PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

εξάτμιση 207 RC
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Rallyestas (Rallye_REEE)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallye facelift

Ένταξη: 02 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 346
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Οκτ 2014, 21:41:03    Θέμα δημοσίευσης: εξάτμιση 207 RC Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα, πηρα σημερα τηλεφωνο στην πεζό να ρωτησω απο περιεργια για αγορα εξατμισης 207 RC, για να την βαλω στο 207 rallye μου....
μου ειπαν οτι το κοστος ειναι γυρω στα 290 ευρώ χωρις το τελικο καζανακι (το οποιο δεν το θελω κιολας, θα βαλω αλλο τελικο χειροποιητο)....
η ερωτηση μου λοιπον ειναι αξιζει τα λεφτα αυτα (χωρις τελικο) ή ειναι πολλα??
περαν αυτου ενα 207 rallye σαν το δικο μου το οποιο ειναι μαμα με 150 αλογα και δεν σκεφτομαι να βαλω και προγραμμα (θα μεινω μαμα σε προγραμμα με 150 αλογα δηλαδη....), αξίζει μια τετοια αλλαγη στην εξατμιση απο 207 rc δηλαδη? θα κερδισω τιποτα? ή τσαμπα θα νε ο κοπος και τα χρηματα? γιατι διαβασα και ακουσα γενικα οτι αυτη η μετατροπη δεν εχει μεγαλη διαφορα σε μαμα προγραμμα απο την τωρινη εξατμιση που εχω....τι λετε και σεις? ευχαριστω προκαταβολικα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Οκτ 2014, 08:44:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τοσες μεταχειρισμενες πουλιουνται και εδω μεσα, δεν αξιζει να παρεις καινουργια. Κατα τα αλλα και μαμα να μεινεις, βοηθαει η αναβαθμιση.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Οκτ 2014, 09:03:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ή μπορεις με 350 € να φτιαξεις μια 63,5 απο το σπιραλ και πισω ολη ανοξειδωτη.Σε συνδυασμο με ενα ελευθερο πανελ φιλτρο στο κουτι θα δεις διαφορα.Η εξατμιση του rallye ειναι πολυ "φιμωμενη" απο το εργοστασιο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyestas (Rallye_REEE)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallye facelift

Ένταξη: 02 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 346
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Οκτ 2014, 13:24:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Τοσες μεταχειρισμενες πουλιουνται και εδω μεσα, δεν αξιζει να παρεις καινουργια. Κατα τα αλλα και μαμα να μεινεις, βοηθαει η αναβαθμιση.

απλα στις μεταχειρισμενες φοβαμαι επειδη μπορει να χει ο αλλος ποσα χιλιομετρα με αυτη την εξατμιση που πουλαει και εγω 8500 καινουργιο ακομα....αυτο με κραταει δλδ με τις μεταχειρισμενες, δηλαδη να βγαλω την καινουργια και να βαλω μια μεταχειρισμενη που μπορει να εχει χρησιμοποιηθει και 50000 χιλιομετρα.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyestas (Rallye_REEE)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallye facelift

Ένταξη: 02 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 346
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Οκτ 2014, 13:25:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

puglover έγραψε:
Ή μπορεις με 350 € να φτιαξεις μια 63,5 απο το σπιραλ και πισω ολη ανοξειδωτη.Σε συνδυασμο με ενα ελευθερο πανελ φιλτρο στο κουτι θα δεις διαφορα.Η εξατμιση του rallye ειναι πολυ "φιμωμενη" απο το εργοστασιο.

ειχα υποψην και για χειροποιητη αλλα απο τι στιγμη που δεν θα βαλω προγραμμα και θα μεινω ''μαμα'' τοτε δεν εχει νοημα να παω πανω απο 60αρα με βαση οσα εχω διαβασει....και αν ειναι να παω σε χειροποιητη 54αρα, τοτε καλυτερα να παρω του rc....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Οκτ 2014, 13:47:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

63.5 kai είσαι σούπερ


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyestas (Rallye_REEE)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallye facelift

Ένταξη: 02 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 346
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Οκτ 2014, 14:13:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλα στο θεμα εξατμισης δεν λεει οτι 63.5 ειναι για προγραμμα πανω απο 180 αλογα μαλιστα οχι απλα προγραμμα....τουλαχιστον απο τοσα θεματα και τοσες σελιδες που εχω διαβασει αυτο ξερω.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Οκτ 2014, 16:31:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Rallyestas έγραψε:
καλα στο θεμα εξατμισης δεν λεει οτι 63.5 ειναι για προγραμμα πανω απο 180 αλογα μαλιστα οχι απλα προγραμμα....τουλαχιστον απο τοσα θεματα και τοσες σελιδες που εχω διαβασει αυτο ξερω.....


