PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

pegeout 106 1.4 frena
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Φεβ 2016, 20:10:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα ξανα ανοιγω αυτο το θεμα για να σας ρωτησω καποιες αποριες.μετα απο καποιες εροτησεις που ακουσα και με κουφαναν.το θεμα μας ηταν πως θα κανω καλυτερα τα φρενα μου στο1.4 ωραια?λοιπον μετα απο αρκετω καιρο και μετα απο τα εξοδα ασφαλειες σερβις και τελη.εφτασε η ωρα που επιασα καπιοα λεφτα.και ειπα τωρα θα κανω τα φρενααα...αλλα......εχουμε και λεμε τεταρτη απογευμα περνω τηλ για να δω ποτε μπορουν να μου στειλουν τις δαγκανες.μου απαντανε μιση μερα θελουν. και τα φερνουμε οπου θες απλος εχεις 5€ μεταφορικα .οραια λεω παω στο μαγαζι για να δω για δισκοπλακες και για τακακια.(να επισιμενω οτι παω σε μαγαζι που πουλαει καινουγια ανταλαχτικα και τα περνω σε καλυτερη τιμη) μολις το λεω τι θελω να κανω μου λεει α δεν γινεται αυτο πρεπει να αλλαξεις τα ακρα.μου λεει δεν δινω σημασια γιατι λεω μαγαζι που πουλαει ανταλακτικα ειναι .μετα επειδη ειναι φρενα αφηνω το συνεργειο που εχω και παω σε ενα αλλο το οποιο απο οτι καταλαβα ασχολειται με πεζο και με ραλλυ.παω και του λεω ποτε μπορουμε να αλλαξουμε δαγκανες δισκοπλακες τακακια? για να τους πω να τα φερουν απο εδω για να τα περασουμε κατευθυαν.και μου απανταει δεν γινεται αυτο γιατι πρεπει να αλλαξεις τα ακρα και λεω 2Στα 2 τωρα παλικαρια τι γινεται???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Φεβ 2016, 22:53:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιανναρα,ειναι απλα τα πραγματα! 2 στους 2,θελουν να σε κανουν μεροκαματο. Σιγα μη πρεπει να αλλαξεις και καθισματα. Πηγαινε σε σε ενα σοβαρο μηχανικο να στα βαλει και ασε τους παραμυθατζηδες.


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Φεβ 2016, 00:53:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση geo106xs.γιατον πρωτο δεν πιστευω να τον ενιαζε γιατι οπως ειπα ο τυπος πουλαει μονο ανταλακτικα και νουργια και δεν εχει δηλαδη συνεργειο και οπως μου ειπε μην μπαινεις σε αυτη την διαδικασια.αλλιος θα μου ελεγε π.χ 400€ τα ακρα και τελειοσε.αλλα να πας σε καποιον που ασχολειται με πεζο και σαχο και να μου λεει αλλα.ξερω εγω γιαυτο μου φανηκε περιεργο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Φεβ 2016, 00:54:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατι και να τα αλλαζα θα τα επερνα τα παλια πισω δεν θα εβλεπα οτι ειναι ιδια?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MariosT (MARIOS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106

Ένταξη: 09 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 39

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Φεβ 2016, 06:19:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπαρχει και η περιπτωση στο αυτοκινητο να ειχαν αλλαχτει καποτε τα φρενα με μεγαλυτερα πχ 266 , εσυ να αγορασες τα μαμα (μικροτερα) και οι μαστοροι απλα βλεποντας οτι δεν ταιριαζουν, να σου λενε τα παραμυθια τους
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Φεβ 2016, 10:46:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειναι μια περιπτοση και αυτη που λες που δεν πιστευο με τιν καμια να εγινε κατι τετιο γιατι ποιος θα εβαζε 266 και θα τα αλλαζε σε μικροτερα μετα.και να πω το αλλο που δεν το καταλαβατε....δεν κοιταξε καν το αμαξι.απλοσ του ειπα τι θελω να κανω και μου εδωσε την απαντησει που σας ειπα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Φεβ 2016, 23:06:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιαννη,το μονο που χρειαζεσαι,ειναι οι βιδες απο τις δαγκανες λογω οτι του ραλλυ ειναι κοντυτερες,κατα τα αλλα,ολα τα ακρα στα 106/saxo,ειναι ιδια,περα απο καποιες διαφορες που αφορουσαν στη στηριξη της αντιστρεπτικης,κατι που δεν επηρεαζει τη στηριξη της δαγκανας και γενικα των φρενων.


