PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

peugeot 205
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kostas205 (Κωνσταντίνος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 205 1.1 ---> 1.3

Ένταξη: 21 Αύγ 2013
Δημοσιεύσεις: 179

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2015, 03:33:27    Θέμα δημοσίευσης: peugeot 205 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα μπορούσε κάποιος να μου αναφέρει επιγραμματικα τις διαφορες ενος 205 1.1 και ενος 205 1.3 rallye Question Smile

Ευχαριστω!


"If in doubt, flat out"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Nik_psa (Νικόλας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


ZX 16v-ΑΧ GTi-XANTIA TURBO ACTIVA-PONY

Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 344
Τόπος: Άνω Μοχανάσιανα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2015, 07:18:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eίναι πιο πολλές από πολλές κάποιες θα ξεχαστούν.
Για 1,1 TU να υποθέσω ρωτάς..;


www.drakonakis.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2015, 10:10:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορει και για να κανει μετατροπη το 1.1 σε 1.3 R.Aν και για να βρεις πραγματα ειναι πιο δυσκολο απο οποιοδηποτε αλλα ανταλλακτικα προσπαθησει να βρει καποιος.


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nik_psa (Νικόλας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


ZX 16v-ΑΧ GTi-XANTIA TURBO ACTIVA-PONY

Ένταξη: 09 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 344
Τόπος: Άνω Μοχανάσιανα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2015, 10:35:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν είναι μονομπλόκ 1100 ξεχνάς την μετατροπή (εκεί μπορείς να παίξεις μοτέρ από visa 1400 Gt με δυο μονά αλλά άντε βρές το).
Για να κάνεις μετατροπή σε ραλύ δεν παίζει να τα βρεις όλα και σωστά και μιλάω για όλα, εμφάνιση, σαλόνι, όργανα, γέφυρα κομπλέ, φρένα, μηχανή-σασμάν και κάποια που ξεχνάω..
Επίσης αν το 1100 είναι καταλυτικό δεν δηλώνεται..


www.drakonakis.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas205 (Κωνσταντίνος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 205 1.1 ---> 1.3

Ένταξη: 21 Αύγ 2013
Δημοσιεύσεις: 179

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2015, 15:42:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι μετατροπή έχω στο μυαλό μου, αλλα όπως διαπίστωσα διαβάζοντας αρκετα threads τα ανταλλακτικά είναι σπανιότατα Exclamation Σκεφτόμουν λοιπόν μια μετατροπή όπου εμφανισιακά (σαλόνι,χρωμα,αυτοκόλλητα,τιμόνι,καθίσματα κ.τ.λ) να είναι ένα 1.3 rallye και μηχανολογικά σκεφτομαι μεταροπές που έχουν ήδη γίνει π.χ μοτερ,σασμαν απο 106 rallye (τωρα ποιο μοτέρ θα δούμε), για αναρτήσεις,φρένα βλέπουμε!Σίγουρα η σκέψη απο την πράξη απέχει πολλά χιλιόμετρα και για κάποιον σαν εμένα που δεν γνωρίζει πολλά ακομα περισσότερα Smile

1)Φίλε μου ναι είναι καταλυτικό, να φανταστώ πως δεν δηλώνεται για το μοτέρ του 205 1.3r σε κάποιο άλλο μοτερ θα έχω θέμα;

2)Επίσης το μονομπλόκ που αναφερεις τί είναι ακριβώς;

3)Μια μετατροπή σαν αυτη αξίζει Question η τα λεφτάκια που μαζεύω θά ηταν προτιμότερο να φύγουν σε ενα μεταχειρισμενο 1.6r;


"If in doubt, flat out"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2015, 16:22:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μοτερ μπορεις να δηλωσεις ιδιας η μεταγενεστερης ηλικιας, ιδιου καυσιμου, και ιδιου εργοστασιου . μερισσοτερα η λιγοτερα κυβικα.

Οσο αφορα το αν αξιζει.... το θεμα ειναι τι σου αρεσει και τι budget εχεις. Ηδη μονο απο την εξωτερικη αισθητικη αλλαγη που θες να κανεις εχεις μππλεξει, γιατι τα ανταλλακτικα δυσκολα τα βρισκεις. Βαλε κατω αν μπορεις να βρεις τα απαραιτητα της αναρτησης και ποσο θα κοστισουν.
μετα βαλε και την αλλαγη κινητηρα .... γενικα θα κοστισει η/και δεν θα ειναι ποτε ολοκληρωμενο γιατι κατι θα λειπει..

