PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Επιθεώρηση μεταχειρισμένου 106 προς αγορά
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Νοέ 2011, 23:12:46    Θέμα δημοσίευσης: Επιθεώρηση μεταχειρισμένου 106 προς αγορά Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το βάζω εδώ γιατί είναι κάτι που ο κάθε υποψήφιος αγοραστής θα πρέπει να το..κάνει μόνος του, τουλάχιστον αρχικά.

ποια βασικά σημεία κοιτάμε σε ένα 106 υποψήφιο για αγορά? Από το καρότσι έως μηχανή, έως τα πάντα... Very happy

Βάζω πρώτος το ειδικό μηχανηματάκι που μετρά πάχος μπογιάς ( αν και με τόσα χρόνια στην πλάτη, είναι μάλλον φυσιολογικό να είναι βαμμένα τα περισσότερα αμάξια). Αλήθεια που το βρίσκεις και πόσο έχει αυτό το μαραφέτι?

Βάζω επίσης μια πρόσφατη προσωπική εμπειρία από ένα 106 που είδα . Πολύ καλό μοτεράκι δεύτερο στάδιο, όλα καλά, αλλά στο καπό έλειπε ένα μικρό κομμάτι μπογιάς, κάτω από το οποίο φαινόταν ότι υπήρχε και άλλο παλαιότερο στρώμα ( ο ιδιοκτήτης έκανε τον κινέζο και παραδέχθηκε αμέσως ότι το αμάξι θέλει βάψιμο, ειδικά όταν είδα και τον ουρανό στον οποίο είχε ξεφλουδίσει το βερνίκι...). Επίσης ένα από τα πίσω φριδάκια είχε ξεφλουδίσει και φαινόταν καθαρά άλλο χρώμα από κάτω, πράγμα που σημαίνει ότι είχε αλλαχτεί...
Εκ των υστέρων οι υποψίες επιβεβαιώθηκαν ,αφού έμαθα οτι το αμάξι αρκετά χρόνια πριν είχε τουμπάρει πολύ άσχημα...

Είπαμε θέμα τύχης το μεταχειρισμένο, αλλά αν μπορεί να αποφύγουμε κάτι...



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"


Έχει επεξεργασθεί από τον/την alfasud στις Κυρ 27 Νοέ 2011, 22:19:58, 11 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Νοέ 2011, 23:44:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το μηχανημα μπογιας μην το εμπιστευεσαι 100%...
Ασχετα με αυτο,αν καποιος ψαχνει για ΜΚ1,ολα ειχαν προβληματικο ασταρι οποτε με τον καιρο εκανε "ρωγμες" με οτι συνεπαγεται αυτο για το χρωμα,εμφανιζωντας κατι σαν "ψωρα".

Περι τρακαρισματος,το βλεπεις...
Το να εχει αλλαξει μια μετωπη,δεν εγινε και τιποτα.
Βασικο ειναι να μην πειραχτηκαν οι θολοι και οι βασεις των ψαλιδιων(τα "πιατα" που λενε).
Ετσι και αλλιως ειναι "χαρτινα" αυτοκινητα οποτε...
Δευτερο σημειο που χριζει προσοχης ειναι οι μπροστινοι θολοι.
Απο τις σκληρες αναρτησεις ξεπονταρονται οι ραφες τους...Επισκευαζεται βεβαια αλλα η γεωμετρια παει κατα διαολου οποτε φροντισε να βρεις κατι το οποιο δεν θα ειναι με σκισμενο/επισκευασμενο θολο.
Αν δεις δηλαδη καροτσα με 350αρια-400αρια ελατηρια ψαξτο παρα πολυ καλα...

Γενικα προτιμησε καροτσα που ειναι σε οσο πιο εργοστασιακη μορφη γινεται(απο αναρτηση).

