PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Το θερμομετρο τρελαθηκε

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Απρ 2015, 12:13:06    Θέμα δημοσίευσης: Το θερμομετρο τρελαθηκε Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα

Εχω παρατηρησει πως τον τελευταιο καιρο, 1-2 φορες τον μηνα σε συχνοτητα, ενω εξω εχει 15-20 βαθμους και το θερμομετρο στην κεντρικη κονσολα δειχνει σωστα, ξαφνικα τα παιζει και αρχιζει να διχνει θερμοκρασεις υπο του μηδενως. (εως και -20) η οποια παιζει συνεχεια. Δλδ μεσα σε ενα λεπτο μπορει να παει απο το -20 στο 0 και παλι στο -16 μετα. Αν σβησω το αμαξι για κανα λεπτο και το ξαναξεκινησω, το θεμα στρωνει.

What is it?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Απρ 2015, 13:00:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ισως φταιει ο αισθητηρας που εχει κατω απο τον καθρεφτη του συνοδηγου.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Απρ 2015, 13:24:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μου το εκανε κι εμενα αυτο πριν κανα 3αρι χρονια.
Ειχε εξω 30+ βαθμους κι αυτο εδειχνε 3 βαθμους κι εβγαζε το κλασικο risk of ice!.

Εμφανιστηκε μετα απο πλυσιμο αυτοκινητου, μαλλον ειχε παρει υγρασια.
Το θεμα ειναι οτι κρατησε 4-5 μερες και λυθηκε απο μονο του κι απο τοτε δεν το'χει ξανακανει.

Επειδη το'χα ψαξει παντως τοτε για αισθητηρα εξωτερικης θερμοκρασιας, αν θυμαμαι καλα εχει γυρω στα 50 ευρω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιούν 2023, 19:00:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εδω και καιρο (2-3 χρονια) εχω πλεον μονιμα το προβλημα αυτο που κατα καιρους φτιαχνει αλλα με το που ανοιξει η πορτα του συνοδηγου ξαναχαλαει.
Επειδη οταν δειχνει μειον βαθμους δε λειτουργει ουτε το aircondition και ειναι σοβαρο ζητημα τωρα το καλοκαιρι, αποφασισα να βαλω καινουριο καθρεφτη συνοδηγου, που εχει κι αισθητηρα φυσικα (για οποιον δε γνωριζει ο αισθητηρας εξωτερικης θερμοκρασιας στα 207 ειναι στον καθρεφτη του συνοδηγου) ελπιζοντας οτι θα λυθει και το προβλημα, αλλα για κακη μου τυχη αυτο παρεμεινε!

Υστερα απο ψαξιμο σε καποια forums του εξωτερικου ειδα να γραφουν οτι το προβλημα δεν ειναι στον αισθητηρα καθαυτο αλλα στο καλωδιο που περνα απ'την πορτα του συνοδηγου προς το αμαξωμα το οποιο με τον καιρο εμφανιζει τετοια θεματα. Και πιστευω οντως οτι ειναι αυτο γιατι και σ'εμενα ακομα και σωστη θερμοκρασια να δειχνει το θερμομετρο, με το που ανοιξει η πορτα συνοδηγου ξαναχαλαει και δειχνει κυριολεκτικα ο,τι να'ναι (υπο το μηδεν παντα).
Ειχε κανεις παρομοιο ζητημα στο 207 του κι αν ναι πως το ελυσε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
miltosrs 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 12 Αύγ 2018
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Ιούν 2023, 16:46:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ Έχω αλλάξει αισθητήρα στον καθρέφτη και τίποτα..Μάλλον είναι η καλωδίωση που περνάει στη πόρτα. Βρήκε κανένας λύση;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Ιούλ 2023, 13:57:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι αισθητήρες αυτοί, δουλεύουν με ωμική αντίσταση...
Η καλωδίωση σαφώς παίζει ρόλο στην ένδειξη...
Ο αισθητήρας επίσης με τα χρόνια "καταστρέφεται" αφού έχει γήρανση του υλικού του...


(ΥΣ Επίσης miltosrs, όπως θα σου αναφέρουν και οι διαχειριστές, καλό θα ήταν να περάσεις από εδώ: Λίγα λόγια για εμάς.... (Ηλικία, ενδιαφέροντα, απασχόληση))


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1688s (PHP: 56% - SQL: 44%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on