PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Επαναπρογραμματισμός σε 207 1.6 110 HDI.
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 07 Ιούλ 2014, 22:22:58    Θέμα δημοσίευσης: Επαναπρογραμματισμός σε 207 1.6 110 HDI. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ψάχνομαι αυτόν τον καιρό να προγραμματίσω το dieselακι μου. Δεν με ενδιαφέρει καθόλου ο παράλληλος εγκέφαλος κτλ.

Έχουμε κατά νου κάποιον καλό προγραμματιστή που να ασχολείται με τους HDI και να είναι γνώστης του αντικειμένου;;

(Δεν θέλω απλά ένα πρόγραμμα.. Θέλω μαζί και κατάργηση φίλτρου μικροσωματιδίων και βαλβίδα EGR)


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2014, 13:46:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ας απαντήσω μονός μου για να υπάρχει σαν αρχείο για όποιον θέλει να κανει κάτι αντίστοιχο στο μέλλον μιας και προβλέπεται σε λίγο καιρό τα πετρελαιοκίνητα ιχ να είναι πολυ περισσότερα απο τώρα και να ενδιαφέρει το συγκεκριμένο θεμα και αλλους..

Λοιπον να πω πω πως πριν περίπου ενα μήνα εκανα την κατάργηση του dpf με τροποποίηση στο υπάρχων (θα στείλω φωτο κάποια στιγμη) και κατάργηση της egr.

Ενδεικτικά να αναφέρω πως η γενική μου κατανάλωση απο 4,4-4,5 που ηταν τώρα είναι στα 4,1 μετα απο 1450 χλμ που έχω κάνει απο τότε που πεταξα dpf και egr όπου μέσα σε αυτά έχει φάει φόρτωμα, πόλη...ξύλο(!) κτλ.

Επίσης έχει γίνει αρκετά πιο πρόθυμο στην απόκριση του γκαζιού και δίνει απο πιο χαμηλές στροφές και ψηλά νιώθεις να μην πεθαίνει η ροπή λόγω της απελευθέρωσης της εξαγωγής.

Εννοείται έχω γλίτωσε αρκετές αναγεννησεις με οτι αρνητικό υπάρχει σε αύτη την διαδικασία (τουλαχ 3 μέσα σε αυτά τα χλμ που έχω κάνει απο τότε).

Δεν βγάζει μαύρο καπνό απο την εξάτμιση μόνο λίγο (που μου το έχει πει φίλος που καθόταν απο πισω) σε περιπτώσεις κατεβασματος τρίτης και βυθισμένο γκάζι που στην ουσία και πριν γινόταν αυτό. Κατα τα αλλά είναι αρκετά καθαρό :Ρ
Γενικά είναι μια απο τις καλύτερες κινήσεις που έχω κάνει μέχρι τώρα για το αυτοκίνητο και άξιζε τον κόπο και τα χρήματα με το παραπάνω! Το συνιστω ανεπιφύλακτα. Δίνει διάρκεια ζώη στο αυτοκίνητο σας! :Ρ

Σε λίγο καιρό θα πάω και για προγραμματισμό και θα πω και τοτε εντυπώσεις.


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2014, 13:51:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι είναι οι "αναγεννήσεις"?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2014, 13:56:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://car-moto.info/index.php/2011-04-17-16-16-28/2011-04-17-16-39-18/186-diesel-dpf



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2014, 14:20:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι μια διαδικασία αυτοκαθαρισμου- ″πλυσιματος″ του φίλτρου μικροσωματιδων απο τα σωματίδια που προκαλεί η καυση του πετρελαίου. Το γνωστό μαύρο ντουμάνι είναι στην ουσια σωματίδια απο την καυση. Το κάνει γιατί στην ουσία μπουκωνει το dpf μετα απο κάποια χλμ απο τα πόλλα μικροσωματίδια που συγκρατεί και φράζει τις διόδους για την εξαγωγή των καυσαερίων.
Ο καθαρισμός του dpf γίνεται με ενα υγρό χημικό πρόσθετο, το όποιο θέλει ανανέωση κάθε 100.000χλμ περίπου (αξίας 300€ χοντρικά) και με την υπερβολική κατανάλωση πετρελαίου για να ανέβει η θερμοκρασία του dpf. Λόγω της υπερβολικής ποσότητας που ρίχνει στους θαλάμους καύσης δεν προλαβαίνει να το ″καψει″ σωστά με αποτέλεσμα μικρή ποσότητα να περνάει ως και τα λάδια του κινητήρα με οτι αρνητικό μπορεί να δημιουργεί αυτό στα λα δια του κινητήρα μας και προφανώς και στον ίδιο τον κινητήρα.

Η διαδικασία της αναγέννησης γίνεται καθε 500 χλμ περίπου ανάλογα πάντα τους δρόμους που κινείσαι..

Γενικά είναι μεγάλος διαολος αυτό το μαραφετι για τα πετρελαιακια. Razz


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2014, 14:26:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα είπα αρκετά αναλυτικά εγώ.. Όπως τα λέει το άρθρο.

