PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Λανθασμενη ενδειξη βενζινης.

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
NICKPSA (NICK)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 rallye

Ένταξη: 30 Σεπ 2014
Δημοσιεύσεις: 9
Τόπος: epidauros

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2014, 00:24:48    Θέμα δημοσίευσης: Λανθασμενη ενδειξη βενζινης. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

συγνωμη που μπηκα τοσο γρηγορα στο θεμα αν και νεος αλλα εχω ένα θεμα και δεν μπορω να το λυσω.εχω παρει ένα 106 rallye 1998 μοντελο.δηλαδη μονοφυσο.απο όταν το πηρα ο δειχτης βενζίνης δεν δουλευει σωστα..λοιπον τελειως γεματο μου δειχνει μια γραμμη κατω από το φουλ και στην μεση μου δειχνει την πρωτη γραμμη του κοκκινου.μου εχουν δωσει δυο τρομπες να δοκιμασω ο ιδιο ακριβως και μαλιστα η μια καινουρια,πηρα ένα ταμπλο απο1,6 8v που είναι ιδιες φυσες το ιδιο ακριβως.τι γινεται τωρα?εχει τυχει σε κανεναν?
καποιος μου ειπε να παρω τρομπα με το πρασινο ταμπελακι από πανω γιατι μονο αυτή δουλευει σωστα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NICKPSA (NICK)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 rallye

Ένταξη: 30 Σεπ 2014
Δημοσιεύσεις: 9
Τόπος: epidauros

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Οκτ 2014, 21:52:38    Θέμα δημοσίευσης: απαντηση Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καποιος που να γνωριζει δεν εχει ξανατυχει αυτό?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Οκτ 2014, 08:56:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα και καλώς μας βρήκες.
υπάρχει πάντα και αυτή η λύση που δουλεύει εδώ και αιώνες με μικρή απόκλιση:
http://www.johnart.gr/Catalogue/images/201012/35-000.jpg
Rolling eyes

Κατα τα άλλα φαντάζομαι τρόμπα την άλλαξες ολόκληρη μαζί με το φλοτέρ και το κύκλωμα του έτσι? τα καινούργια όργανα κάνουν ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο?

Μήπως είναι εγκεφαλικό το θέμα?
Το 106 δείχνει στην obd πληροφορίες όπως στάθμη καυσίμου ή παπ***α?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NICKPSA (NICK)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 rallye

Ένταξη: 30 Σεπ 2014
Δημοσιεύσεις: 9
Τόπος: epidauros

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Οκτ 2014, 13:03:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πρωτα απ'ολα καλως σας βρηκα.η φωτο δεν δειχνει κατι μονο ένα μετρο δεν το καταλαβαινω.η τρομπες αλλαχτηκαν ολόκληρες τα φλοτερ που μερηθηκαν ειχαν όλα την ιδια αντισταση.η αποκλιση δεν είναι μικρη είναι μεγαλη.δεν νομιζω μια αποκλιση του στυλ να είναι στην μεση και να δειχνει στην πρωτη κοκκινη γραμμη να είναι μικρη.το ταμπλο από το 8v είναι ιδιο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Οκτ 2014, 13:24:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το πιθανοτερο ειναι,η τρομπα βενζινης! Αν θυμαμαι καλα,τα μονοφυσα,εχουν την αντλια με το γκρι ταμπελακι... Αν εχεις αυτη,δοκιμασε με το πρασινο Wink


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NICKPSA (NICK)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 rallye

Ένταξη: 30 Σεπ 2014
Δημοσιεύσεις: 9
Τόπος: epidauros

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Οκτ 2014, 16:29:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με το γκρι μου εδωσαν να δοκιμασω και εκανε το ιδιο.καινουρια μιλαμε.με το πρασινο να είναι από rallye αναγκαστικα.γιατι μου εδωσαν μια καμενη με πρασινο ταμπελακι από 1.4 και δοκιμασα το φλοτερ και κανει το ιδιο.εξαλου οσα εχω δοκιμασει εχουν την ιδια αντισταση.αρα.......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Οκτ 2014, 11:17:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

reselie-206 έγραψε:
Καλημέρα και καλώς μας βρήκες.
υπάρχει πάντα και αυτή η λύση που δουλεύει εδώ και αιώνες με μικρή απόκλιση:
http://www.johnart.gr/Catalogue/images/201012/35-000.jpg
Rolling eyes



πεθαινω!!!!!!!!!!!!!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NICKPSA (NICK)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 rallye

Ένταξη: 30 Σεπ 2014
Δημοσιεύσεις: 9
Τόπος: epidauros

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Οκτ 2014, 10:10:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καποιος που να ξερει?δεν δειχνει να τωρα που εβγαλα την τρομπα εξω και κουνησα το φλοτερ με το χερι ανοιγοκλείνοντας τον διακοπτη για να διαβαζει και ποιο γρηγορα εχουμε και λεμε.φουλ σηκωμενο το φλοτερ 3/4 ο δειχτης της βενζίνης.στην μεση το φλοτερ 1η κοκκινη γραμμη ο δειχτης της βενζίνης.λιγο ποιο κατω από την μεση το φλοτερ αναμενο λαμπακι ρεζέρβας ο δειχτης της βενζίνης.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NICKPSA (NICK)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 rallye

Ένταξη: 30 Σεπ 2014
Δημοσιεύσεις: 9
Τόπος: epidauros

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Οκτ 2014, 00:08:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καποιος που να ξερει ρε παιδια?δεν υπαρχει περιπτωση να μην εχε τυχει σε κανεναν.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1231s (PHP: 62% - SQL: 38%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on