PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Ελατήρια
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 59, 60, 61, 62  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 12:52:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
κοιταξε στιβ δεν εχεις αδικο οτι ειναι εντελως λαθος τροπος εκφρασης αυτος αλλα καπου εχει ενα δικιο μιας και το χει γραψει

και εν πάση περιπτωση τον Πάναγιωτη τον ξερετε οτι ειναι καμποσο ευεξαπτος σε τετοια θεματα

ξαναλεω δεν ειναι σωστο τετοιες εκφρασεις (ακομα και μεταξυ ανθρωπων που νγωριζονται)...αλλα δεν ειναι και στο χερι μου να κάνω κάτι περαν του να του το λεω.
Ας μην είναι moderator τότε αμα είναι ευέξαπτος. Υποτίθεται πως είναι η εικόνα του forum προς τα έξω οι moderators...



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 12:58:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Ας μην είναι moderator τότε αμα είναι ευέξαπτος. Υποτίθεται πως είναι η εικόνα του forum προς τα έξω οι moderators...


Σ'αυτο εχει δικιο, οχι για τον Πανο, γενικα...


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 13:00:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν διαφωνω


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 13:03:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αγορι μου εισαι ο τελευταιος ανθρωπος στο κοσμο που εχεις δικαιωμα να μιλας εδω μεσα

αν υπηρχε φορουμ και δ.σ αντικειμενικο που να σεβεται τους υπολοιπους και να μη βασιζεται στο οτι εισαι απο τα πρωτα μελη και φιλος με τους περισσοτερους εδω θα ειχες φαει ban δια παντος απο αυτο το φορουμ απο την εποχη που βριζοσουνα με το πετρο-bathomet...και δε θα ειχα γινει ποτε mod εγω. να σου θυμισω τις αλλεπαληλες αιτησεις σου να γινεις mod που τελειωναν με 1 ψηφο το πολυ γιατι η παραγκα ειναι εδω και βασιλευει. απλα τυχαινει να ειναι ολα τα μελη παραγκα που δε σε ψηφισαν ποτε για αυτο τσουζει


Και οταν γραφεις οτι "δε σηκωνεται και ασε τις μαλ***ες του Τακη"

ενω εγω γραφω οτι τα δοκιμασε ο Αργυρης και σηκωθηκε 1 ποντο τοτε καλα σου κανω και σε βριζω ζωο ορθιο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 13:03:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
δεν διαφωνω


ΩΡΑΙΑ αφου το λυσαμε παμε να δουμε τι σκοτα μπορω να κανω με τα γαμοελατηρια??

μαμα RC δεν θα κανουν δουλεια (θα με σηκώσουν κιολας)
χαμηλομενα απο RC (θεωριτικα θα κανουν αλλα... ειναι λιγο σαν το λαχειο... ΑΑνννν μου κατσει... )

Confused Rolling eyes Crying or Very sad


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 13:08:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
αγορι μου εισαι ο τελευταιος ανθρωπος στο κοσμο που εχεις δικαιωμα να μιλας εδω μεσα

αν υπηρχε φορουμ και δ.σ αντικειμενικο που να σεβεται τους υπολοιπους και να μη βασιζεται στο οτι εισαι απο τα πρωτα μελη και φιλος με τους περισσοτερους εδω θα ειχες φαει ban δια παντος απο αυτο το φορουμ απο την εποχη που βριζοσουνα με το πετρο-bathomet...και δε θα ειχα γινει ποτε mod εγω. να σου θυμισω τις αλλεπαληλες αιτησεις σου να γινεις mod που τελειωναν με 1 ψηφο το πολυ γιατι η παραγκα ειναι εδω και βασιλευει. απλα τυχαινει να ειναι ολα τα μελη παραγκα που δε σε ψηφισαν ποτε για αυτο τσουζει
Ειληκρινά, πες μου, θες απάντηση σε αυτό; Wink

Δεν την δίνω γιατί θα σε στεναχωρήσει αρκετά.


volvos έγραψε:
Και οταν γραφεις οτι "δε σηκωνεται και ασε τις μαλ***ες του Τακη"