Τα μηχανικα επισκευαζονται ευκολα και γενικα ειναι αρκετα τα σημεια προσοχης για την καθε εκδοση που ειναι λιγο δυσκολο να τα αναφερουμε ολα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Νοέ 2011, 00:00:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eυχαριστώ για την απάντηση. Το 106sportclub μάλλον έχει μετακομίσει εδώ έτσι? Very happy Η καταπονήσεις στους θόλους πως διακρίνονται με το μάτι ακριβώς? Θα έχει κρακ στο πάνω μέρος γυρω από τα αμορτισέρ?



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"


Έχει επεξεργασθεί από τον/την alfasud στις Κυρ 27 Νοέ 2011, 22:21:13, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Νοέ 2011, 00:29:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγώ θα προσθεσω πως αν ειναι πολύ χαμηλωμένο 4cm και κατω, ειναι σχεδόν σίγουρο πως οι θολοι ισως και τα ραμφη να ειναι καταπονημένα. Ο θολος φουσκώνει, κανει μπαμ, ακομα και σε πρωιμο στάδιο αν το συγκρινεις με εναν σε κανονικη κατασταση το καταλαβαινεις.

Για μηχανικά το σαζμάν και η κρεμαγιέρα ειναι κατι που σε αυτο το οχημα εμφανιζεται προβλημα απο λάθος χρηση και κοστίζει αρκετά.

Απο κει και πέρα μπορει να χει φθορές οπως καθε μεταχειρισμένο, αν ειναι και 2ο σταδιου σημαίνει οτι ο ιδιοκτήτης του το κυνηγαγε. Αν το συντηρούσε σωστά δεν νομιζω οτι θα σε ταλαιπωρήσει, αν εχει κουσούρια ομως ναι.

Βασικό σε αυτο το αμαξι πρώτα ειναι να εχεις βρει τον μηχανικό. Εγώ αυτο θα εκανα, με καποιο τροπο θα εβρισκα ενα εμπιστο μηχανικό θα του ζητουσα να το ελεγξει αυτός να μου πει τι χρειαζεται (αλλωστε αυτος θα το φτιαξει) και αναλογώς θα προχωρούσα.

Δεν πιστευω πως ειναι αυτοκινητο που κρύβει ζημιές, αν εχει κατι ενας πραγματικός γνώστης θα το καταλαβει, ακομα και σε βολτα ενος οικ. τετραγώνου με 30km/h.

Το ιδανικό ειναι να βρεις μια καθαρη καρότσα κι ενα μετριο υπολοιπο, να το παρεις πολύ φτηνά και να δώσεις ξερω γω αλλα 1000 με 1500€ να το κανεις "καινούριο". Να σου κοστίσει ολο 4000 με 4500 και να χεις κατι που θα ναι οκ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Νοέ 2011, 00:55:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alfasud έγραψε:
Eυχαριστώ για την απάντηση. Το 106sportclub μάλλον έχει μετακομίσει εδώ έτσι?

Μπα,οχι,και μαλιστα ευτυχως που δεν εγινε κατι τετοιο...

alfasud έγραψε:
Very happy Η καταπονήσεις στους θόλους πως διακρίνονται με το μάτι ακριβώς? Θα έχει κρακ στο πάνω μέρος γυρω από τα αμορτισέρ?

Οχι.
Δες την παρακατω φωτο.
Ειναι απο Citroen AX αλλα δεν εχει σημασια.
Το πρασινο βελος δειχνει την ραφη που ξεκολλαει και χωριζει ο θολος απο το ραμφος κατα μηκος της ραφης.
http://img84.imageshack.us/img84/826/unledffp.jpg



