PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Rally 207
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
phantomas 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 19 Οκτ 2015
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Φεβ 2016, 00:55:59    Θέμα δημοσίευσης: Rally 207 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα και από εμένα.Είμαι κάτοχος ενός rallye 207 μοντέλο του 2009.Το πήρα μεταχειρισμένο κ έχει 100.000 χλμ.Από τότε που το πήρα(με την σύμφωνη γνώμη της peugeot οτι το αυτοκίνητο είναι οκ) ξεκίνησαν τα προβλήματα.Άλλαξα σκάστρα,αντλία λαδιού τους 2 λ και πάλι συνεχίζω να έχω πρόβλημα.Οι βλάβες που μου βγάζει είναι Ρ
2191,Ρ2178.Το αυτοκίνητο δουλεύει κανονικά.Τι μπορει να είναι?καμιά ιδέα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 08 Φεβ 2016, 18:54:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το ενα ειναι φτωχο και το αλλο ειναι πλούσιο. κάτι γίνεται με τους Λάμδα ή ακομα και με τις καλωδιώσεις τους


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
phantomas 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 19 Οκτ 2015
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Φεβ 2016, 00:20:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τους άλλαξα και δεν είμαι και σιγουρος ότι οι παλιοι είχαν θέμα.ο μάστορας το είχε 3 μέρες μέσα κ δεν μπόρεσε να βρει τι φταίει.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Φεβ 2016, 18:31:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δωσε καμια πληροφορια παραπανω..Λες οτι δουλευει κανονικα. Αναβει τσεκ? Με τι συμπτωματα αλλαξες αυτα που ειπες? Η εξατμιση ειναι εργοστασιακη? Μηπως εχει προγραμμα και δεν το ξερεις?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Φεβ 2016, 18:46:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χρονισμα ειδατε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
phantomas 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 19 Οκτ 2015
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Φεβ 2016, 00:16:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

puglover έγραψε:
Δωσε καμια πληροφορια παραπανω..Λες οτι δουλευει κανονικα. Αναβει τσεκ? Με τι συμπτωματα αλλαξες αυτα που ειπες? Η εξατμιση ειναι εργοστασιακη? Μηπως εχει προγραμμα και δεν το ξερεις?

Το αυτοκίνητο τουρμπίζει κανονικα και ο κινητήρας δουλεύει ρολόι.Το check ανάβει και βγάζει τις 2 βλάβες που ανέφερα.Σκάστρα,αντλία λαδιού και αγελάδα τα άλλαξα μόλις το πήρα γιατί πήγαινε σαν 1.4.Τους λ όταν ξεκίνησαν οι βλάβες με τα μείγματα.Το τελικό άλλαξα μόνο κ από οτι ξέρω δεν έχει πρόγραμμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Φεβ 2016, 01:24:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα προτεινα να κανεις ελεγχο χρονισματος σε μια peugeot και τηλεφορτωση τελευταιου update στον εγκεφαλο. Απο καταναλωση λαδιου πως πας γενικα? Αντλια λαδιου δεν καταλαβα με ποια λογικη στην αλλαξε εκτος αν σου αναβε λαμπακι πιεσης λαδιου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
phantomas 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 19 Οκτ 2015
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Φεβ 2016, 08:30:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

puglover έγραψε:
θα προτεινα να κανεις ελεγχο χρονισματος σε μια peugeot και τηλεφορτωση τελευταιου update στον εγκεφαλο. Απο καταναλωση λαδιου πως πας γενικα? Αντλια λαδιου δεν καταλαβα με ποια λογικη στην αλλαξε εκτος αν σου αναβε λαμπακι πιεσης λαδιου.

Την αντλία την άλλαξα γιατί την έβγαζε σαν βλάβη στο διαγνωστικό. Τα λάδια έχει 2 μήνες που τα έβαλα(1500χλμ) και δεν έχασα ακόμη.Το αυτοκίνητο το έχω πάει σε 3 μηχανικούς,το κράτησαν από 2 μέρες ο καθένας και δεν μπορούν να βρουν τι είναι( και κάτι σημαντικό. Έχει αλλαχθεί και η καδένα από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη στα 80.000 χλμ)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Φεβ 2016, 10:05:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αντλια ψυξης τουρμπο μηπως αλλαξες, γιατι αυτη καταγραφεται σαν βλαβη στο διαγνωστικο. Για το θεμα με τα μειγματα μαλλον προκειται για λαθος χρονισμο μετα την αλλαγη καδενας. Πρεπει να δεις τα long term fuels απο το διαγνωστικο τι τιμες δινουν. Aλλαξε και μια τετραδα μπουζι αν τα εχεις πανω απο 20000χλμ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Φεβ 2016, 19:49:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

puglover έγραψε:
αντλια ψυξης τουρμπο μηπως αλλαξες, γιατι αυτη καταγραφεται σαν βλαβη στο διαγνωστικο.
Αυτή εγώ πάντως την είχα χαλασμένη εδώ και 50.000 km περίπου. Πριν απο 2 βδομάδες την πέταξα τελείως και έκανα bybus τα νερά, χωρίς κανένα πρόβλημα...


