PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αρχίζει η F1
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 72, 73, 74  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Διεθνείς Αγώνες Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Μάρ 2003, 04:09:48    Θέμα δημοσίευσης: Αρχισε η Formula 1!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξερω για σας, αλλα εγω ειμαι πολυ χαρουμενος που ξανα-αρχισε επιτελους η F1... Το περιμενα πως και πως, εχοντας παρακολουθησει ολο το χειμερινο παρασκηνιο και τις δοκιμες των ομαδων...

Το αποτελεσμα ηταν λιγο εκπληξη αν και εμενα μ'αρεσε σαν McLarenακιας.. Φυσικα θα γουσταρα να νικησει ο Kimi αλλα εφαγε ποινη επειδη ο περιοριστης ταχυτητας του δεν δουλεψε σωστα με αποτελεσμα να διανυει τα πιτς με ταχυτητα 1.1 χιλιομετρου την ωρα παραπανω...

Παντως το θεαμα σε γενικες γραμμες ηταν πολυ καλο.. Χαοτικος ο αγωνας, θυμιζε Nirburing 99 σε καποιες φασεις με τη διαφορα οτι ολα τα ονοματα ηταν μεσα αλλα εναλλασονταν η κορυφη...

Αυτο που περιμενω με μπολικη αγωνια πλεον ειναι να κατεβασει η McLaren το Mp4-18 για να δουμε επιτελους λιγο κοντρα για την κορυφη... Κατι που εχουμε ξεχασει πως ειναι τους τελευταιους 20+ αγωνες...

Για να δουμε πως θα κυλισει η σεζον....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
t69sniper 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206cc

Ένταξη: 16 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 12

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Μάρ 2003, 21:03:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

& go xarika pou arxise & itan & ga** tous agones!
I8ela na rotiso an 3eri kanis, ti egine me ton Irvine & den pezi mpala pou8ena fetos, giati exi poli gelio o irlandos
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 11 Μάρ 2003, 03:30:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξεμεινε απο ομαδα... Ολες οι ομαδες γεμισαν τα καθισματα με νεους οδηγους που ηταν ομως σε θεση να φερουν λεφτα απο σπονσορες. Ο Irvine δεν ειχε τη δυνατοτητα να κανει κατι παρομοιο και ουτε ηθελε να "πληρωνει" εμμεσως τις ομαδες για να τρεχει... Οποτε αποφασισε να παραιτηθει απ'την F1...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
stehar 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


2 0 6 - quicksilveradiko

Ένταξη: 11 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 6
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Μάρ 2003, 02:18:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Shocked να και παρεα με F1 fans!!!αν εξαιρεσουμε mclaren που επισης ειμαι οπαδος......toyota φετος πιστευω θα ναι πολυ ανεβασμενη παιδια και ας μην ξεκινησε καλα......αντε να δουμε

Arrow Arrow Arrow Arrow :alien:


catch me if you can....!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Slash (Ντάνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2001)

Ένταξη: 25 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 541
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Μάρ 2003, 02:27:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κι εγώ McLarenάκιας, αλλά μου λείπει η Arrows ρε γα**το. Confused Είχε χρώμα το tarmac. Τέσπα. Και βεβαίως βεβαίως υποστήριξη και στην Toyota. Smile



I live my life a 1/4 mile at a time...for those 10 seconds or less...I'm free
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Μάρ 2004, 15:18:08    Θέμα δημοσίευσης: Αρχίζει η F1 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιας και θ'αρχισει η F1 οπου να 'ναι...Λοιπον.. οπως τα βλεπω τα πραγματα εχουν ως εξης:

1) H bridgestone εχει ανεβασει αρκετα το παιχνιδι της. Η Ferrari εξαιτιας αυτου του γεγονοτος εχει κερδισει πολυ χρονο. Ιδιαιτερα στον αγωνα αυτο θα φανει εντονα. Στο qualify Οχι τοσο.

2) Η σειρα των ομαδων που φορανε Μισελεν, απο αποψη αποδοσης, φαινεται οτι ειναι καπως ετσι: Renault, Williams, Bar/Mclaren τα ιδια, Jaguar, Toyota.