Περι σωστης επιλογης,θα συμφωνησω με τον Γιαννη...Φτηνη,"καθαρη" καροτσα και τα μηχανικα φτιαχνονται ευκολα. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Νοέ 2011, 02:54:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αρχικα τσεκαρουμε τις τσιμουχες των παρμπριζ,πολλοι για λογου
κοστους δεν τις βγαζουν πριν βαψουν και μενουν ιχνη, αν υπαρχουν κατι εχει βαφτει, αν δεν υπαρχουν τις σηκωνουμε ελαφρα να δουμε αν η μπογια τελειωνει σωστα.Συνηθωςαν δουμε ιχνη εκει εχει γινει μεγαλη δουλεια.
Το ιδιο κανουμε με τις τσιμουχες των πορτων που καλο ειναι να τις αφαιρεσουμε στα σημεια του μαρσπιε και της μεσαιας κολωνας, αν εχει γινει δουλεια εκει φαινεται και απο απειρο ματι.
Τα τελαρα των πορτων στο 106 εχουν μαυρο αυτοκολλητο, συνηθως σε μια βαφη το αφαιρουν η το μονωνουν και βαφουν, επισης το επιθεωρουμε.
Τα πισω φρυδακια των φτερων του 106 εχουν απο τη μαμα πεζω στο κατω αριστερο μερος τους ενα αυτοκολλητο στο χρωμα του αυτοκινητου το οποιο δεν υπαρχει σαν "ανταλλακτικο" πουθενα και λιγοι το παρατηρουν αν λειπει αυτο μαλλον το φρυδακι ειναι βαμμενο παλι οποτε επιθεωρουμε το φτερο.
Τα μπροστινα φτερα στα σημεια που βιδωνουν στο ραμφος του αυτοκινητου εχουν ματ χρωμα και αναγλυφο το λιονταρακι της πεζω αν λειπει κατι απο αυτα ειτε στο ενα φτερο ειτε στο αλλο . . .
Τσεκαρουμε τις αποστασεις που εχουν τα καπω και τα μπρος και τα πισω απο τα φτερα, πρεπει να ειναι ομοιομορφες.
Οι μπροστινοι θολοι συνηθως και γενικα ο χωρος μηχανης ειναι λιγο ματ, οχι τοσο βερνικωμενα οπως το υπολοιπο αυτοκινητο, επισης αν θυμαμαι καλα οπως κοιταμε το χωρο μηχανης ο δεξης θολος εχει κατι κωδικους κλπ.
Ανοιγοντας την πορτα του πορτ μπαγκαζ επιθερωρουμε την κασα της, πρεπει και το αριστερο και το δεξι μερος της κασας να εχουν μια σχετικη ομοιομορφια.
Σκυβουμε και κοιταμε το πατωμα του πορτμπαγκαζ απο την κατω μερια του αυτοκινητου, επισης εκει αν εχει γινει καποιο μερεμετι δεν ειναι δυσκολο να φανει.
Απο αποσταση κοιταμε τις πισω ροδες του αυτοκινητου, αυτα τα αυτοκινητα υποφερουν επισης απο αξονα αν διακρινεις ο ενας απο τους δυο τροχους να εχει περισσοτερο καμπερ (συνηθως ο αριστερος λογω βαρους ) κατι γινεται με τον αξονα.
Κοιταμε τα λαστιχα, τα μπρος και τα πισω πρεπει να εχουν ομοιομορφη φθορα μεταξυ τους.
Οσο αφορα τα μηχανικα, αρχικα ζηταμε βιβλιο συντηρησης, αν υπαρχει προσωπικα το θεωρω υπερ, το ελεγχουμε και αφου μαθουμε την τελευταια φορα που εχει αλλαξει λαδια το αυτοκινητο, ελεγχουμε με τον δεικτη του λαδιου το χρωμα και τη σταθμη του.
Στη βολτα αφου εχει ζεσταθει καλα το αυτοκινητο παταμε μια γκαζια και κοιταμε απο τους καθρεπτες αν φυγουν ή οχι ντουμανια.
Στο εσωτερικο οι φθορες σε τιμονι λεβιε και καθισμα πρεπει να δειχνουν φυσιολογικες αναλογα με αυτα που γραφονται στο οδομετρο.
