PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ευθυγραμμιση 207gt δεν ερχεται με τιποτα!!!

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Bec32 (Georgios)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 17 Φεβ 2015
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 25 Απρ 2015, 19:38:29    Θέμα δημοσίευσης: Ευθυγραμμιση 207gt δεν ερχεται με τιποτα!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπέρα,προχτές πήγα το ρημαδάκη μου για ευθυγραμμιση γιατι τράβαγε ελαφρώς δεξιά και ο μάστορας εκεί μου είπε οτι δεν έρχεται ισια γιατι εχει λεεί ο άξονας πίσω θέμα απο κάποιο χτύπημα.Τωρα εγώ το εχω πάρει μεταχειρισμένο και λέω.σε περίπτωση τωρα που έχει φαει φάπα τι γίνεται??ψαχνω να βρώ αξονα μεταχείρα και αν ναι που διαλο θα ξέρω οτι και αυτός με την σειρά του ειναί οκ Η παω και περνω καινούργιο?Η φτιαχνεται αυτός
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 25 Απρ 2015, 20:10:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πήγαινε κάπου να έχει αναλογική ευθυγράμμιση και όχι σε computer γιατι πολλά έχουν δει τα μάτια μου...


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Bec32 (Georgios)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 17 Φεβ 2015
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 25 Απρ 2015, 20:34:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξερουμε που μπορεί να υπάρχει αυτό το αναλογικό γιατί δεν το εχώ ξανακούσει?Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 25 Απρ 2015, 20:35:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν δεν ερχοταν με τιποτα μαλλον δε θα τραβαγε ελαφρως αλλα εντονα.
Μη τους εχεις εμπιστοσυνη γενικα και μη περνεις τις τιμες που δειχνουν ως απολυτες... κυριως βλεπε για διαφορες απο τη μια πλευρα στην αλλη.
Γενικα ο αξονας πισω εχει ελαστικους συνδεσμους "βουτυρο"
Πηγαινε αλλου και δοκιμασε να τον λυσεις και να τον ξαναβιδωσεις πανω αν και νομιζω οτι θελει συγκεκριμενη διαδικασια που πρεπει ανα ακολουθησεις.
Στη τελικη αν οντως ισχυει οτι καπου χανει ελαφρα μπορεις να το πρεσαρεις σε καποιον που ξερει....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Απρ 2015, 00:24:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλα το πρεσάρισμα μάλλον χειρότερα θα κάνει την κατάσταση. Ο Rabbit στην Θηβών γνωρίζω οτι έχει. Και μαλλον εχει και ο Κινεζος


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Απρ 2015, 01:55:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο Κινέζος δεν έχει...


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Απρ 2015, 08:51:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αδερφέ, πρωτού κάνεις το αυτοκίνητό σου βίδες, δοκιμασε να αλλάξεις τη θέση στα δύο εμπρός ελαστικά.

Βάλε το αριστερό δεξια και το ανάποδο από την άλλη, γιατί μπορεί να είναι τα ελαστικά που κάνουν τη δουλειά.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Απρ 2015, 13:34:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι ειναι στραβο ειδες? Συγκλιση, καμπερ,καστερ?Και ποσο ειναι?Πισω οντως δεν ειναι ρυθμιση απο καπου αληθεια σου ειπε,αλλα δεχετε ευχαριστα ροδελες για την συγκλιση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bec32 (Georgios)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 17 Φεβ 2015
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Απρ 2015, 13:52:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
Τι ειναι στραβο ειδες? Συγκλιση, καμπερ,καστερ?Και ποσο ειναι?Πισω οντως δεν ειναι ρυθμιση απο καπου αληθεια σου ειπε,αλλα δεχετε ευχαριστα ροδελες για την συγκλιση



Αν θυμάμαι καλά μου είπε οτι εχει μια μοίρα σύγκλιση μπροστά δεξιά και δεν μπορεί να το φέρει γιατί πιθανον εχει ο αξονας στραβώσει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Απρ 2015, 14:02:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Bec32 έγραψε:
android έγραψε:
Τι ειναι στραβο ειδες? Συγκλιση, καμπερ,καστερ?Και ποσο ειναι?Πισω οντως δεν ειναι ρυθμιση απο καπου αληθεια σου ειπε,αλλα δεχετε ευχαριστα ροδελες για την συγκλιση



Αν θυμάμαι καλά μου είπε οτι εχει μια μοίρα σύγκλιση μπροστά δεξιά και δεν μπορεί να το φέρει γιατί πιθανον εχει ο αξονας στραβώσει.


Tι σχέση έχει η σύγκλιση μπροστά με τον πίσω άξονα?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bec32 (Georgios)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 17 Φεβ 2015
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Απρ 2015, 14:06:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

reselie-206 έγραψε:
Bec32 έγραψε:
android έγραψε:
Τι ειναι στραβο ειδες? Συγκλιση, καμπερ,καστερ?Και ποσο ειναι?Πισω οντως δεν ειναι ρυθμιση απο καπου αληθεια σου ειπε,αλλα δεχετε ευχαριστα ροδελες για την συγκλιση



Αν θυμάμαι καλά μου είπε οτι εχει μια μοίρα σύγκλιση μπροστά δεξιά και δεν μπορεί να το φέρει γιατί πιθανον εχει ο αξονας στραβώσει.


Tι σχέση έχει η σύγκλιση μπροστά με τον πίσω άξονα?


Ελα μου ντε εγω γράφω οτι μου είπε,δεν εχω και καποια ιδιαιτερη γνώση στο θεμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Απρ 2015, 14:47:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μηπως ηταν το καστερ και ηταν 1 μοιρα πισω ο ενας τροχος?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bec32 (Georgios)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 17 Φεβ 2015
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Απρ 2015, 14:58:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νομίζω οτι δεν εδωσα την πρεπουσα προσοχη στο θεμα,απο αυριο θα παω παλι και θα επανελθω στο θεμα με περισσοτερες γνώσεις,εχοντας δοκιμάσει και του Στελιου την ιδεα περι τράμπας ελαστικών,ευχαριστω πολυ anyway!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Απρ 2015, 22:10:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μέχρι και απο ημιαξόνιο μπορει να τραβάει...


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Bec32 (Georgios)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 17 Φεβ 2015
Δημοσιεύσεις: 23

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Απρ 2015, 08:58:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικα το αμαξακι ήρθε ισια,υπήρχε διαφορα στην ημισύγκληση στον άξονα δεξιά που προφανώς ηταν απο χτύπημα και το τζιμάνι στο βουλκανιζατέρ κανοντας μαγικά την έφερα στα ίσια την απόκληση,(για καλή μου τύχη)!Μου ανέφερε πάντως οτι ο εν λόγω άξονας πέρνει για πλάκα,εχοντας δει καμια 20 περιπτώσεις σαν την δικία μου!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Απρ 2015, 13:20:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Bec32 έγραψε:
Τελικα το αμαξακι ήρθε ισια,υπήρχε διαφορα στην ημισύγκληση στον άξονα δεξιά που προφανώς ηταν απο χτύπημα και το τζιμάνι στο βουλκανιζατέρ κανοντας μαγικά την έφερα στα ίσια την απόκληση,(για καλή μου τύχη)!Μου ανέφερε πάντως οτι ο εν λόγω άξονας πέρνει για πλάκα,εχοντας δει καμια 20 περιπτώσεις σαν την δικία μου!


Δεν περνει για πλακα θελει γερο κοπανημα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1264s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on