PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

GroupBuy - Μπλοκε διαφορικά ATB Quaife

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κατάλογος Προϊόντων & Συνεργατών Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Νοέ 2015, 11:33:33    Θέμα δημοσίευσης: GroupBuy - Μπλοκε διαφορικά ATB Quaife Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπαρχει ενδιαφερον από μερικά μέλη για αγορα διαφορικών quaife (το τι κανει το πως δουλευει τι που πως γιατι επειδη κλπ κλπ στα σχετικα τοπικ στην ενοτητα "Μεταδοση")

Υπαρχει κοσμος που να ενδιαφέρεται ωστε να ρωτησουμε για μαζικη αγορα (με την εννοια των "ανω των 2~3 διαφορικών")

Σκεφτειτε το και εν τω μεταξυ θα επικοινωνησω για τιμες κοστος μεταφορικων κλπ.

Το "για πότε" ειναι λιγο σχετικό και το συζηταμε στην πορεία - αν προκυψει μαζικο ενδιαφερον ωστε να πρεπει να συντονιστουν οικονομικα αρκετα ατομα.

υγ απ οσο ξερω υπαρχουν για κιβωτια 106/206/207/208/307/308 (και για αυτα με τα νεα 6αρια κιβωτια)
υγ2 λεπτομερειες κωδικων διαθεσιμοτητων κλπ κλπ στην πορεία... (αν υπαρξει ουσιαστικο ενδιαφερον και απο κοσμο εκτός "των συνηθων υποπτων" που ουτως ή αλλως τα λεμε και απο κοντα τις Πεμπτες).


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MEMsound στις Σαβ 13 Απρ 2019, 11:16:46, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Νοέ 2015, 13:43:14    Θέμα δημοσίευσης: Re: GroupBuy - Μπλοκε διαφορικά ATB Quaife Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
Υπαρχει ενδιαφερον από μερικά μέλη για αγορα διαφορικών quaife (το τι κανει το πως δουλευει τι που πως γιατι επειδη κλπ κλπ στα σχετικα τοπικ στην ενοτητα "Μεταδοση")

Υπαρχει κοσμος που να ενδιαφέρεται ωστε να ρωτησουμε για μαζικη αγορα (με την εννοια των "ανω των 2~3 διαφορικών")

Σκεφτειτε το και εν τω μεταξυ θα επικοινωνησω για τιμες κοστος μεταφορικων κλπ.

Το "για πότε" ειναι λιγο σχετικό και το συζηταμε στην πορεία - αν προκυψει μαζικο ενδιαφερον ωστε να πρεπει να συντονιστουν οικονομικα αρκετα ατομα.

υγ απ οσο ξερω υπαρχουν για κιβωτια 106/206/207/208/307/308 (και για αυτα με τα νεα 6αρια κιβωτια)
υγ2 λεπτομερειες κωδικων διαθεσιμοτητων κλπ κλπ στην πορεία... (αν υπαρξει ουσιαστικο ενδιαφερον και απο κοσμο εκτός "των συνηθων υποπτων" που ουτως ή αλλως τα λεμε και απο κοντα τις Πεμπτες).


Χωρίς να θέλω να γίνω περίεργος, έχετε υπόψην σας.

https://www.facebook.com/ExtremeTuners/posts/968410476530413

Προσωπικά χαλάστηκα αρκετά με την εν λόγω φάση. Αλήθεια η πεζό για το 208GTI 30th ξέρουμε τι φοράει;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Νοέ 2015, 17:31:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν παιzει αυτο σε BE υπαρχουν πανω σε 40-45 κιλα ροπης 207 χρονια τωρα
Μονο τον μπιλιοφορο εχω καταφερει να σπασω απο τα κλειδωματα 80 χιλ χλμ τωρα

Ασε που τον εν λογο εγινε σε evo 1000 αλογα Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Νοέ 2015, 17:53:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
Δεν παιzει αυτο σε BE υπαρχουν πανω σε 40-45 κιλα ροπης 207 χρονια τωρα
Μονο τον μπιλιοφορο εχω καταφερει να σπασω απο τα κλειδωματα 80 χιλ χλμ τωρα

Ασε που τον εν λογο εγινε σε evo 1000 αλογα Laughing


Μωρέ ντάξει, δεν μιλάω για τα άλογα, εννοείται δεν είναι συγκρίσημα τα νούμερα. Αλλά σε τέτοιες ιδιαίτερες περιπτώσεις που πέσανε και τα ανάλογα γκαφρά (δε νομίζω να πληρώσανε το ίδιο για το μπλοκέ των 1000 αλόγων με εμάς για 40 κιλά ροπή) να παίζει τέτοια αντιμετώπιση.

