PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Κλασμενο ζαμφορακι
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Απρ 2015, 12:10:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οι φουσκες απο τα ζαμφορακια δεν αλλαζονται, αλλαζονται ολοκληρα. μηπως σου ειπαν για φουσκες ημιαξονιων?



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
flowin_through 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 10 Απρ 2015
Δημοσιεύσεις: 29

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Απρ 2015, 12:30:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όχι, τα ζαμφορακια σίγουρα, απλά μπορεί να εννοούσε όλα μαζί και εγώ να κατάλαβα μόνο τις φούσκες που έχουν πρόβλημα. Αλλά εκείνο το 11,5€ τι αφορούσε...;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Απρ 2015, 12:34:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σαν ανταλλακτικα στην Peugeot, τα ζαμφοράκια κοστιζουν το ένα 20€ και το αλλο 22€. (απο servicebox)



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Απρ 2015, 13:38:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

22 και κατι ψιλα πληρωσα εγω το καθενα ζαμφορακι. Απλα πριν απο 1μιση χρονο το ιδιο ανταλλακτικο ειχε 11
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Απρ 2015, 13:41:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι, πριν τα επιχρυσώσει ο καινουργιος αντιπρόσωπος! Evil



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
flowin_through 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 10 Απρ 2015
Δημοσιεύσεις: 29

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Απρ 2015, 15:16:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και παει 60€ η τοποθέτηση..; Σε λίγο θα μάθουμε να τα βαζουμε ολα μονοι μας, μηχανικοί θα γινουμε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Απρ 2015, 15:21:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχουνε γίνει ήδη! Laughing Wink



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Απρ 2015, 15:28:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

flowin_through έγραψε:
Και παει 60€ η τοποθέτηση..; Σε λίγο θα μάθουμε να τα βαζουμε ολα μονοι μας, μηχανικοί θα γινουμε.


Αν πηγαινεις σε εξουσιωδοτημενο, για να μπεις μονο μεσα θες ενα 50αρικο. Αφου ρε συ χρεωνουν 55-60 ευρο την εργατωρα. Αν την ιδια δουλεια την κανεις σε συνεργειο εξω, πανω απο 20 δεν παιζει να σου παρει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
flowin_through 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 10 Απρ 2015
Δημοσιεύσεις: 29

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Απρ 2015, 16:54:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα πάω αλλού, τωρα ηθελα ενα καλο service και ελεγχο στην Peugeot μιας και δεν εχω ξανακανει (οσο εχω το αμαξι εγω).

Υγ. Ο τίτλος του topic ειναι θεϊκός. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Μάϊ 2015, 18:55:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τοποθέτηση την κάνεις και μόνος σου αν δε βαριέσαι να βγάζεις τροχό, δυο παξιμάδια το καθένα βγάλε-βάλε είναι, σε ένα μισάωρο στο πολύ χαλαρό τα έχεις αλλάξει και τα δύο, αρκεί να έχεις εργαλεία.

Κόστος βρίσκεις ένα κάρο μάρκες από 9€/ένα τα "ότι να 'ναι" μέχρι 14-15€ τα πιο ποιοτικά (Delphi, Lemforder που είναι θυγατρική της ZF, κλπ).

Αν τα κλάσει το "μπαλονάκι" που κρατάει τα γράσα και στεγνώσουν τρώγονται σχετικά γρήγορα οι μπίλιες και παίρνουν μπόσικα (οπότε έχεις το τακ-τακ-τακ όπως δουλεύει η ανάρτηση) αλλά ακόμα και στα πιο φθηνά το λάστιχο 6-7 χρονάκια τα βγάζει υπό νορμάλ συνθήκες πριν ξεραθεί και σκιστεί.


Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
groupN (Μπαμπης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 rallye 16v

Ένταξη: 18 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 252
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Μάϊ 2015, 00:26:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το ιδιο προβλημα εχω και εγω. το αμαξι το εχω 8,5 χρονια τα ειχα αλλαξει οταν το πηρα(lemforder) δεν θυμαμαι ποσο. περσυ αρχισε να μου κανει θορυβο και τωρα τελευταια ανακαλυψα οτι εχει σκιστει το φουσκακι πανω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Apostolos-106 rallye (ApostolisR)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 Rallye, 1.6L 16V, Year 2003

Ένταξη: 25 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 228

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Απρ 2016, 16:01:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν το πρόβλημα είναι το εξής:

Το τιμόνι σε λακούβες και προβληματικό οδόστρωμα ψαρεύει δεξιά κ αριστερά, ΔΕΝ τρέμει απλά στρίβει μόνο του ένα πράγμα... Αν δεν το κρατάω, ιδιαίτερα σε χαμηλές ταχύτητες και σε λακούβες θα "παίζει" αριστέρα κ δεξιά.

Κατά τα άλλα σε ευθεία, σε καλό οδόστρωμα πάει καρφί. Επίσης τα λάστιχα μου, αν και λίγο παλιά ΔΕΝ είναι φαγωμένα.

Τι λέτε να συμβαίνει ??

Καμιά γνώμη ?????
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1848s (PHP: 63% - SQL: 37%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on