PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Μultiplex...

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
teodor_v (Στο καλο...)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16V

Ένταξη: 20 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Θεσσαλονίκη-Καλαμαριά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Φεβ 2004, 03:56:16    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Μultiplex... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάνω κάτω γνωρίζουμε τι είναι το multiplex και πως λειτουργεί. Η peugeot το θεωρεί καινοτόμο και χρήσιμο σύστημα. Εσείς;;;;
θέτω το ερώτημα γιατι έχουν ακουστεί πολλά για το συγκεκριμένο σύστημα καθως και δυσλειτουργείες που οφείλονται σε αυτο.


π.χ. -έχω ακούσει οτι προκαλεί καθυστερήσεις.
-τα 206 με multiplex παρουσιαζονται να υστερουν των 206 χωρίς κατα 3-4 άλογα.

Ισχύουν?


McLaren Mercedes!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Φεβ 2004, 21:09:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειναι καλο το ολο συστημα και αυτο γιατι μιωνονται τα μετρα των καλοδιων που εχει ενα αμαξη,που σημενη λιγοτερο βαρος και κοστος!!Βεβαια οταν εχεις να κανεις με ηλεκτρονικα ολα μπορουν να σημβουν !!!Στην ουσια το ολο σηστημα λειτουργη βαση μεταφορας δεδομενων τα οποια επεξεργαζωνται οι διαφορη εγκεφαλη που υπαρχουν και αναλογα τους δινουν προτερεοτητα.Αρα εχουμε ενα δηκτιο μεσα στο αμαξη και η ταχυτητα του εξαρταται απο του μικροεπεξεργαστες και το λογισμικο που εχει ο καθενας !!!Για να καταλαβεται το 307 εχει 10 εγκεφαλακια να τα πουμε ετσει τα οποια ολα συνεργαζωνται μεταξη τους !!! Καλο εε?? Exclamation Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Φεβ 2004, 22:51:33    Θέμα δημοσίευσης: Re: multiplex... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

teodor_v έγραψε:



π.χ. -έχω ακούσει οτι προκαλεί καθυστερήσεις.
-τα 206 με multiplex παρουσιαζονται να υστερουν των 206 χωρίς κατα 3-4 άλογα.

Ισχύουν?


Στερουν αλογα??? Shocked Μπααα...δε νομιζω!!! Ισως αυτο να οφειλεται στο ηλεκτρονικο γκαζι, αν γινει δυναμομετρηση!!! Αλλα να μειωνονται τα αλογα λογω λιγοτερων καλωδιων δε νομιζω...


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
teodor_v (Στο καλο...)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16V

Ένταξη: 20 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Θεσσαλονίκη-Καλαμαριά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Φεβ 2004, 01:30:33    Θέμα δημοσίευσης: Re: multiplex... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

teodor_v έγραψε:

έχω ακούσει οτι προκαλεί καθυστερήσεις.


    Συγκεκριμένα λέγεται ότι προκαλεί καθυστέρηση στην κόρνα, στους υαλοκαθαριστήρες, στα φλάς κτλ.



McLaren Mercedes!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Φεβ 2004, 13:48:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτο ισχευει και ειναι δεδομενο...

ωστοσο η μεγαλυτερη και πιο ηλιθια καθυστερηση ειναι στο γκαζι...

αααα ρε ντιζα αθανατη...





2006 Wicked White Mitsubishi Evolution IX GSR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
teodor_v (Στο καλο...)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16V

Ένταξη: 20 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Θεσσαλονίκη-Καλαμαριά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Φεβ 2004, 15:07:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι καθυστερήσεις αυτές υπήρχαν απο την αρχή η εμφανίστηκαν αργότερα;
Σε μένα όλα είναι OK μέχρι τώρα τουλάχιστον. Είναι βέβαια καινούριο ακόμα...(12/03).


McLaren Mercedes!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Φεβ 2004, 15:44:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αργύρη ποιά μοντέλα είναι multiplex ?

Σημείωση : έκανες ρεκόρ ορθογραφικών λαθών... ΗΜΑΡΤΟΝ Very happy Very happy


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kaisaras96 (Κωστας)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος




Ένταξη: 05 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 282
Τόπος: ΜΠΡΑΧΑΜΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Φεβ 2004, 22:07:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στην Peugeot στην Πατρα μου ειπαν οτι εχουμε δυο εγκεφαλους!
Εναν siemens για τις κορνες κτλ...
κι εναν Bosch για την μηχανη...
Μαλιστα οταν τους παω ολα τα κλειδια θα μου κανουν αναβαθμιση στα προγραμματα και τον δυο,δωρεαν
Κουζμαν επειδη εγω παλια οδηγουσα ιμπιζα με ηλεκτρονικο γκαζι(μεγαλη πικρα),στο 206 σαν ντιζα μου φαινεται.
Κι εγω ντιζα θελω αλλα πιστεψε με το δικο μας ειναι απο τα πολυ καλα Exclamation
Εσενα,τελικα φοραει powerlogic προγραμμα?λεφτα?
καλυτερα μην δοκιμασεις να κανεις update στο software αν ξαναπατησεις σε εξουσιοδοτημενο γιατι λογικα θα χασεις το προγραμμα...
Αυτο με τους δυο εγκεφαλους με κανει να πιστευω οτι και με αγραφο για την μηχανη,που σχεδιαζεις θα δουλευουν ολα τα ηλεκτρικα.