Δεν γινεται πχ το οδομετρο να δειχνει 80.000 χλμ και τα παραπανω να ειναι σε αθλια κατασταση.
Το ραλλι εχει κυκλοφορησει με διαφορα σαλονια χρωματα κοντερ διαφορα διακοσμητικα στο ταμπλω, χρωματα μοκετων, τασια κλπ τα οποια δεν θυμαμαι να στα πω αλλα αν τα μαθεις εχετα μαζι σου για να δεις αν το αυτοκινητο ειναι ατοφιο ή ειναι 3-4 εκδοσεις μαζι.πχ μπλε μοκετα ειχαν τα 8ν τασια τα 16ν, αλλο σαλονι ειχαν τα 1998 άλλο τα 2003.
Αλλο εγκεφαλο και άλλα οργανα εχει το 1998 και άλλα το 2003.
κοιτα το αυτοκιντο απο το πλάι στον ηλιο, οι ακμες και οοι γραμμες του πρεπει να πηγαινουν "τουφεκι" που λενε, αν δεν νιωθεις ασφαλης για καποιο σημειο χάιδεψε το με το χερι σου, πχ ενα σβησιμο μπογιας ισως με το ματι να μη φανει αλλα με το χερι μπορει να ειναι τραχυ.
Τσεκαρουμε ΠΑΝΤΑ αν τα νουμερα πλαισιου και μοτερ να αντιστοιχουν με τα νουμερα που ειναι γραμμενα στην αδεια.
Αποψη μου, αυτος που πουλαει καλο αυτοκινητο θα σκασει και δεν θα βγαλει αχνα γιαυτο που πουλαει διοτι ξερει οτι ειναι καλο και νιωθει ασφαλης με αυτο,αυτος που πουλαει τη μαπα συνηθως θα σε πρηξει "καλο ειναι το αμαξι φιλαρακι" "εχω ριξει πολυ χρημα" "μη το κοιτας" κλπ βλακειες που λενε για να πεισουν .
Προσωπικα διαφωνω με την ατακα "καλη καροτσα και ολα τα υπολοιπα συντριμια αλλα δεν πειραζει φτιαχνονται" τι να το κανω να εχει καροτσα αστερι και το μοτερ να θελει επισκευη στο σαλονι να εχουν τσακωθει καρχαριες ενω παραλληλα εχει αγορασει ολες τις λακκουβες της επικρατειας γιατι το αυτοκινητο το ειχε παππους.
Χιλιες φορες να εχει αλλαξει καπω μετωπη και να ειναι μπιμπελο .
Κοινως πιο μαγκα θα θεωρουσα καποιον που θα μου ελεγε "ξερεις το κυνηγαω αλλα αλλαζω λαδια ευλαβικα καθε 5000 χλμ και με καθε τσικ παω στο μαστορα γιατι αυτο που βλεπεις ειναι το μαραζι μου" παρα εναν ασχετο που θα μου ελεγε "το ειχε η μανα μου να γυρνοβολαει γιατι εχω μολις το πηρα πηγα φανταρος για σπουδες στην Αυστραλια κλπ"
Μετα απο ολο αυτο που διαβασες -αν δεν βαρεθηκες στη μεση- μολις καταληξεις σε αυτο που σε γεμιζει απολυτα στα λεφτα που εχεις, θα πας στον φανοποιο σου το αυτοκινητο και θα του ζητησεις να το δει, οχι να κανει ενα τσιγαρο πανω απο το αμαξι, να κατσει στο καθισμα με τη λερωμενη φορμα του και να σου πει καλο ειναι παρτο, αλλα να ασχοληθει να το τσεκαρει σωστα σεβομενος θα δουλεμενα χρηματα που θες να δωσεις για να το παρεις.
Για να αποφυγεις πολλες κακοτοπιες και να μην ξοδευεις τον χρονο σου πολλα απο αυτα που σου εγραψα μπορουν να ξεκαθαριστουν μεσω τηλεφωνου πριν δεις καν το αυτοκινητο για να τελειωνεις απο την αρχη.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Νοέ 2011, 03:13:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για παραδειγμα τι θα κοιτουσα

