PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Koni Κιτρινα 207 GT
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Bec32 (Georgios)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 17 Φεβ 2015
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Σεπ 2015, 10:51:46    Θέμα δημοσίευσης: Koni Κιτρινα 207 GT Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ενδιαφέρομαι για αλλαγη ανάρτησης και με μια γρηγορη ματία ειμαι στο να βάζω τα παραπάνω.Τιμη σχετίκα καλή για αυτό που λέει οτι προσφέρει....!Γνώμες παρακαλώ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Σεπ 2015, 13:20:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε μου τα εχω δοκιμασει σε αλλο αμαξι

γενικα παρα πολυ ικανοποιημενος αλλα δε μου εβγαλαν πολλα χιλιομετρα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bec32 (Georgios)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 17 Φεβ 2015
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Σεπ 2015, 13:23:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα..οταν λες λιγα να υποθεσω πανω απο 50.000
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Σεπ 2015, 14:58:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στις 40.000 περιπου αρχισαν να κοπανανε

κατα τα αλλα παρα πολυ καλα
τα φοραγα σε μεγκαν καμπριο σκεψου και με το που τα εβαλα οι τριγμοι μειωθηκαν τουλαχιστον ενα 80%

βεβαια ηταν και αρκετα βαρυ αμαξι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
airfrance 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207gt

Ένταξη: 13 Ιούν 2015
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 05 Σεπ 2015, 12:18:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πόσα λεφτά τα βρίσκεις ??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bec32 (Georgios)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 17 Φεβ 2015
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Σεπ 2015, 17:28:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

570€ Με τοποθέτηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
airfrance 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207gt

Ένταξη: 13 Ιούν 2015
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Σεπ 2015, 18:14:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρυθμιζόμενη είναι full?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Σεπ 2015, 18:57:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

airfrance έγραψε:
ρυθμιζόμενη είναι full?


Τα κίτρινα είναι σε σκληρότητα μόνο. Όχι σε ύψος.

Τα δικά μου πχ στο 206 έτσι είναι.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bec32 (Georgios)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 17 Φεβ 2015
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Σεπ 2015, 20:00:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι.ειναι μονο σε σκληροτητα,δεν μπορω να βρω κατι αλλο παντως σε αυτα τα λεφτα..υπαρχουν και τα bilstein αλλα ειμαι λιγο προκατειλημμένος με τα ρημαδια...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
George S (Γιωργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 rc

Ένταξη: 19 Νοέ 2014
Δημοσιεύσεις: 49
Τόπος: Τριπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Σεπ 2015, 20:24:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ειναι επισκευασιμα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Σεπ 2015, 21:17:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

George S έγραψε:
ειναι επισκευασιμα?


Μου έχουν πει ότι παίρνουν rebuild αλλά δε θα κρατήσουν τόσο όσο θα περίμενε κανείς όσο ίσως σε άλλα αμορτισέρ.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Σεπ 2015, 21:22:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Bec32 έγραψε:
Ναι.ειναι μονο σε σκληροτητα,δεν μπορω να βρω κατι αλλο παντως σε αυτα τα λεφτα..υπαρχουν και τα bilstein αλλα ειμαι λιγο προκατειλημμένος με τα ρημαδια...


Τα KONI είναι πάρα πολύ καλά αμορτισέρ και με σωστό στήσιμο έχεις αγνώριστο αμάξι. Εγώ τα έχω εδώ και 50.000χλμ περίπου και σχεδόν 7 χρόνια.

Έχω παρατηρήσει μια μικρή πτώση στην απόδοση αλλά είναι και παλιό το αμάξι όμως. Στο τελευταίο ΚΤΕΟ (Γενάρης 2015) που τα μέτρησα μου βγήκαν τα 2 μπροστινά 80%-85% περίπου αν θυμάμαι καλά, ενώ τα πίσω το ένα βγήκε 61% και το άλλο 47%. Πριν κανά χρόνο μου το'χε πει κι ο μάστορας ότι είχαν κάπως θέμα με τη βαλβίδα τα πισινά και ίσως πήραν νερά και δε θα λειτουργούσαν σαν κανονικά KONI. Ωστόσο, γενικά κάποιος μου είχε αναφέρει πώς τα πίσω αμορτισέρ ταλαιπωρούνται πιο εύκολα, ειδικότερα αν το φορτώνεις και το αμάξι.

Η χρήση που του κάνω είναι κανονική, δεν τα σκίζω συχνά, έχουν φάει ένα καλοκαίρι προ διετίας γερή λακκούβα (σε ανηφορικό χωματόδρομο με μεγάλες πέτρες) για κανά 15ήμερο και καθημερινότητα στους υπέροχους ελληνικούς δρόμους...