Επειδη παρακολουθω στενα τις αγγελειες για τα 205, δεν ειναι ευκολα τα πραγματα. τα 205 gti πλεον ειναι "μονοκεροι"... μυθικα πλασματα που υπαρχουν μονο στο παρελθον, βιβλια κτλ.... δεν τα βρισκεις πια Sad
Για τα 13αρια... ασε.... ακομα χειροτερα. εχω βρει ενα απο Ιταλια με 4.500 ευρω και ιταλικες πινακιδες....


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
kostas205 (Κωνσταντίνος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 205 1.1 ---> 1.3

Ένταξη: 21 Αύγ 2013
Δημοσιεύσεις: 179

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2015, 16:43:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να μου κάνεις την ζωη πιο εύκολη οποιοδηποτε μοτερ απο 106r μπορω να το δηλώσω σωστά Question

Μεταχειρισμένα όντως δεν βρίσκεις, αλλα και να βρεις θα ειναι 25ετιας αυτοκίνητο το λιγότερο άντε βγάλε άκρη...Αυτό που χω τώρα είναι του παππού συντηριτική οδήγηση τακτικά Service, 210000 χλμ , είναι μια καλή βάση.

Μίλησες για budget έχεις καμια ιδέα πόσο μπορεί να κοστίσει κάτι τετοιο;;
Έχουν πάρει τα μυαλά μου αέρα γιατι μίλαγα μέ ενα παιδι που έχει συνεργείο (εχουν ξανακαει μετατροπη απο 205, δεν ξερω τι μοτερ, σε 1.6 16v), και μου είχε πει 500ε όλα μαζί εξάτμιση,μοτερ και τα εργατικά...


"If in doubt, flat out"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Φεβ 2015, 23:05:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το μοτερ ειναι το πιο ευκολο.
Μπαινουν τα παντα, απο 106 1300 μεχρι 306 2,0 με 6αρι μπαινει.
Μοτερ 205 ραλλυ ομως θα βρεις πολυ δυσκολα.
Εξωτερικα για να το κανεις λουκ ραλλυ επισης δεν ειναι ιδιαιτερα δυσκολο ομως ετοιμασου να κοψεις λιγο τα εμρος καιτα πισω φτερα .
Λιγο θα σε δυσκολεψει να βρεις το κατω μερος του πισω προφυλακτηρα που ειναι διαφορετικο .
Καθισματα αρκει να βρεις ενα σαλονι απο GTi και 600 ευρω που κοστιζει για να το κανεις με υφασμα και σηματα ραλλυ.
Τα δυσκολα και τα ακριβα ειναι το υπολοιπο εσωτερικο οπως ζωνες μοκετα ταπετσαριες πορτων ζωνες ταμπλο καντραν κονσολα κλπ τα οποια ειναι μοναδικα για το ραλλυ και θα τα βρεις μονο εξωτερικο και σχετικα ακριβα.
Το ιδιο ισχυει και για τις ζαντες του ραλλυ, και τον πισω αξονα με τα μεγαλα ταμπουρα.
Η μπροστινη γεφυρα και τα ακρα ειναι ιδια απο 205 Gti οποτε πιστευω πως δεν θα δυσκολευτεις πολυ να τα βρεις .


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kostas205 (Κωνσταντίνος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 205 1.1 ---> 1.3

Ένταξη: 21 Αύγ 2013
Δημοσιεύσεις: 179

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Φεβ 2015, 23:10:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αναλυτικοτατος, ευχαριστω Very happy


"If in doubt, flat out"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Φεβ 2015, 23:11:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Been there done that twice που λεμε και στο χωριο μου [/img]


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kostas205 (Κωνσταντίνος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 205 1.1 ---> 1.3

Ένταξη: 21 Αύγ 2013
Δημοσιεύσεις: 179

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Φεβ 2015, 00:47:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ψαχνωντας βρήκα αυτο εδω το site:
http://www.antallaktikaonline.gr/peugeot/205-mk-ii-20a-c/8584
το οποίο φαινεται να έχει τα πάντα για 205.
Το γνωρίζει κάποιος άλλος;


