PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Ελατήρια
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 60, 61, 62
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Μάϊ 2011, 23:34:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν εμπαινες στην διαδικασία των στενων πιατελων, με πχ 2 ελατηρια 200lbs / 20cm ελευθερο μηκος (το να κολλησεις πιο πάνω τα δικα σου ειναι ικανοποιητικα μαλ***α οποτε "σοβαρα" δεν θα το συζηταγαμε) εννοειται οτι θα ανακατασκευασες με την ευκαρία τα αμορτισερ σου για να σεταριστουν με βαση τα νεα ελατηρια Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
GEMI (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX (rally 1.3 (?..) Hp)

Ένταξη: 15 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 553
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Μάϊ 2011, 23:34:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε συ γιατί δε βάζεις αποστάτες πάνω-κάτω από τα ελατήρια ? Τι να πω ρε γμτ πολύ ξεροκεφαλιά Embarassed
Είναι ο Διονύσης στην Καραολή & Δημητρίου (Αγνό απέναντι) πάρε κ από εκεί μια γνώμη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Μάϊ 2011, 23:38:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GEMI έγραψε:
Ρε συ γιατί δε βάζεις αποστάτες πάνω-κάτω από τα ελατήρια ? Τι να πω ρε γμτ πολύ ξεροκεφαλιά Embarassed
Είναι ο Διονύσης στην Καραολή & Δημητρίου (Αγνό απέναντι) πάρε κ από εκεί μια γνώμη.


πριν απο 1 ωρ;α ακριβος μου ειπε και αλλο παιδι γιαυτον... και ελεγα να περασω μια βολτα αυριο να ρωτησω τι και πως...

ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΤΩΡΑ ΜΟΛΙΣ ΣΤΗΝ raceland , ΧΑΜΗΛΩΝΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ -3εκ μεχρι -6... ΕΕΕ δεν κανουμνε δουλεια ετσι ομως... εγω θελω χαμηλομα 1.5-2.5 ΜΑΞ!! με 3 (και αν κατσει και μισο ποντο) παλι στα ιδια σκ**α ειμαι...


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάϊ 2011, 00:01:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GEMI έγραψε:
Ρε συ γιατί δε βάζεις αποστάτες πάνω-κάτω από τα ελατήρια ? Τι να πω ρε γμτ πολύ ξεροκεφαλιά Embarassed
Είναι ο Διονύσης στην Καραολή & Δημητρίου (Αγνό απέναντι) πάρε κ από εκεί μια γνώμη.

Γιατι αυτο μειωνει ακομα περισσοτερο την ηδη ανυπαρκτη διαδρομη της αναρτησης του οποτε παει σιγουρα για σκοτωμα...
Αποστατες βαζουν σε εκδηλωσεις/εκθεσεις αυτοκινητων για show off,οχι για να κυκλοφορουν στους δρομους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
GEMI (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX (rally 1.3 (?..) Hp)

Ένταξη: 15 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 553
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάϊ 2011, 00:03:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μα δεν θέλει μεγάλους αποστάτες. 1 cm πάνω κ 1 cm κάτω θέλει να βάλει..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάϊ 2011, 00:07:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι δεν καταλαβες απο αυτο που σου λεω ρε Γιαννη; Confused
Οι αποστατες δεν ειναι καν για να κυκλοφορεις στον δρομο...
Με λιγοτερα απο 10cm ωφελιμης διαδρομης αναρτησης τι θα παει να κανει στους ελληνικους δρομους,τον ηρωα; Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάϊ 2011, 00:09:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν φοράει και το strig-άκι από το άλλο topic, χαλαρά.


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάϊ 2011, 23:28:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βάλε τα κωλοελατήρια του RC ... Evil Mad



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάϊ 2011, 00:16:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Βάλε τα κωλοελατήρια του RC ... Evil Mad


αυτο θα κανω ρε , αφου ταπαμε και στο τηλ. απλος περιμενω τον μαλ**α τον Ραχμανη να τα βρει και να τα παραγγειλει..

ακομα και η λυση του Νικου δεν με βολευει λογο 3 εκ ελαχιστου χαμηλοματος..


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Stef 206 GTi (Stefanos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 GTi [1.6 16v 2004]

Ένταξη: 05 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 56
Τόπος: Όπου ουρλιάζουν external

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Μάϊ 2013, 22:29:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα,
είμαι κάτοχος ενός 206 gti του '04 και επειδή τα αμορτισέρ μου είναι από καιρό πεθαμένα και μέχρι να βρω κάποια λεφτά να τα αλλάξω είπα να παίξω με τα ελατήρια που χαρίζει ο συμφορουμίτης dimkeras στο αντίστοιχο section (http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=26079) από VOGTLAND μεριά.

Το θέμα είναι για μην τον κουράζω τον άνθρωπο με τα πέρα δώθε στα κτελ και επειδή ο μηχανικός που πηγαίνω το αμάξι μου πέταξε ένα ξερό ναι, χωρίς μεγάλη βεβαιότητα, γνωρίζει κανείς εάν μπαίνουν στο δικό μου χωρίς πολλές πατέντες και τραβήγματα;

Όχι τίποτε άλλο, αλλά εάν δε μου κάνουν να τα χαρεί κανένας άλλος φίλος από το φόρουμ.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,
Στέφανος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Μάϊ 2013, 23:07:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στέφανε πατέντες και τραβήγματα στα ελατήρια δεν υπάρχουν.

Ή μπαίνουν ή δε μπαίνουν.


Και επειδή ο Δημοσθένης είναι από τα πιο ειλικρινή και αξιόπιστα παιδιά του forum, εφ' όσον το λέει ότι μπαίνουν σε 206, μπαίνουν, ξέρει τί λέει Wink



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Stef 206 GTi (Stefanos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 GTi [1.6 16v 2004]

Ένταξη: 05 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 56
Τόπος: Όπου ουρλιάζουν external

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Μάϊ 2013, 00:07:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την άμεση απάντηση σου!
Εννοείται πως και δεν αμφισβητώ τα λεγόμενα του φίλου dimkeras,απλα ήθελα (όντως άσχετος με το θέμα) να είμαι 100% εγω σίγουρος ότι είναι οκ για να μην τον μπλέξω και εκείνον άδικα και του λέω μετα μα και μου...

Ευχαριστω πολυ και πάλι!! Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αλεξ (Αλεξ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 05 Οκτ 2011
Δημοσιεύσεις: 143

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Οκτ 2013, 22:14:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πισω μεχρι ποσο μπωρει να χαμηλωσει το 206?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thmanou 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 16 Ιαν 2014
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Ιαν 2014, 13:55:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε 206 με αμορτισέρ+ελατήρια που έχουν διανύσει 170.000km αν αλλάξω τα αμορτισέρ και βάλω τα παλιά ελατήρια θα υπάρξει πρόβλημα? Τα ελατήρια έχουν φθορά ή παρουσιάζουν διάφορα στην απόδοση τους μετά από διάνυση ορισμένων χιλιομέτρων ή χρονικού διαστήματος? Τι προτείνετε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 60, 61, 62
Σελίδα 62 από 62

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2552s (PHP: 54% - SQL: 46%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on