3) Απο αποψη αξιοπιστιας η Ferrari παιζει δυνατα, Τoyota/Williams 2ες, Bar/Renault 3ες, Mclaren 4η.

4) Για το πρωταθλημα, σχεδον σιγουρα θα το παρει ο Σουμαχερ (εκτος αν ανεβει πολυ στο 2ο μερος της χρονιας η Μισελεν) και o Alonso μαζι με τις williams μπορει να τον κυνηγησει. Σαν ουτσαιντερ βαζω button. Ο Ραικονεν πολυ θα ηθελα να το παρει αλλα οι πιθανοτητες οπως το βλεπω λογο αξιοπιστιας και ταχυτητας ειναι μικρες. Μακαρι να κανω λαθος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Daloup-man (Ανδρέας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Honda Civic Vti 160hp '05/96 κόκκινο

Ένταξη: 21 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 327
Τόπος: Αθήνα,Κάτω Πατήσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Μάρ 2004, 15:37:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι ώρα και σε ποιό κανάλι θα τον δούμε?



ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙ ... ΚΙ ΟΠΟΥ ΠΑΕΙ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Μάρ 2004, 15:40:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Daloup-man έγραψε:
Τι ώρα και σε ποιό κανάλι θα τον δούμε?


στον alpha πολυυυυυυ αργα το βραδυ και την αλλη μερα σε επαναληψη κατα τις 2 το μεσημερι

για μενα φετος ο Montoya θα το χτυπησει το πρωταθλημα αν και δεν τον υποστηρίζω. λογικά τα πραγματα ειναι όπως εξηγεί ο φίλος alex αλλα στην φορμουλα τα παντα ανατρεπονται ευκολα....θα δουμε...

εγω ειμαι με τον ralf παντως... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Ady (Αδριανός)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2001)

Ένταξη: 03 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 1468
Τόπος: Αθήνα - Ν. Ερυθραία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Μάρ 2004, 15:48:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Daloup-man έγραψε:
Τι ώρα και σε ποιό κανάλι θα τον δούμε?

5 η ώρα ξημερώματα Κυριακής.


Τσαφ...τσουφ...τσαφ...τσουφ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Daloup-man (Ανδρέας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Honda Civic Vti 160hp '05/96 κόκκινο

Ένταξη: 21 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 327
Τόπος: Αθήνα,Κάτω Πατήσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Μάρ 2004, 15:48:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Montoya με τρέλα!!!
Αν παραμείνει πάντως αυτός ο τρελός που ήταν όταν άρχισε την F1 δύσκολα!!!
Αν συμμορφωθεί-που δεν γουστάρω-μπορεί και να το χτυπήσει!!!!



ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙ ... ΚΙ ΟΠΟΥ ΠΑΕΙ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Μάρ 2004, 03:22:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια... Game over

Ferrari/Schumi πρωταθλητες. Μολις μπηκαν μεσα (ελευθερα δοκιμαστικα) και τραβηξαν ανετα χρονους γυρω στα 2-2.5 δευτερολεπτα χαμηλοτερους απο ολους τους αλλους.

2 δευτερολεπτα, ειναι ΑΙΩΝΕΣ για δεδομενα f1.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
shark_zak (ΖΑΧΑΡΙΑΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (8V) QUIKSILVER 2002

Ένταξη: 09 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 2116
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - Ν.ΕΡΥΘΡΑΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Μάρ 2004, 09:16:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alex έγραψε:
Παιδια... Game over

Ferrari/Schumi πρωταθλητες. Μολις μπηκαν μεσα (ελευθερα δοκιμαστικα) και τραβηξαν ανετα χρονους γυρω στα 2-2.5 δευτερολεπτα χαμηλοτερους απο ολους τους αλλους.

2 δευτερολεπτα, ειναι ΑΙΩΝΕΣ για δεδομενα f1.


και 'γω μαζι σου ειμαι....αλλα δεν λεει και παρα πολλα η διαφορα γιατι μεσα στον αγωνα γινοντε διαφορα....αντε να ξεκινηση και το "ΣΤΟΙΧΗΜΑ"να τζογαρουμε και λιγο... Idea Silly



"Εικονικό το γέλιο μου και με μεγάλο κόπο, το κάνω για να ξεγελώ τα μάθια των ανθρώπων..."
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Μάρ 2004, 09:41:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alex έγραψε:
Παιδια... Game over

Ferrari/Schumi πρωταθλητες. Μολις μπηκαν μεσα (ελευθερα δοκιμαστικα) και τραβηξαν ανετα χρονους γυρω στα 2-2.5 δευτερολεπτα χαμηλοτερους απο ολους τους αλλους.