ενω εγω γραφω οτι τα δοκιμασε ο Αργυρης και σηκωθηκε 1 ποντο τοτε καλα σου κανω και σε βριζω ζωο ορθιο.
Δοκίμασε ελατήρια του RC σε CC, ή σε απλό 206;

Μήπως τα CC έχουν διαφορετικό βάρος από την 3θυρη κιτκαροπαπάτζα σου, και θα του κάτσουν ακριβώς τα ελατήρια;

Ποιος είναι το ζώο όρθιο τώρα; Wink



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 13:10:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:


volvos έγραψε:
Και οταν γραφεις οτι "δε σηκωνεται και ασε τις μαλ***ες του Τακη"
ενω εγω γραφω οτι τα δοκιμασε ο Αργυρης και σηκωθηκε 1 ποντο τοτε καλα σου κανω και σε βριζω ζωο ορθιο.
Δοκίμασε ελατήρια του RC σε CC, ή σε απλό 206;

Μήπως τα CC έχουν διαφορετικό βάρος από την 3θυρη κιτκαροπαπάτζα σου, και θα του κάτσουν ακριβώς τα ελατήρια;

Ποιος είναι το ζώο όρθιο τώρα; Wink


σωστο και αυτο... ειμαι και 100 κιλα παραπανω απο τα απλα 206... .


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 13:12:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα CC ειναι πιο βαρια απο τα απλα 206 συνολικα
αλλα
το επιπλεον βαρος απο την οροφη ειναι απο την μεση και πισω και οχι απο την μεση και εμπρος

και ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ εχουμε στα χερια μας καποιο ζυγισμενο 206 ψψ απ οσο θυμαμαι δεν μπορει να βγει συγκεκριμενο συμπερασμα εκ των προτερων


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 13:13:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack έγραψε:
σωστο και αυτο... ειμαι και 100 κιλα παραπανω απο τα απλα 206... .
Ναι Άλεξ, εγώ πρέπει να τα σκέφτομαι όλα Study



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 13:15:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν είναι τόσο μονοδιάστατο αυτό, πού είναι τα κιλά αυτά; Wink


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 13:16:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε συ Αλεξανδρε!
Πραγματικα δινεις μια εντυπωση μπαλας , που πηγαινοερχεται. Laughing
Χωρις παρεξηγηση , απλα βαλε τις γνωσεις που εχεις κ τη λογικη κ σκεψου 2-3 πραγματακια , ακου 2-3 γνωμες , διαβασε κ αλλα 2-3 θεματα κ θα τη βρεις την ακρη.
Οκ , εχεις 100 κιλα παραπανω απο τα 3θυρα 206 , αλλα που ειναι αυτα?
Στον μπροστινο αξονα?!? Rolling eyes

Εμενα αν με ρωτησεις , δεν ξερω (υποθετω τα χαρτια του αυτοκινητου σου κατι θα λενε) , αλλα η λογικη λεει πως το 90% του παραπανω βαρους σου ειναι απο το ταμπλο κ πισω... .


EDIT:
Laughing Laughing Laughing
Ολοι μαζι ποσταραμε λιγο πολυ τα ιδια. Razz


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 13:42:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Octane αν εδινες εσυ τα 100αρικα για να διορθώσεις αυτα που δεν θα επρεπε να χρειάζονται διόρθωση (και δεν φταιω εγω που ο προφυλακτηρας βγαινει ΤΟΟΟΣΟΟ εξω που βρισκει, δεν το ηξερα αυτο πριν τον βαλω και ημουν ηδη χαμηλομενος χωρις προβλημα με τον μαμα προφυλακτηρα) θα σου ελεγα ποσο προσεκτικός και αναποφάσιστος θα ησουν στο να παρεις την αποφαση να πας Ντινο και να παραγγείλεις. Confused


Γιαυτο ρωταω εδω μεσα ΣΙΓΟΥΡΕΣ ομως γνωμες μπας και σιγουρεψω την κινηση που θα κανω.