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Φεβ 2016, 09:23:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τις βιδες που λες λογικα θα ειναι πανω στις δαγκανες του ραλλυ σωστα η θα πρεπει να ψαξω και για αυτευς
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Φεβ 2016, 09:42:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιπος εννοεις μεγαλυτερες βιδες λογου οτι του ραλλυ ειναι μεγαλυτερι δαγκανα και οχι μικροτερι βιδα που ανεφερες λιγο πιο πανω.μετα το μονο που σκεφτηκα να με ειπαν ετσι λεω μηπως τ ειπαν για διαφορες που θα πατησει η δισκοπλακα στο καρε.οπως σε ενα σιτε που βρηκα για δισκοπλακες http://aftokinitos.com/diskoi/peugeot/106.html(δεν κανω διαφησει μην παρεξηγηθω)γραφει π.χ στο 1.4 αριθμος τρυπον 3 ενω στο 1.6 αριθμον τριπον 4 τωρα αυτα τι σημαινουν δεν ξερω παντως καποιος που τα ξερει καταλαβαινει τι θελει να πει ο ποιητης......παντως να πω και το αλλο μεσα απο το σαιτ με βοηθησαν να φτιαξω καποιοα πραγματα για το αμαξι που δεν μπορουσα μονος μου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Φεβ 2016, 14:44:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βρε αγορι μου,γιατι να εννοω μεγαλυτερες; Διαβασες τι σου γραφω; Αν παρεις φρενα απο ραλλυ,θα μπουν κατ'ευθειαν! Για να σου λεμε μια κουβεντα ειναι αυτο! Πηγαινε σε εναν επαγγελματια μηχανικο και δε προκειται να αντιμετωπισεις κανενα προβλημα σε μια ωρα το πολυ θα στο εχει ετοιμο.
Φροντισε μοναχα,απο εκει που θα παρεις τις δαγκανες να σου δωσουν και τις βιδες.


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Φεβ 2016, 13:42:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να σαι καλα φιλε geo106xs σε ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον και τους υπολιπους.....αναμενεται η συνεχεια.......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Μάϊ 2016, 14:26:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα.εχτες μετα απο καιρο αποκτιθηκαν η δαγκανες για τοο πεζακι μου...τωρα τακακια ειχαν πανο,, αλλα λεο να παο για αλλαγει....ι απορια μου ειναι η εξης .δισκους περνουμε βασει με το δικο μου αριθμο πλαισιου απλος σε αεριζομενη???και τα τακακια βαση πως,,,,,γιατι στα ανταλακτικα με ειπαν παιζουν διαφορες ραλυ ραλυ..απλος το παλικαρι που τις πηρα το αμαξι το εχει δοσει και δεν ξερει αριθμο πλαισιου,,με ειπε αν τ βρει θα μου το στειλει..αλλα αν οχι....πος βρισκουμε τα παραπανω.....το ραλακι ηταν 2002
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
2g106 (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


106 rallye 1.6 16v (2002)

Ένταξη: 02 Φεβ 2014
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Μάϊ 2016, 12:01:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν δεν κάνω λάθος ο κωδικός για τους δίσκους είναι E169003 και για τα τακάκια E172083
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Μάϊ 2016, 14:23:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τ ειναι το αντικραδασμικό έλασμα στα τακακια.επειδη τετιοα εχει σε εμενα..πρεπει να βαλουμε τα ιδια η δεν παιζςι ρολο αυτο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Μάϊ 2016, 17:15:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μια ερωτηση ετσι οπως βλεπουμε τις δαγκανες απο πισω εχει 2 πλαστικα ποθ μεσα ειναι σαν βιδες torwk(ποθ ειναι σαν πιρι) αυτα επρεπε να βιδονονται????η ετσι ειναι..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Μάϊ 2016, 11:15:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τελικα πηγα να περασο τις δαγκανες στο πεζακι αλλα με ειπαν δεν μπαινοθν εχουν κανα ποντο διαφορα.τι παιζει........
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Ιούν 2016, 11:00:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Up
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Ιούν 2016, 14:09:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καμια απαντηση???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Νοέ 2016, 13:32:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα..γνωριζει κανεις αν ειναι καλες ι δισκοπλακες TRW DF1221 και αν μπαινουν στο πεζακι.ευχαριστω κατα προτερον
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Νοέ 2016, 18:06:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΑΜΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΒΑΛΩ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 3 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1298s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on