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
George S (Γιωργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 rc

Ένταξη: 19 Νοέ 2014
Δημοσιεύσεις: 49
Τόπος: Τριπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Σεπ 2015, 21:39:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οκ Χρηστο ευχαριστω.μαμα αμορτισερ εχω ακομα με 72000 χλμ.στο κτεο που το περασα περυσι εδειξε περιπου 50% μπροστα και 70% πισω Shocked . σκεφτομαι και εγω καποια στιγμη να τα βαλω αυτα, ή καποια αλλη μαρκα επωνυμη με ρυθμιζομενη σκληροτητα αλλα μεχρι τωρα αυτα βρηκα σαν ρυθμιζομενα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
airfrance 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207gt

Ένταξη: 13 Ιούν 2015
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Σεπ 2015, 01:54:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

570 πάντως για να μην ειναι και full ρυθμιζόμενη αρκετά μου φαίνονται ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Σεπ 2015, 09:05:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω ακούσει πως τα ΚΟΝΙ όταν επισκευάζονται γίνονται μόνο λαδιού απο αεριου-λαδιου ενω δεν συμβαίνει το ίδιο και στα bilstein όπου μετά την επισκευή τους γίνονται αερίου λαδιού όπως είναι όταν τα πρωτοαγοραζεις.
Ξέρει κανείς αν ισχύει αυτό; και τελικά, τι ισχύει για την επισκευή; Rolling eyes


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bec32 (Georgios)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 17 Φεβ 2015
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Σεπ 2015, 17:43:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="TopGear"]
Bec32 έγραψε:
Ναι.ειναι μονο σε σκληροτητα,δεν μπορω να βρω κατι αλλο παντως σε αυτα τα λεφτα..υπαρχουν και τα bilstein αλλα ειμαι λιγο προκατειλημμένος με τα ρημαδια...


Τα KONI είναι πάρα πολύ καλά αμορτισέρ και με σωστό στήσιμο έχεις αγνώριστο αμάξι. Εγώ τα έχω εδώ και 50.000χλμ περίπου και σχεδόν 7 χρόνια.

Έχω παρατηρήσει μια μικρή πτώση στην απόδοση αλλά είναι και παλιό το αμάξι όμως. Στο τελευταίο ΚΤΕΟ (Γενάρης 2015) που τα μέτρησα μου βγήκαν τα 2 μπροστινά 80%-85% περίπου αν θυμάμαι καλά, ενώ τα πίσω το ένα βγήκε 61% και το άλλο 47%. Πριν κανά χρόνο μου το'χε πει κι ο μάστορας ότι είχαν κάπως θέμα με τη βαλβίδα τα πισινά και ίσως πήραν νερά και δε θα λειτουργούσαν σαν κανονικά KONI. Ωστόσο, γενικά κάποιος μου είχε αναφέρει πώς τα πίσω αμορτισέρ ταλαιπωρούνται πιο εύκολα, ειδικότερα αν το φορτώνεις και το αμάξι.

Η χρήση που του κάνω είναι κανονική, δεν τα σκίζω συχνά, έχουν φάει ένα καλοκαίρι προ διετίας γερή λακκούβα (σε ανηφορικό χωματόδρομο με μεγάλες πέτρες) για κανά 15ήμερο και καθημερινότητα στους υπέροχους ελληνικούς δρόμους...[/qu

Εντάξει μια χαρα σου βγήκε η μέτρηση..ειναι μεσα στα πλαίσια λειτουργικότητας της αναρτησης..και οπως ειπες παίζει μεγαλο ρολο σε τι δρομους κινείσαι....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Bec32 (Georgios)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 17 Φεβ 2015
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Σεπ 2015, 17:38:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπήκανε λοιπόν τα Κονι τα κίτρινα,και πρώτες εντυπώσεις πολυ καλές όσο αφορά την αίσθηση.Σχεδον άλλο αυτοκίνητο.Βεβαια τα παλιά αμορτισέρ ήταν λατέρνα αλλά το ζητούμενο τώρα είναι ότι το αμάξι έχει μαμά ελατήρια και ψήλωσε αρκετά.δεν θα το χαμήλωνα με τίποτα αλλά το look είναι αστείο..φαίνονται τα κίτρινα αμορτισέρ είναι και μαύρο το αμάξι....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Tzakos (Manthos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.6 Rallye

Ένταξη: 12 Μάρ 2015
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Σεπ 2015, 18:38:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν θέλεις την γνώμη μου,βάλε ένα σετάκι eibach.
Φοράω αυτόν τον συνδυασμό και είναι πολύ καλός.


Η γνώση δίνει δύναμη και ο χαρακτήρας σεβασμό.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bec32 (Georgios)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 17 Φεβ 2015
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Σεπ 2015, 19:20:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάνθο τα φόραγε το αμάξι όταν το πήρα με μαμά ανάρτηση και το αποτέλεσμα ήταν να βγάλει ΟΦ τις αναρτήσεις πολυ νωρίς και έπειτα να κόψει ένα ρουλεμάν στον αριστερό τροχό..όσο για το μπαμ μπου στους δρόμους.οτι πιο κουραστικό
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Σεπ 2015, 20:14:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι γιατι φοραγες ελατηρια χαμηλοματος σε μαμα αναρτηση. Τι περιμενες, να μη σου τα βγαλει οφ? Εγω παντως στα δικα μου τα μαμα τα εχω 110.000 κμ και αντεχουν ακομα μια χαρα. Πραγματικα δεν καταλαβαινω τι χρηση κανετε στα αμαξια για να βγαζετε οφ αμορτισερ στις 50.000κμ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1188s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on