Γιατι και ο STeve μου ειπε να παω να παρω απο τον Ντινο τα ελλατηρια 2005.SF γιατι στην Λαρισα τα διναν για χαμηλομα 2εκ και οταν τον ρωτησα αν ειναι σιγουρος μου λεει ε ναι, ΑΛΛΑ οταν το εψαξα λιγο (πηρα και τηλ στην αντιπροσωπια λαρισα) μου ειπαν οτι κατι τετοιο δεν ισχύει.. ΑΝ ειχα παει ετσι ντουγρου θα εδινα τζαμπα 100ευρώ

και ο Πανος ποιο πανω με τον στιβ μου ειπαν να βαλω του RC γιατι χαμηλώνει 2 εκ αλλα ο VOlvoS διόρθωσε και ειπε οτι ψηλώνουν αντι να χαμηλώνουν...

Γιαυτο δεν κανω επιπόλεες κινήσεις και ρωταω και ξαναρωτάω... Rolling eyes


Οσο για την θεωρία καλή ειναι! αλλα στην πραξη ολα βγαινουν διαφορετικά. Σου ειπα και ποιο πανω, μαμα ελατηριο του RC αντι να χαμηλώσει τα 206 1,5-2 ποντους τα σηκώνει 1,5! Αρα εχει μια διαφορα 3 ποντων περιπου...
Ε με την ιδια λογικη αν βαλουμε σε 206 τα ελατηρια χαμηλωματος του RC 4 ή 5 εκ θα χαμηλώσουν μονο 1-2 εκατοστα... Θεωριτικα βγαινει αλλα πρακτικα... παιρνεις την αποφαση να πεταξεις 130 ευρώ ετσι? για δοκιμή? προσπαθεις να το σιγουρέψεις ποιο πολύ.. οσο μπορεις


Και στην ουσια τωρα, το cc ειναι 100+ κιλά παραπάνω απο το 206, αυτα τα κιλά τα εχει ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΑΜΑΞΩΜΑ και οχι μονο πισω στην ουρα λογο οροφής μηχανισμου κτλ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΑΡΜΠΡΙΖ του εχει μεσα ενισχυμενους πυλονες με ραβδους κτλ...
το RC απο το απλο 206 ποσο πιο βαρυ ειναι? αν ειναι περιπου στα ιδια ε τοτε και αποκληση 0,5 εκ να εχω απο το χαμηλομα του RC δουλεια γινεται...


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 14:16:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι να σου πω ρε φιλε , οπως εγραψα κ πριν , δεν ξερω.

Ο λογος που πληρωνεις παντως ειναι επειδη ο συνδιασμος που εχεις κανει , ειναι κατι μοναδικο Cool , οποτε ο,τι κ να σου πει ο καθενας , εικασιες θα ειναι.

Οπως σου ειπα.
Ψαξε βαρος ανα αξονα , 206 cc , 206 1.6 , 206 RC , κ λιγο πολυ θα βγαλεις την ακρη.

Βεβαια με τον προφυλακτηρα που εχεις , μπορει το προβλημα να συνεχιζει , οποτε κ να σου κατσει στο υψος που θες , να εισαι παλι σε νεες περιπετειες.

Η πρωτοπορια εχει ρισκα , τα οποια οπως κ να το κανεις... πληρωνονται. Wink


Υ.Γ. Εν τελει ολα αυτα ειναι μια μ@λ@κι@ κ μιση , υπαρχουν 1002 άλλα πιο σοβαρα πραγματα στη ζωη μας κ χανουμε απ'αυτα απο τη βλακεια μας. Wink


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 14:55:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμ χομπι ακριβο θελαμε.. δεν κυνηγουσαμε πεταλουδς καλυτερα.. τζαμπα ειναι!! Laughing


οσο για τον συνδιασμο τον προτοποριακο που λες.. αρχ**ια συνδιασμο εκανα, δεν εκανε κατι περιεργο που δεν εχει ξαναγινει! η μιση ελλαδα φοραει bilstein sprint με eibach (ή HR ελατηρια) ... Rolling eyes και απο εκει ειμαι ευχαριστημενος.

Ο προφυλακτηρας μας κανει την δουλεια τωρα.. που ομως ειναι γκαβλα ο ατιμος και εχω πληρωσει και τα αντερα μου γιαυτον τωρα, δεν λεει να τον πεταξω... Confused

Θα παω αυριο να ζυγησω το αμαξι. μπας και βγαλουμε ακρη. σε κανα ΙΚΤΕΟ λογικα ετσι? ξερει κανενας κανενα ΙΚΤΕΟ που να εχει καλλες ζυγαριες γιατι εχω ακουσει οτι σε μερικα δεν εχουν ρυθμιστει και ποτε και βγαζουν οτι θελουν...


