των BMW Sauber και Williams ενδέχεται να ακυρωθούν, κάτι που θα είχε αποτέλεσμα ο Lewis Hamilton να ανέβει από την 7η θέση στην 4η και τελικά να στεφθεί πρωταθλητής.

Ωστόσο, αφού συνεδρίασαν και εξέτασαν λεπτομερώς την υπόθεση, οι αγωνοδίκες αποφάσισαν να μην τιμωρήσουν τις υπό έρευνα ομάδες και να επικυρώσουν τα αποτελέσματα του Βραζιλιάνικου Grand Prix. Συνεπώς, ο Kimi Raikkonen ανακηρύσσεται και επίσημα Παγκόσμιος Πρωταθλητής Formula 1 για το 2007.




22/10/2007 | MSFREE.GR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Διεθνείς Αγώνες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 71, 72, 73, 74  Επόμενη
Σελίδα 72 από 74

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,4294s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on