Γιαυτό είπα, επειδή είναι περίεργες οι εποχές, κοιτάχτε και το αφτερμαρκετ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Νοέ 2015, 18:17:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για το μπλοκε ενδιαφέρομαι εγώ 207 rc 08,εφόσον δε price is right Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
'Andy'-lag (ΑΝΔΡΕΑΣ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE

Ένταξη: 06 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 1643
Τόπος: Μαζί με τοn ΜΕΜsound στην Endo land...........

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Νοέ 2015, 18:40:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NoDsl έγραψε:
android έγραψε:
Δεν παιzει αυτο σε BE υπαρχουν πανω σε 40-45 κιλα ροπης 207 χρονια τωρα
Μονο τον μπιλιοφορο εχω καταφερει να σπασω απο τα κλειδωματα 80 χιλ χλμ τωρα

Ασε που τον εν λογο εγινε σε evo 1000 αλογα Laughing


Μωρέ ντάξει, δεν μιλάω για τα άλογα, εννοείται δεν είναι συγκρίσημα τα νούμερα. Αλλά σε τέτοιες ιδιαίτερες περιπτώσεις που πέσανε και τα ανάλογα γκαφρά (δε νομίζω να πληρώσανε το ίδιο για το μπλοκέ των 1000 αλόγων με εμάς για 40 κιλά ροπή) να παίζει τέτοια αντιμετώπιση.

Γιαυτό είπα, επειδή είναι περίεργες οι εποχές, κοιτάχτε και το αφτερμαρκετ.


Δεν νομίζω η τιμή του μπλοκέ να έχει να κάνει με τα άλογα του αυτοκινήτου στο οποίο θα χρησιμοποιηθεί. Αλλά επειδή δεν μπορούμε να ξέρουμε τι μπορεί να έχει προηγηθεί ή τι παρέμβαση μπορεί να υπάρχει στα διαφορικά ακόμα και από τους extreme (υποθετικό το σενάριο) καλύτερα να μην βγάζουμε κι εμείς συμπεράσματα. Αυτό που βλέπω εξαρχής πάντως είναι η εμπάθεια στο κείμενο των extreme μιας και σε καμία περίπτωση δεν χαρακτηρίζεις "small company" την Quaife με τόσα χρόνια εμπλοκή σε αγώνες και γενικότερα motorsport...


I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me.
Your car is your story, So don't let anyone else write the book.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Νοέ 2015, 18:50:29    Θέμα δημοσίευσης: Re: GroupBuy - Μπλοκε διαφορικά ATB Quaife Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NoDsl έγραψε:
MEMsound έγραψε:
Υπαρχει ενδιαφερον από μερικά μέλη για αγορα διαφορικών quaife (το τι κανει το πως δουλευει τι που πως γιατι επειδη κλπ κλπ στα σχετικα τοπικ στην ενοτητα "Μεταδοση")

Υπαρχει κοσμος που να ενδιαφέρεται ωστε να ρωτησουμε για μαζικη αγορα (με την εννοια των "ανω των 2~3 διαφορικών")

Σκεφτειτε το και εν τω μεταξυ θα επικοινωνησω για τιμες κοστος μεταφορικων κλπ.

Το "για πότε" ειναι λιγο σχετικό και το συζηταμε στην πορεία - αν προκυψει μαζικο ενδιαφερον ωστε να πρεπει να συντονιστουν οικονομικα αρκετα ατομα.

υγ απ οσο ξερω υπαρχουν για κιβωτια 106/206/207/208/307/308 (και για αυτα με τα νεα 6αρια κιβωτια)
υγ2 λεπτομερειες κωδικων διαθεσιμοτητων κλπ κλπ στην πορεία... (αν υπαρξει ουσιαστικο ενδιαφερον και απο κοσμο εκτός "των συνηθων υποπτων" που ουτως ή αλλως τα λεμε και απο κοντα τις Πεμπτες).


Χωρίς να θέλω να γίνω περίεργος, έχετε υπόψην σας.

https://www.facebook.com/ExtremeTuners/posts/968410476530413

Προσωπικά χαλάστηκα αρκετά με την εν λόγω φάση. Αλήθεια η πεζό για το 208GTI 30th ξέρουμε τι φοράει;


ενδιαφερον αλλα βαριεμαι να κατσω να το διαβασω οοολο αυτο και στα αγγλικα μαλιστα

ασε που δεν εχω και κανενα λογο να κατσω να υποστηριξω το Χ ή το Υ ανταλλακτικο εταιρία κλπ κλπ

το μονο που μεχρι στιγμης εχω να παραθεσω σαν δικια μου εμπειρια ειναι οτι απο τα περιπου 30-35 τεμαχια διαφορων κωδικων διαφορικα που εχουμε της quaife που εχουμε φορεσει και εξακολουθουμε να φοραμε αρκετοί από εδω μεσα (καμμια 10αρια τουλαχιστον σε τουρμπατα 207 κατα μεσω ορο ανω των 250ps και ορισμενα αρκετα περισσότερα) δεν εχω ακουσει κατι.