2 δευτερολεπτα, ειναι ΑΙΩΝΕΣ για δεδομενα f1.


Alex.....???????? Shocked Shocked Shocked Shocked
Είπες εσύ καλό λόγο για τον Schumi;;;;;
E, πλέον τα έχω δει όλα.......... Laughing Laughing Laughing

Παιδιά, είπαμε, ο Michael θα πάρει σύνταξη πρωταθλητής.....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Ydwr (Πανος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) XS (2003)

Ένταξη: 28 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 243
Τόπος: Πεντελη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Μάρ 2004, 10:06:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοντρες να βλεπω να γινονται και ολα τα αλλα ας πανε στο καλο.

ΟΚ. Και εγω ferraristi ειμαι και ο shumi ειναι απο τους καλυτερους οδηγους. Μου τι σπαει ομως που κρυβεται ο barichello.

Γουσταρω και τον Ραικονεν που κοντραρησε το Μιχαλακη και το παλεψε ως τον τελευταιο αγωνα περυσι. Ασε που ρεζιλεψε και τον Σκωτο (αυτον δεν τον παω μια).

Μ'αρεσει και ο Αλονσο που εβαλε τα γυαλια με τον "αδυναμο" κινητηρα του.

Η τρελλα του Μοντογια περυσι μειωθηκε για αυτο πηρε πιστευω και βαθμους αντι να crass-αρει με συχνοτητα ιδια με windows (α ρε Βασιλακη Θυρα). Αντε και φετος να κοντραριστει καλυτερα.

Οτι και να λεμε ολοι ειναι ενας και ενας και οι ομαδες, με εξαιρεση της πολυ μικρες (χρηματικως), ειναι αξιομαχες και σε αυτο υπολογιζω.

Βεβαια με χαλαει λιγο το περισσοτερο βαρος που δινεται στην αξιοπιστια (ενας κινητηρας για ολο το 3ημερο) σε σχεση με τις απολυτες επιδοσεις αλλα δεν τους φοβαμαι αφου ηδη γυρνανε πιο γρηγορα.

Κλεινω με μια ευχη............

Να γινει της ΠΟΥΤ@Ν@Σ!!! Evil Evil

Υ.Γ. Καταραμενες εκλογες και εφορευτικη επιτροπη δεν θα με αφησετε να δω το GP Twisted evil Twisted evil


Πανω κατω,μπρος πισω και πλαγιως
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ntinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Saxo Vts-206 QUIKSILVER

Ένταξη: 14 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 417

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Μάρ 2004, 12:49:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alex έγραψε:
Παιδια... Game over

Ferrari/Schumi πρωταθλητες. Μολις μπηκαν μεσα (ελευθερα δοκιμαστικα) και τραβηξαν ανετα χρονους γυρω στα 2-2.5 δευτερολεπτα χαμηλοτερους απο ολους τους αλλους.

2 δευτερολεπτα, ειναι ΑΙΩΝΕΣ για δεδομενα f1.


θα κανω τον δικηγορο του διαβολου για την mclaren σημερα Twisted evil
μαλλον λογο κακης αξιοπιστιας που εχει μεχρι στιγμης το μοτερ και με τους νεους κανονισμους ενος κινητηρα δεν πιεσαν τα μονοθεσια την παρασκευη να κανουν χρονους διχως νοημα.
απτην αλλη μονο η renault πλησιασε λιγο σε χρονους το οποιο ειναι και πολυ ενδιαφερον.παντως ανευ απροοπτου τον αγωνα θα τον κερδισει η φερραρι
για την ιστορια σημερα το πρωι΄
σουμαχερ 1.24.718
μπαρικελο 1.24.826
τρουλι 1.25.757
μπαττον 1.25.786!!!
αλονζο 1.25.853


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Μάρ 2004, 14:40:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ντινο μπορει να ειμαι mclaren αλλα ειμαι ουδετερος αναλυτης και προπαντων ρεαλιστης.

