PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ρυθμιζόμενη ανάρτηση Κsport ?
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
lambrosp 
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.6 T (16v) xs 2003

Ένταξη: 18 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 133

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάρ 2015, 14:07:49    Θέμα δημοσίευσης: Ρυθμιζόμενη ανάρτηση Κsport ? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή βρήκα για peugeot 206,(θεωρώ μια πολύ καλή άκρη) ανάρτηση coilover της Κsport (Ιαπωνική), γνωρίζει κανείς άν αξίζει, ή αν την έχει δοκιμάσει κάποιος απο δω μέσα? Θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σας αν ξέρετε.....Ευχαριστώ πολύ!!!

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάρ 2015, 16:42:50    Θέμα δημοσίευσης: Re: Ρυθμιζόμενη ανάρτηση Κsport ? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lambrosp έγραψε:
Καλησπέρα παιδιά. Επειδή βρήκα για peugeot 206,(θεωρώ μια πολύ καλή άκρη) ανάρτηση coilover της Κsport (Ιαπωνική), γνωρίζει κανείς άν αξίζει, ή αν την έχει δοκιμάσει κάποιος απο δω μέσα? Θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σας αν ξέρετε.....Ευχαριστώ πολύ!!!



Ειναι taiwan και οχι ιαπωνια,σε αλλο αμαξι που την ειχα, ειχε πολυ μικρες διαδρομες και σκληρα ελατηρια σπινιαρα συνεχεια εσωτερικο στις στροφες,δεν ειχα μπλοκε βλεπεις.σε 206 δεν ξερω πως καθεται.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alfasud (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 R 1.6 (16V)

Ένταξη: 09 Νοέ 2011
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάρ 2015, 18:01:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χαρακτηριστικά ξέρεις?



Auto Power
"Ο ΝΟΤΗΣ"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάρ 2015, 18:47:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ta idia xalia k se mr2.
Estrose me alla elatiria k revalivng
opote pare kati allo allios epelekse poly prosektika elatiria.
toulaxiston 20cm mikos kai oxi pano app280lipres
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lambrosp 
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.6 T (16v) xs 2003

Ένταξη: 18 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 133

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Μάρ 2015, 09:02:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
Ta idia xalia k se mr2.
Estrose me alla elatiria k revalivng
opote pare kati allo allios epelekse poly prosektika elatiria.
toulaxiston 20cm mikos kai oxi pano app280lipres


Δεν ξέρω ακριβώς τα χαρακτηριστικά αφου απλά τις είδα και μου αρέσαν πολύ εμφανισιακά και δεν μπήκα καν στο κόπο για χαρακτηριστικά.....βλακεία μου, αλλά σήμερα που θα πάω απο εκεί θα κοιτάξω να δώ ποιό μοντέλο είναι ακριβώς ώστε να μάθω τα χαρακτηριστικά και να σας τα πώ. Σημείωση ότι το αμάξι το έχω για καθημερινή χρήση (δουλειά και βόλτα) και για ανοίγματα σε ευθείες , και να ήθελα για στροφές δεν κάνει.Σήμφωνα με αυτό θέλω να επιλέξω αν θα την πάρω ή όχι. Την έχω βρεί μαζί με τα ρυθμιζόμενα πιατέλα 600 Ευρώ. Ευχάριστώ για τις απαντήσεις σας !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Μάρ 2015, 15:57:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lambrosp έγραψε:
volvos έγραψε:
Ta idia xalia k se mr2.
Estrose me alla elatiria k revalivng
opote pare kati allo allios epelekse poly prosektika elatiria.
toulaxiston 20cm mikos kai oxi pano app280lipres


Δεν ξέρω ακριβώς τα χαρακτηριστικά αφου απλά τις είδα και μου αρέσαν πολύ εμφανισιακά και δεν μπήκα καν στο κόπο για χαρακτηριστικά.....βλακεία μου, αλλά σήμερα που θα πάω απο εκεί θα κοιτάξω να δώ ποιό μοντέλο είναι ακριβώς ώστε να μάθω τα χαρακτηριστικά και να σας τα πώ. Σημείωση ότι το αμάξι το έχω για καθημερινή χρήση (δουλειά και βόλτα) και για ανοίγματα σε ευθείες , και να ήθελα για στροφές δεν κάνει.Σήμφωνα με αυτό θέλω να επιλέξω αν θα την πάρω ή όχι. Την έχω βρεί μαζί με τα ρυθμιζόμενα πιατέλα 600 Ευρώ. Ευχάριστώ για τις απαντήσεις σας !


