PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Aftermarket φανάρια

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
TeraBite (Γρηγόρης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 1.4 VTi (2008~2015)

Ένταξη: 10 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 106

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Μάρ 2015, 01:06:27    Θέμα δημοσίευσης: 207 - Aftermarket φανάρια Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν βρήκα κάποιο σχετικό thread, αν υπάρχει πείτε μου να το μεταφέρω.
Έχει δοκιμάσει κανείς αυτά τα φανάρια. Αξίζουν τπτ? Θα δώ κάποια βελτίωση στο φως, μιας και είμαι με xenon ή να παραμένω στα retrofit?

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Alexandros GT (Alexandros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 207 1.6 GT(2007)

Ένταξη: 28 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 34
Τόπος: ΑΘΗΝΑ/ΜΟΣΧΑΤΟ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 29 Μάρ 2015, 04:27:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γρηγόρη τα συγκεκριμένα φανάρια απο οτι μου εχουν πει δεν παιρνουν ξενον μονο ασπρες λαμπες μπορεις να βαλεις για να κρατησεις το χρωμα, αλλα απο ωρατοτητα δεν θα εχεις θεμα. Αν κανω λάθος ας με διορθωσει καποιος γιατι ειχα ρωτησει για τα συγκεκριμενα παλιοτερα σε καταστημα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Μάρ 2015, 10:42:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το θεωρω λιγο περιεργο να μην μπαινουν ξενον.
τι σχεση εχει το φαναρι?
λαμπες αλλαζεις

δε νομιζω να αλλαξει κατι απο θεμα ορατοτητας σε σχεση με τα ρετροφιτ καθως προτζεκτορας το ενα προτζεκτορας και το αλλο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TeraBite (Γρηγόρης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 1.4 VTi (2008~2015)

Ένταξη: 10 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 106

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Μάρ 2015, 10:48:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mono AEK έγραψε:
το θεωρω λιγο περιεργο να μην μπαινουν ξενον.
τι σχεση εχει το φαναρι?
λαμπες αλλαζεις

δε νομιζω να αλλαξει κατι απο θεμα ορατοτητας σε σχεση με τα ρετροφιτ καθως προτζεκτορας το ενα προτζεκτορας και το αλλο


Μαζί σου αλλά και τα angel eyes προτζεκτορα έχουν και δεν βλέπεις ούτε στα 10 μέτρα... Razz Η ερώτηση είναι αν είναι ποιοτικά σαν φανάρια...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Snap5 (Παναγιώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.4 Dynamic (2005)

Ένταξη: 22 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 263
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Απρ 2015, 17:42:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TeraBite έγραψε:
Mono AEK έγραψε:
το θεωρω λιγο περιεργο να μην μπαινουν ξενον.
τι σχεση εχει το φαναρι?
λαμπες αλλαζεις

δε νομιζω να αλλαξει κατι απο θεμα ορατοτητας σε σχεση με τα ρετροφιτ καθως προτζεκτορας το ενα προτζεκτορας και το αλλο


Μαζί σου αλλά και τα angel eyes προτζεκτορα έχουν και δεν βλέπεις ούτε στα 10 μέτρα... Razz Η ερώτηση είναι αν είναι ποιοτικά σαν φανάρια...


Αυτό αρκεί. Όσον αφορά ποιότητα και ιμιτατιον είναι έννοιες αντίθετες.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Απρ 2015, 09:43:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρωτον,Ολα τα ιμιτασιον φαναρια,ΔΕΝ βγαζουν τοσο καλο φως οσο τα γνησια.
δευτερον,οσο πιο ασπρη λαμπα εχουμε,τοσο λιγοτερη ορατοτητα εχουμε ΣΤΗΝ ΒΡΟΧΗ....


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TeraBite (Γρηγόρης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 1.4 VTi (2008~2015)

Ένταξη: 10 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 106

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Απρ 2015, 09:47:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σωστά όλα αυτά απλά επειδή δεν είναι ιμιτα αλλά aftermarket και απο γνωστή γερμανική εταιρία, ελεγα μπας και βγάζουν καλό φως... Αλλά μάλλον θα μείνω ως έχει...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
driver7 (thanassis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC f/l

Ένταξη: 12 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 262

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Απρ 2015, 10:59:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όταν λες ρετροφιτ, τι ακριβώς έχεις κάνει?
Γιατί συνήθως σε αυτές τις μετατροπές χρησιμοποιούνται πολύ καλής ποιότητας προτζέκτορες και υλικά, οπότε και το αποτέλεσμα είναι συνήθως εφάμιλλο των πολύ ακριβών εργοστασιακών φαναριών ξένον...