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Octane (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pagani Zonda Cinque (το 6ο)

Ένταξη: 27 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2486

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 15:00:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack έγραψε:

οσο για τον συνδιασμο τον προτοποριακο που λες.. αρχ**ια συνδιασμο εκανα, δεν εκανε κατι περιεργο που δεν εχει ξαναγινει! η μιση ελλαδα φοραει bilstein sprint με eibach (ή HR ελατηρια) ... Rolling eyes και απο εκει ειμαι ευχαριστημενος.

Ο προφυλακτηρας μας κανει την δουλεια τωρα...

Μα γι'αυτη την πρωτοπορια μιλαω , τον συνδιασμο αναρτησης προφυλακτηρα Laughing

Κ εχεις μπλεξει , χανεις χρονο απο τη ζωη σου , χρημα κλπ κλπ

Βαλε παλι τον μαμα , ή αντε απο GT Wink

Τεσπα , βγαινω offtopic Embarassed


etuned
MEMsound έγραψε:
αλα οκτανε...μια ...αμονταριστη Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 18:02:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΧΩ ΤΑΧΩ!!! τα νουμερα εννοω...

Laughing

peugeot 206RC συνολικό βαρος 1100κιλά
με κατανομή βάρους 64.30 % μπροστά

peugeot 206cc συνολικό βαρος 1143 κιλά
με κατανομή βάρους ??? μπροστά ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΒΑΡΟΥΣ!! Crying or Very sad


Τεσπα το RC εχει μπροστα 707.3 κιλά..
το cc αν υποθέσουμε οτι ειναι 45% πισω -55% μπροστα η κατανομή (χειροτερα δεν πιστευω να ειναι για μπροστομηχανο αμαξι!! ) τοτε παμε 632 κιλά μπροστα...

Θα παω να βαλω του RC να ησηχασω... με τα θεωριτικα δεν προκειτε να βγαλω ακρη.. Confused

αν με χαμηλώσει εκει που το θελω καλός. Αλλιος θα παιξω και με το πισω μερος (σηκώσω 1cm ) για να ριξω βαρος μπροστα μπας και κατσει εκει που το θελω.. Στην χειρότερη θα δω ποση διαφορα παιζει στο χαμηλομα μου με τα ελατηρια του RC (δηλαδη πχ αντι να με χαμηλώσουν 2 με χαμηλοσαν 0?) και παιρνω ελατηρια χαμηλοματος για RC με γνωση ποσο θα με χαμηλώσουν πραγματικα (πχ 4-2= 2 εκ )

με βλεπω να χανω παλι χρηματα αλλα δεν βλεπω και αλλη εναλακτικη.
Θα μαθουμε και πως καθονται τα ελατηρια του RC στο CC ... Wink


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 18:39:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οσο ειχε ζυγισει Μανθος το δικο του μπροστα,τοσο εχει και το RC.
Λογικα ειναι περιπου στα 700,φοβαμαι ομως οτι ειναι λιγο παραπανω...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 22:27:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άντε αγόρι μου... κάν' το Very happy



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Απρ 2011, 22:41:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Άντε αγόρι μου... κάν' το Very happy



σουν..... Laughing


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Απρ 2011, 02:50:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Οσο ειχε ζυγισει Μανθος το δικο του μπροστα,τοσο εχει και το RC.
Λογικα ειναι περιπου στα 700,φοβαμαι ομως οτι ειναι λιγο παραπανω...


το δικο μου ειναι λιγο ιδιαιτερη περιπτωση Laughing Laughing
ισως ο Αρης να χει ζυγισει το δικο του σε κανα Πουπάκη - αλλα δεν το θυμαμαι
επισης ισως το ειχε ο Καταφρακτος αλλα δεν ξερω σε ποια φαση (εννοω με τι πραγματα μεσα)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 59, 60, 61, 62  Επόμενη
Σελίδα 60 από 62

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3529s (PHP: 62% - SQL: 38%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on