PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

μαμα υψος 207 rallye

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάρ 2015, 12:59:02    Θέμα δημοσίευσης: μαμα υψος 207 rallye Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα

Ξερει κανενας το μαμα υψος (απο τα μαρσπιε μπρος και πισω φανταζομαι) του 207 rallye με καινουργια αμορτισερ? Θελω να δω ποσο πολυ εχουν κατσει τα δικα μου, μιας και πλεον μετα απο 100κ κμ δε μου φενετε τοσο κατσικι οσο στην αρχη Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάρ 2015, 14:53:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ειναι τα αμορτισέρ που δίνουν το ύψος πάντως. Τα ελατήρια κάθονται...


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάρ 2015, 15:10:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χμ αρα σε περιπτωση που πραγματι εχει κατσει (εστω και λιγο), στην αλλαγη αμορτισερ να το σκεφτω και για ελατηρια ???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάρ 2015, 15:23:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν χρειαζεται
αν θες βρες τα ελατηρια του rc να βαλεις
θα γινει λιγο πιο σκληρο



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάρ 2015, 15:55:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραιος. Το θεμα ειναι να μην χασω σε ανεση γτ εχω και την γυναικα που γρινιαζει για το κοπανημα χαχα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάρ 2015, 16:09:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λιγο πιο σκληρο θα γινει
αν θες βαλε και τα αμορτισερ του rc για καλυτερα



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάρ 2015, 16:31:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

15,5 εμπρος με 17 πισω ειχα μετρηση πριν χρονια ενα σχετικα φρεσκο rc

Bilstein SPORT B6(δεν ειναι αμορτισερ χαμηλωματος,αλλα για μαμα υψος και monotube) και ελατηρια RC λιγο στην εθνικη μονο ισως ειναι ενα κλικ πιο σφιχτο,στον επαρχιακο θα ναι τζαμι ομως,οπως θα ναι τζαμι και στα δυνατα φρενα στην στροφη χωρις το μπαλατζο του πισω μερους,αυτο για μενα ειναι μεγαλη ασφαλεια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάρ 2015, 17:16:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα Β6 ειναι μια απο τις σκεψεις μου. Μπορω να βρω και μεταχειρα RC ελλατηρια και θα ειμαι κομπλε. Η μονες μου σκεψεις ειναι μηπως χασω σε ανεση και επεισης τα μαμα με βγαλανε απροβληματιστα 100.000 κμ. Θα με βγαλουν τα bilstein τοσο ?

Απο τιμες τι λενε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάρ 2015, 17:55:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν θες να αντεξουν βαλε Koni , ta bilstein δε νομιζω οτι ειναι και οτι πιο ανθεκτικο γενικα....

Με Koni sport και χωρις σφυξιμο δε χανεις σε ανεση καθολου και ειναι ενα κλικ πιο σφυκτο απο καινουργια μαμα (ειδικα πισω ειναι πιο σφυκτα)

οσο κουρδιζεις φτιαχνει και αλλο, αλλα αρχιζουν ανεπιθυμητα φαινομενα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάρ 2015, 18:26:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mathanas έγραψε:
Αν θες να αντεξουν βαλε Koni , ta bilstein δε νομιζω οτι ειναι και οτι πιο ανθεκτικο γενικα....

Με Koni sport και χωρις σφυξιμο δε χανεις σε ανεση καθολου και ειναι ενα κλικ πιο σφυκτο απο καινουργια μαμα (ειδικα πισω ειναι πιο σφυκτα)

οσο κουρδιζεις φτιαχνει και αλλο, αλλα αρχιζουν ανεπιθυμητα φαινομενα...


Τα sport ειναι γομαρακια δεν ειναι σαν τα sprint και αυτα που λες καλα ειναι και γω μαζι σου ειδικα απο την αποψη του οτι μπορει να τα χει πιο light ρυθμισμενα,αντοχη παντως σιγουρα θα χει εφοσον βαδιζει στο σωστο δρομο του μαμα υψους και με τα 2.Τα rc ελατηρια ειναι πιο καλη σκεψη απο την αποψη οτι δεν καθοντε τοσο ευκολα στο χρονο σε αντιθεση με τα 150αρια που μουριαζουν ευκολα με αποτελεσμα αυξηση διαφορας υψους, χειροτερα φρενα με περισοτερο abs και λειτουργια αμορτισερ 1-2 ποντους κατω απο οτι πρεπει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάρ 2015, 20:44:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
mathanas έγραψε:
Αν θες να αντεξουν βαλε Koni , ta bilstein δε νομιζω οτι ειναι και οτι πιο ανθεκτικο γενικα....

Με Koni sport και χωρις σφυξιμο δε χανεις σε ανεση καθολου και ειναι ενα κλικ πιο σφυκτο απο καινουργια μαμα (ειδικα πισω ειναι πιο σφυκτα)

οσο κουρδιζεις φτιαχνει και αλλο, αλλα αρχιζουν ανεπιθυμητα φαινομενα...


Τα sport ειναι γομαρακια δεν ειναι σαν τα sprint και αυτα που λες καλα ειναι και γω μαζι σου ειδικα απο την αποψη του οτι μπορει να τα χει πιο light ρυθμισμενα,αντοχη παντως σιγουρα θα χει εφοσον βαδιζει στο σωστο δρομο του μαμα υψους και με τα 2.Τα rc ελατηρια ειναι πιο καλη σκεψη απο την αποψη οτι δεν καθοντε τοσο ευκολα στο χρονο σε αντιθεση με τα 150αρια που μουριαζουν ευκολα με αποτελεσμα αυξηση διαφορας υψους, χειροτερα φρενα με περισοτερο abs και λειτουργια αμορτισερ 1-2 ποντους κατω απο οτι πρεπει.


Δηλαδη εχει παρατηρηθεί συστηματικά το φαινόμενο στα 150ρια να "καθονται" τα ελατηρια μπροστα ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Μάρ 2015, 01:54:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mathanas έγραψε:


Δηλαδη εχει παρατηρηθεί συστηματικά το φαινόμενο στα 150ρια να "καθονται" τα ελατηρια μπροστα ?


Λογικο δεν ειναι οταν εχεις το ιδιο βαρος το μαλακοτερο να καθεται πιο πολυ και γρηγοροτερα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Μάρ 2015, 12:56:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω την αισθηση , οτι τα ελατηρια του RC σε σχεση με των GT/RALLYE ειναι μεν σκληροτερα αλλα ειναι και λιγο πιο κοντα (αισθηση δικη μου ειναι βλεποντας φωτο, δε τα εχω μετρησει) , γι αυτο και τελικα πρεπει να χουν την ιδια αποσταση απο το εδαφος τα αυτοκινητα με μαμα ελατηρια. Δε ξερω αν ενα ελατηριο με μικροτερη τιμη σταθερας επαναφορας "καθεται" πιο ευκολα σε σχεση με ενα πιο σκληρο μικροτερου μηκους, αυτο πρεπει να χει να κανει με τη ποιοτητα του υλικου κατασκευης...αλλα αν εχει παρατηρηθει ειναι πιθανο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0521s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on