PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ερωτηση για τουρμπινα
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
nikos207gt (νικος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Μάρ 2014
Δημοσιεύσεις: 37

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Ιούν 2015, 15:35:35    Θέμα δημοσίευσης: Ερωτηση για τουρμπινα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα.. ενδιαφερομαι να ανεβασω λιγο το αυτοκινητο.. ενα 207 gt.. θελω να το παω καπου 220-230 αλογα.. ρωτησα λοιπον για προγραμμα και μου ειπαν με φιλτρο και εξατμιση οτι παει 215 safe... πιστευτε οτι η μαμα τουρμπινα θα αντεξει???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Ιούν 2015, 15:42:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

safe δεν πάει 215 με τη μαμά τουρμπίνα , και να δείξει 215 peak θα είναι για 100 στροφές και στο κόφτη θα έχεις 180 και αν. Η καλύτερη λύση για τα άλογα που αναφέρεις είναι τουρμπίνα RC , και τα ~230 θα τα δείς και κοντά στο κόφτη , δηλαδή 230 απο το peak που θα κάνει μπορεί να τα κρατάει εώς και σχεδόν κόφτη.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos207gt (νικος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Μάρ 2014
Δημοσιεύσεις: 37

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Ιούν 2015, 15:54:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο που σου λεω μου το ειπαν στην revo.. ενας αλλος γνωστος μου μηχανικος μου ειχε πει οτι με επιστροση και ξυραφιασμα την τουρμπινα παω και 270-280.. αν βαλω του rc την τουρμπινα θα κραταει δηλαδη 230 μεχρι και σχεδον κοφτη??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Ιούν 2015, 16:26:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με περιφεριακα ε. Εξατμησεις, κουλερ, εισαγωγη
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Ιούν 2015, 16:30:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βάλε μια rc όπως λέει και ο Master να χεις το κεφάλι σου ήσυχο, δεν σπάει δε χαλάει και είσαι τζιτζί


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos207gt (νικος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Μάρ 2014
Δημοσιεύσεις: 37

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Ιούν 2015, 16:35:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gotcha έγραψε:
Με περιφεριακα ε. Εξατμησεις, κουλερ, εισαγωγη
αυτο λεω με περιφεριακα και προγραμμα... και μενα μου φαινοταν λιγο περιεργο χωρις αλλαγη τουρμπινας.. τεσπα.. απο σεπτεμβριο με το καλο που θα ερθει η ωρα γτ πρεπει να μαζεψουμε το χρημα και να κανουμε κανενα χιλιομετρο ακομα γτ ακομα ειμαι στα 18,000... απλα κανω μια ερευνα απο τωρα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Morfeas (Κωνσταντίνος)
Μέλος
Μέλος


207 gt

Ένταξη: 11 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 134

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 04 Ιούν 2015, 23:58:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Safe τόσα άλογα δεν θα είναι όπως λένε και τα παιδιά. Εγώ παράδειγμα έχω Intercooler απο ibiza cupra εξάτμιση απο καταλύτη και πίσω,έχω βγάλει τον προκαταλύτη για να ανασαίνει η τουρμπινα, και φτερωτή κ4s απο s3 και με πίεση στα 1.1 bar μου βγάζει 220 άλογα. Αυτό είναι safe! Ετσι είναι το αμάξι απο τα 110000 χιλιόμετρα, τώρα έχω 198000 και δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό. Οπότε πιστέυω μαμά τουρμπίνα δεν θα αντέξει όσο και να την προσέχεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Ιούν 2015, 12:42:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κριμα δεν ειναι να εχεις τετοιο τουρμπο και να εισαι στα 220?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Ιούν 2015, 13:49:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κριμα ειναι το τσικαμπουμ, οχι τα 220 αλογα. Ημαρτον
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Ιούν 2015, 14:08:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βέβαια πρέπει να είναι 220 μέχρι κόφτη.
Αρά λογικά τον κώλο του θα πηγαίνει, σαν RC τερματισμένο..