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1779767/

τι θα απεφευγα

http://www.car.gr/classifieds/cars/photos/1807476/
εδω ας πουμε ο φιλος αναζητει μαλ**α δεδομενου οτι παει να μας πουλησει ενα αυτοκινητο που ενω φοραει ζαντα αλουμινιου απο το εργοστασιο, αυτο φοραει σιδερενια.
Επισης αυτο που σου ελεγα με τις εκδοσεις, αυτο εχει ασημι λιονταρι στο τιμονι ενω εκεινη τη χρονολογια το λιονταρι ηταν μαυρο (το ξερω γιατι ειχα ιδιο) αρα εχει αλλαξει τιμονι.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Νοέ 2011, 10:15:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα κακά ειναι:
1.θα ανέβω από νησί με χρονοδιάγραμμα μερικών ημερών διαθέσιμων
2.από μηχανικούς στην Αθήνα γνωρίζω μόνο τον...Σεβδαλή ( δεν είναι φανοποιός ο άνθρωπος, αλλά μια σωστή γνώμη πιστεύω θα μου πει, ειδικά για τα μοτέρ, αλλά δεν ξέρω πόσα θα προλάβω να του πάω!)

Τα καλά είναι:
1.ξαναείχα 106, οπότε γνωρίζω ορισμένα βασικά πράγματα, όπως τις ευασθησίες του κιβωτίου ( ειδικά του 16V, του 8V που φορούσα εγω είναι σκυλί - μακάρι να βρω κανα τέτοιο).
2.ποντάρω στη βοήθεια - συμβουλες σας!

Όσο το σκέφτομαι, προσανατολίζομαι στην επιλογή
1.Όσο γίνεται νεώτερου μοντέλου
2.Όσο γίνεται λιγότερες βελτιώσεις: σκούπα - πρόγραμμα - εξάτμιση, με την προοπτική να του βάλω εγω εκ των υστέρων κάτι σε pt51 με νέο προγραμματισμό.
3.Όσο γίνεται περιποιημένο (και ελαφρώς αγωνιάρικο) εσωτερικό. Τιμόνι και μπακετ δεν θα με χάλαγε καθόλου Very happy

Λευτέρη, τα διάβασα προσεκτικά όλα όσα έγραψες. Ότι άλλο σκεφτείς το περιμένω!



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"


Έχει επεξεργασθεί από τον/την alfasud στις Κυρ 27 Νοέ 2011, 22:21:26, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Νοέ 2011, 10:33:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ιδιο φορανε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Νοέ 2011, 10:43:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπάρχει νομίζω μπούσουλας σχετικά με τα "ντουμάνια" που αναφέρει ο Λευτέρης.

Αν βγάζει μπλέ χρώματος καίει λάδια ασύστολα
Αν βγάζει μαύρο, φθορές στα έδρανα - βαλβίδες - εκεντροφόροι αν θυμάμαι καλά?



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"


Έχει επεξεργασθεί από τον/την alfasud στις Κυρ 27 Νοέ 2011, 22:21:35, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Νοέ 2011, 11:35:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1733638/

Aν ανέβαινα προσεχώς, ή αν υπάρχει όταν θα ανέβω, θα μπορούσε αυτό να είναι ένα από τα υποψήφια για παράδειγμα.
Να ψάχνω για εκεντροφόρους σιγα σιγά?? Very happy Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Νοέ 2011, 11:51:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alfasud έγραψε:
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1733638/

Aν ανέβαινα προσεχώς, ή αν υπάρχει όταν θα ανέβω, θα μπορούσε αυτό να είναι ένα από τα υποψήφια για παράδειγμα.
Να ψάχνω για εκεντροφόρους σιγα σιγά?? Very happy Shocked

