PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Πρόβλημα με airbag - Peugeot 106 GTi

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
turbakiasss 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 GTi

Ένταξη: 08 Σεπ 2015
Δημοσιεύσεις: 3

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Σεπ 2015, 10:26:59    Θέμα δημοσίευσης: Πρόβλημα με airbag - Peugeot 106 GTi Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα σε όλους!Πρόσφατα απέκτησα ένα 106gti του '03 και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τους αερόσακους. Το δικό μου έχει και τους 2 πλαϊνούς δηλαδή σύνολο 4. Μετά από μία λακούβα που έπεσα στην Αθήνα, δυστυχώς χωρίς να πάθει κάτι το αμάξι, ο πλαϊνός αερόσακος έσκασε με αποτέλεσμα πλέον να μην δουλεύει κανείς. Το ανταλλακτικό έμαθα ότι έχει καταργηθεί από Peugeot, έψαξα στα μεταχειρισμένα δεν βρήκα κάτι, οπότε θέλω τουλάχιστον να έχω τους 2 μπροστινούς και τις ζώνες σε λειτουργία. Επειδή βρίσκω μεταχειρισμένους εγκεφάλους για airbag, το δικό μου που έχει 4, έχει τον ίδιο εγκέφαλο και με πχ τα rallye ή είναι συγκεκριμένος? Σκοπός μου είναι να ξεφυσάρω και τον πλαϊνό του οδηγού, μην σκάσει και αυτός χωρίς λόγο και να έχω οδηγού και ταμπλό.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Σεπ 2015, 13:23:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα φιλε μου! Καλωσηρθες στην παρεα μας!
Αρχικα περνα απο εδω να μας πεις λιγα πραγματα για σενα και το αυτοκινητο σου.

Στο θεμα μας. Απο τη στιγμη που εσκασε ο αεροσακος,το εγκεφαλακι ειναι εκτος! Για να εχεις οδηγου-συνοδηγου και προεντατηρες,πρεπει να βρεις εγκεφαλακι απο gti χωρις πλαϊνους αεροσακους! Τα rallye παρα πολυ σπανια ειχαν αεροσακο συνοδηγου.
Το θεμα ειναι το αν ταιριαζει η φυσσα του εγκεφαλου των αεροσακων του δικου σου με το εγκεφαλακι απο το μοντελο με τους δυο αεροσακους.
Εγω στη θεση σου,θα εψαχνα καποιο μαγαζι που ασχολειται με καθαρισμο του crash data,και θα χρησιμοποιουσα το ιδιο εγκεφαλακι,απλα στη θεση που ειναι φυσωμενοι οι πλευρικοι,θα εβαζα αντιστασεις για να το ξεγελασω Wink


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
turbakiasss 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 GTi

Ένταξη: 08 Σεπ 2015
Δημοσιεύσεις: 3

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Σεπ 2015, 14:14:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

geo106xs έγραψε:
Καλησπερα φιλε μου! Καλωσηρθες στην παρεα μας!
Αρχικα περνα απο εδω να μας πεις λιγα πραγματα για σενα και το αυτοκινητο σου.

Στο θεμα μας. Απο τη στιγμη που εσκασε ο αεροσακος,το εγκεφαλακι ειναι εκτος! Για να εχεις οδηγου-συνοδηγου και προεντατηρες,πρεπει να βρεις εγκεφαλακι απο gti χωρις πλαϊνους αεροσακους! Τα rallye παρα πολυ σπανια ειχαν αεροσακο συνοδηγου.
Το θεμα ειναι το αν ταιριαζει η φυσσα του εγκεφαλου των αεροσακων του δικου σου με το εγκεφαλακι απο το μοντελο με τους δυο αεροσακους.
Εγω στη θεση σου,θα εψαχνα καποιο μαγαζι που ασχολειται με καθαρισμο του crash data,και θα χρησιμοποιουσα το ιδιο εγκεφαλακι,απλα στη θεση που ειναι φυσωμενοι οι πλευρικοι,θα εβαζα αντιστασεις για να το ξεγελασω Wink

Ευχαριστώ φίλε μου για τις πληροφορίες!! Εγκεφαλάκια από saxo ξέρεις αν είναι συμβατά? Γιατί κυκλοφόρησαν αρκετά με 2 airbag. Έχεις να προτείνεις κάποιο μαγαζί για το σβήσιμο του σφάλματος που λες από Αθήνα με πμ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Σεπ 2015, 14:18:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καταστημα δε γνωριζω δυστυχως... Το μονο που ξερω,ειναι οτι γινεται Very happy
Απο σαξο τα ιδια ειναι,αλλα ισχυει αυτο που σου ειπα,το αν ταιριαζει η φυσα... Confused


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0967s (PHP: 67% - SQL: 33%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on