PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Ρύθμιση κατανεμητή φρένων
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Γιωργος77 (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 16V XS

Ένταξη: 21 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 54
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - ΨΥΧΙΚΟ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Φεβ 2004, 16:43:39    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Ρύθμιση κατανεμητή φρένων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλος με vw golf, αφου χαμηλωσε το αυτοκινητο του με κιτ της bilstein (αμορτισερ-ελατηρια), αντιμετωπισε το ακολουθο προβλημα: οταν φρεναρε το αυτοκινητο σε στροφή, ειχε εντονες τάσις υπερστροφής, εξαιτίας μπλοκαρίσματος των πίσω τροχών!Μαλιστα έκανε και ένα άσχημο τετ α κε χωρίς ευτυχώς συνέπειες!

Ψάχνοντας ανακάλυψε μετα από πολλά βάσανα (γιατί είναι καλα κρυμμένο μυστικό για να πουλιούνται κιτ αναρτήσεων χαμηλώματος) οτι το χαμήλωμα του αυτοκινήτου επηρρέαζε τη βαλβίδα κατανομής πίεσης στούς πίσω τροχούς και το αυτοκίνητο φρενάριζε ενώ ήταν άδειο, σαν να είχε πολυ μεγάλο φορτίο πίσω. Η επαναρύθμιση αυτής της βαλβίδας είναι δύσκολη υπόθεση και μετά την επαναρύθμιση με μετρησεις σε φρενόμετρο και πολλές δοκιμές στο δρόμο δεν είναι σίγουρος οτι το αυτοκίνητο επανήλθε στην σωστή ρύθμιση.

Ιδιο εξάρτημα υπάρχει στα περισσότερα αυτοκίνητα. Ειδικά για τα peugeot 206, όποιος έχει κάποιο manual όπως π.χ. HAYNES ας διαβάσει διοτι έχει μια ανεξάρτητη βαλβίδα για κάθε πίσω τροχο.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΟΛΙΑ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Φεβ 2004, 23:35:18    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΧΑΛΑΝΕ ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΟΤΑΝ ΧΑΜΗΛΩΝΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΩΜΑ; Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετα το χαμηλωμα θελουν ρυθμιση τα πισω φρενα απο των κατανεμιτη βαρους. Λιγο προσοχη θελει στη ρυθμιση


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 10 Φεβ 2004, 10:39:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σε πολλούς αυτό είναι κοινή γνώση. να γιατί πρέπει να γίνει η knowledge base...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Απρ 2004, 08:51:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τσεκάραμε δισκόπλακες, τακάκια και υγρά φρένων και είμαστε ΟΚ.
Ομως το φρενάρισμα εδω και λίγο καιρό είναι χάλια...
Νομίζω ότι δεν υπάρχει ΚΑΤΑΝΕΜΗΤΗΣ φρενων οπότε τι ρυθμίζουμε καθώς το αμάξι φοράει H&R -3cm. ???


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Απρ 2004, 09:02:59    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΧΑΛΑΝΕ ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΟΤΑΝ ΧΑΜΗΛΩΝΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΩΜΑ; Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

action_peugeot έγραψε:
Μετα το χαμηλωμα θελουν ρυθμιση τα πισω φρενα απο των κατανεμιτη βαρους. Λιγο προσοχη θελει στη ρυθμιση




FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Απρ 2004, 09:15:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλιππε wake up !

Γράφω ότι δεν μάλλον δεν υπάρχει κατανεμητής ...


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Απρ 2004, 09:23:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TONY PAP έγραψε:
Φιλιππε wake up !

Γράφω ότι δεν μάλλον δεν υπάρχει κατανεμητής ...


U wake up Antonis..
KATANEΜΗΤΗΣ ΦΡΕΝΩΝ λες εσυ !
ΚΑΤΑΝΕΜΗΤΗΣ ΒΑΡΟΥΣ ?????????????????
Δεν γινεται να μην υπαρχει !



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Απρ 2004, 09:34:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμένα είναι 1600 Φίλιππε και μάλλον(?) γίνεται μια ρύθμιση με την τρόμπα των φρένων εφόσον δεν υπάρχει κατανεμητής ...
Καλό Πάσχα !!!