Αυτος εχει ριξει γυαλιστικο μεχρι και στις φασες των προφυλακτηρων! Laughing
Αν παρατηρησεις καλα την πρωτη φωτο φαινεται!
Καλο μοιαζει αν και πολυ χαμηλωμενο .
ξεμπαρκα φαινονται τα μπουζοκαλωδια και γενικως κατι εχει γινει εκει ενω το ψευτοκαπακο που ειναι βαμμενο λευκο του λειπει ενα κομματι στα δεξια.
Επισης λειπει το καπακι των γραναζιων εκκεντροφορων, μεγαλη μαλ***α αυτο γιατι αν πεσει ενα πετραδακι . . .
Δεν χανεις τιποτε να παρεις τηλεφωνο αν σου αρεσει.
Υποψην, στην αγορα δεν κινειται τιποτε οποτε το παζαρι επιβαλλεται οταν μιλανε τα μετρητα. Laughing
Γενικως ζαντες τιμονια μπακετ κλπ μη σε θαμπωνουν, για ραλλυ υπαρχουν τα παντα μεταχειρισμενα οποτε το κανεις οπως θες οικονομικα.
Πχ τιμονι μεταχειρισμενο βρισκεις με 80 ευρα ενω για μπακετ γυρω στα 150 εχεις βρει μεταχειρισμενο επισης.
Απο ζαντες αλλο τιποτα Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Νοέ 2011, 12:08:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ζάντες έχω ήδη ένα σετ ασπρες σιδερένιες ( εργοστασιακή βαφή) από το προηγουμενο ( το μόνο που κράτησα..). Τηλέφωνα θα αρχίσω με το νέο έτος πρώτα ο Θεός καμια 10αρια μέρες πριν ανέβω ( μετά τις γιορτές...).



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"


Έχει επεξεργασθεί από τον/την alfasud στις Κυρ 27 Νοέ 2011, 22:21:46, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Νοέ 2011, 22:08:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το αυτοκινητο που αναφερει ο Γιωργος στο πρωτο του ποστ ειναι φιλου μου,το σιγουρο για το συγκεκριμενο ειναι πως οι θολοι και τα ραμφη του ειναι Αριστα,ενω περα απο το τουμπαρισμα δεν ειχε αλλο ατυχημα. Απ'οσο εχω μαθει απο γνωστο μου,ειναι πολυ καλα επισκευασμενο-σε αντιπροσωπεια- χωρις προχειροδουλειες...Ημουν σε φαση να το αγορασω ωστε να γλυτωσω τη μετατροπη στο δικο μου...αλλα οπως λενε η ''δυσκολες γυναικες μενουν'',ετσι η ''κυρία'' μετατροπη με κερδισε Laughing Ενα τετοιο αυτοκινητο,που δεν εχει ανεβει σε καλιμπρα,θεωρειται στραβο; Τι ειναι προτιμοτερο,ενα τετοιο ή ενα που την εχει ''φαει'' μπροστα; Confused


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Νοέ 2011, 22:34:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα ιδια σkατα ειναι και τα δυο μιας και αυτο που την εφαγε μπροστα παιζει να ειναι στραβο απο γεωμετρια(αναλογως το τρακαρισμα) ενω το αλλο που κοπηκε και ραφτηκε μπορει να "τραβηξε" κατα την αλλαγη.
Ενταξει,το να αλλαξεις ενα φυλλο ουρανου απο λακουβα δεν ειναι και τοσο δραματικο,το να κοβεις/τραβας κολωνες ομως,ειναι χοντροδουλεια και για αυτον ακριβως τον λογο απαγορευεται απο τον νομο η αλλαγη/επισκευη ουρανου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
ice-t (Πέτρος)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 29 Μάρ 2011
Δημοσιεύσεις: 139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Νοέ 2011, 14:09:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alfasud έγραψε:
Ζάντες έχω ήδη ένα σετ ασπρες σιδερένιες ( εργοστασιακή βαφή) από το προηγουμενο ( το μόνο που κράτησα..). Τηλέφωνα θα αρχίσω με το νέο έτος πρώτα ο Θεός καμια 10αρια μέρες πριν ανέβω ( μετά τις γιορτές...).


Φίλε όταν με το καλό ανέβεις θα χαρώ να σε βοηθήσω στην εύρεση. Smile


Η τσαπ του γιού!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Νοέ 2011, 17:22:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να σαι καλά Πέτρο, ευχαριστώ!