Εγώ εφόσον θές να φτιάξεις εξάτμιση ΜΕ καταλύτη, ΜΕ μεσαίο και τελικό θα έβαζα 63,5..Μόνο και μόνο η απελευθέρωση των καυσαερίων μετά τη τουρμπίνα λόγω μεγαλύτερου DP και κάτω καταλύτη είναι μέρα με τη νύχτα.. απο εκεί και πέρα περι ορέξεως ο καθένας θα πεί και κάτι διαφορετικό..

Υ.Γ. Δική σου απόφαση το θέμα προγράμματος όμως εγώ δεν ξέρω κανέναν που να έχασε το οτιδήποτε, ακόμα και αξιοπιστία βάζοντας ένα ΠΟΛΥ light πρόγραμμα... δηλαδή όχι πάνω απο 180-185 αλογάκια με τουρμπίνα GT στο 1.1-1.2 βαρ over ακούραστα και μάλιστα με πολύ χαμηλότερο πυρόμετρο απ'ότι μαμά....~!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyestas (Rallye_REEE)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallye facelift

Ένταξη: 02 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 346
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Οκτ 2014, 22:11:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[/quote]
εξατμιση κοιταζα απο σπιραλ και πισω, οχι και καταλυτη.
απο κει και περα για προγραμμα σε μια φαση ειχα ψηθει για ενα light οπως ειπες, αλλα εγω χρησιμοποιω το (207 rallye) 90% στην πόλη (Αθήνα), οποτε σκεφτομαι οτι στην πολη δεν θα το χαρώ....και επισης στην πολη ισως να ανεβει και η καταναλωση....αν και για την καταναλωση δεν ξερω γιατι αλλοι λενε οτι πεφτει και αλλοι λενε ανεβαινει.
εγω αυτο που θελω στο θεμα εξατμισης ειναι καταρχην ενας πιο δυνατος ηχος απο τη μαμα που εχω τωρα και δεν ακουγεται τιποτα. απο την αλλη δεν θελω να χασω αποδοση ουτε χαμηλα ουτε ψηλα ουτε στις μεσαιες(πουθενα) και οσον αφορα την καταναλωση να μηνει εκει που ειναι ηδη στην χειροτερη περιπτωση(να μην ανεβαι δηλαδη) στο ιδιο στυλ οδηγησης παντα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Οκτ 2014, 23:08:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τοτε φτιαξε μια 54αρα.Οικονομικα θα σου ερθει οικονομικοτερα απο καινουργια RC + τελικο χειροποιητο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyestas (Rallye_REEE)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallye facelift

Ένταξη: 02 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 346
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2014, 18:37:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ίσως αφου δεν ψηνομαι για προγραμμα να καταληξω σε 54...τωρα αν θα ειναι χειροποιητη ή του rc το σκεφτομαι ακομα....ωστοσο σκεφτηκα κατι αλλο προς το παρον....να βαλω μονο ενα τελικό ελευθερας στη θεση του μαμα τελικού και μετα απο καιρο βλεπω αν θα βαλω και 54 αρα σωληνα τελικα....
τωρα η απορία μου ειναι για να μην ανοιγω και αλλο θεμα, τι τελικο ζηταω για να μην χασω σε αποδοση απο οτι ειμαι τωρα, δηλαδη η μαμα σωληνα του 207 rallye ειναι 50αρα αν δεν κανω λαθος. άρα τι τελικο πρεπει να ζητησω? σε τι διαμετρο δηλαδη?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2014, 19:56:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

54???? Shocked Shocked Shocked Shocked εχουμε πει στο θεμα της εξατμισης οτι η ιδανικη για ΜΑΜΑ 150αρι ειναι αυτη του RC αρα 57αρα. Για μενα αν οχι 57 πηγαινε σε 60 και οχι 63.5 εφοσον δεν θα βαλεις προγραμμα. Αμα εχεις την 60αρα και δεν κανεις ποτε παρεα με τον reselie Very happy Very happy Very happy δεν θα μπεις ποτε στη σκεψη του προγραμματος!!!