Μια παρατήρηση μονό.. Εμένα δεν ανάβει λαμπάκι οτι και καλά κάνει αναγέννηση αλλά το καταλαβαίνω απο την στιγμιαία κατανάλωση.. Απο εκει που είναι 3,2 για παράδειγμα σκαρφαλώνει ξαφνικα στα 12 στα 100.. Επίσης ακούγεται και η ασφάλεια που ενεργοποιείται οτάν είναι να κάνε καθαρισμό..


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2014, 14:38:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και απο ρυπους τι παιζει μετα την καταργηση? Ειναι εντος οριων?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2014, 14:43:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ανταλλάζεις το πετρέλαιο? Laughing χαχα


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mono AEK (χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


rcz thp 156 ...και κατι παραπανω!

Ένταξη: 09 Ιούν 2014
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2014, 14:49:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το ξερεις οτι πλεον δεν εισαι euro 5?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2014, 15:10:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγώ πάντως είμαι euro4..όσοι έτυχε να είναι πίσω μου μου βγάλανε και κάρτα Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2014, 15:40:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

puglover έγραψε:
και απο ρυπους τι παιζει μετα την καταργηση? Ειναι εντος οριων?

Φυσικά και όχι...

(είναι σαν να ρωτάς αν βγάζει κάρτα ένα βενζινοκίνητο καταλυτικό που του έχουν αφαιρέσει τον καταλύτη)


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2014, 15:45:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:
puglover έγραψε:
και απο ρυπους τι παιζει μετα την καταργηση? Ειναι εντος οριων?

Φυσικά και όχι...

(είναι σαν να ρωτάς αν βγάζει κάρτα ένα βενζινοκίνητο καταλυτικό που του έχουν αφαιρέσει τον καταλύτη)


Εγώ ξέρω 207 που πέρασε χωρίς μέσο και χωρίς σκόντα με μόνη παρατήρηση οτι "ο καταλύτης σου είναι στο όριο" χαχα


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
309 lover (Ευθύμης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 309 & Peugeot 308 GT

Ένταξη: 08 Νοέ 2014
Δημοσιεύσεις: 117

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2014, 18:47:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια το συγκεκριμενο 207 ειναι μοντελο του 2006, οποτε σαφως και δεν ειναι euro5...... ανταποκρινεται στις νορμες euro4 που ισχυαν τοτε.
επισης να πω πως τα 207 ντιζελ εκεινης της περιοδου δεν ειχαν ολα φιλτρο μικροσωματιδιων απο το εργοστασιο.
τα 1400 και τα 1600 με τους 90 ιππους δεν ειχαν FAP (δηλ φιλτρο μικροσωμ) παρα μονο τα 1600 με τους 110, κι ομως αν δειτε και αυτα χωρις το FAP ειναι euro4 και εκπεμπουν φυσιολογικους ρυπους καθως ολοι οι κινητηρες ανεξαρτητως αν εχουν FAP ή οχι, διαθετουν καταλυτη ωστε να μην εκπεμπονται βλαβερα καυσαερια, κυριως οξειδια του αζωτου.
ο αντρεας στο αμαξι του εκανε αφαιρεση του FAP και οχι και του καταλυτη του που παρεμεινε πανω στο downpipe, δεν το εκανε decat το αμαξι.
επισης με το συγκεκριμενο σεταπ περασε κανονικα κτεο χωρις καν υποψια παρατηρησης για ρυπους.
οποτε ηταν και παρεμεινε euro4
το FAP αυτο που κανει ειναι να κατακραταει τα μικροσωματιδια αιθαλης που εκπεμπονται κυριως κατα τις φασεις της πληρους επιταχυνσης χωρις να επηρεαζει καθολου τους ρυπους που εχει μετατρεψει ο καταλυτης.
για την εκπομπη μικροσωματιδιων περα απο το FAP μεγαλη σημασια εχει και η σωστη λειτουργια του συστηματος τροφοδοσιας που αν δε λειτουργει σωστα, το αμαξι πεταει 'ντουμανια' και με το FAP επανω.
χοντρικα αυτα ισχυουν...... αν κατι ξεχασα ας το συμπληρωσει ο φιλος ανδρεας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
309 lover (Ευθύμης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 309 & Peugeot 308 GT

Ένταξη: 08 Νοέ 2014
Δημοσιεύσεις: 117

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2014, 18:50:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
309 lover (Ευθύμης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 309 & Peugeot 308 GT

Ένταξη: 08 Νοέ 2014
Δημοσιεύσεις: 117

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2014, 18:55:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.feline207.net/media/docs/207_fr_07c_ct.pdf

και ενα λινκ απο το προσπεκτους του 207 (δεν βρηκα ελληνικο) που φαινεται ξεκαθαρα το ποιοι κινητηρες εχουν FAP και οτι ολοι ανταποκρινονται στις νορμες euro4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2014, 20:56:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

309 lover έγραψε:
ο αντρεας στο αμαξι του εκανε αφαιρεση του FAP και οχι και του καταλυτη του που παρεμεινε πανω στο downpipe, δεν το εκανε decat το αμαξι.