θα παρακαλεσω λοιπα τεχνικα κλπ στα αντιστοιχα σχετικα τοπικ και οχι εδω για να μην μπερδευομαστε με τα της αγορας αν τελικα γινει Wink Wink


---------

edit
ξεβαρεθηκα και το διαβασα
οκ προφανως και η quaife τον κωδικο για EVO το εχει φτιαξει για EVO ξερω γω 400 αλογων αντε 600 και οχι μαλλον 1000.
και οκ ισως μαλ***α τους που απλα δεν τους ειπαν "δεν κανει για 1000αλογα 4κινητο και για απο σταση" αλλα μεταξυ μας...ποσος με ενδιαφερει τι κανει καποιος με ενα εβο σε αγωνα ντραγκστερ Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing



η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
pathfinder (Νίκος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 RC

Ένταξη: 07 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 48
Τόπος: Αθήνα, Αγ. Στέφανος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Δεκ 2015, 16:18:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για 207 RC (11/07) ενδιαφέρομαι και εγώ αν η τιμή είναι λογική!


Αύριο το σήμερα είναι χθές ... Carpe Diem
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Δεκ 2015, 16:35:08    Θέμα δημοσίευσης: Re: GroupBuy - Μπλοκε διαφορικά ATB Quaife Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NoDsl έγραψε:

Χωρίς να θέλω να γίνω περίεργος, έχετε υπόψην σας.

https://www.facebook.com/ExtremeTuners/posts/968410476530413

Προσωπικά χαλάστηκα αρκετά με την εν λόγω φάση. Αλήθεια η πεζό για το 208GTI 30th ξέρουμε τι φοράει;


Διονύση μου, έμπλεξες την *ουτσα με την *ουρτσα!
Σε όσα έχουμε αγοράσει δεν έχει τύχει ποτέ να σπάσει διαφορικό (φτου φτου σκόρδα). Εμού συμπεριλαμβανομένου με 80.000 χιλιόμετρα πάνω του - έχω ξεχάσει πως ήταν το μαμά και εύχομαι να μην το ξαναθυμηθώ ποτέ.

Τώρα επειδή αυτοί οι ευλογημένοι αγόρασαν ένα και το έβαλαν πάνω σε ένα έβο που βγάζει 5000 άλογα και 800 κιλά ροπής και κόπηκε, ε τί να κάνουμε, δεν μπορείς να πεις ότι φταίει η Quaife που δεν έχει ξαναδεί μπροστά της τέτοιο ισχυρό αυτοκίνητο.
Lifetime warranty για αυτοκίνητα 600% ισχυρότερα από το αρχικό δεν υπάρχει και το ξέρουν, οπότε δεν πρόκειται να αποζημιωθούν, για αυτό γκρινιάζουν. Πολύ περισσότερο που έσπασε σε αγώνα dragster.

Για πηγαίνετε να ρωτήσετε την Peugeot Sport, δίνει εγγύηση για κανένα από τα αγωνιστικά προιόντα της; Όχι βέβαια. Ούτε για μισό δευτερόλεπτο.
Πολύ λιγότερο αν τους στείλεις φωτογραφίες και τους πεις "χάλασε".

Θα σου πουν στα γαλλικά:
Μπράβο! Άι κατούρα μας κι εσύ άνθρωπέ μου. Smile


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
di.vol (δημητρης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 01 Φεβ 2015
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2015, 20:41:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα με ενδιεφερε κι εμενα αν η τιμη ειναι καλη αλλα μαλλον για το tran-x της ιδιας εταιριας αν συμπεριληφθει κι αυτο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Δεκ 2015, 09:40:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν προχωρησετε ισως υπαρχει ενδιαφερον για σειριακο κ20 σε αγωνιστικο μρ που ετοιμαζεται.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Δεκ 2015, 12:08:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πιο πιθανο το βλεπω να προχωραει πρωτος εκεινος με το κ20 και να προσθεσουμε στην παραγγελια του κανα μπλοκε...χαχαχαχ Laughing Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Δεκ 2015, 20:53:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εγώ ενδιαφέρομαι!!


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κατάλογος Προϊόντων & Συνεργατών Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1291s (PHP: 81% - SQL: 19%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on