PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Παράλληλοι δρόμοι - ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΔΡΟΜΙΟ
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελληνικοί Αγώνες Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Αύγ 2002, 09:14:46    Θέμα δημοσίευσης: Παράλληλοι δρόμοι - ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΔΡΟΜΙΟ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λίγα χιλιόμετρα έξω από την Αττική, και συγκεκριμένα στην περιοχή της Κορίνθου, ετοιμάζεται ένα πρωτοφανές, για τα ελληνικά δεδομένα έργο, το παραλληλοδρόμιο!



Πρόκειται για μια πρωτοβουλία του Λάμπρου Κουρτέση, αλλά και του Ηρακλή Καλομοίρη, που θα δώσει την δυνατότητα από το Σεπτέμβριο, σε πολλούς νέους οδηγούς να οδηγήσουν με ασφάλεια, σε χωμάτινή διαδρομή, συνολικού μήκους 2 χλμ. Ουσιαστικά πρόκειται για μια χωμάτινη πίστα με δύο παράλληλες διαδρομές που απέχουν μεταξύ τους 12 μέτρα.



H πίστα βρίσκεται στην εθνική οδό Αθηνών Τριπόλεως, και συγκεκριμένα στην περιοχή Σπαθοβουνίου. Εκεί, όσοι ενδιαφερόμενοι, θα μπορούν να οδηγήσουν 5 διαφορετικά αγωνιστικά αυτοκίνητα, ζώντας την μοναδική εμπειρία της οδήγησης στο χώμα. Τα αυτοκίνητα είναι δύο Lada Samara, ένα Nissan Micra και δύο τετρακίνητα Skoda Octavia 193 ίππων.



Παράλληλα, αξίζει να σημειώσουμε, πως υπάρχει η σκέψη να χρησιμοποιηθεί η πίστα και για αγώνες του πρωταθλήματος Ράλι, ως σούπερ ειδική.



Πηγή : rally.gr


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την chatasos στις Τετ 30 Οκτ 2002, 13:32:38, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Αύγ 2002, 09:50:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχουν και site υπό κατασκευή (http://www.parallilodromio.gr/), και από ότι
έμαθα στις 15/10/2002 έχουν αγωνιστικό happening.

Και για το πως θα πάτε μέχρι εκεί....

Περίπου 8 χλμ μετά τις γέφυρες του Ισθμού και με κατεύθυνση προς Πάτρα, θα συναντήσετε ταμπέλες προς Τρίπολη τις οποίες ακολουθείτε (πάντα μεσω της Ν.Ε.Ο). Αφού στρίψετε πρός Τρίπολη και μετά 16 περίπου χλμ. συναντάτε τα διόδια. Στο τέλος της κατηφόρας , 100 περίπου μέτρα ΠΡΙΝ τα διόδια, υπάρχει έξοδος δεξιά σας με πινακίδες : ΧΙΛΙΟΜΟΔΙ, ΚΟΥΤΑΛΑΣ, ΣΠΑΘΟΒΟΥΝΙ, την οποία ακολουθείτε. 200 μέτρα μετά συναντάτε Τ όπου στρίβετε δεξιά, κάτω από την Ε.Ο., με κατεύθυνση προς Χιλιομόδι ή Κουταλά. Αφού περάσετε δύο εργοστάσια, ένα αριστερά σας και ένα δεξιά σας, μετά περίπου 300 μ από το τελευταίο, δηλαδή περίπου 600 μ μετά το προηγούμενο Τ, θα συναντήσετε το Παραλληλοδρόμιο στο δεξί σας χέρι.



Επίσης:
Η "τυπική" βόλτα είναι διάρκειας 10 χλμ. (5 γύροι) πλέον ένας γύρος αναγνώρισης.
Τα αυτοκίνητα θα μπαίνουν ανά 2 ή ανά 4 στο χώρο.
Το κόστος ενοικίασης θα είναι (σε δρχ.) περί τις 12.000 γιά τα Lada, περί τις 16.000 το Μιcra και περί τις 23.000 τα Octavia.