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Απρ 2004, 09:36:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΤΙ καλο πασχα κ @@@@@@@@@@ ?
Εγω προσπαθω να βοηθησω κ εσυ μου λες WAKE UP!
Tες πα!
Καλη ανασταση !



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Απρ 2004, 09:42:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπαρχει κατανεμητης πιεσης μεταξυ εμπρος κ πισω αξονα!
Ο κατανεμητης αυξανει η μειωνει την πιεση στο κυκλωμα του πισω αξονα αναλογα με το καθετο φορτιο που δεχεται ο αξονας αυτος!
Οταν χαμηλωσουμε το καρο στον πισω αξονα, χρειαζεται εκ νεου ρυθμιση της βαλβιδας του κατανεμητη εκτος αν γουσταρουμε να παταμε φρενο κ να μπαινουμε στη στροφη με το πισω μερος κοιτωντασ αναποδα!
Υπαρχειι δυνατοτητα ΠΡΟΣΘΗΚΗΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΥ ΚΑΤΑΝΕΜΗΤΗ ( καταργωντα τον εργοστασιακο ) ο οποιος ελεγχεται χειροκινητα απο τον οδηγο!



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Απρ 2004, 09:52:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλιππε και να αναστηθεί και η ομάδα μας και να κάνει το Νταμπλ.
(αν και δεν είμαι αισιόδοξος...)
Επίσης εσυ σε ποιά πεζω το πας το αμάξι σου?


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Απρ 2004, 09:53:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TONY PAP έγραψε:
Φίλιππε και να αναστηθεί και η ομάδα μας και να κάνει το Νταμπλ.
(αν και δεν είμαι αισιόδοξος...)
Επίσης εσυ σε ποιά πεζω το πας το αμάξι σου?


ΟSCAR , why ?



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Απρ 2004, 10:14:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Ο κατανεμητης αυξανει η μειωνει την πιεση στο κυκλωμα του πισω αξονα αναλογα με το καθετο φορτιο που δεχεται ο αξονας αυτος!
Οταν χαμηλωσουμε το καρο στον πισω αξονα, χρειαζεται εκ νεου ρυθμιση της βαλβιδας του κατανεμητη εκτος αν γουσταρουμε να παταμε φρενο κ να μπαινουμε στη στροφη με το πισω μερος κοιτωντασ αναποδα!


Συμφωνώ αλλά νομίζω ότι στο δικό μου ίσως να γίνεται με άλλο τρόπο...
Θα τα πούμε μετά το Πάσχα.
Καλή ανάσταση και καλά γκάζια Wink


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Απρ 2004, 11:54:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι να πω ρε παιδια...αυτο δεν το ηξερα!!! Αν και δεν εχω κανενα προβλημα στο φρεναρισμα απο τοτε που το χαμηλωσα, ουτε και τωρα που εχω βαλει ραλλοφρενα μπροστα, με βαλατε σε σκεψεις... Confused


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Απρ 2004, 11:55:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι να πω ρε παιδια...αυτο δεν το ηξερα!!! Αν και δεν εχω κανενα προβλημα στο φρεναρισμα απο τοτε που το χαμηλωσα, ουτε και τωρα που εχω βαλει ραλλοφρενα μπροστα, με βαλατε σε σκεψεις... Confused Πρεπει να το παω για να το κοιταξει καποιος μηχανικος οπωσδηποτε???


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
George20vt (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 cc

Ένταξη: 13 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 16
Τόπος: Αθήνα - Αγ.Παρασκευή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Απρ 2004, 12:04:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γειά σας και από εμένα,

Ο κατανεμητής πίεσης των φρένων βρίσκεται πάνω στον πίσω άξονα του αυτοκινήτου (και συγκεκριμένα κοντά στον πίσω-αριστερό τροχό) και όπως πολύ σωστά ειπώθηκε ανιχνεύει το φορτίο που δέχεται ό άξονας με σκοπό να δώσει περισσότερη πίεση πίσω ανάλογα με το βάρος.