Αν είναι έτσι, οποιοδήποτε αφτερμαρκετ ξενον ή τύπου ξένον, δε θα σε ικανοποιήσει σε σχέση με αυτά που έχεις τώρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pathfinder (Νίκος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 RC

Ένταξη: 07 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 48
Τόπος: Αθήνα, Αγ. Στέφανος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2015, 10:23:02    Θέμα δημοσίευσης: DECTANE PEUGEOT 207 06+ DAYLINE Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχει τοποθετήσει κανένας τα DECTANE Dayline Peugeot 207 06+ (Μαύρο)

http://www.americat.gr/peugeot-207-06-dayline-115599.html

Αν ναιθα ήθελα την γνώμη σας γιατί τα μαμά τα εχω γυαλίση ήδη δύο φορές και έχουν ξαναθολώση Evil Evil


Αύριο το σήμερα είναι χθές ... Carpe Diem
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2015, 18:04:27    Θέμα δημοσίευσης: Re: DECTANE PEUGEOT 207 06+ DAYLINE Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pathfinder έγραψε:
Εχει τοποθετήσει κανένας τα DECTANE Dayline Peugeot 207 06+ (Μαύρο)

http://www.americat.gr/peugeot-207-06-dayline-115599.html

Αν ναιθα ήθελα την γνώμη σας γιατί τα μαμά τα εχω γυαλίση ήδη δύο φορές και έχουν ξαναθολώση Evil Evil


πιστευεις πως αυτα που χουν την μιση τιμη απο τα μαμα δε θα χουν θεμα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2015, 19:42:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bagos έγραψε:
Πρωτον,Ολα τα ιμιτασιον φαναρια,ΔΕΝ βγαζουν τοσο καλο φως οσο τα γνησια.
δευτερον,οσο πιο ασπρη λαμπα εχουμε,τοσο λιγοτερη ορατοτητα εχουμε ΣΤΗΝ ΒΡΟΧΗ....
εγώ έχω ενα ιμιτασίον και ένα γνήσιο. γνήσιο rc και ιμιτασιον rc ίδιο. το ιμιτασίον και φωτάει καλύτερα και δεν έχει καταλάβει τίποτα απο τον ήλιο. Ενώ το γνήσιο έχει γίνει πουτάν@ απο τον ήλιο...


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2015, 20:41:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tzive έγραψε:
bagos έγραψε:
Πρωτον,Ολα τα ιμιτασιον φαναρια,ΔΕΝ βγαζουν τοσο καλο φως οσο τα γνησια.
δευτερον,οσο πιο ασπρη λαμπα εχουμε,τοσο λιγοτερη ορατοτητα εχουμε ΣΤΗΝ ΒΡΟΧΗ....
εγώ έχω ενα ιμιτασίον και ένα γνήσιο. γνήσιο rc και ιμιτασιον rc ίδιο. το ιμιτασίον και φωτάει καλύτερα και δεν έχει καταλάβει τίποτα απο τον ήλιο. Ενώ το γνήσιο έχει γίνει πουτάν@ απο τον ήλιο...


Ιμιτασιον απο rc?? Για δώσε πληροφορίες..


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2015, 22:04:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βγαζει η depo κοπια valeo rc αν θυμαμαι καλα ειναι 175 το ενα και εχει τα παντα στροφης μοτερ και φιμε τζαμι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Δεκ 2015, 22:06:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tzive έγραψε:
bagos έγραψε:
Πρωτον,Ολα τα ιμιτασιον φαναρια,ΔΕΝ βγαζουν τοσο καλο φως οσο τα γνησια.
δευτερον,οσο πιο ασπρη λαμπα εχουμε,τοσο λιγοτερη ορατοτητα εχουμε ΣΤΗΝ ΒΡΟΧΗ....
εγώ έχω ενα ιμιτασίον και ένα γνήσιο. γνήσιο rc και ιμιτασιον rc ίδιο. το ιμιτασίον και φωτάει καλύτερα και δεν έχει καταλάβει τίποτα απο τον ήλιο. Ενώ το γνήσιο έχει γίνει πουτάν@ απο τον ήλιο...


τα βαλες και τα 2 καινουργια μαζι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pathfinder (Νίκος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 RC

Ένταξη: 07 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 48
Τόπος: Αθήνα, Αγ. Στέφανος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Δεκ 2015, 10:33:47    Θέμα δημοσίευσης: Re: DECTANE PEUGEOT 207 06+ DAYLINE Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
pathfinder έγραψε:
Εχει τοποθετήσει κανένας τα DECTANE Dayline Peugeot 207 06+ (Μαύρο)

http://www.americat.gr/peugeot-207-06-dayline-115599.html

Αν ναιθα ήθελα την γνώμη σας γιατί τα μαμά τα εχω γυαλίση ήδη δύο φορές και έχουν ξαναθολώση Evil Evil


πιστευεις πως αυτα που χουν την μιση τιμη απο τα μαμα δε θα χουν θεμα?


Μακάρι να είχαν την μισή τιμή! Δεν είναι imitation είναι aftermarket και μάλιστα από σχετικά σοβαρή γερμανική εταιρία. Απλά θα με ενδιέφερε αν κάποιος τα έχει τοποθετήσει να μου πει την γνώμη του. Και όσο για τα γνήσιο είδα και τα μαμά κ@λ@ς έχουν γίνει Smile


Αύριο το σήμερα είναι χθές ... Carpe Diem
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Δεκ 2015, 16:42:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
βγαζει η depo κοπια valeo rc αν θυμαμαι καλα ειναι 175 το ενα και εχει τα παντα στροφης μοτερ και φιμε τζαμι.


Δεν το γνώριζα! Εντάξει για depo 175 δεν είναι τιμαρα αλλά αν σκεφτείς οτι η Πεζώ δίνει το ενα όσο παίρνεις και τα δυο, δεν το πολύ σκέφτεσαι.

Αρκεί να μην παίρνουν υγρασία αυτά. Γιατί και τα valeo όπως λένε και οι υπόλοιποι την φαγαμε την ποιότητα της.. Κάθε δυο χρόνια θέλουν ξεθολωμα και σε κλειστό γκαράζ το αμάξι.


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2897s (PHP: 67% - SQL: 33%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on