PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ΜΟΥΑΓΙΕ ΠΙΣΩ ΤΡΟΧΟΥ 207 THP

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Δεκ 2015, 20:12:34    Θέμα δημοσίευσης: ΜΟΥΑΓΙΕ ΠΙΣΩ ΤΡΟΧΟΥ 207 THP Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλλαξα προχθες αμορτισερ και οταν πηγε ο μαστορας να βαλει τη ροδα δεν εσφιγγε ενα μπουλουνι. Τα βγαζει εξω και διαπιστωνει οτι ενα μπουλουνι ειναι πιο φαρδυ απο τα αλλα. Προφανως κατι ειχε κανει ο προηγουμενος ιδιοκτητης και λογικο ηταν να μην το παρουμε χαμπαρι. Το θεμα ειναι οτι εβαλε το φαρδυ μπουλουνι σε "στενη" τρυπα και την χαλασε και αυτην!! Βεβαια μετα που δοκιμασε στην ανοιγμενη τρυπα ουτε παλι βιδωνε, με το αεροκλειδο παντα. Τελωσπαντων μετα δοκιμασε ενα αλλο μπουλουνι, γερμανικο αν δεν κανω λαθος το ειπαν, και παλι τιποτα. Στο τελος εβγαλε μια ροδελα απο καθε μπουλουνι και τα βιδωσε με το χερι και μετα με αεροκλειδο και εσφιξαν τελικα. Μου ειπε οτι δε θα εχω θεμα και ετσι να το αφησω αλλα μαλλον θα χρειαστει νσ αλλαξω μουαγιε για να ειμαι σιγουρος ή να ανοιξω το σπειρωμα με κολαουζο και δυο καινουργια μπουλονια.

Τα ερωτηματα ειναι δυο: Αν ισχυει οτι δε θα εχω θεμα οπως μου ειπε να το αφησω ετσι και αν μπορω να κανω ενα ταξιδι που εχω προγραμματισει περιπου 700χλμ και δευτερον ποσο περιπου κοστιζει ενα μουαγιε πισω με την εργασια. Στα διαφορα online καταστηματα ανταλλακτικων πχ onparts κλπ δεν εχουν πισω, μονο για τον μπροστινο αξονα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Δεκ 2015, 21:29:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μαμα ζαντες χωρις ροδελα στα μπουλονια?
Παει μαζι με την δισκοπλακα γι αυτο δεν βρισκεις σκετο απο 150 μεχρι 260 πηγαινουν τα σετακια για πισω δισκοπλακες
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Δεκ 2015, 13:22:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οπως τα λες φιλε. Το σπειρωμα δεν φτιαχνει, ειναι φαγωμενο. Πως το καταφεραν αυτο... Το ενα μπουλονι ειναι στον αερα ουσιαστικα και το αλλο χαραρωνει λιγο στο δρομο. Παμε για δισκοπλακα κομπλε. Αν βρω μεταχειρισμενη αλλιως κανονικα πρεπει να μπουν σετ. 105 η μια εχει στην peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Δεκ 2015, 22:14:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο service box ειχα δει 2 κωδικους
Ο ενας ειχε γυρω στα 100€ και ο αλλος 130€
Η μια δισκοπλακα
Γιατι λες για σετ? Η μια δεν αλλαζει?
Ασε που θες και καινουρια τακακια αν την αλλαξεις Confused



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0767s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on