PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 RALLYE 1.3 ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΝΟΡΜΑΛ-ΑΠΟΡΙΕΣ.

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάϊ 2011, 07:54:19    Θέμα δημοσίευσης: 106 RALLYE 1.3 ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΝΟΡΜΑΛ-ΑΠΟΡΙΕΣ. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγινε ενα πισωγυρισμα στο θεμα της νορμαλ αναρτησης του 1.3 RALLYE 106 το οποιο επαναφερω σε πληρη στοκ μορφη και εχω καποιες αποριες.

Εβαλα τα εργοστασιακα αμορτισερ (μαυρου χρωματος με 4-ψηφιο νουμερο πανω) και το αμαξι ψηλωσε και εννοω ψηλωσε αρκετα,δεν ειγινε δηλαδη οπως ηταν εργοστασιακο.Ο Στελιος μου ειπε οτι η PEUGEOT δινει πλεον αεριου-λαδιου και οχι λαδιου οπως φοραγε απο την μανα του και ειναι λογικο να ψηλωσε.Εδω να πω οτι τα ελατηρια τα οποια ηταν το μοναδικο πραγμα που δεν ειχε κρατησει ο προηγουμενος ιδιοκτητης τα αγορασα μεταχειρισμενα απο αναταλλακτικα PEUGEOT και φοβαμαι οτι δεν μου δωσανε τα σωστα ελατηρια.

Ξερει κανεις ποια χρωματα ακριβως εχουν τα νορμαλ ελατηρια του 106 RALLYE 1.3??????

Eχει κανεις εμπειρια απο νορμαλ αμορτισερ PEUGEOT (κωδικους) κτλ???Φοβαμαι οτι μου βαλανε λαθος και το αμαξι τωρα καθεται εντελως λαθος.....επιπεδο εντελως.Ρωτησα στην LION και τα αμορτισερ εχουν καινουργια 230 ευρω η τετραδα ενω στο συνεργειο μου ειπανε οτι εχουνε 280 ευρω....δεν θελω να σκεφτω το +50 ευρω αλλα μηπως μπερδευτηκαν και μου δωσανε απο αλλο μοντελο.

Καθε βοηθεια μελους ή επαγγελματια ευπροσδεκτη!!!!

Το θεμα υψους και στησιματος στο 1.3 RALLYE δεν το διαπραγματευομαι μιας και το ματι μου κοβει και επιπλεον αυτο ειναι το δευτερο μου 1.3 RALLYE μιας και το 1995-1998 το ειχα και καινουργιο και θυμαμαι πως ητανε ακριβως.


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PANOSBR (ΠΑΝΟΣ)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 31 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 140
Τόπος: ΤΡΙΠΟΛΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάϊ 2011, 12:34:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημερα,τα χρωματα επανω στα ελατηρια δεν τα θυμαμαι για να σε βοηθησω ομως θα σου προτεινω το:

http://public.servicebox.peugeot.com/?jbnRedirect=true#ancreFonctionLvl3

κανε εγγραφη στη σελιδα(ειναι δωρεαν),βαλε τον αριθμο πλαισιου του αυτοκινητου σου και ψαξε στην βιβλιογραφια των ανταλλακτικων,εχει ολους τους κωδικους που δινει τωρα η πεζω για το 106.

εχω παντως την εντυπωση οτι πλεον η πεζω δινει ενα κωδικο αμορτισερ(ενισχυμενο) για ολα τα 106 ειτε 8V ειναι ειτε 16V
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάϊ 2011, 22:10:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα ελατηρια δυστυχως δεν πωλουνται πια σαν κωδικος απο το δικτυο της Peugeot.
Τωρα για χρωματα,νομιζω οτι ειναι κιτρινο,κιτρινο,μπλε αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάϊ 2011, 22:25:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα ελατήρια η PEUGEOT τα έχει καταργήσει σε μεταχειρισμένα μπορώ να σου βρω τα σημάδια τους κόκκινο πράσινο κίτρινο νομίζω


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάϊ 2011, 22:29:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Τα ελατηρια δυστυχως δεν πωλουνται πια σαν κωδικος απο το δικτυο της Peugeot.
Τωρα για χρωματα,νομιζω οτι ειναι κιτρινο,κιτρινο,μπλε αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Confused
Το 1300 έχει κόκκινο κίτρινο πράσινο
Και το 1600 έχει μπλε μπλε κίτρινο


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάϊ 2011, 22:51:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πιθανοτατα ναι Τηλεμαχε γιατι δεν θυμαμαι καθολου καλα... Sad
Απο οτι θυμαμαι εχεις μαμα ελατηρια ρε,γιατι δεν κανονιζετε με τον Γιαννη; Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Μάϊ 2011, 19:17:20    Θέμα δημοσίευσης: .... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο θα κανω Στελιο,το ειχα στο προγραμμα να παω απο το μαγαζι του Τηλεμαχου και για μια δυσκολια που εχω στην πρωτη μιζια (μετα παιρνει κατευθειαν) αλλα τωρα θα το συνδυασω και θα παω απο εκει.Με την πρωτη ευκαιρια τωρα που πλησιαζω τα 120.000χλμ θα κανω 2-3 πραγματακια και αν μπορει να μου βρει ελπιζω το πλαισιο των ταχυτητων και ενα πισω καθισμα και ετοιμος.

Ευχαριστω για τις απαντησεις ολους σας,δεν μπορω να δω τι χρωματα εχουν τα ελατηρια μου επανω αλλα στην ραμπα φανταζομαι θα το δουνε.


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάϊ 2011, 20:53:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν το σηκώσεις στο γρύλο που έχει το αυτοκίνητο και καθαρίσεις με ένα στουπί της σπείρες θα δεις τα χρώματα
Και να φανταστείτε ότι κάποτε τα πετάγαμαι εποχές 1994 -1996


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Απρ 2015, 13:20:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

action_peugeot έγραψε:
Pughell έγραψε:
Τα ελατηρια δυστυχως δεν πωλουνται πια σαν κωδικος απο το δικτυο της Peugeot.
Τωρα για χρωματα,νομιζω οτι ειναι κιτρινο,κιτρινο,μπλε αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Confused
Το 1300 έχει κόκκινο κίτρινο πράσινο
Και το 1600 έχει μπλε μπλε κίτρινο



Για τον συνδιασμό χρωμάτων είμαστε σίγουροι; στο σερβίς μποξ δεν αναφέρει τίποτα..


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0989s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on