Επειδή:
α) από τις ταπεινές μου γνώσεις ξέρω πως dpf (ή fap κατά psa) και καταλύτης είναι ένα σώμα
β) είμαι άπιστος Θωμάς κι ας με λένε Γιάννη,

θα μπορούσες να μας αποδείξεις με κάποια φωτό/διάγραμμα το παραπάνω;


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2014, 21:29:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

309 lover έγραψε:
παιδια το συγκεκριμενο 207 ειναι μοντελο του 2006, οποτε σαφως και δεν ειναι euro5...... ανταποκρινεται στις νορμες euro4 που ισχυαν τοτε.
επισης να πω πως τα 207 ντιζελ εκεινης της περιοδου δεν ειχαν ολα φιλτρο μικροσωματιδιων απο το εργοστασιο.
τα 1400 και τα 1600 με τους 90 ιππους δεν ειχαν FAP (δηλ φιλτρο μικροσωμ) παρα μονο τα 1600 με τους 110, κι ομως αν δειτε και αυτα χωρις το FAP ειναι euro4 και εκπεμπουν φυσιολογικους ρυπους καθως ολοι οι κινητηρες ανεξαρτητως αν εχουν FAP ή οχι, διαθετουν καταλυτη ωστε να μην εκπεμπονται βλαβερα καυσαερια, κυριως οξειδια του αζωτου.
ο αντρεας στο αμαξι του εκανε αφαιρεση του FAP και οχι και του καταλυτη του που παρεμεινε πανω στο downpipe, δεν το εκανε decat το αμαξι.
επισης με το συγκεκριμενο σεταπ περασε κανονικα κτεο χωρις καν υποψια παρατηρησης για ρυπους.
οποτε ηταν και παρεμεινε euro4
το FAP αυτο που κανει ειναι να κατακραταει τα μικροσωματιδια αιθαλης που εκπεμπονται κυριως κατα τις φασεις της πληρους επιταχυνσης χωρις να επηρεαζει καθολου τους ρυπους που εχει μετατρεψει ο καταλυτης.
για την εκπομπη μικροσωματιδιων περα απο το FAP μεγαλη σημασια εχει και η σωστη λειτουργια του συστηματος τροφοδοσιας που αν δε λειτουργει σωστα, το αμαξι πεταει 'ντουμανια' και με το FAP επανω.
χοντρικα αυτα ισχυουν...... αν κατι ξεχασα ας το συμπληρωσει ο φιλος ανδρεας


Ο φίλος Ευθύμης με κάλυψε στο μέγιστο!!! Χωρίς να λέει αερολογίες, μια τεκμηριωμένη απάντηση.

Κάτι που θέλω να συμπληρώσω.. Ανάφερα πως η κατανάλωση μου ήταν στο 4,5 και πλέον είμαι πολύ χαλαρά στο 4,1. Με λίγα λόγια είμαι σχεδόν στο μισό λίτρο κάτω με ότι θετικό μπορεί να προσφέρει αυτό. Ο νοών νοεί τω.


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2014, 21:32:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:
309 lover έγραψε:
ο αντρεας στο αμαξι του εκανε αφαιρεση του FAP και οχι και του καταλυτη του που παρεμεινε πανω στο downpipe, δεν το εκανε decat το αμαξι.

Επειδή:
α) από τις ταπεινές μου γνώσεις ξέρω πως dpf (ή fap κατά psa) και καταλύτης είναι ένα σώμα
β) είμαι άπιστος Θωμάς κι ας με λένε Γιάννη,

θα μπορούσες να μας αποδείξεις με κάποια φωτό/διάγραμμα το παραπάνω;


Ξεκάθαρα από servise box φαίνεται πως έχει φτιάξει το dowpipe της η peugeot για το συγκεκριμένο μοντέλο.



Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
309 lover (Ευθύμης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 309 & Peugeot 308 GT

Ένταξη: 08 Νοέ 2014
Δημοσιεύσεις: 117

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2014, 21:41:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απιστε γιαννη Laughing ........ χχαχαχααχα
πιστευω πως η φωτο που ανεβασε ο ανδρεας και ειναι απο το service box της μαμα peugeot θα σε καλυψε πληρως
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
309 lover (Ευθύμης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 309 & Peugeot 308 GT

Ένταξη: 08 Νοέ 2014
Δημοσιεύσεις: 117

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Νοέ 2014, 21:46:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στη φωτο το πανω βαρελακι ειναι ο καταλυτης και το κατω βαρελακι ειναι το FAP, οπου σαφως και δεν ειναι ενα σωμα αλλα χωριζονται μεταξυ τους
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2704s (PHP: 64% - SQL: 36%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on