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vasilispug (Vasilis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 15 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 22

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Ιούν 2015, 15:46:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εγω οσο καιρο το δουλευα με rc turbo το σκιζα μερα νυχτα χωρις να κανει κιχ για 2 χρονια περιπου οποτε μπορω να σου πω με σιγουρια οτι ειναι πολυ καλη λυση αυτη η τουρμπινα...πλεον υβριδιος με αρκετο σκισιμο παλι k απροβληματιστο προς το παρον και με πιεσεις 1.4 με 1.2 στον κοφτη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Ιούν 2015, 16:06:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν υπαρχη περιπτωση ξυρισμενη τουρμπινα να ναι πιο safe απο μαμα,εχουν σοβαρες διαφορες στο πυρομετρο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Ιούν 2015, 16:18:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vasilispug έγραψε:
Και εγω οσο καιρο το δουλευα με rc turbo το σκιζα μερα νυχτα χωρις να κανει κιχ για 2 χρονια περιπου οποτε μπορω να σου πω με σιγουρια οτι ειναι πολυ καλη λυση αυτη η τουρμπινα...πλεον υβριδιος με αρκετο σκισιμο παλι k απροβληματιστο προς το παρον και με πιεσεις 1.4 με 1.2 στον κοφτη.


Πόσα χλμ έχεις με υβρίδιο;; και πόσα περίπου άλογα;;
Ρωταω για να παρω info για να δω που θα καταλήξω γιατι To turbo RC μου φαίνεται πολύ μικρό κ ή θα πάω σε μεγαλύτερο ή σε υβρίδιο (θέμα κοστους). .


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vasilispug (Vasilis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 15 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 22

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 06 Ιούν 2015, 00:58:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περιπου 1500 εχω κάνει ειναι φρεσκο το εγχείρημα...δεν εχω μετρησει υπολογιζω ομωσ+-270 αλλά η αλήθεια ειναι αξιοπιστία σαν το μαμα τουρμπο rc δεν θα βρεις.Ο χρονος θα δείξει και σε μενα παντως.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Morfeas (Κωνσταντίνος)
Μέλος
Μέλος


207 gt

Ένταξη: 11 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 134

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 06 Ιούν 2015, 08:09:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχι πάει καλυτερα απο Rc και τα 220 τα κραταει για αρκετο χρόνο. ειναι και θεμα προγράμματος. Οσο αφορα για τους ίππους οκ πάει και παραπανω αλλα όταν έχεις τόσα χιλιόμετρα δεν το ρισκάρεις γιατι η μηχανη έχει ανοίξει. Εξάλου αυτός που μου έβαλε το πρόγραμα μου είπε εγώ μέχρι εκει στο πάω αν θέλεις παραπάνω πήγαινε αλλού..και μπράβο του. Και εμένα προστατεύει και αυτόν. Το αμάξι μου απο τα 10000 χιλιόμετρα είχε πρόγραμμα. Να ξέρεις οτι εκτός απο το θέμα χειρισμού του αυτοκινήτου σημαντικό ρόλο παίζει το πρόγραμμα. Οταν έχεις χαμηλό πυρόμετρο και πλούσιο μιγμα είσαι πιό αξιόπιστος πάντα. Μαμά τουρμπίνα ραγίζουν τα σαλιγκάρια για πλάκα αμα πας στον καντερέ που εκέι το έφτιαξα έχει μια στίβα απο σαλιγκάρια απο μαμά τουρμπίνες
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mario207 (mario)
Μέλος
Μέλος


207 rallye 1.6

Ένταξη: 15 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 144

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Οκτ 2015, 12:31:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα
Σκεφτομαι να αναβαθμισω τουρμπινα και βλεπω οτι το καλυτερο ειναι να βαλεις του RC αλλα κοστιζει γυρω στα 1,500 με 2,000 ευρω.. με τοσα λεφτα δεν υπαρχει καλυτερη επιλογη?? επισης τι αλλο πρεπει να αλλαχθει μαζι με το τουρμπο??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Οκτ 2015, 21:02:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1500 ευρώ τι ακριβώς θα αναβαθμίσεις?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
vasil80 (Βασιλης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 3008 1.6 thp (2011)

Ένταξη: 01 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 104

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Οκτ 2015, 22:03:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο ενδιαφερει και εμενα,ας πουμε αλλαζεις μονο τουρμπινα και προγραμμα κατ ελαχιστον? Πρεπει να επεμβεις και σε πιστονια?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mario207 (mario)
Μέλος
Μέλος


207 rallye 1.6

Ένταξη: 15 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 144

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Οκτ 2015, 08:49:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
1500 ευρώ τι ακριβώς θα αναβαθμίσεις?


τουρμπο απο το μαμα ραλυε σε RC

poso kostizei ksereis/?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Οκτ 2015, 09:35:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ψάχνεις βρίσκεις μεραχειρω με κάνα 350 αρι δίνεις και άλλο ένα 150 αρι για σέρβις να γίνει σαν καινουριο,αναλοφα 300 -400 για πρόγραμμα συνα κανα 150αρι πολύ πολύ βαριά για εργασια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1914s (PHP: 53% - SQL: 47%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on