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Σεπ 2002, 05:15:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τυχεράκηδες Νοτιοελλαδίτες... Wink


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Σεπ 2002, 10:50:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
Τυχεράκηδες Νοτιοελλαδίτες... Wink



Kαι να σκεφτείς ότι αυτή την διαδρομή ακριβώς, την κάνω κάθε φορά που πάω Nαύπλιο
Mια στάση για τσιγάρο και δυο βόλτες με Octavia δεν νομίζω να βλάπτει Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Σεπ 2002, 17:24:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σχετικά με την χρήση ιδιόκτητων αυτοκινήτων στην πίστα ισχύουν τα
παρακάτω:

Τώρα σε ότι αφορά τη χρήση του χώρου με δικά σας αυτοκινητα, μας αρκεί η επίδειξη της αδείας οδήγησής σας και η υπογραφή σας ότι δεν φέρουμε καμμία ευθύνη γιά ότι συμβεί, διότι γνωρίζετε ότι αναλαμβάνετε κίνδυνο κλπ, κλπ. Οι τιμές γιά μία ώρα αποκλειστικής χρήσης του χώρου είναι 40 ευρώ, 30 ευρώ κατ' αυτοκίνητο αν τη χρησιμοποιήσουν 2 αυτοκίνητα, 20 ευρώ γιά 3-5 αυτοκίνητα και 16 ευρώ γιά 5+ αυτοκίνητα. Οι τιμές περιλαμβάνουν Φ.Π.Α., ενώ τα Σαββατοκύριακα και τις επίσημες αργίες θα είναι αυξημένες κατά 25%. Ειδικές τιμές στις μικρές ηλικίες δεν προβλέπονται γιά πρακτικούς λόγους, λόγους που συζητούνται μόνο κατ' ιδίαν. Αντίθετα προβλέπονται εκπτώσεις γιά ομάδα συμμετεχόντων με δικά τους αυτοκίνητα.

Επίσης

Δικαίωμα χρήσης του χώρου με δικά μας αυτοκίνητα θα έχουν μόνο όσοι διαθέτουν άδεια οδήγησης αυτοκινήτου γιά πάνω από 1 χρόνο. Οι έχοντες άδεια οδήγησης γιά πάνω από 1 χρόνο, αλλά είναι σε ηλικία μικρότεροι από 23 χρόνων, δικαιούνται έκπτωσης 15%, αλλά πρέπει να καταβάλλουν εγγύηση 750 ευρώ γιά τα Lada και 1500 ευρώ γιά το Micra, την οποία φυσικά θα τους επιστρέψουμε όταν φέρουν το ενοικιασμένο αγωνιστικό αλώβητο στον τερματισμό.
Λάμπης Κουρτέσης.


Έρε λιώσιμο που έχει να πέσει !!!!!!


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Σεπ 2002, 10:41:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποιός είπε ότι θέλει να δοκιμάσει τις αντοχές της ανάρτησης, των υδραυλικών, των υπόλοιπων μηχανικών μερών και να καταστρέψει τα λαστιχάκια του;

Εγώ πάντως μέσα είμαι! Twisted evil



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
theflame 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 475
Τόπος: Αθήνα - Αμπελόκηποι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Σεπ 2002, 22:20:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά το μέλλον στον μηχανοκίνητο αθλητισμό μόνο από την ιδιωτική πρωτοβουλία θα το δούμε;;;;;;
Α το θυμόμαστε και κάθε δημοτικές εκλογές. Ας ελπίσουμε ότι μετά από αυτές, ίσως και να γίνει κάποια στιγμή, δεν θα το ξεχάσουν!!!!



