PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

pegeout 106 1.4 frena
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Δεκ 2015, 11:46:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απαντηση για ποιο πραγμα ρε φιλε;


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Δεκ 2015, 13:25:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για αυτο που αναφερω λιγο πιο πανω φιλε μου.για το 106 και το 306 μεγαλυτερο σερβο μεγαλυτερη αντλια ιδια διαδρομη.αν το διαβασεις πιστευω να καταλαβεις τη εννοω (θελω να πιστευω)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Δεκ 2015, 14:33:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οποις μπορεσει και γνωριζει ας απαντιση,λιγο στην ερωτηση σου που εχω κανει παραπανω .για το σερβο και την αντλια.σωρρι με τις πολλες ερωτησεις αλλα θελω να προβω στην αγορα των παραπανων.ι ερωτησει που θελω απαντισει ειναι Δημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Δεκ 2015, 16:05:23 και η συνεχεια Δημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Δεκ 2015, 16:21:12 να επισιμανω οτι και το 206 1.4 εχει ιδιο σερβο με 306 αλλα ιδια διαδρομη πεταλ και τα τρεια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
OnyX (Γιωργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Seat Ibiza 6l Cupra 1.8T

Ένταξη: 26 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 223
Τόπος: οπου υπαρχουν στροφες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Δεκ 2015, 17:57:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οτι σεβρο και δισκους και δαγκανες και να βαλεις ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να φρεναρεις χωρις να υπαρχει ικανοποιητικη διαδρομη στο πενταλ του φρενου,αρα ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να φρεναρεις πατωντας το πενταλ λιγα χιλιοστα.
Κανε οτι σου προτειναν τα παιδια στα παραπανω ποστ τους να βελτιωσεις τα φρενα σου και προσοχη αν δεν εχεις abs γιατι θα μπλοκαρουν πιο ευκολα απο οτι τωρα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Δεκ 2015, 19:48:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι .αλλα πια ι διαφορα αμα αλλαξω σερβο και αντλια οπως μου ειπανε τα παιδια αφου θα εχω την ιδια διαδρομη πεταλ η κανω λαθως?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Δεκ 2015, 06:58:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ενδεχομένως να έχεις λίγο μικρότερη διαδρομή και πιο άμεσο φρένο με πιο σκληρό τακάκι,ας μας πουν και τα παιδιά που ξέρουν καλύτερα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nik_psa (Νικόλας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


ZX 16v-ΑΧ GTi-XANTIA TURBO ACTIVA-PONY

Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 344
Τόπος: Άνω Μοχανάσιανα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Δεκ 2015, 07:14:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδή κάποια πράγματα αν δεν τα δοκιμάσεις δε βγάζεις συμπέρασμα, βρες ένα σετάκι 247Χ20 με δισκόπλακες-τακάκια- δαγκάνες (αν και τα δικά σου υλικά τριβής είναι φθαρμένα μειώνεται το κόστος) κι αν δεν σε ικανοποιεί το ψάχνεις παραπάνω, εξάλλου τα look vts και τα 13άρια τέτοια φρένα είχαν μπροστά με ταμπούρα 180mm πίσω


www.drakonakis.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Δεκ 2015, 09:54:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ετσι και αλλιος θα βαλω τις δαγκανες για 247*20 οπως μου προτινατε απλως ι αμφιβολιες μου. ηταν για το σερβο και την αντλια.γιατι με εβαλε σε σκεψεις αν θα αλλαζε η διαδρομη του πεταλ.παντως δεν εχω αυτο το φρενο που οταν το πατισεις αποτομα.κανει αυτο το φρεναρισμα το αποτομο. αλλα σταματαει σιγα σιγα.παντως το πεταλ του φρενου οταν το πατας φτανει στο ιδιο πεταλ του γκαζι.ευχαριστως παντως για τις απαντισεις σας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Δεκ 2015, 13:01:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιαννη,μηδενικη νεκρη διαδρομη,οπως σου ειπε ο Γιωργος,ΔΕ γινεται να εχεις! Απλα με τη μεγαλυτερη αντλια αλλαζει η αναλογια δυναμης πεδησης για καθε χιλιοστο διαδρομης του πενταλ. Κοντολογις,με το ιδιο πατημα θα πιανει πιο δυνατα.


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Δεκ 2015, 14:14:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αρε geo106xs παντα πρωτος εισαι,να σε ρωτησω και κατι τελευταιο, για να αλλλαξω αντλια οπως λες θα εχω πιο δυνατο φρενο .για να λειτουργισει σωστα η αντλια θελει και το μεγαλυτερο σερβο η μπαινει και στο υπαρχον που εχω?(ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΟΣΟ ΓΙΑ ΑΝΤΛΙΑ ΚΑΙ ΣΕΡΒΟ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΠΕΡΝΟ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΝΤΛΙΑ ΚΑΙ ΟΣΑ ΜΜ ΘΕΛΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ) και με την ευκαιρια. ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΑΝΤΛΙΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΓΝΟΣΤΩ///// 22ΜΜ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ 19ΜΜ ΜΕ ΤΟ ΥΠΑΡΧΟΝ ΣΕΡΒΟ Ι ΟΧΙ??????? ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΟς ΠΟΣΟ ΤΙΝ ΔΕΙΝΕΙ ΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄΄ ,ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΓΕΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Δεκ 2015, 00:55:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιαννη,η 22ρα αντλια ειναι πιθανοτατα απο μοντελο με abs,οποτε δε σου κανει με τιποτα.
Οι επιλογες ειναι περιορισμενες,μιας και η 20ρα ειναι αρκετη για τα εργοστασιακα φρενα,τα οποια για τους περισσοτερους παλι ειναι αρκετα.
Κανε αυτο που σου ειπαμε αν θελεις και θα δεις οτι το αποτελεσμα θα σε αποζημιωσει Wink


