PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Εισαγωγή forge

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Ευάγγελος (Βαγγέλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 le mans

Ένταξη: 19 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 3

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Νοέ 2015, 10:55:11    Θέμα δημοσίευσης: Εισαγωγή forge Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια καλημερα.μήπως ξέρει κάποιος να μου πει αν αξιζει η εισαγωγη της forge?αυτη η καινούργια που μπαίνει δεξιά στην τουρπινα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Νοέ 2015, 15:23:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ποια ειναι αυτη η καινουρια?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ευάγγελος (Βαγγέλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 le mans

Ένταξη: 19 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 3

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Νοέ 2015, 18:50:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτη που εχει στο site της forge!ενα κολλαρο με χοανη pipercross.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Νοέ 2015, 09:58:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=11249

καλο διαβασμα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Νοέ 2015, 20:18:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.fastcar.co.uk/2015/07/21/forge-citroenpeugeot-induction-kit/

Thanks to the filter itself having a much higher flow rate than the restrictive OEM paper element, coupled with the carefully sculpted and smoothed airways of the hose, dyno gains of 6 bhp over the stock airbox have been recorded on an independent dyno. Naturally, tuned or remapped vehicles can expect to see higher gains still. Rolling eyes

Price £207

Μονο 300€ τσάμπα πράμα,για ενα κολάρο και μια χοάνη Shocked


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JDROGAS (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


PEUGEOT 207 RC-207 1.4-ALFA 75 TURBO

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 632
Τόπος: KAΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Νοέ 2015, 20:28:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν αξιζει τα λεφτα της γνωμη μου παντα.
Γενικοτερα μετα απο πολλες δοκιμες την τελευταια 5ετια εγω τουλαχιστον κατεληξα στο δικο μας φιλτροκουτι με ενα φιλτρακι ελευθερο τυπου K&N,GREEN,PIPERCROSS.
Ουσιαστικα δεν εχει οφελος και το καλοκαιρι με χοανη γινεται το μαλλε βρασε.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
JDROGAS (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


PEUGEOT 207 RC-207 1.4-ALFA 75 TURBO

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 632
Τόπος: KAΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Νοέ 2015, 20:38:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

akis1976 έγραψε:
http://www.fastcar.co.uk/2015/07/21/forge-citroenpeugeot-induction-kit/

Thanks to the filter itself having a much higher flow rate than the restrictive OEM paper element, coupled with the carefully sculpted and smoothed airways of the hose, dyno gains of 6 bhp over the stock airbox have been recorded on an independent dyno. Naturally, tuned or remapped vehicles can expect to see higher gains still. Rolling eyes

Price £207

Μονο 300€ τσάμπα πράμα,για ενα κολάρο και μια χοάνη Shocked



Aυτη η forge βρε παιδακι μου μεσ'τη φτηνεια παντα Bluegrab Bluegrab Bluegrab


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ευάγγελος (Βαγγέλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 le mans

Ένταξη: 19 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 3

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Νοέ 2015, 11:06:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η αληθεια παντως απο τι βλεπω κ στα site υπαρχει καποιο θεμα με αυτην την εισαγωγη λογο οτι βρισκεται απευθειας στην τουρμπινα κ οτι εχει θεμα με τις θερμοκρασιες εκει μεσα!καλα για το καλοκαιρι δεν το συζυταμε!ομως ειδα οτι η προηγουμενη εισαγωγη forge που εβγαζε (αυτη που ηταν μεσα στο φτερο)περα οτι ηθελε προσοχη στις βροχες ειχε πολυ καλη αποδοση στο αυτοκινητο γιατι επαιρνε κρυο αερα ειχε λιγο μεγαλυτερη χοανη κ λογο του σωληνα εκανε καλυτερη ροη ο αερας!αυτα τωρα λενε αλλα πιστευω οτι καπως ετσι ειναι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GiorgosRC (Giorgos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 1.6 16V THP Le-mans Series

Ένταξη: 12 Ιαν 2017
Δημοσιεύσεις: 63
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Φεβ 2017, 03:37:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευαγγελε την εχω βαλει εγω!δεν ειναι τπτα το τρελο....πολυ ακριβη οντως για ενα κολαρο και μια χοανη pipercross......το καλοκαιρι πιστευω ειναι η χειροτερη λυση αυτο το kit!
αλλα αν θες τετοιου στυλ kit μπορει να φτιαξεις μια πατεντα οπως αυτη------------------->¨



και πιστευω εισαι κομπλε για το λογο του οτι απομονονεις το ζεστο αερα απο το κρυο αλλα παντα η καλυτερη λυση για εμενα τουλαχιστον ειναι η εισαγωγη στο θολο!ρουφαει μονο κρυο αερα και δεν υπαρχει θεμα με νερο διαπιστομενο αυτο απο δυο φιλους που εχουν βγαλει τα αμαξια τους σε καταρακτωδος βροχη με τη συγκεκριμενη εισαγωγη στο θολο και δεν εχουν παθει τπτα απολυτος....γενικα μ εχουν πει αρκετα ατομα οτι για να παρει νερο η εισαγωηγ αυτη πρεπει το νερο να φτανει στο γονατο σου και αν φοβασε τοσο πολυ για το νερο υπαρχει και αλλη λυση οπως αυτη εδω----------------->

ειναι ενα καλλυμα που βγαζει η AEM για διαφορες χοανες με το οποιο περναει κανονικα ο αερας αλλα δεν περναει το νερο!
https://www.youtube.com/watch?v=wXRqbvck_D4


~The Winning Is Winning!!!~

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0983s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on