"If in doubt, flat out"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kostas205 (Κωνσταντίνος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 205 1.1 ---> 1.3

Ένταξη: 21 Αύγ 2013
Δημοσιεύσεις: 179

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Μάρ 2015, 11:22:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κανενας ρε παιδια δεν έχει παραγγείλει απο αυτό το σίτε; Αξίζει η αγορα προφυλακτήρα,φτερών κτλ;;


"If in doubt, flat out"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Μάρ 2015, 18:00:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostas205 έγραψε:
κανενας ρε παιδια δεν έχει παραγγείλει απο αυτό το σίτε; Αξίζει η αγορα προφυλακτήρα,φτερών κτλ;;

Κώστα καλησπέρα ,χθες το κοιτούσα το site εγω δεν εχω παραγγείλει απο εκει .


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kostas205 (Κωνσταντίνος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 205 1.1 ---> 1.3

Ένταξη: 21 Αύγ 2013
Δημοσιεύσεις: 179

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Μάρ 2015, 18:13:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λευτέρη αν γνωρίζεις κάποιο σίτε, στειλτο να υπάρχει


"If in doubt, flat out"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
jimakos205 (jim)
Μέλος
Μέλος


peugeot 205 1.9 cti

Ένταξη: 03 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 114

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάρ 2015, 05:51:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πολλα πραγματα μεταχειρσμενα κυριως αλλα κ καινουρια εχει ο "κωστης" στην εθνικη οδο.
http://www.vrisko.gr/details/1651_acc3e4ack0kd_54_f5573bb3bd5
εγω για το δικο μου εχω παρει αρκετα πραγματα πολυ αξιοπιστο μαγαζι.Ο Αντρεας γνωριζει πολυ καλα τα 205 εχει φτιαξει κ προσφατα ενα δικο του κ θα σε βοηθησει σε οτι χρειαστεις για τη μετατροπη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas205 (Κωνσταντίνος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 205 1.1 ---> 1.3

Ένταξη: 21 Αύγ 2013
Δημοσιεύσεις: 179

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Αύγ 2015, 12:04:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γνωρίζουμε κανένα που να φέρνει τα αυτοκόλλητα του 205 rallye?


"If in doubt, flat out"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
m_power_lunatic (john)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 106 1.3 RALLYE..the REAL Rallye!

Ένταξη: 10 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 307
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Αύγ 2015, 18:52:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπαρχουνε στο εξωτερικο ναι αλλα τωρα με τον περιορισμο των τραπεζων δεν γινεται να τα φερεις μεσω ebay και paypall.

Σου βαζω το link δεν ξερω μηπως εχει και καποιος αλλος κατι.

http://www.ebay.co.uk/itm/KIT-COMPLET-Stickers-autocollants-Peugeot-205-Rallye-Talbot-Sport-/181808158071?pt=LH_DefaultDomain_71&hash=item2a549c5577


INSANE IN THE ///MIDBRAIN...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
G.Bratsos (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 205 1.3 Rallye, 205 1.9 GTi

Ένταξη: 10 Απρ 2015
Δημοσιεύσεις: 47
Τόπος: Τρίπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Αύγ 2015, 02:01:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από αυτόν τα έχω πάρει κι εγώ αλλά πέρσι Smile


RallyDiaries - Peugeot 205 GTi rallycar, by Bratsos Team
Website: https://rallydiaries.eu
FB: https://fb.com/rallydiaries
Instagram: https://instagram.com/rally_diaries
YouTube: https://youtube.com/rallydiaries
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kostas205 (Κωνσταντίνος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 205 1.1 ---> 1.3

Ένταξη: 21 Αύγ 2013
Δημοσιεύσεις: 179

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Αύγ 2015, 17:41:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα τον προτιμήσω και εγώ.


"If in doubt, flat out"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kostas205 (Κωνσταντίνος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 205 1.1 ---> 1.3

Ένταξη: 21 Αύγ 2013
Δημοσιεύσεις: 179

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Αύγ 2015, 20:59:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα αυτοκόλλητα, αν ενδιαφέρεται κανεις, μπορεί να τα παραγγειλει
κανονικα καθώς το όριο συναλλαγης με τράπεζα στο εξωτερικό είναι
60 ευρω (αυτα έχουν 61 μαζι με μεταφορικά).
Τα περιμενω Very happy


"If in doubt, flat out"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0677s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on