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Δεκ 2015, 01:08:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ok κλεισαμε.παιζει ρολο τι χρονολογιας θα ειναι το ραλι?που θα παρω τα ανταλακτικα γιατι τους ρωτησα και δεν ηξεραν στην μαντρα. και μου ειπαν σε σιγκρισει με τισ πρωτες τιμες που μου ειχαν πει/ θα μου τα δωσουν πιο φθηνα αυτο που μασ νιαζει ειναι να ειναι 1600 16v σωστα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Δεκ 2015, 01:11:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και ενοσ φιλο μου το ραλλι 1600 16v που σασ ελεγα οτι εχει ωραια φρενα εχει τα μανισια(δαγκανεσ δισκοπλακεσ). σερβο bosch 3,45 kai antlia 20mm
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Δεκ 2015, 09:54:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οσο πιο καινουριο παρεις τοσο το καλυτερο. Διαφορες παρ'ολα αυτα,δε νομιζω πως εχουν,αν και το ραλλυ ενος φιλου μου που εχει bendix εχω την εντυπωση πως εχει πιο μεγαλη νεκρη διαδρομη απ'το δικο μου που εχει bosch.


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Δεκ 2015, 13:04:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οποτε θα ψαξω σερβο Bosch αν ειναι.τωρα για την χρονολογια του ραλλυ δεν ξερω πως θα το δω.ι μαντρες που τα περνουν τα αυτοκινιτα και πουλανε τα ανταλακτικα(καλη μαγκια αυτο)κρατανε τιποτα χαρτια τη χρονολογιας ειναι.ι μπορω να το δω και μονος μου αυτο. Απο τιποτα σημαδια.απλως θελω να παρω απο ματρα για τους εξης λογους...1 βλεπεις τι ειναι πριν το αγορασεις και 2 αν ειναι χαλασμενο σου στελνουν αλλο.... Ενω αν παρεις απο ιδιοτη(δεν λεω ολη οτι ειναι ετσι για να μην παρεξιγηθω)υπαρχουν ατομα τζιμανια.αλλα υπαρχουν και κατι αλλη που την εχω πατισει και εγω και φιλαρακια μου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Δεκ 2015, 13:05:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οποτε θα ψαξω σερβο Bosch αν ειναι.τωρα για την χρονολογια του ραλλυ δεν ξερω πως θα το δω.ι μαντρες που τα περνουν τα αυτοκινιτα και πουλανε τα ανταλακτικα(καλη μαγκια αυτο)κρατανε τιποτα χαρτια τη χρονολογιας ειναι.ι μπορω να το δω και μονος μου αυτο. Απο τιποτα σημαδια.απλως θελω να παρω απο ματρα για τους εξης λογους...1 βλεπεις τι ειναι πριν το αγορασεις και 2 αν ειναι χαλασμενο σου στελνουν αλλο.... Ενω αν παρεις απο ιδιοτη(δεν λεω ολη οτι ειναι ετσι για να μην παρεξιγηθω)υπαρχουν ατομα τζιμανια.αλλα υπαρχουν και κατι αλλη που την εχω πατισει και εγω και φιλαρακια μου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Δεκ 2015, 13:38:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω παντως δεν εχω δει μαντρα να δεχεται επιστροφες

μακαρι αυτοι που ψαχνεις να το κανουν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Δεκ 2015, 13:59:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα σου πω παραδειγμα περνει ενας γνωστος μου μπιλιαδορο το βαζει στο αμαξι και ειχε προβλημα περνει τηλ τους λεει εχει προβλημα να σας το στειλο πισω να μου στειλεται αλλο... και του απανταει αφου εχει προβλημα πετατο και θα σου στειλουμε αλλο και οντως ετσι εγινε και εγω εχω παρει κατι αλλα πραγματα αλλα οκ ηταν σωστα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
johnis (johhis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


pegeot 106 1.4 (8v) xs

Ένταξη: 11 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 98

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Δεκ 2015, 14:01:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν μπηκαν ουτε στην διαδικασια να το ελεξουν μετα.μπραβο τους παντως.και μιλαω για εκει που θελω να παρω και εγω τα ανταλακτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
notis1313 (notis)
Μέλος
Μέλος


Citroen saxo vts

Ένταξη: 02 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 185

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Ιαν 2016, 06:03:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Johnis αν σε ενδιαφερει υπαρχουν δισκοπλακες -τακακια μαζι με δαγκανες σε καλη κατασταση απο saxo 1.6 vts....αλλαχτηκαν γιατι μπηκαν μεγαλυτερες...


Τελικα για το ξεματιασμα Ελαιολαδο ή Αγουρελαιο??

to car.gr εγραψε:έχει <σφυρήλατα>
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1309s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on