PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

power steering fault σε 207

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
vaggelisgr (vaggelis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 B.T ΣΦΥΡΙ

Ένταξη: 19 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 232
Τόπος: Ιωαννινα, Ηπειρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Οκτ 2014, 09:36:09    Θέμα δημοσίευσης: power steering fault σε 207 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημερα μετα απο καιρο ξαναχτυπησε ο καταραμενος θορυβος της βλαβης στο αμαξι..
Επειδη το εχω και ξεκουραζεται πλεον και βγαινει μονο για ειδικες περιστασεις το ειχα αραγμενο κανα δυο βδομαδες, παω να βαλω μπροστα και κατευθειαν ηχος λαμπακι κιτρινο τιμονιου στο καντραν και στην οθονη power steering fault, κατι σχετικο με την ηλεκτρικη υποβοηθηση του τιμονιου ειναι.
Το τιμονι ξερο και κουτσουρο τελειως να κουνιεται χειροτερα απο μηχανικο.
Το αφηνω δουλευει ετσι λιγο ρελαντι σβηνω ξαναναβω το ιδιο σφαλμα ξανα, να μην το κουραζω το θεμα μετα απο 3-4 αναματα σβησιματα εφυγε μονο του και το τιμονι ξανα κανονικο οπως πρεπει να ειναι.
Κανονικα βγηκα εξω το περπατησα και ολα οκ.
Μετα απο καμια βδομαδα απραξιας παλι στο αναμα ξανα το ιδιο σφαλμα ξανα η ιδια διαδικασια και ολα οκ μεχρι την επομενη φορα.
Λιγο που το εψαξα στο νετ επειδη ειναι ηλεκτρικο το συστημα απο κατω παει ολο σετ λενε κα παει πολυυυυυυ...
Μεχρι και μπαταρια αυτοκινητου διαβασα οτι μπορει να ειναι.
Βεβαια καπου αναφερουν οτι ειχε υπαρξει μια ανακληση παλαιοτερα σε καποια μοντελα με το ιδιο θεμα, αν και εδω στην ελλαδα καλα κρασια..να σημειωσω οτι ειναι 2007 μοντελο απο τα πρωτα και πρωην rallye..
Αν το χει συναντησει η γνωριζει κανεις αλλος για το θεμα πειτε γνωμες αγορια γιατι ναι μεν φευγει το σφαλμα και δουλευει κανονικα αλλα μην εχω το αγχος μην "κλειδωσει" κανα τιμονι σε καμια στροφη μιας και οταν κυκλοφορει μονο νορμαλ δεν οδηγειται... Wink


Έχει πλάκα να περνάς και να βαράνε συναγερμοί...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Οκτ 2014, 20:26:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τσέκαρε μπαταρία καταρχήν, το ότι ανέφερες ότι δεν το πολυκουνάς συνηγορεί προς τα εκεί. Wink


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sotiris_Geo (Sotiris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 hdi 110

Ένταξη: 09 Αύγ 2015
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: ancient olympia

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Αύγ 2016, 16:03:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα χθες αντιμετωπισα ακριβως το ιδιο θεμα στο δικο μου 207hdi.Ημουν καθ οδον και μου εβγαλε το μυνημα steering wheel faulty και εμεινα απο τιμονι.Βεβαια στην πορεια εσβησε και ολα καλα.Πηγα στο συνεργειο αλλα δεν εχει καταγραψει βλαβη.Εχτε ακουσει κατι σχετικο ή εχει τύχει σε αλλον?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Αύγ 2016, 17:17:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vaggelisgr

Ειναι προβλημα στο μοτερ ηλεκτρικης υποβοηθησης (μοτερ και εγκεφαλακι ειναι μια μοναδα). Ετσι ξεκιναει στην αρχη και μετα γινεται μονιμο (το περασα κ'εγω)

Η μοναδα μονη της εχει κανα 400αρι αν θυμαμαι καλα (καινουρια απο peugeot)
Εγω βρηκα μεταχειρισμενη με 150 ευρω + 50 η εργασια αντικαταστασης.

Αν θες βοηθεια μου λες.
Ειχα περασει το ιδιο και ειχα ψαξει ΟΛΕΣ τις πιθανες λυσεις.
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=21580&postdays=0&postorder=asc&start=40


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0889s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on