Όταν λοιπόν χαμηλώνει ο πίσω άξονας, σαφώς και χρειάζεται να γίνει ρύθμιση του κατανεμητή μιάς και "διαβάζει" βάρος το οποίο ουσιαστικά δεν υφίσταται με αποτέλεσμα μεγαλύτερη δύναμη πέδησης πίσω και κατά συνέπεια γύρισμα της ουράς στο δυνατό φρενάρισμα.

Εννοείται ότι κατανεμητή έχουν ΜΟΝΟ τα μοντέλα με δισκόφρενα στους πίσω τροχούς και όχι με ταμπούρα. Άρα, όσοι αναφέρατε ότι δεν διαθέτει κατανεμητή το αυτοκίνητό σας ή προφανώς έχετε πίσω ταμπούρα ή έχετε ηλεκτρονικό κατανεμητή ο οποίος λειτουργεί μέσω της κεντρικής μονάδας ελέγχου του ABS και ο οποίος δεν επιδέχεται τέτοιου είδους ρυθμίσεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Απρ 2004, 08:03:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Όταν λοιπόν χαμηλώνει ο πίσω άξονας, σαφώς και χρειάζεται να γίνει ρύθμιση του κατανεμητή μιάς και "διαβάζει" βάρος το οποίο ουσιαστικά δεν υφίσταται με αποτέλεσμα μεγαλύτερη δύναμη πέδησης πίσω και κατά συνέπεια γύρισμα της ουράς στο δυνατό φρενάρισμα.

Εννοείται ότι κατανεμητή έχουν ΜΟΝΟ τα μοντέλα με δισκόφρενα στους πίσω τροχούς και όχι με ταμπούρα. Άρα, όσοι αναφέρατε ότι δεν διαθέτει κατανεμητή το αυτοκίνητό σας ή προφανώς έχετε πίσω ταμπούρα ή έχετε ηλεκτρονικό κατανεμητή ο οποίος λειτουργεί μέσω της κεντρικής μονάδας ελέγχου του ABS και ο οποίος δεν επιδέχεται τέτοιου είδους ρυθμίσεις.


Εδώ αρχίζουν τα δύσκολα. Εχω πίσω δισκόφρενα, δεν εχω ABS και το φρενάρισμα μου είναι χειρότερο πίσω....Οταν ευκαιρίσω θα παω σε επίσημη peugeot.


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
George20vt (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 cc

Ένταξη: 13 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 16
Τόπος: Αθήνα - Αγ.Παρασκευή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Απρ 2004, 08:14:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TONY PAP έγραψε:
Εδώ αρχίζουν τα δύσκολα. Εχω πίσω δισκόφρενα, δεν εχω ABS και το φρενάρισμα μου είναι χειρότερο πίσω....Οταν ευκαιρίσω θα παω σε επίσημη peugeot.



Πώς γίνεται να έχεις πίσω δίσκους χωρίς κατανεμητή; Shocked
Τους τοποθέτησες εσύ αργότερα μήπως;

Εγώ θα σου συνιστούσα να πας σε έναν καλό φρενά και όχι στην Peugeot, εκτός εάν παίζει θέμα εργοστασιακής εγγύησης.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Απρ 2004, 14:17:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα συζητήσω το θέμα αυτό με ένα φίλο μου που έχει Saxo VTS 1.600cc 1ου σταδίου με αμορτισέρ αλλαγμένα ΚΟΝΙ, διότι έχουμε παρατηρήσει ότι μετά το χαμήλωμα του πετάει περισσότερο κ%$ο το αμάξι... Confused



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Οκτ 2004, 08:55:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
Τι να πω ρε παιδια...αυτο δεν το ηξερα!!! Αν και δεν εχω κανενα προβλημα στο φρεναρισμα απο τοτε που το χαμηλωσα, ουτε και τωρα που εχω βαλει ραλλοφρενα μπροστα, με βαλατε σε σκεψεις... Confused Πρεπει να το παω για να το κοιταξει καποιος μηχανικος οπωσδηποτε???


Eχεις ταμπουρα πισω αρα δεν παιζει κατανεμητης !



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,399s (PHP: 60% - SQL: 40%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on