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
phantomas 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 19 Οκτ 2015
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Φεβ 2016, 23:56:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μόλις παρέλαβα το αμάξι από το συνεργείο.Μετά από πολύ ψάξιμο έγινε τηλεφόρτωση αφού δεν είχε γίνει ποτέ αναβάθμιση.Το αυτοκίνητο δουλεύει πιο καλά αλλά περιμένω να δω και τις επόμενες μέρες πως θα πάει.Ο μηχανικός είπε αν ξανά ανάψει μάλλον θα θέλει χρονισμό(μακάρι να μην χρειαστεί)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Φεβ 2016, 10:53:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tzive έγραψε:
puglover έγραψε:
αντλια ψυξης τουρμπο μηπως αλλαξες, γιατι αυτη καταγραφεται σαν βλαβη στο διαγνωστικο.
Αυτή εγώ πάντως την είχα χαλασμένη εδώ και 50.000 km περίπου. Πριν απο 2 βδομάδες την πέταξα τελείως και έκανα bybus τα νερά, χωρίς κανένα πρόβλημα...
πρόβλημα σίγουρα δεν είναι έχει. ίσως μακροπροθεσμα για το τούρμπο.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Φεβ 2016, 13:26:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
πρόβλημα σίγουρα δεν είναι έχει. ίσως μακροπροθεσμα για το τούρμπο.
Λίαν συντόμως θα καταργήσω και τα νερά του turbo.


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Φεβ 2016, 00:13:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tzive έγραψε:
Λίαν συντόμως θα καταργήσω και τα νερά του turbo.

https://youtu.be/6yK9xZMIGOI?t=716
Εξυπνοτατο Laughing
Ακομα πιο καλο ειναι να μην βαζεις καθολου αντιψυκτικο στο μοτερ Laughing



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Φεβ 2016, 02:03:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alexandros 207 Rallye έγραψε:
Tzive έγραψε:
Λίαν συντόμως θα καταργήσω και τα νερά του turbo.

https://youtu.be/6yK9xZMIGOI?t=716
Εξυπνοτατο Laughing
Ακομα πιο καλο ειναι να μην βαζεις καθολου αντιψυκτικο στο μοτερ Laughing

όλα τα αμάξια με δυνατά turbo έχουν καταργήσει τα νερά απο το turbo. Επισής υπάρχουν τουρμπίνες που δεν έχουν καν νερα Wink


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Φεβ 2016, 08:42:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tzive έγραψε:
όλα τα αμάξια με δυνατά turbo έχουν καταργήσει τα νερά απο το turbo. Επισής υπάρχουν τουρμπίνες που δεν έχουν καν νερα Wink
Αυτες που ψυχονται με νερο, δεν βρισκω τον λογο να τους "κοψεις" τα νερα
Αυτες που δεν ειναι υδροψυκτες, εχουν άλλα υλικα που αντεχουν περισσοτερο σε θερμοκρασιες



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
phantomas 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 19 Οκτ 2015
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Φεβ 2016, 00:03:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετά την αναβάθμιση που έγινε ξεκίνησα τος δοκιμές.Την δεύτερη μέρα το αυτοκίνητο δούλευε κανονικά και χωρίς να ανάψει το check σταμάτησε να δουλεύει η τουρμπίνα.Κούμπωσα το διαγνωστικό και μου έβγαλε στιγμιαία βλάβη Ρ2191.Την έσβησα και η τουρμπίνα δούλεψε.Τι άλλο μπορεί να φταίει;Μου έχει γίνει βραχνάς αυτό το check.δεν μπορώ να χαρώ μια βόλτα.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Φεβ 2016, 00:57:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

XΡΟΝΙΣΜΑ!!!!!Οχι απλα συντομα αλλα απο περυσι επρεπε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JDROGAS (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


PEUGEOT 207 RC-207 1.4-ALFA 75 TURBO

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 632
Τόπος: KAΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Φεβ 2016, 01:06:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

phantomas έγραψε:
Μετά την αναβάθμιση που έγινε ξεκίνησα τος δοκιμές.Την δεύτερη μέρα το αυτοκίνητο δούλευε κανονικά και χωρίς να ανάψει το check σταμάτησε να δουλεύει η τουρμπίνα.Κούμπωσα το διαγνωστικό και μου έβγαλε στιγμιαία βλάβη Ρ2191.Την έσβησα και η τουρμπίνα δούλεψε.Τι άλλο μπορεί να φταίει;Μου έχει γίνει βραχνάς αυτό το check.δεν μπορώ να χαρώ μια βόλτα.....


Συνηθως αυτος ο κωδικος παραπεμπει σε χρονισμα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
phantomas 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 19 Οκτ 2015
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Φεβ 2016, 01:08:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αύριο θα πάω να παραλάβω το αυτοκίνητο μετά από 3 μέρες κλειστό στο συνεργείο. Ο μηχανικος είπε ότι ήθελε χρόνισμα γιατί "πήδηξε" 2 δοντάκια. Άντε να δούμε από εδώ και πέρα.Πιστεύω το check να μην ξανά ανάψει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0916s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on