Εγω παντως βλεπω οτι και τα πολυπλεγμενα πειραζονται κανονικα πλεον...παλι καλα Razz
Νομιζω απο το 2002 ξεκινησαν τα πρωτα,οπως το δικο μου....




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Φεβ 2004, 23:41:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TONY PAP έγραψε:
Αργύρη ποιά μοντέλα είναι multiplex ?

Σημείωση : έκανες ρεκόρ ορθογραφικών λαθών... ΗΜΑΡΤΟΝ Very happy Very happy

Παντα ειχα προβλημα σ'αυτο Sad Study Τα 206 με την οθονη πολ/πλων ενδειξεων (μικρη η μεγαλη),ολα τα 307,τα 406 τα τελευταιο ομως (D9), 607 και τα Partner!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Φεβ 2004, 00:22:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kouzman έγραψε:
αυτο ισχευει και ειναι δεδομενο...

ωστοσο η μεγαλυτερη και πιο ηλιθια καθυστερηση ειναι στο γκαζι...

αααα ρε ντιζα αθανατη...


Καρμπιρατερατο εχεις οδηγησει??? Ποια ντιζα...Εκει να δεις αμεσοτητα!!! Very happy Very happy


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκέπτης 








ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Μάρ 2004, 23:18:28    Θέμα δημοσίευσης: telika? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

telika yparxei tropos na παρακαψουμε το ηλετρονικο γακαζι.....?
πως ποσο που...? και τελικα εινια ασφαλες... κατι εχω ακουσει οτι χτυπανε πυρακια και κατι τετοια περιεργα Exclamation Exclamation


PS sorry αλλα ειμαι ασχετος με τα μηχανολογικα εγω απλα θελω NA Kανω το cc μου πιο spirtozo kai pio γρηγορο απο καποιον υπευθυνα...
ευχαριστω Very happy Wink [/img]
Επιστροφή στην κορυφή
Tony (Αντώνης)
Μέλος
Μέλος


ibiza FR 1800cc 20v Turbo

Ένταξη: 31 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 100
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Μάρ 2004, 23:55:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TONY PAP έγραψε:
Αργύρη ποιά μοντέλα είναι multiplex ?


Sinonomate tha sou apantiso ego mia pou exo 206 xoris multiplex.

Ta multiplex vgenoun apo tin sira 2001/6 ante ligo parapano kai to katalaveneis apo tin othonitsa pou exei pano apo to koumpi tou alarm.
Diladi emena aplos dixnei tin ora eno se ola ta alla dixnei thermokrasia , minimata lathous ktl.

Ti kalo thes na peis exoun....ama to kaneis to amaksi sou metatropi sto ena ginete gia plaka kai sto alo mono gia plaka (diladi den ginete).

Rotisa kai mou eipan ama to palepsis ginete na kaneis alagi moter kai na paramini to multiplex omos tha stixisi parapano lefta.

Ou mplekseis me ilektrologous LOL


Tony - Seat Ibiza Formula Racing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Μάρ 2004, 09:34:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευτυχώς εμένα είναι 5ος 2001 με απλό ρολογάκι !!!


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Μάρ 2004, 10:43:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι powerlogic βαλαμε στον πειραια... Τιμη... Φιλικη...

αλλαξαμε το superchip γιατι απο την θυρα δεν μπορουσε να πειραξει αλλο το προγραμμα και θελαμε και αλλα...

Η powerlogic μας εδωσε ακομα παραπανω, ωστοσο εχουμε προβληματακια. Δεν πειραξε το προγραμμα μεσω θυρας αλλα αλλαξαμε το τσιπακι και φτιαξαμε καινουριο προγραμμα. Ωστοσο ακομα εχουμε προβληματακια.

Το πορτοκαλι λαμπακι αναβει (στην superchip δεν αναβε και βγαζαμε και καρτα καυσαεριων), ο κοφτης δεν παει με τιποτα πανω απο τις 7600 και καποιες φορες οταν του τα σκαμε στην 3η ταχυτητα μενουμε απο γκαζι... πολυ ξενερα... Θα παμε προσεσως powerlogic να τσεκαρουν το προγραμμα...

...αλλα κοντη γιορτη ειναι... Παμε για αγραφο της Lumenition που θα μπορουμε να κανουμε το προγραμμα οτι θελουμε.... Laughing Laughing Αν δεν κινηθουμε ετσι, με αγραφο, ουτε μεγαλυτερους εκκεντροφορους μπορουμε να βαλουμε, ουτε να το ψαξουμε για παραπανω αλογα...

Ααααα παιζει να δοκιμασουμε και τον τριφυσο απο ενα 106gti, οπου εχει μακραν καλυτερους χαρτες απο τη μανα του (κοφτη 7200 μαμα) αρα και προοπτικες για καλυτερο tuning... αυτο θα το δοκιμασουμε τσαμπα μιας και τον τριφυσο απο το gti τον εχουμε απο ενα φιλο... Very happy





2006 Wicked White Mitsubishi Evolution IX GSR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Μάρ 2004, 02:55:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tony έγραψε:

Ti kalo thes na peis exoun....ama to kaneis to amaksi sou metatropi sto ena ginete gia plaka kai sto alo mono gia plaka (diladi den ginete).


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1357s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on