Το κουφο ειναι οτι οι χρονοι ειναι γυρω στα 8-10 δευτερολεπτα πιο γρηγοροι απο τους χρονους του 97, με σλικς. Και αυτο παρ'οτι οι πτερυγες ειναι λιγοτερες (λιγοτερη καθετη δυναμη), τα λαστιχα εχουν αυλακωσεις για να μην γραπωνουν, οι κινητηρες αντεχουν 2πλασια διαδρομη κτλ κτλ.

Παντως πιστευω η προβλεψη της καταταξης που εκανα στην αρχη ειναι πανω κατω σωστη.

Φεραρι και μετα
Ρενο, Γουιλιαμς, Μπαρ/Μακλαρεν (βασικα ο Button πιο γρηγορος ενω ο Sato πιο αργος απ'τις μακλαρεν - μεσος ορος βγαινει καπου εκει παντως) Η mclaren θα ανεβασει στροφες για τον αγωνα παντως. (αν θα τερματισει, θα το δουμε..mercedes)

Εγω εχω ηδη παιξει απο χτες - πριν τα ελευθερα δοκιμαστικα, για pole schumi στο 3.5Χ και bari στο 6.00x (οχι οπαπ). Εχω βαλει και μερικα cover bets (μη σκασει καμια στραβη) αλλα σε γενικες γραμμες αυτο διαφαινοταν. Τωρα μετα τα free practice επεσε κοντα στο 2 και κατι ψηλα για Schumi.

Τα head to head (μεταξυ teammates) εχουν καλα λεφτα αλλα και οι εγκαταλειψεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Μάρ 2004, 19:31:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι συγκρισεις τοσο νωρις στο πρωταθλημα ειναι ανουσιες και οι χρονοι στα ελευθερα δκιμαστικα ποτε δεν ειναι αντιπροσωπευτικοι. Ειδικα φετως με τον κανονα του ενος κινητηρα ανα τριημερο, πολλοι οδηγοι δεν προκειτε να κανουν ανταγωνιστικους γυρους πριν το μεσημερι του Σαββατου. Η Παρασκευη ειναι μονο για να βρουν το setup και να αποφασισουν πια λαστιχα να διαλεξουν.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ntinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Saxo Vts-206 QUIKSILVER

Ένταξη: 14 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 417

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 06 Μάρ 2004, 00:02:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alex έγραψε:
Ντινο μπορει να ειμαι mclaren αλλα ειμαι ουδετερος αναλυτης και προπαντων ρεαλιστης.

Το κουφο ειναι οτι οι χρονοι ειναι γυρω στα 8-10 δευτερολεπτα πιο γρηγοροι απο τους χρονους του 97, με σλικς. Και αυτο παρ'οτι οι πτερυγες ειναι λιγοτερες (λιγοτερη καθετη δυναμη), τα λαστιχα εχουν αυλακωσεις για να μην γραπωνουν, οι κινητηρες αντεχουν 2πλασια διαδρομη κτλ κτλ.

Παντως πιστευω η προβλεψη της καταταξης που εκανα στην αρχη ειναι πανω κατω σωστη.

Φεραρι και μετα
Ρενο, Γουιλιαμς, Μπαρ/Μακλαρεν (βασικα ο Button πιο γρηγορος ενω ο Sato πιο αργος απ'τις μακλαρεν - μεσος ορος βγαινει καπου εκει παντως) Η mclaren θα ανεβασει στροφες για τον αγωνα παντως. (αν θα τερματισει, θα το δουμε..mercedes)

Εγω εχω ηδη παιξει απο χτες - πριν τα ελευθερα δοκιμαστικα, για pole schumi στο 3.5Χ και bari στο 6.00x (οχι οπαπ). Εχω βαλει και μερικα cover bets (μη σκασει καμια στραβη) αλλα σε γενικες γραμμες αυτο διαφαινοταν. Τωρα μετα τα free practice επεσε κοντα στο 2 και κατι ψηλα για Schumi.