206 reasons to live...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Larry69 (Λάζαρος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 09 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 121
Τόπος: Αθήνα - Κορυδαλλός

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Σεπ 2002, 22:46:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Ποιός είπε ότι θέλει να δοκιμάσει τις αντοχές της ανάρτησης, των υδραυλικών, των υπόλοιπων μηχανικών μερών και να καταστρέψει τα λαστιχάκια του;

Εγώ πάντως μέσα είμαι! Twisted evil


SIDOBRE ο σιδεροφάγος σε όλο του το μεγαλείο Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Επιπλέον είναι και ο μόνος που δεν σκέφτεται να μην λερωθεί το αμάξι, και οτι μετά θα θέλει πλήσιμο.Πλήσιμο Question Question Τί είναι αυτο Question Question :D :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Οκτ 2002, 13:32:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θέλοντας να δώσουμε την ευκαιρία στον κάθε φίλο του αθλήματος των χωμάτινων ράλι ή αν θέλετε καλύτερα των χωμάτινων αγώνων αυτοκινήτου, να έρθει σε άμεση επαφή με το σπορ που αγαπά, δημιουργήσαμε το "ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΔΡΟΜΙΟ".

Έστι ούν παραλληλοδρόμιο, εταιρεία ενοικίασης αγωνιστικών αυτοκινήτων κατάλληλων για χωμάτινους αγώνες.

Επειδή όμως άρχισαν να σπανίζουν τα καλά χώματα στην πατρίδα μας, αποφασίσαμε να διαμορφώσουμε ένα χώρο δίπλα στα γραφεία μας, κατάλληλο για αυτό το σκοπό, έτσι ώστε οι φίλοι των αγώνων να μην απομακρύνονται από την έδρα μας ψάχνοντας για χωμάτινες διαδρομές, να μην θέτουν εαυτόν και κατοίκους της περιοχής σε κίνδυνο οδηγώντας οριακά σε ανοικτούς δρόμους και τέλος, να μπορούν να ακούσουν κάποια συμβουλή για το πώς θα μπορούν να κινηθούν γρηγορότερα και ασφαλέστερα.

Όλα όμως τα παραπάνω βρίσκονται μέσα στο πράσινο, 500 μόλις μέτρα μακριά από το 102ο χλμ της Εθνικής οδού Αθήνας - Τρίπολης, δίπλα από τα διόδια Σπαθοβουνίου, σε περιφραγμένο χώρο 65 στρεμμάτων, με κυκλική ειδική διαδρομή μήκους 2 χλμ και πλάτους 8 μέτρων, και μάλιστα όταν πρακτικά η ειδική αποτελείται από δύο παράλληλους δρόμους που επικοινωνούν με γέφυρα ώστε να μπορείτε να συναγωνιστείτε με τους φίλους σας με απόλυτη ασφάλεια....., τότε μπορείτε να μας συγχωρήσετε την προσωρινή έλλειψη καφετέριας μέχρι το τέλος Οκτωβρίου 2002, ημερομηνία που Θεού θέλοντος και καιρού επιτρέποντος, θα μπορείτε να απολαμβάνετε τον καφέ ή το αναψυκτικό σας, ακόμα και ελαφρύ (ή βαρύ) γεύμα, αναπαυόμενοι μετά από την προσπάθεια να ''σπάσετε'' τα χρονόμετρα.

Α, δεν σας είπαμε, αν και χωμάτινη η διαδρομή δεν έχει καθόλου σκόνη, γιατί γι' αυτό φροντίζει το υπόγειο δίκτυο άρδευσης με τους 110 εκτοξευτήρες νερού και το υλικό που είναι καλυμμένη η διαδρομή.

Πάλι, αν θέλετε λάσπη........ δυστυχώς δεν διαθέτουμε. Το υλικό που λέγαμε !!!

Φυσικά λειτουργούμε και το βράδυ, γιατί οι 50 προβολείς του χώρου αν και δεν κάνουν την νύχτα μέρα, είναι υπέρ αρκετοί για νυχτερινές διαδρομές.