Mην παρεις τετοια coil over αφου δεν σε ενδιαφερει το στριψιμο η καθημερινη χρηση θα γινει ενα δραμα ,μονο καμια kw1 καμια bilstein,καποιος με 206 θα μπορει να σου πει με σιγουρια μια light αναρτηση για χαμηλωμα που σιγουρα εκει ειναι το θεμα σου,χωρις να κοπανιεσαι σαν το χταποδι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lambrosp 
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.6 T (16v) xs 2003

Ένταξη: 18 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 133

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Μάρ 2015, 09:18:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτή είναι η ανάρτηση.....




Μετρησα το ελατήριο και είναι 16 εκατοστα μήκος και 11.5mm πάχος.
Απο ότι νομίζω η ksport σε 160mm μήκος ελατηρίου ξεκινάει από τα 9kg και λογικά αυτά πρέπει να έχει πάνω.....μετά πάει σε 10.5kg.
Σε 180mm μήκος ελατηρίου ξεκινάει από 6.3 , 7.2 , 8.7..... και σε μήκος ελατηρίου 205mm ξεκινάει από 6.7 , 7.5 , 8.7 , 10....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Μάρ 2015, 11:57:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

20cm
4.5kg
an breis eusai ok

10kg de fora oute ps pistas kati lathos ekanes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Μάρ 2015, 18:41:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://prntscr.com/6dg7hy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Μάρ 2015, 11:22:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

6 κιλα ειναι 330λιμπρες και σε συνδιασμο με ελατηριο 16εκατοστα θα πεφτουν σφραγισματα εκει μεσα. οχι απλα τραγικος αλλα και επικινδυνος συνδιασμος για ελλαδα.

μη το διανοηθειίς ουτε για αστειο. και επειδη το βαλβιδωμα της θα ειναι πολυ επιθετικο ακομα και 4.5κιλα-20μηκος να μπορει να σου βαλει παλι θα κοπαναει πολυ

για μενα το αμαξι σου απο οσοτο εχω δει λογω δυναμης εκει που θελει δουλεια ειναι πισω. πρεπει να βαλεις τουλαχιστον ραβδους rc με πολυ σκληρα αμορτισερ τυπου μπιλσταιν.
εμπρος και μια απλη γκαζ να βαλεις με μακρυ ελατηριο θα εισαι οκ.

στειλε στον sps πμ εχω καπου πεταμενα τα 2 μπροστινα γκαζ του με 22αρι ελατηριο μηκος! πολυ καλη για λακουβες και 280ελατηριο αρκετα σφιχτη. θελει ομως επισκευη καπου 100 στοιχιζει αμεντολα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lambrosp 
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.6 T (16v) xs 2003

Ένταξη: 18 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 133

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Μάρ 2015, 09:44:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
http://prntscr.com/6dg7hy



Αυτήν την δείνει για μαμά 206?
Εμένα που είναι μπροστά πιό βαρή λόγω τουρμπινας ,χταπόδι ,ΒΕ σασμάν ,intercooler - σωληνώσεις? Δεν θα θέλει πιο σκληρό?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lambrosp 
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.6 T (16v) xs 2003

Ένταξη: 18 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 133

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Μάρ 2015, 09:50:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
20cm
4.5kg
an breis eusai ok

10kg de fora oute ps pistas kati lathos ekanes



205mm ξεκινάει απο ότι είδα στα 5.3kg
180mm έχει 3,8 - 4,5 - 6,3 και δίνει και ένα 185mm στα 5kg.
Mου κάνει κανένα η μπά?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lambrosp 
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.6 T (16v) xs 2003

Ένταξη: 18 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 133

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Μάρ 2015, 09:55:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
6 κιλα ειναι 330λιμπρες και σε συνδιασμο με ελατηριο 16εκατοστα θα πεφτουν σφραγισματα εκει μεσα. οχι απλα τραγικος αλλα και επικινδυνος συνδιασμος για ελλαδα.

μη το διανοηθειίς ουτε για αστειο. και επειδη το βαλβιδωμα της θα ειναι πολυ επιθετικο ακομα και 4.5κιλα-20μηκος να μπορει να σου βαλει παλι θα κοπαναει πολυ

για μενα το αμαξι σου απο οσοτο εχω δει λογω δυναμης εκει που θελει δουλεια ειναι πισω. πρεπει να βαλεις τουλαχιστον ραβδους rc με πολυ σκληρα αμορτισερ τυπου μπιλσταιν.
εμπρος και μια απλη γκαζ να βαλεις με μακρυ ελατηριο θα εισαι οκ.

