PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Θόρυβος στο πάτημα συμπλέκτη

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
vasilis_lemans (vasilis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 le mans

Ένταξη: 25 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Μάρ 2015, 22:27:29    Θέμα δημοσίευσης: Θόρυβος στο πάτημα συμπλέκτη Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας παιδιά.
Εχω ενα 207 leman και εχω απο εχθές το εξής πρόβλημα. Καθόλη τη διάρκεια πατήματος-αφήματος Του συμπλέκτη ακούγετε αρκετά ενα συνεχόμενο χρουου....
Σαν και αυτό
https://m.youtube.com/watch?v=uevH29JJ91k

Τι λέτε;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Μάρ 2015, 22:36:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μηπως οταν πατας το πενταλ σταματαει και ακουγεται μονο οταν δεν το πατας?



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasilis_lemans (vasilis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 le mans

Ένταξη: 25 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Μάρ 2015, 22:56:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι μόνο οταν το πατάω ακούγετε, οταν το αφήνω δεν ακούγετε κάτι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasilis_lemans (vasilis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 le mans

Ένταξη: 25 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάρ 2015, 12:06:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Διαπίστωσα τώρα ότι ακούγεται και χωρίς να πατάω συμπλέκτη...οχι συνεχόμενα ομως, για 2-3 δευτερόλεπτα μετά σταματάει και άντε πάλι ξανά... Αλλά οχι τόσο έντονα όπως οταν πατάω το συμπλέκτη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Apostolos-106 rallye (ApostolisR)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 Rallye, 1.6L 16V, Year 2003

Ένταξη: 25 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 228

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάρ 2015, 12:07:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λογικά θα το ακούς, όταν δεν πατάς. Ρουλεμάν συμπλέκτη. Δεν ξέρω αν αλλάζετε μόνο του ή όλο το σετ συμπλεκτή...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
athanas (Στεφανος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 1.6 16v

Ένταξη: 17 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 1034
Τόπος: χμμμμμμμ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάρ 2015, 13:31:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αλλαζει και μονο του αλλα αφου ειναι να κατεβασεις σαζμαν αλλαζεις και δισκοπλατο μαζι λογο κοστους....
δεν αξιζει να δωσεις 100€ εργατικα για κατεβα-ανεβα σαζμαν για αλλαγη ρουλεμαν κοστους 20€
οποτε η το αφηνεις ετσι προς το παρον η δινεις κανα 250€ για ολα μαζι Wink


Όποιος δεν ξέρει και δεν ξέρει πως δεν ξέρει, είναι τρελός.
Όποιος δεν ξέρει και ξέρει πως δεν ξέρει, είναι παιδί. 
Όποιος ξέρει και δεν ξέρει πως ξέρει, κοιμάται.
Όποιος ξέρει και ξέρει πως ξέρει, είναι σοφός.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάρ 2015, 13:59:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω το άφησα έτσι με τον ήχο αυτό για 30, 000 km παρόλο που μου είχε πει εδώ κάποιος ότι θα την ακούσει το βολάν. Εν τέλη δεν έπαθε τίποτα και ξεκίνησε και με το νέο σετ συμπλέκτη να το κάνει λίγο καιρό μετά.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάρ 2015, 14:33:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marios_207_GT έγραψε:
Εγω το άφησα έτσι με τον ήχο αυτό για 30, 000 km παρόλο που μου είχε πει εδώ κάποιος ότι θα την ακούσει το βολάν. Εν τέλη δεν έπαθε τίποτα και ξεκίνησε και με το νέο σετ συμπλέκτη να το κάνει λίγο καιρό μετά.
το βολάν δεν παθαίνει τίποτα... τα χτένια απο το πλατώ μπορεί να την ακούσουν...


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
komikon765 (ΚΩΝ/ΝΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 rallye

Ένταξη: 31 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάρ 2015, 14:34:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marios_207_GT έγραψε:
Εγω το άφησα έτσι με τον ήχο αυτό για 30, 000 km παρόλο που μου είχε πει εδώ κάποιος ότι θα την ακούσει το βολάν. Εν τέλη δεν έπαθε τίποτα και ξεκίνησε και με το νέο σετ συμπλέκτη να το κάνει λίγο καιρό μετά.



Μαριε έβαλες της μάνας του η κάποιον αφτερμαρκετ; Υπαρχει κάποιος αφτερμαρκετ που να ταιριάζει και τον κανει να σωπασει επιτέλους;; Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάρ 2015, 14:39:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

komikon765 έγραψε:
marios_207_GT έγραψε:
Εγω το άφησα έτσι με τον ήχο αυτό για 30, 000 km παρόλο που μου είχε πει εδώ κάποιος ότι θα την ακούσει το βολάν. Εν τέλη δεν έπαθε τίποτα και ξεκίνησε και με το νέο σετ συμπλέκτη να το κάνει λίγο καιρό μετά.



Μαριε έβαλες της μάνας του η κάποιον αφτερμαρκετ; Υπαρχει κάποιος αφτερμαρκετ που να ταιριάζει και τον κανει να σωπασει επιτέλους;; Evil


LUK έβαλα.


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
komikon765 (ΚΩΝ/ΝΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 rallye

Ένταξη: 31 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάρ 2015, 15:08:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marios_207_GT έγραψε:
komikon765 έγραψε:
marios_207_GT έγραψε:
Εγω το άφησα έτσι με τον ήχο αυτό για 30, 000 km παρόλο που μου είχε πει εδώ κάποιος ότι θα την ακούσει το βολάν. Εν τέλη δεν έπαθε τίποτα και ξεκίνησε και με το νέο σετ συμπλέκτη να το κάνει λίγο καιρό μετά.



Μαριε έβαλες της μάνας του η κάποιον αφτερμαρκετ; Υπαρχει κάποιος αφτερμαρκετ που να ταιριάζει και τον κανει να σωπασει επιτέλους;; Evil


LUK έβαλα.


Καμία σωτηρία λοιπόν... Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1383s (PHP: 81% - SQL: 19%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on