Πιστεύουμε ότι μπορούμε να σας ευχαριστήσουμε.

Σας περιμένουμε από την Τρίτη 8 Οκτωβρίου

Λάμπης Κουρτέσης - Ηρακλής Καλομοίρης


Ήδη λειτουργεί και το site http://www.parallilodromio.gr/


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Οκτ 2002, 13:52:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως το Micra δεν ειναι καθόλου άχημο για ξεκ@*λwμα ούτε σαν τιμή ουτε σαν προδιαγραφές:

Nissan Micra 1300 cc, 104 hp Ανάρτηση Bilstein, σχέση διαφορικού 4,7: 1, μπλοκέ διαφορικό, σαζμάν Hewland 5 σχέσεων, καθίσματα Sparco Evo και Rev, ζώνες 6 σημείων, roll cage 7 σημείων

Τιμή για 10 χιλιόμετρα 50 Γιούρα

pas mal pas mal


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Οκτ 2002, 21:21:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Πάντως το Micra δεν ειναι καθόλου άχημο για ξεκ@*λwμα ούτε σαν τιμή ουτε σαν προδιαγραφές:

Nissan Micra 1300 cc, 104 hp Ανάρτηση Bilstein, σχέση διαφορικού 4,7: 1, μπλοκέ διαφορικό, σαζμάν Hewland 5 σχέσεων, καθίσματα Sparco Evo και Rev, ζώνες 6 σημείων, roll cage 7 σημείων

Τιμή για 10 χιλιόμετρα 50 Γιούρα

pas mal pas mal


για 5 γυρους τα 17 χιλιαρικα σαν πολλα μου φαινονται.
απο την αλλη ενα octavia για 3 γυρους με 18500 δρχ , καλουτσικο ειναι.
παντως οι τιμες μου φαινονται ακριβες.
δεν ξερω και τι παιζει με αλλες επιχειρησεις, πχ. Μεγαρα κ.λ.π

Αληθεια αν προξενησεις βλαβη η χτυπησεις ΄΄η και τουμπαρεις , ποιος πληρωνει;
Δεν πιστευω να πας για 2 γυρους και να σου χρεωσουν καμια 500 Ε ζημια και βαλε αν γινει κατι...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
theflame 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 475
Τόπος: Αθήνα - Αμπελόκηποι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Οκτ 2002, 23:07:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
απο την αλλη ενα octavia για 3 γυρους με 18500 δρχ , καλουτσικο ειναι.
παντως οι τιμες μου φαινονται ακριβες.
δεν ξερω και τι παιζει με αλλες επιχειρησεις, πχ. Μεγαρα κ.λ.π

Αληθεια αν προξενησεις βλαβη η χτυπησεις ΄΄η και τουμπαρεις , ποιος πληρωνει;
Δεν πιστευω να πας για 2 γυρους και να σου χρεωσουν καμια 500 Ε ζημια και βαλε αν γινει κατι...


Για να πας στο Octavia θα πρέπει πρώτα να περάσεις από το Lada και να δώσουν την έγκρισή τους από την εταιρεία, άρα άλλα 28 ευρώπουλα!
Το όλο 83 ευρώ ή 28,300δρχ. Όντως είναι τσιμπημένα αλλά ΟΚ πρέπει να κάνουν απόσβεση, νέα εταιρεία είναι, μην περιμένουμε τσάμπα τα πάντα!
Το θέμα είναι ακριβώς τι γίνεται με την κακιά ώρα (πολύ πιθανό έτσι δεν είναι; ) γιατί δεν καταλαβαίνω τον όρο 14 στο κανονισμό λειτουργίας. Τι σημαίνει ότι τα αυτοκίνητα είναι ασφαλισμένα και μπορώ να περιορίσω την συμμετοχή μου σε κάθε ζημιά στο Α ποσό επιβαρυνόμενος προαιρετική ασφάλεια. Αν είναι να επιβαρυνθώ προαιρετική ασφάλεια τότε από τι είναι ασφαλισμένα; Και για τι ελάχιστη επιβάρυνση μιλάμε. Δηλαδή μία ζάντα την πληρώνεις άλλά ολόκληρο αμάξι όχι! Εμένα με προβληματίζει λίγο...