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"


Έχει επεξεργασθεί από τον/την alfasud στις Κυρ 27 Νοέ 2011, 22:21:57, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Νοέ 2011, 17:26:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

geo106xs έγραψε:
Το αυτοκινητο που αναφερει ο Γιωργος στο πρωτο του ποστ ειναι φιλου μου,το σιγουρο για το συγκεκριμενο ειναι πως οι θολοι και τα ραμφη του ειναι Αριστα,ενω περα απο το τουμπαρισμα δεν ειχε αλλο ατυχημα. Απ'οσο εχω μαθει απο γνωστο μου,ειναι πολυ καλα επισκευασμενο-σε αντιπροσωπεια- χωρις προχειροδουλειες...Ημουν σε φαση να το αγορασω ωστε να γλυτωσω τη μετατροπη στο δικο μου...αλλα οπως λενε η ''δυσκολες γυναικες μενουν'',ετσι η ''κυρία'' μετατροπη με κερδισε Laughing Ενα τετοιο αυτοκινητο,που δεν εχει ανεβει σε καλιμπρα,θεωρειται στραβο; Τι ειναι προτιμοτερο,ενα τετοιο ή ενα που την εχει ''φαει'' μπροστα; Confused


Συνονόματε, καμία αντίρρηση, άλλωστε με πήγε βόλτα ο φίλος σου και το αμάξι έδειχνε μια χαρά δεμένο και πεντακάθαρο από κάτω. Ακομη και για ψυχολογικούς λογους ομως, καλύτερα τουλαχιστον να μη το ξερεις οτι εχει τουμπαρει!..
Τελικα Ηρακλειο εισαι η Σάμο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Νοέ 2011, 22:30:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alfasud έγραψε:
geo106xs έγραψε:
Το αυτοκινητο που αναφερει ο Γιωργος στο πρωτο του ποστ ειναι φιλου μου,το σιγουρο για το συγκεκριμενο ειναι πως οι θολοι και τα ραμφη του ειναι Αριστα,ενω περα απο το τουμπαρισμα δεν ειχε αλλο ατυχημα. Απ'οσο εχω μαθει απο γνωστο μου,ειναι πολυ καλα επισκευασμενο-σε αντιπροσωπεια- χωρις προχειροδουλειες...Ημουν σε φαση να το αγορασω ωστε να γλυτωσω τη μετατροπη στο δικο μου...αλλα οπως λενε η ''δυσκολες γυναικες μενουν'',ετσι η ''κυρία'' μετατροπη με κερδισε Laughing Ενα τετοιο αυτοκινητο,που δεν εχει ανεβει σε καλιμπρα,θεωρειται στραβο; Τι ειναι προτιμοτερο,ενα τετοιο ή ενα που την εχει ''φαει'' μπροστα; Confused


Συνονόματε, καμία αντίρρηση, άλλωστε με πήγε βόλτα ο φίλος σου και το αμάξι έδειχνε μια χαρά δεμένο και πεντακάθαρο από κάτω. Ακομη και για ψυχολογικούς λογους ομως, καλύτερα τουλαχιστον να μη το ξερεις οτι εχει τουμπαρει!..
Τελικα Ηρακλειο εισαι η Σάμο?

Οντως,καλυτερα καποια πραγματα να μη τα ξερεις...τα σκεφτεσαι και ξενερωνεις,πολλες φορες χωρις λογο Confused
Στο Ηρακλειο σπουδαζω,απο Σαμο ειμαι Wink


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Νοέ 2011, 23:11:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Hράκλειο ε? Καποτε ήμουνα κι εγω. Τι σχολή? Φαντάζομαι δεν χάνεις το ράλυ Κρήτης. Κάνουνε ακόμη ραλυ σπριντ? Έφτανα μέχρι το ρέθυμνο με το..παπάκι 50cc που είχα τότε για να τα δω!

Ο αντιπρόσωπος που έφτιαξε το αμαξι που λέμε, είναι ο γνωστός του PSA στο νησι?



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"


Έχει επεξεργασθεί από τον/την alfasud στις Κυρ 27 Νοέ 2011, 22:22:07, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 1 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,234s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on