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyestas (Rallye_REEE)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallye facelift

Ένταξη: 02 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 346
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2014, 20:05:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marios_207_GT έγραψε:
54???? Shocked Shocked Shocked Shocked εχουμε πει στο θεμα της εξατμισης οτι η ιδανικη για ΜΑΜΑ 150αρι ειναι αυτη του RC αρα 57αρα. Για μενα αν οχι 57 πηγαινε σε 60 και οχι 63.5 εφοσον δεν θα βαλεις προγραμμα. Αμα εχεις την 60αρα και δεν κανεις ποτε παρεα με τον reselie Very happy Very happy Very happy δεν θα μπεις ποτε στη σκεψη του προγραμματος!!!

προς το παρον επειδη ειμαι σε δειλλημα με το τι θα κανω Razz λέω να βαλω ενα τελικο ελευθερας που οτι και να κανω μετα δεν το πετας θα εφαρμοζει παλι στην εξατμιση.... τωρα για τελικο για να ειμαι καλυμενος σε καθε περιπτωση ειτε μεινω μαμα δλδ το πιθανοτερο, ειτε βαλω προγραμμα τι τελικο ελευθερας βαζω? διαμετρο εννοω....ωστε να μην χασω πουθενα σε αποδοση απο οτι ειμαι τωρα...??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Οκτ 2014, 20:42:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.supersprint.com/en/IT/prod-305-7188-peugeot_207_thp_16i_16v_150_hp__07_E28093E280BA.aspx

H supersprint προτεινει 54αρα παντως για τον THP 150.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Οκτ 2014, 16:45:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Του Rc ειναι 54αρα εσωτερικη διαμετρος. 50αρα του ραλλυ

Αν θες μονο τελικο, βαλε διαμετρο οσο και η μελλοντικη εξατμηση που θα βαλεις (αν θα την αλλαξεις ποτε)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyestas (Rallye_REEE)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallye facelift

Ένταξη: 02 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 346
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Οκτ 2014, 16:58:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gotcha έγραψε:
Του Rc ειναι 54αρα εσωτερικη διαμετρος. 50αρα του ραλλυ

Αν θες μονο τελικο, βαλε διαμετρο οσο και η μελλοντικη εξατμηση που θα βαλεις (αν θα την αλλαξεις ποτε)

σε περιπτωση που δεν την αλλαξω? δηλαδη κρατησω την μαμα σωληνα(50αρα)? και εχω βαλει τελικο 60 αρι ας πουμε τωρα ? θα χανω καπου??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Οκτ 2014, 17:05:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπα, ειναι τοσο φιμομενο απο το τελικο το ραλλυ που οτι και να κανει + ειναι. Μην φανταστεις οτι θα παρεις αλογα ομως ε. Μονο ηχο και λιγο καλυτερο στις υψηλες
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyestas (Rallye_REEE)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallye facelift

Ένταξη: 02 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 346
Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Οκτ 2014, 17:26:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gotcha έγραψε:
Μπα, ειναι τοσο φιμομενο απο το τελικο το ραλλυ που οτι και να κανει + ειναι. Μην φανταστεις οτι θα παρεις αλογα ομως ε. Μονο ηχο και λιγο καλυτερο στις υψηλες

κοιτα αν βαλω μονο τελικο ελευθερας και τιποτα αλλο, που αυτο θα κανω για αρχη δεν με νοιαζει να κερδισω. αυτο που με νοιαζει ειναι καλυτερος ηχος και να μην χασω καθολου σε σχεση με τωρα...δλδ πρωτα με νοιαζει να μην χασω αποδοση και μετα θελω ηχο....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Οκτ 2014, 23:12:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βγαλε το τελικο και βαλε στη θεση του σκετη σωληνα
δεν θα χασεις τιποτα και θα κερδισεις ψηλα
και θα σου ερθει πολυ φθηνα
μπουκα μπορεις να βαλεις την μανησια, αφου την κοψεις απο το τελικο σου



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
driver7 (thanassis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC f/l

Ένταξη: 12 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 262

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Οκτ 2014, 23:20:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να αντέξει μέσα στ αμαξι απ το θόρυβο θα μπορεί?

Επειδή το έχω δοκιμάσει, σου λέω πως δε θα μπορεί να πάει πάνω από 40-50 χωρίς πονοκέφαλο. Και δε μιλάμε για μπάσο...μιλάμε για ξερό θόρυβο ανυπόφορο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1855s (PHP: 52% - SQL: 48%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on