Τα head to head (μεταξυ teammates) εχουν καλα λεφτα αλλα και οι εγκαταλειψεις.


ok συμφωνω απολυτα οτι τα ποστ που κανεις ειναι σε ουδετερο υφος,δεν ειπα το αντιθετο,απλα ειπα οτι θα κανω το δικηγορο του διαβολου στη mclaren αφου τον εχω κανει αρκετα στην φερραρι Very happy .
το 97 παντως μην ξεχνας οτι οι κινητηρες ειχαν καμια 150αρα λιγοτερα αλογα (αν θυμαμαι καλα τα μοτερ επαιζαν στα 750 τοτε και τωρα μιλαμε για 900σια)και υπαρχει και τεραστια προοδος σε αεροδυναμικη παρολο που μειωθηκαν οι πτερυγες και γενικα οι επιφανειες τωρα οι περισσοτερες ομαδες δουλευουν με 1/1 κλιμακας μοντελα,και τελος νεα και παναλαφρα υλικα (composites) σε πολλα μερη (και βασικα)του αυτοκινητου,δες ποσο ποιο ασφαλη ειναι τα μονοθεσια παρολο που οι διαστασεις τους εχουν μειωθει παρα πολυ.τρανο παραδειγμα ο κινητηρας της φερραρι που ζυγιζε 115 κιλα περιπου πισω το 98 και τωρα αρκετα κατω απο 100 (δεν θυμαμαι ακριβως).15 ολοκληρα κιλα!!! σενα μονο μερος.

σχετικα με την καταταξη παντως για τον συγκεκριμενο αγωνα μπορει η ρενω να εχει προβαδισμα και η bar καλες επιδοσεις αλλα στη συνεχεια περιμενω να δυναμωσει πολυ η mclaren και η williams,και σε ορους απολυτης ταχυτητας (οχι αναγκαστηκα και καταταξης αφου ο πιλοτος ειναι αυτος που φτιαχνει το τελικο αποτελεσμα) να εχουμε κατι σε 1.williams 2.ferrari/mclaren 3.renault 4.bar/sauber/toyota
με λιγα λογια πρωταθλημα και παλι 3 ταχυτητων με 4 ομαδες για τις πρωτες 3 θεσεις 3 ομαδες για να κλεινει η οχταδα και τις υπολοιπες ομαδες (jaguar,jordan,minardi) ουραγους με οποιοδηποτε αποτελεσμα πανω απο εκτη θεση να ειναι κατορθωμα


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 06 Μάρ 2004, 00:56:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για το μελλον:

Ο κινητηρας της Ρενο, τωρα δεν παραγει πολλα αλογα. Παντως παραγει περισσοτερα απο περυσι. Γυρω στα μεσα της χρονιας θα ανεβει τουλαχιστον 30-40 αλογα.

Της Mercedes εχει προβλημα δονησεων και δεν αντεχει καθολου. Λυση ακομα δεν εχει βρεθει. Η μακλαρεν ετοιμαζει σασι version Β.

Ο honda ειναι ηδη πανω απο 900 αλογα που τον κατατασει αναμεσα στο top3 κινητηρων Shocked. O geoff willis που φτιαχνει το σασι δεν ειναι αχρηστος αλλα δεν πιστευω οτι μπορουν να κρατησουν υψηλο ρυθμο αναπτυξης. Θα δειξει.

Η williams ειναι οκ απο ολες τις αποψεις. Και κινητηρα (λιγο το κιβωτιο κατι μικροπροβληματακια αλλα οκ) και σασι. Αναμενονται μονο "φυσιολογικες" ψιλο-αναβαθμισεις. Οχι τιποτα ραγδαιο.

Γενικα δεν ξερω πως ακριβως θα πανε τα πραγματα αλλα η ταση ειναι οτι η Ρενο (που τωρα παει καλα) /Μακλαρεν (που τωρα δεν παει τοσο καλα) θα βελτιωθουν. Φεραρι, Γουιλιαμς, BAR δεν φαινονται να εξελισονται με μεγαλο ρυθμο. Αν και η Φεραρι δεν χρειαζεται βεβαια....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 06 Μάρ 2004, 15:07:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Renault και αλονσο φετος...........


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Διεθνείς Αγώνες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 72, 73, 74  Επόμενη
Σελίδα 1 από 74

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,4954s (PHP: 50% - SQL: 50%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on