PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

αποριες σχετικα με σκαστρα..

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
nikos207gt (νικος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Μάρ 2014
Δημοσιεύσεις: 37

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Μάϊ 2015, 13:46:08    Θέμα δημοσίευσης: αποριες σχετικα με σκαστρα.. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα.. εχω ενα μαμα 207 gt.. βρηκα δυο σκαστρες. Μια hks και μια greddy.. ειναι και οι δυο ημιτασιον.. στα 60 ευρω.. καινουργιες φυσικα.. αλλα φαινονται πολυ ενταξει... καινουργιες βεβαια.. αυτος λεει οτι δεν εχουν καμια διαφορα απο τις γνησιες... ξερει καποιος να μου πει αν οντως εχουν διαφορες??? Και κατι ακομα.. ξερω οτι υπαρχει αναλογο τοπικ το οποιο εχω διαβαζει εξονυχιστικα... η σκαστρα θα μπει στην εισαγωγη με τρυπα... λογο του οτι θα εκτονωνει τον αερα θα εχω απωλειες???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Μάϊ 2015, 17:17:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νίκο ξέρεις κάτι που ιμιτασιόν ειναι το ιδιο με το original?Απώλειες απο την τρύπα δεν θα εχεις,απώλειες επειδή η σκαστρα δεν είναι original μπορεί και να έχεις.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos207gt (νικος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Μάρ 2014
Δημοσιεύσεις: 37

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Μάϊ 2015, 17:30:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνω απολυτα οτι το ημιτασιον ποτε δεν ειναι το ιδιο καλο απλα ξερω και οτι ο συγκεκριμενος εχει πολυ καλα πραγματα.... θα την δοκιμασω αφου κανονικα δεν θα ειχα απωλειες... και αν εχω την βγαζω... σε ευχαριστω πολυ....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
OnyX (Γιωργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Seat Ibiza 6l Cupra 1.8T

Ένταξη: 26 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 223
Τόπος: οπου υπαρχουν στροφες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Μάϊ 2015, 18:45:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι εχουν διαφορες και η σημαντικοτερη ειναι το διαφραγμα της σκαστρας το οποιο θα σκιστει στην ιμιτασιον και μετα πας για κατι τετοιο

http://ngrperformance.com/product/ngr-type-s-diaphragms/#!prettyPhoto

για να την ξανακανεις να δουλεψει.

Αποψη μου,προτιμησε μια forge που ειναι φθηνοτερη σαν μεταχειρισμενη παρα μια μαιμου σκαστρα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thodorisls (thodoris)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT (2008)

Ένταξη: 01 Μάϊ 2015
Δημοσιεύσεις: 270
Τόπος: Γέρακας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Μάϊ 2015, 19:00:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

OnyX έγραψε:
Ναι εχουν διαφορες και η σημαντικοτερη ειναι το διαφραγμα της σκαστρας το οποιο θα σκιστει στην ιμιτασιον και μετα πας για κατι τετοιο

http://ngrperformance.com/product/ngr-type-s-diaphragms/#!prettyPhoto

για να την ξανακανεις να δουλεψει.

Αποψη μου,προτιμησε μια forge που ειναι φθηνοτερη σαν μεταχειρισμενη παρα μια μαιμου σκαστρα.


ή μια απο s3


Image and video hosting by TinyPic
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos207gt (νικος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Μάρ 2014
Δημοσιεύσεις: 37

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Μάϊ 2015, 21:02:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποιος απο σας θα μου την πουλησει....??😜😜😜 να ρωτησω και κατι αλλο... θα πρεπει να παρω ολο το κιτ ή μονο την σκαστρα???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Μάϊ 2015, 10:13:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν πάρεις από το S3 δεν χρειάζεσαι κάτι επιπλέον.’Ασε ότι με 60 ευρώ θα βρείς σίγουρα από S3 σκαστρα και θα είσαι και σίγουρος ότι δεν θα έχει απώλειες και δεν θα πάθει κάτι .Αλλα δεν θα κερδίσεις κάτι σε σχέσει με την μαμά σκαστρα σου από την στιγμή που δεν έχει πρόβλημα.’αντε του S3 να κρατάει λίγο καλύτερα την πίεση λόγο πιο καλού και σκληρού ελατηρίου.