206 reasons to live...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Οκτ 2002, 21:16:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

theflame έγραψε:
DimiP έγραψε:
απο την αλλη ενα octavia για 3 γυρους με 18500 δρχ , καλουτσικο ειναι.
παντως οι τιμες μου φαινονται ακριβες.
δεν ξερω και τι παιζει με αλλες επιχειρησεις, πχ. Μεγαρα κ.λ.π

Αληθεια αν προξενησεις βλαβη η χτυπησεις ΄΄η και τουμπαρεις , ποιος πληρωνει;
Δεν πιστευω να πας για 2 γυρους και να σου χρεωσουν καμια 500 Ε ζημια και βαλε αν γινει κατι...


Για να πας στο Octavia θα πρέπει πρώτα να περάσεις από το Lada και να δώσουν την έγκρισή τους από την εταιρεία, άρα άλλα 28 ευρώπουλα!
Το όλο 83 ευρώ ή 28,300δρχ. Όντως είναι τσιμπημένα αλλά ΟΚ πρέπει να κάνουν απόσβεση, νέα εταιρεία είναι, μην περιμένουμε τσάμπα τα πάντα!
Το θέμα είναι ακριβώς τι γίνεται με την κακιά ώρα (πολύ πιθανό έτσι δεν είναι; ) γιατί δεν καταλαβαίνω τον όρο 14 στο κανονισμό λειτουργίας. Τι σημαίνει ότι τα αυτοκίνητα είναι ασφαλισμένα και μπορώ να περιορίσω την συμμετοχή μου σε κάθε ζημιά στο Α ποσό επιβαρυνόμενος προαιρετική ασφάλεια. Αν είναι να επιβαρυνθώ προαιρετική ασφάλεια τότε από τι είναι ασφαλισμένα; Και για τι ελάχιστη επιβάρυνση μιλάμε. Δηλαδή μία ζάντα την πληρώνεις άλλά ολόκληρο αμάξι όχι! Εμένα με προβληματίζει λίγο...


Τι για να παω στο Octavia πρεπει να περασω απο το lada;;;; Δηλ. και γαι το micra πρεπει να περασω λογικα απο το lada ετσι;;
Αμ δε σφαξανε ακομα και αν το micra στο δινουν ετσι , αυτο που ακουσα περι octavia με χαλασε (ειχα και μια προδιαθεση οταν ειδα τις τιμες) και δεν θα παρω.
Θα τους ευχηθω κακες δουλειες (ετσι γιατι ειμαι κακος) και θα τους πω να βρουν αλλου πελατες.
Δηλ επειδη εδωσαν αυτοι 2 δισ (λεμε τωρα) για να το φτιαξουν πρεπει να το αποσβεσουν σε 2 χρονια ; ας το αποσβεσουν σε 10 χρονια... οχι με τη βοηθεια μου παντως.
Καρπενησι σου'ρχομαι και ειναι και τζαμπα!!!!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Νοέ 2002, 19:36:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά την είδα την πίστα από πρώτο χέρι, με πήγε βόλτα ο Κύρκος με το EVO 6.5 του Στ. Δρυμόνα. Η πίστα θυμίζει σουπερειδική του RAC. Το δε EVO, άλλο πράγμα, δεν ήθελα να κατέβω. Έβλεπες το δρόμο από τα πλαινά παράθυρα και το κυριότερο, με ασφάλεια!