στειλε στον sps πμ εχω καπου πεταμενα τα 2 μπροστινα γκαζ του με 22αρι ελατηριο μηκος! πολυ καλη για λακουβες και 280ελατηριο αρκετα σφιχτη. θελει ομως επισκευη καπου 100 στοιχιζει αμεντολα



Απο ότι ξέρω που μπορεί να κάνω και λάθος.... η bilstein δεν βγάζει grοup N για 206 όπως στα saxoralla. Βγάζει χοντρομπούκαλα αλλα όχι group N.
Ράβδους πού βρίσκουμε? Βρίσκουμε και πού? Ήθελα να αλλάξω ράβδους..... Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Μάρ 2015, 19:04:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λαμπρο με τα χρηματα της ksport θα εβαζα bilstein pss B14
ή κι αλλες πιο φτηνες επιλογες, πχ avo, gaz, ap, weitec.
απλα γφια μενα αξιζει να κοιταξεις gaz ή bilstein που ειναι επισκευασιμες.
http://www.europerformance.co.uk/pages/products/search_car/product_sub.mhtml?car=peugeot206;category=coiloverkits
Αν δε πας σε coilover κοιτα για bilstein B12
http://www.europerformance.co.uk/pages/products/category_results.mhtml?category=bilsteinb12suspensionkits&car=peugeot206&manufacturer=bilst&sub_category=1

Ραβδους δυσκολα να βρεις peugeot sport.
Aπο rc (20mm) μπορεις να βρεις πιο ευκολα απο κανα τροπετο.Αρα κοιτας για car.gr


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lambrosp 
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.6 T (16v) xs 2003

Ένταξη: 18 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 133

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάρ 2015, 09:57:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sps έγραψε:
Λαμπρο με τα χρηματα της ksport θα εβαζα bilstein pss B14
ή κι αλλες πιο φτηνες επιλογες, πχ avo, gaz, ap, weitec.
απλα γφια μενα αξιζει να κοιταξεις gaz ή bilstein που ειναι επισκευασιμες.
http://www.europerformance.co.uk/pages/products/search_car/product_sub.mhtml?car=peugeot206;category=coiloverkits
Αν δε πας σε coilover κοιτα για bilstein B12
http://www.europerformance.co.uk/pages/products/category_results.mhtml?category=bilsteinb12suspensionkits&car=peugeot206&manufacturer=bilst&sub_category=1

Ραβδους δυσκολα να βρεις peugeot sport.
Aπο rc (20mm) μπορεις να βρεις πιο ευκολα απο κανα τροπετο.Αρα κοιτας για car.gr


Okay ευχαριστώ Σπύρο!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Μάρ 2015, 10:14:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχει φιλος ολοκληρο αξονα απο RC...Αμα θελει καποιος,ας πει,να του δωσω τηλ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
B.M-SPORT (ΒΑΣΙΛΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Citroen Xsara 1.4 (8v) coupe 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: Πειραιας-Κερατσινι-Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Μάρ 2015, 23:55:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποια Gaz εννοείς, τα gold ή τα gha;;;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Μάρ 2015, 00:21:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν σκεφτεστε την gold για εκτος πιστας τοτε ΜΟΝΟ με εως 280 ελατηρια και αντιστοιχο βαλβιν ΚΑΙ υποχρεωτικα αλλα μακρυτερα εμβολα απο αυτα που εχει κανονικα ή μακρυτερες μποτες που δυσκολα να σας το κανουν αυτο...αλλιως χρειαζεστε ζαντες με οφφσετ κατω απο 11 (μιλαω για 7" πλατος)


...αρα μην μπλεξετε...μια χαραειναθ αλλωστε η gha ιδιως με 250ελατηριο...και ρψ ραβδους πισω


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Μάρ 2015, 01:11:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lambrosp έγραψε:

Σημείωση ότι το αμάξι το έχω για καθημερινή χρήση (δουλειά και βόλτα) και για ανοίγματα σε ευθείες , και να ήθελα για στροφές δεν κάνει.Σήμφωνα με αυτό θέλω να επιλέξω αν θα την πάρω ή όχι. !



Το παλικαρι ειπε την χρηση,στροφες γιοκ,για πιο λογο να μπει σε τετοιες coil over?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Μάρ 2015, 12:20:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Thumb right Thumb right


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2919s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on