Family Racing Team :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
nikos207gt (νικος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Μάρ 2014
Δημοσιεύσεις: 37

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Μάϊ 2015, 10:49:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Του s3 κλειστη δεν ειναι..? Αρα ουτε αυτη θα ακουγεται... τωρα εβαλα ενα φιλτρακι pipercross.. και ελεγα για να ρουφαει ακομα περισσοτερο αερα να του ανοιγα 2-3 τρυπουλες στο φιλτροκουτι.. τι λες??? Ετσι αν δεν κανω λαθος θα ακουγεται κακ παραπανω η σκαστρα και θα εχει και καλυτερη αποδοση...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thodorisls (thodoris)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT (2008)

Ένταξη: 01 Μάϊ 2015
Δημοσιεύσεις: 270
Τόπος: Γέρακας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Μάϊ 2015, 10:50:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gr13 έγραψε:
Αν πάρεις από το S3 δεν χρειάζεσαι κάτι επιπλέον.’Ασε ότι με 60 ευρώ θα βρείς σίγουρα από S3 σκαστρα και θα είσαι και σίγουρος ότι δεν θα έχει απώλειες και δεν θα πάθει κάτι .Αλλα δεν θα κερδίσεις κάτι σε σχέσει με την μαμά σκαστρα σου από την στιγμή που δεν έχει πρόβλημα.’αντε του S3 να κρατάει λίγο καλύτερα την πίεση λόγο πιο καλού και σκληρού ελατηρίου.


απλα στην s3 θέλεις μια μετατροπή στην φίσα για να μπεί


Image and video hosting by TinyPic
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Μάϊ 2015, 12:14:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikos207gt έγραψε:
Του s3 κλειστη δεν ειναι..? Αρα ουτε αυτη θα ακουγεται... τωρα εβαλα ενα φιλτρακι pipercross.. και ελεγα για να ρουφαει ακομα περισσοτερο αερα να του ανοιγα 2-3 τρυπουλες στο φιλτροκουτι.. τι λες??? Ετσι αν δεν κανω λαθος θα ακουγεται κακ παραπανω η σκαστρα και θα εχει και καλυτερη αποδοση...
...και θα τραβαει και ζεστο αερα και θα του χαλασεις και τη ροη. και περιμενε μετα να πηγαινει καλυτερα.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Μάϊ 2015, 12:48:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikos207gt έγραψε:
Του s3 κλειστη δεν ειναι..? Αρα ουτε αυτη θα ακουγεται... τωρα εβαλα ενα φιλτρακι pipercross.. και ελεγα για να ρουφαει ακομα περισσοτερο αερα να του ανοιγα 2-3 τρυπουλες στο φιλτροκουτι.. τι λες??? Ετσι αν δεν κανω λαθος θα ακουγεται κακ παραπανω η σκαστρα και θα εχει και καλυτερη αποδοση...



Αν θες για θόρυβο η καλύτερη λύση είναι να βάλεις φίλτρο χοάνη απευθείας στην τουρμπίνα και δεν θα χρειαστεί να αλλάξεις ούτε σκαστρα


Family Racing Team :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
nikos207gt (νικος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Μάρ 2014
Δημοσιεύσεις: 37

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Μάϊ 2015, 12:58:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οκ... καταλαβα.... μου λυσατε τις αποριες μου.... ευχαριστω πολυ....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
extreembak ((Γρηγόρης))
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 RC

Ένταξη: 26 Απρ 2014
Δημοσιεύσεις: 43
Τόπος: ΣΑΛΑΜΙΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Ιούν 2015, 07:43:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σχετικά με τα ιμιτασιόν ανταλλακτικά,επειδη εχω έναν φίλο που δουλεύει σε ανταλλακτικα και τροφοδοτεί συνεργεια μου έχει πει πως υπάρχει νομοθεσία για κάθε γνήσιο ανταλλακτικό να ΄παράγεται και ιμιτασιόν,σε ορισμένα ανταλλακτικα που δεν υπάρχει η δυνατότητα παραγωγής ιμιτασιόν από τις εταιρείες πουλάνε γνήσια για ιμιτασιόν με κάποια διαφορα στην τιμή...δεν το έχω ψάξει παραπάνω αλλα ένα δείγμα που μου έδειξε για ένα γρύλο από seat Ibiza το γνήσιο με το ιμιτασιόν δεν ειχε απολυτος καμία διαφορά!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
OnyX (Γιωργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Seat Ibiza 6l Cupra 1.8T

Ένταξη: 26 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 223
Τόπος: οπου υπαρχουν στροφες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Ιούν 2015, 18:48:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πιστεψε με,αλλο ο γρυλος και αλλο η σκαστρα η οι τουρμπινες...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
extreembak ((Γρηγόρης))
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 RC

Ένταξη: 26 Απρ 2014
Δημοσιεύσεις: 43
Τόπος: ΣΑΛΑΜΙΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Ιούν 2015, 20:09:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

OnyX έγραψε:
Πιστεψε με,αλλο ο γρυλος και αλλο η σκαστρα η οι τουρμπινες...

Mα εγω τον γρύλο τον εφερα σαν παράδειγμα που μου εδειξε....εγω ΄μίλησα για ΟΛΑ τα ανταλλακτικα που οι εταιριες δεν βγάζουν και ιμιτασιόν.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1157s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on