Ιδού και τα πειστήρια...

http://www.pbase.com/argir/4t
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Νοέ 2002, 19:52:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PetrosG έγραψε:
Παιδιά την είδα την πίστα από πρώτο χέρι, με πήγε βόλτα ο Κύρκος με το EVO 6.5 του Στ. Δρυμόνα. Η πίστα θυμίζει σουπερειδική του RAC. Το δε EVO, άλλο πράγμα, δεν ήθελα να κατέβω. Έβλεπες το δρόμο από τα πλαινά παράθυρα και το κυριότερο, με ασφάλεια!

Ιδού και τα πειστήρια...

http://www.pbase.com/argir/4t


Τώρα εμείς πρέπει να :cry2: :cry2: :cry2: ????


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Νοέ 2002, 22:42:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chatasos έγραψε:
PetrosG έγραψε:
Παιδιά την είδα την πίστα από πρώτο χέρι, με πήγε βόλτα ο Κύρκος με το EVO 6.5 του Στ. Δρυμόνα. Η πίστα θυμίζει σουπερειδική του RAC. Το δε EVO, άλλο πράγμα, δεν ήθελα να κατέβω. Έβλεπες το δρόμο από τα πλαινά παράθυρα και το κυριότερο, με ασφάλεια!

Ιδού και τα πειστήρια...

http://www.pbase.com/argir/4t


Τώρα εμείς πρέπει να :cry2: :cry2: :cry2: ????


Τάσο ειδικά εσύ αν ερχόσουνα, θα σε πήγαινε βόλτα ο Θεργιάκης, από το δεξί μπάκετ του οποίου περάσαν εκτάκτως τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ των 4Τ, εκτός από μένα. Είδες για να μην μας επισκέπτεσαι συχνά; :D

Επί τη ευκαιρία, στο φόρουμ των 4Τ είμαι ο BTS. Αρχικά δήλωσα και εδώ το ίδιο username, αλλά έβαλα .gre αντί .gr στο e-mail για το spamming. Σαν αποτέλεσμα, δεν ήταν δυνατόν να μου σταλεί η ενεργοποίηση του λογαριασμού. Παρακαλώ τον administrator να επικυρώσει το username μου!!! Είμαι προς το παρόν διχασμένη προσωπικότητα!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Νοέ 2002, 15:12:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

theflame έγραψε:

Για να πας στο Octavia θα πρέπει πρώτα να περάσεις από το Lada και να δώσουν την έγκρισή τους από την εταιρεία, άρα άλλα 28 ευρώπουλα!


Το όλο σκηνικό μου θυμίζει παιχνίδι στο play-station που ξεκινάς με skoda και ανάλογα με τις νίκες που κάνεις αναβαθμίζεις το όχημα... Smile


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Slash (Ντάνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2001)

Ένταξη: 25 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 541
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Νοέ 2002, 22:46:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η τούμπα πώς παίχτηκε;



I live my life a 1/4 mile at a time...for those 10 seconds or less...I'm free
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Νοέ 2002, 01:28:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Slash έγραψε:
Η τούμπα πώς παίχτηκε;


Σε μία κακοσχεδιασμένη στροφή της πίστας όπου ότι και να κάνεις βγάζει μούτρα στην έξοδο, ο Ψύλλος προσπαθώντας να νικήσει την υποστροφή καβάλησε το εσωτερικό ανάχωμα, σηκώθηκε στις δύο ρόδες και τούμπαρε. Σαν και αυτό που έπαθε ο Burns στη Ν.Ζηλανδία.

Ο συνεπιβάτης του θα τα είδε όλα, εκ του ασφαλούς όμως!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Νοέ 2002, 11:06:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραία πιστούλα ρε παιδιά αλλά με τί να κάνεις με το samara :D :D :D :D ?????
Χώρια που δεν λέει να το χρυσοπληρώσεις σε περίπτωση
που δεν υπολογίσεις καλά κάτι και γίνει η στραβή Shocked Shocked Shocked


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελληνικοί Αγώνες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1677s (PHP: 85% - SQL: 15%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on